Bolace kolano :(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Pizza Ambar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2018, 11:39
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: Pizza Ambar » 20 sie 2018, 15:30

Zrób tekst. Połóż kolano na krześle tak abyś miał kąt prosty. Staraj się wyciągnąć kolano jak najbardziej do przodu (rękoma), jeżeli po tym od razu odczujesz ulgę to jest to nadwyrężenie wiązadła.

Zapewne boli Cię po bokach kolana.

Jeżeli możesz chodzić to nie jest to zerwanie. Naderwanie będzie Cię trzymać około 2 miesiące. Oszczędzaj się. Na USG nic nie wyjdzie, jedynie mogą gadać, że masz wyrobioną łąkotkę, co jest normalne dla każdego.

Odpoczywaj i staraj się rozciągać ścięgna poprzez różne ćwiczenia.
kabarecik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:43
Skąd: Warka
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: kabarecik » 27 sie 2018, 11:39

Bardzo dużą grupę urazów w obrębie stawu kolanowego stanowią uszkodzenia łąkotek. Szacuje się, że może to być nawet 80% wszystkich urazów kolan. Do najbardziej charakterystycznych objawów uszkodzenia łąkotek zalicza się: ból w okolicy stawu kolanowego, okresowe blokowanie się stawu, obrzęk z zatarciem prawidłowego obrysu kolana, uczucie „uciekania” kolana, trzaski w stawie w czasie ruchu. Do uszkodzenia w obrębie łąkotki dochodzi głównie w trakcie uprawiania aktywności sportowej. Uszkodzenie spowodowane może być pojedynczym urazem lub sumującymi się mikrourazami. W internecie znajdziemy wiele informacji na temat urazów łąkotek. Możemy przeczytać jak rozpoznawać ten uraz oraz w jaki sposób prawidłowo go leczyć.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości