Czy na pewno tylko ja??

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mróweczka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:19
Skąd: z trawy ;)
Płeć:

Czy na pewno tylko ja??

Postautor: Mróweczka » 24 cze 2005, 17:10

Nie daje mi spokoju taka jedna sprawa. Postaram sie to wytłumaczyć i prosze napiszcie co myślicie...
Otóż 9 miesięcy temu poznałam faceta. Od początku coś nas do siebie ciągnęło, ale powiedział mi prosto z mostu, ze jest z kimś związany. Widywaliśmy sie w wiekszej grupie i czasem rozmawialismy, nie traktowałam go jak potencjalnego kandydata na chłopaka, nie myślałam o tym, wiedziałam że ma dziewczyne. On jednak nie traktował mnie jak zwykłą koleżankę. Zaczęliśmy się umawiać od czasu do czasu - tylko herbata i rozmowa. Mnie to jednak zaczęło gryżć i chciałam to w jakiś sposób skończyć. Czułam sie tak jakbym rozbijała jego związek chociaż on mówił, ze to samo się sypie, ze jeszcze zanim mnie poznał coś było nie tak. Z tamtą dziewczyną był 4 lata.
Próba skończenia tego co się zaczynało dziać miedzy nami nie wyszła. Za bardzo nas ciągnęło do siebie. A do mnie dotarło, ze się zakochałam. Trudno określić od kiedy jesteśmy razem - jakieś 4 miesiące. Jest cudownie :)
Co mnie gryzie? To, ze nie wiem czy na pewno rozstał się z tamtą dziewczyną. Kiedyś spytałam, ale nie odpowiedział twierdząco. On ma niesamowitą umiejętność uciekania od trudnych tematów. Kiedyś byłam świadkiem jak rozmawiał z nią przez telefon - nie była to miła rozmowa, nie lubią się i są pełni wzajemnych pretensji. Ale wypadało by zeby powiedzieli sobie oficjalnie "koniec". Tymbardziej ,ze ona o mnie pewnie nie wie.
Innym razem jak o tym rozmawialiśmy zapytał czy ma mi obiecać, ze z nią zerwie.... no nie o to mi chodzi zeby coś obiecywał tylko zeby coś zrobił. Obiecał, ze powie mi jak to zrobi. Od tamtej pory nie wracaliśmy do tego tematu. To mi ciężko przez gardło przechodzi. Z drugiej strony ciągle mnie to dręczy.... Być może zerwał z nią, ale nie mam pewności. Nawet jesli nie to tamten zwiazek jest w rozsypce. Ale.... mam znowu o to spytać? czy czekać? jak długo? a moze olać to i cieszyć sie ze jest ze mna? ale czy na pewno tylko ze mną?
... bo trzeba krok za krokiem iść
by być dla siebie jeszcze bliższym...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 cze 2005, 17:18

Uważam, że powinnaś drążyć ten temat i robić wszystko, by dowiedzieć się prawdy. Jeśli będzie uciekał od tematu spróbuj zdobyć Jej jakiś nr telefonu czy coś i poroozmawiaj, aby się dowiedzieć co się dzieje. Może On oszukuje Was obie, może działa na 2 fronty. Nie daj się wpędzić w chory układ!!!
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
ewunia1111
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:22
Płeć:

Postautor: ewunia1111 » 24 cze 2005, 17:26

Ja natomiast uwazam ze zdecydowana głupota byłoby "bawienie" się w jakies "zdobywanie " numerów telefonu!przeciez nie jestescie dziecmi!!!a zwiazek to nie zabawa w kotka i myszke!!! to nie moze byc tak, ze cos wydaje Ci sie niezrozumiałe lub niepewne....bo bedziesz dalej w to brrnac....a potem mozesz nagle spac na ziemie...i zapewne to własnie wtedy poczujesz sie oszukana...oczywiscie zycze Ci jak najlepej!ale...nie bój sie PYTAC!!i rozmaiwac!!tu nie ma ucieczki od tego tematu- albo cos jest białe albo czarne...!i zarazem bardzo, bardzo KLAROWNE!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 24 cze 2005, 18:14

Myślę, że nie musisz się zadręczać pytaniami, sama piszesz, że
Mróweczka pisze:nie lubią się i są pełni wzajemnych pretensji
więc pewnie nie są razem, nawet jeżeli jeszcze nie ogłosili uroczystego zakończenia związku. Pamiętaj, że musisz dbać na pierwszym miejscu o swoje szczęście a doprowadzanie do konfrontacji nikomu na dobre nie wyjdzie. Jeżeli postanowi zostać z Tobą to zostanie, jeżeli nie to nie jesteś w stanie na nic wpłynąć. a skoro
Mróweczka pisze:A do mnie dotarło, ze się zakochałam.
to tak czy inaczej upadek będzie bolesny jeżeli ma do niego dojść
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 24 cze 2005, 21:44

Tak jak napisala ewunia1111, nie kontaktuj sie z tamta laska tylko pogadaj z nim bardzo szczerze !! Niech Ci powie na czym stoisz.
Awatar użytkownika
Mróweczka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:19
Skąd: z trawy ;)
Płeć:

Postautor: Mróweczka » 24 cze 2005, 22:29

Dzieki Wam :)
Kontaktować sie z tamtą dziewczyną nie zamierzam - to by było troche dziecinne. Zresztą za jego plecami? To by było nie fair. To odpada zdecydowanie.
Pogadać z nim.... to bardzo dla mnie trudne i nie sądzę zeby powiedział mi coś więcej niż do tej pory. Chyba pozostanie mi dać mu jeszcze czas no to albo po prostu uznać temat za skończony - w sumie powinno byc dla mnie oczywiste ze jeśli jest ze mną to nie z nią i nie ma o czy gadac. szkoda tylko, ze nie jest to dla mnie takie oczywiste.
A co do upadku to mam nadzieje, ze nie prędko a może nawet nigdy bo tak mi dobrze, ze.... :) :)
Ale przyznam się że trochę się boję gdzieś tam głęboko w środku, ze skoro był z nią tak długo to może to zwyczajny kryzys, ze ja jestem ucieczką na chwilę a potem do niej wróci. Wolałabym żeby został ze mna.... ale masz guli rację na to nie bedę mogła wpłynąć.
... bo trzeba krok za krokiem iść

by być dla siebie jeszcze bliższym...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 cze 2005, 22:51

Znam to z autopsji.

Ja żałuję, ze się tak zaangażowałam i że byłam tak naiwna.
Odcierpiałam swoje, ale mimo wszystko nie potrafię mu wybaczyć od tego czasu mijaja juz 3 lata].

Bądź bardzo, ale to bardzo ostrożna [jak mawiał Kot Gracz] i nie ufaj do końca, nie angażuj się za mocno. Wpierw musisz mieć pewność.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 25 cze 2005, 00:11

Takie życie w niepewności jest okropne. Właściwie... to nie wiesz na czym stoisz. Moim zdaniem on musi zdecydowanie i jasno Ci powiedzieć, czy z nią zerwał definitywnie czy nie. Choć ciężko Wam o tym rozmawiać, to przecież trzeba! Musisz wiedzieć co jest grane. I on to powinien zrozumieć, bo przecież nie możesz zadręczać się myślami i przypuszczeniami w nieskończoność. Trzeba jasno określić sytuację.
To mi w ogóle jakoś dziwnie wygląda...
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Kubus
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2005, 00:53
Skąd: Półnoć
Płeć:

Postautor: Kubus » 26 cze 2005, 18:15

Nie chce osądzac ale wychodzi na to ze nie umiecie ze sobą porozmawiać. Tak po prostu szczerze co i jak. A bez tego nie ma pewnosci i byc nie moze i nigdy nie bedzie. BYć może lubi miec facet jakies zabespieczenie gdyby z jedna nie wyszło to zawsze ma drugą ale tu juz musisz sie zdac na kobiecy instynkt który mi jako facetowi jest w jakims stopniu obcy. ale tylko w jakims ;)
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 27 cze 2005, 08:01

Ładnie się musiałaś zakochać, skoro pytasz nas, co o tym myślimy. Przecież jesteście razem, masz prawo pytać go o takie rzeczy, nawet jeśli się wymiga, nawijaj dalej. Aż w końcu zaczniemówić. Powiedz, że chcesz ogólnie o tatmtym związku porozmaiwać. Zadwaj pytania wprost - wprost aż odpowie.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Mróweczka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:19
Skąd: z trawy ;)
Płeć:

Postautor: Mróweczka » 27 cze 2005, 22:12

Natasza,
ja nie chce go pytac o tamten zwiazek, nie interesuje mnie to, chcialabym tzlko wiedziec czy to koniec. On natomiast wzynaje jakas taka zasade, ze sa rzeczy o ktorych sie nie rozmawia, nie moge go zmuszac, zreszta jak sie uprze to i tak mi nie powie a nie chce zeby to bylo przyczna konfliktow. Ja z natury jestem ustepliwa. Zreszta juz pare razy probowalam i za kazdym razem to bylo dla mnie coraz trudniejsze.

Kubus,
Nie umiemz roymawiac.... Mysle, ze dopiero sie uczymy. Ale nie wydaje mi sie zebz chcial miec zabezpieczenie, raczej nie umie podejmowac trudnych decyzji.

W kazdym razie dzieki wszystkim za wzrazenie opini :)
Ja chyba jeszcze troche poczekam przed ostateczna rozmowa z nim. Zreszta coraz czesciej wydaje mi sie, ze przesadzam, ze jestem tylko ja i nie ma w ogole o czym myslec. On jest we mnie tak samo zakochany jak ja w nim :)
... bo trzeba krok za krokiem iść

by być dla siebie jeszcze bliższym...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 cze 2005, 22:47

Mróweczka pisze:Ale nie wydaje mi sie zebz chcial miec zabezpieczenie, raczej nie umie podejmowac trudnych decyzji.

Więc pozazdrościć gościowi umiejetności manipulacji i nic więcej.
Przeciez tu dokładnie może o to chodzić żebyś Ty tak myślała.
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 27 cze 2005, 23:53

Kiedyś spytałam, ale nie odpowiedział twierdząco. On ma niesamowitą umiejętność uciekania od trudnych tematów.

Jak to nie odpowiedział?! Zadaj pytanie wprost, jesli nie chcesz potem mieć przykrej niespodzianki. Jak zerwał, to powie. Troszkę odwagi, wydaje mi się że Tobie za bardzo na nim zalezy.
Obrazek
Awatar użytkownika
AlicE!
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 263
Rejestracja: 29 maja 2005, 02:14
Skąd: Somewhere
Płeć:

Postautor: AlicE! » 03 lip 2005, 14:44

Ja się może nie znam, ale wg mnie wyszedł na kłamcę!
Nie rozmawia z Tobą na trudne tematy, nie mówi co go łączy z tą drugą...
Jest nieszczery, a to w związku niedopuszczalne... Mowiłaś mu, ze Cię męczy ta niepewna sytuacja? Najwyzszy czas zamknac poprzedni rozdzial zycia... Twoj chlopak powinien to zrozumiec...
Powodzenia.................
Agusia

Postautor: Agusia » 04 lip 2005, 07:57

Mróweczka, badz konsekwetna i pytaj sie o prawde...Najgorsza jest niepewnosc.. On nie moze tak postepowac wzgledem Ciebie... Szanuj siebie i nie dawaj sie trzymac w niepewnosci,bo to na dobre nie wychodzi...
Awatar użytkownika
aniaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2005, 16:46
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: aniaa » 14 lip 2005, 20:19

Niech facet się określi! Jeżeli pozwolisz na tą atmosferę niepewności, to kto wie, czy nie przyprawi Ci rogów...jasna i klarowna sytuacja - jesteś ze mną, albo jesteś z nią. proste. musisz zdobyć się na rozmowę, bo jeśli od poczatku waszej znajomości są jakieś niedomówienia, to będzie coraz gorzej...szczerość to podstawa, więc do dzieła! ;)
Kiedy Bóg stworzył mężczyznę spojrzał nań z niesmakiem i rzekł - "pierwsze koty za płoty" :D Gdy stworzył kobietę powiedział "Hm..praktyka czyni mistrza" ;)

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości