podstawówka publiczna czy niepubliczna

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Buska199
Zaglądający
Zaglądający
podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: Buska199 » 29 maja 2017, 19:36

Jaką szkołę wybrać - publiczną czy niepubliczną? Do jakiej podstawówki lepiej posłać dzieci?
zaborowicz_anna
Początkujący
Początkujący
Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: zaborowicz_anna » 31 maja 2017, 10:23

Ja ogólnie jestem zwolenniczką szkół niepublicznych, bo jednak nie ma co się oszukiwać, ale poziom jest w nich wyższy no i nauczyciele mają też większy szacunek dla dzieci. Sama posłałam córkę do szkoły im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Jest to szkoła niepubliczna, prowadzona przez Fundację Varsovia. Czesne nie jest jakieś wysokie, a naprawdę córka dobrze się w szkole czuje, ma dobre oceny. Na nic nie narzekam.
Elwira932
Początkujący
Początkujący

Postautor: Elwira932 » 27 lip 2017, 20:02

Zgadzam się! Moja córka też chodzi do tej szkoły i bardzo sobie chwalę! Na Wilanowie jest masa szkół niepublicznych, ja wybrałam najbliższą domu i trafiłam super. Śmiało zapisujcie swoje pociechy do Wiktorii Wiedeńskiej przy ul. Kolegiackiej!
Awatar użytkownika
MonikaZabrze
Początkujący
Początkujący

Postautor: MonikaZabrze » 28 lip 2017, 13:28

Jeżeli stać CIę na szkołę niepubliczną to oczywiscie, że jest to lepszy wybór.
Co powinno Cię do tego przekonać? - Najbardziej to jak mało osób jest w każdej klasie :)
Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało okazję aktywnie uczestniczyć na każdym przedmiocie.
W szkołach publicznych klasy są przepełnione - mój starszy syn uczył się w klasie gdzie były 32 osoby - to jakaś masakra.
Możesz sobie wyobrazić jak wyglądały lekcje w takiej klasie
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją
kazik543
Początkujący
Początkujący

Postautor: kazik543 » 01 sie 2017, 08:16

No to już zależy od Twoich funduszy.
___
Pozdrawiam Anna
pewdiepie
Początkujący
Początkujący

Postautor: pewdiepie » 15 paź 2017, 20:36

Ja się tam nasłuchałem już przeróżnych punktów widzenia, za i przeciw. Dużo zależy od światopoglądu, bo np. jeżeli jesteś katolikiem i chcesz posłać dziecko do katolickiej szkoły, to szukasz wśród właśnie takich itd. Moim zdaniem, jeżeli poświęcisz swojej pociesze rzeczywiście wystarczająco dużo uwagi, to poradzi sobie w życiu, niezależnie od szkoły, którą wybierzesz (rzecz jasna bez jakiś patologii).
Awatar użytkownika
Alexa
Zaglądający
Zaglądający

Postautor: Alexa » 19 paź 2017, 08:52

Ja wolę szkoły publiczne - poziom polskich szkół nie jest zły (tzn. przed reformą PiS, teraz znacznie się pogorszył), a wszkole dziecko pozna bardzo różnych rówieśników. Nie chcę izolować moich dzieci od ludzi, od bardzo różnych rodzin.
sarah15
Początkujący
Początkujący

Postautor: sarah15 » 10 lis 2017, 08:46

Ja tam skierowałam swoje dziecko do prywatnej szkoły i nie mam co narzekać. Klasy są mniejsze, a wiadomo, że jak w jednym klasowym oddziale jest mniej dzieci, to wychowawca może się nimi lepiej zająć. Wychodzę z założenia, że dziecko w szkole ma nie tylko się uczyć, ale również nabywać pewnej kultury współżycia w grupie. W szkole publicznej nigdy nie ma na to czasu, a dzieci są traktowane jak piąte koło u wozu.
zimie76
Początkujący
Początkujący

Postautor: zimie76 » 20 lut 2018, 11:11

obojętne to jest, różne dzieci są w prywatnych i publicznych
Awatar użytkownika
jaskowice1
Początkujący
Początkujący

Postautor: jaskowice1 » 21 lut 2018, 16:30

Dla mnie obojętnie. Wybierałbym tę opcję, która daje lepsze warunki do nauki.
Słowa, które kiedyś wsiąkłyby w błoto, tu przybierają kształt trwały jak folia i trwają uwiecznione w martwym blasku.
ania113
Początkujący
Początkujący

Postautor: ania113 » 11 cze 2018, 11:34

Moim zdaniem - publiczna.
Albatros
Początkujący
Początkujący

Postautor: Albatros » 28 cze 2018, 13:40

Powiem to z perspektywy byłego nauczyciela: wszystko zależy od szkoły. Swego czasu pracowałam 3 dni w tygodniu w szkole publicznej, 2 w prywatnej. Uczyłam tego samego, ale w szkole prywatnej miałam zakaz stawiania oceny niższej niż 3, bo rodzic płaci i moim obowiązkiem było przepuszczenie dziecka do następnej klasy z jako taką oceną. Nieistotne było, że dziecko materiału nie umiało, ocena miała być i tyle. Mam nadzieję, że teraz to tak nie wygląda, ale wiadomo jak to jest.

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”