Zwierzęta a ciąża

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Ola Czajka
Początkujący
Początkujący
Zwierzęta a ciąża

Postautor: Ola Czajka » 31 sty 2017, 19:36

Czy przebywanie z kotem, psem i królikiem na co dzien może zagrozic ciąży?
Awatar użytkownika
Justynka
Zaglądający
Zaglądający
Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: Justynka » 02 lut 2017, 10:55

Moim zdaniem, przy zachowaniu normalnych srodków higieny, czyli myciu rąk po zabawie ze zwierzetami, czeste wymiany kuwety lub ściółki w klatce, nic złego nie może się wydarzyć. Choroby odzwierzęce wystepują niezmiernie rzadko i to przede wszystkim w kontaktach ze zwierzetami żyjącymi dziko. Mam znajomych krzyrzy mają w domu 2 koty i obecnie mają malucha w wieku 0,5 roku.
mamarzenka
Zaglądający
Zaglądający

Postautor: mamarzenka » 20 lut 2017, 22:53

potwierdzam. wiem sama po sobie
agina
Początkujący
Początkujący

Postautor: agina » 27 sie 2017, 13:41

Gdzieś czytałam, że dziecko urodzone w domu w którym są zwierzęta ma mniejszą podatność na alergię. Koty to zwierzaki, które wyjątkowo dbają o higienę, ale trzeba pamiętać żeby je regularnie odkłaczać, bowiem liżąc sierść spore jej ilości niestety połykają. Pomocna jest tu pasta trichocat z vetexpert, która zapobiega bijaniu się włosów w żołądku i ułatwia ich wydalanie.
Awatar użytkownika
Alexa
Zaglądający
Zaglądający

Postautor: Alexa » 05 paź 2017, 14:55

Tak, jest niewielkie ryzyko infekcji (toksoplazmoza, te sprawy), ale też działają bardziej terepautycznie, sprawiają że jesteś odprężona!
sarah15
Początkujący
Początkujący

Postautor: sarah15 » 10 lis 2017, 08:41

Moim zdaniem, jeżeli kobieta zachowuje podstawowe zasady higieny, nawet w ciąży, no to nie powinno być problemu wielkiego. Wystarczy stosować się do kilku zasad, takich jak właśnie mycie rąk. Ja trzymam w domu zwierzątka - psy i rybki i pieska miałam, jak byłam w ciąży. Utrzymywałam podstawowe zasady czystości i urodziłam zdrową córeczkę, która do dziś ma się świetnie i jest moim oczkiem w głowie.
ania113
Początkujący
Początkujący

Postautor: ania113 » 11 cze 2018, 11:35

Jeśli masz wątpliwości, udaj się do weterynarza. On na pewno wszystko wyjaśni i rozwieje Twoje obawy!
bella
Początkujący
Początkujący

Postautor: bella » 13 cze 2018, 15:17

Ważne jest też badanie zwierząt tzn. jeżeli kot jest wychodzący, to może mieć toksoplazmozę, która już dla kobiet w ciąży jest niebezpieczna. Myślę, że kontrola weterynarza, ginekologa i przede wszystkim przyszłej mamy i wszystko będzie dobrze.

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”