Wpisy do indeksu przez Dziekana / Rektora

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Chris1984
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 21 sie 2009, 07:46
Skąd: z Piekła
Płeć:

Wpisy do indeksu przez Dziekana / Rektora

Postautor: Chris1984 » 08 kwie 2010, 18:03

Witam mam taki problem a konkretnie mój kuzyn :) przyszedł do mnie wczoraj z pytaniem "co mam z tym zrobić" ? i nie szczególnie byłem w stanie mu pomóc, sprawa wygląda następująco kuzyn studiuję pedagogikę, na początku semestru stracił dorywczą pracę i został bez środków na opłacenie studiów więc zadłużenie na uczelni zaczęło rosnąć, przez co w dziekanacie nie chcieli wydać mu indeksu przez cały semestr, ale wydali kartę egzaminacyjną, kuzynek zdał wszystkie egzaminy w terminie i oddał do dziekanatu samą kartę egzaminacyjną, ale w indeksie nie ma żadnego wpisu bo ciągle jest zadłużenie i nie chcą go wydać przez co z powodu braku wpisów w indeksie nie chcą zaliczyć mu semestru (choć wszystkie egzaminy są zdane w terminie), kuzyn dorwał kolejną fuchę dopiero teraz i będzie w stanie spłacić zadłużenie 20 Kwietnia problem w tym że od połowy Marca leci kolejny semestr na który nie może chodzić bo nie ma zaliczonego poprzedniego, teraz 20 kwietnia dostanie indeks i co dalej? załatwienie wpisów będzie graniczyć z cudem bo dorwanie wszystkich wykładowców będzie mało możliwe (w jakimś normalnym terminie) jeden wykłada w Szczecinie drugi we Wrocławiu trzeci w Katowicach itp.. chyba nie każą mu jeździć po całym Kraju i szukać profesorków, więc jaki jest z tego wyjście żeby chłopak mógł w końcu zacząć chodzić na kolejny semestr, wpadł mi do głowy pewien pomysł wiem że w prywatnych Liceach "dla dorosłych" Prezes szkoły ma uprawnienia żeby na podstawie dziennika wpisywać oceny do indeksu (w przypadku np: nie obecności nauczyciela) i czy wiecie może czy Dziekan / Rektor ma uprawnienia żeby wpisać do indeksu oceny na podstawie protokołu egzaminacyjnego lub karty egzaminacyjnej ?? wtedy poszedłby do dziekana i załatwił wszystkie wpisy od razu, o ile to możliwe....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 kwie 2010, 18:22

jak miałam problem z wpisem, tzn. przepisaniem oceny, to takie rzeczy od ręki załatwiał kierownik katedry, ale to była kwestia jednego, dwóch wpisów, a nie wszystkich, chyba bez podania do dziekana się nie obejdzie.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 08 kwie 2010, 19:28

Jak ma w porzo prodziekana ds. studenckich i dobrze z nim żyje, to skończy się na podaniu, zgodzie dziekana i męskiej rozmowie. Powinno.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 kwie 2010, 21:13

U mnie jest tak, że jeśli trzeba zdobyć wpis u wykładowcy, który nie jest osiągalny na uczelni w danym semestrze w ogóle to w dziekanacie dostaje się taką karteczkę : jaki przedmiot, u kogo, jaka ocena - wszystko z protokołów oczywiście i idzie się na dyżur do dziekana i robi wszystkie te wpisy na tej podstawie.
Żadnych podań, żadnych prodziekanów, kierowników i rozmów.

Btw. indeks to dokument studenta, a nie uczelni i ona nie może go przetrzymywać.
Ja co prawda swojego nie widziałam od 2 roku studiów już chyba, czyli ze 3 lata, bo dziekanat robi za nas wpisy, ale odchodząc się zamierzam upomnieć o zwrot :D
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 09 kwie 2010, 00:56

Mijka dobrze kombinuje. Kierownik katedry może z upoważnienia tej właściwej osoby dać wpis do indeksu. Na tej zasadzie miałam zaliczony jeden przedmiot (profesor został upoważniony telefonicznie :D ), a drugi, o dziwo, nie kierownik, ale zwykła doktorka mi dała. W dziekanacie pytać trzeba, te miłe panie bardziej się orientują.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 kwie 2010, 16:50

Mi raz prodziekanka wpis robila na podstawie protokolow bo profesorka nie bylo. Inna sprawa ze profesorek sie w protokole walnal i dostalem dwie 4 za nic ;p
W w/w sytuacji jedynym wyjsciem dla mnie jest udanie sie do dziekana i rozmowa.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 09 kwie 2010, 17:06

Jak widać w różnych uczelniach jest różnie. Warto by kuzyn się zorientował jak jest u niego. Im szybciej tym lepiej. Na takich co na ostatnia chwile zostawiają takie rzeczy krzywo patrzą.

Aż dziwne, że za niepłacenie nie skreślili go
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 kwie 2010, 18:00

Tez sie dziwie. Pol roku nie placic...
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 09 kwie 2010, 20:43

Na płatnych studiach wszystko możliwe jest. :] ...U nas bez indeksu przy sobie nie ma egzaminu ustnego i kropka (a u niektórych wykładowców nawet pisemnego). Mniej cwaniactwa dzięki temu kwitnie... Na takie okoliczności jak w/w są przewidziane komisy i warunki. 8)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 kwie 2010, 21:13

Jasne. Na kazdych studiach wszystko mozliwe jest. O dziennych panstwowych tez sie juz nasluchalem.
Awatar użytkownika
Chris1984
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 21 sie 2009, 07:46
Skąd: z Piekła
Płeć:

Postautor: Chris1984 » 11 kwie 2010, 19:07

Oki poradziłem mu żeby leciał do dziekana zagadać, ale też opowiedział mi że ma takiego gościa w grupie który od początku studiów nie płacił :) i 4 semestry przeszedł teraz się dopiero za to zabrali ostrzej i zblokowali wydawanie indeksów dłużnikom gość ma na uczelni razem z odsetkami 7 tysięcy zł długu <bojesie> bo wywiesili w gablotce listę kto ile zalega...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2010, 19:58

7tys za 4 semestry? Tyle sie za 2 na ogol placi.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 kwie 2010, 20:00

Maverick pisze:7tys za 4 semestry? Tyle sie za 2 na ogol placi.
No. Jakaś bardzo tania ta jego szkoła :|
Awatar użytkownika
Chris1984
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 21 sie 2009, 07:46
Skąd: z Piekła
Płeć:

Postautor: Chris1984 » 11 kwie 2010, 20:05

1650zł za semestr 4 semestry = 6600zł plus 400 odsetek i jest 7 tyś 8)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 kwie 2010, 20:09

No to bardzo tanio.
Anielka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 101
Rejestracja: 27 gru 2008, 23:11
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Anielka » 11 kwie 2010, 22:20

Za niektóre kierunki tyle się płaci i to nie jest wcale tak bardzo tanio
Ten puchar jest nasz!!! Ten puchar do Lecha należy!!! Nie damy nikomu!!! Nie damy nikomu!!!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2010, 22:26

Chyba za jakies bibliotekoznastwo.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 kwie 2010, 22:28

Biorąc pod uwagę, że są szkoły i kierunki, gdzie nawet 16 tys. się za rok płaci to jest bardzo tanio. Ceny generalnie zależą od szkoły tylko.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2010, 22:30

U mnie sobie zaczeli zadac 500zl za miesiac czyli jakies 2500 za semestr. Jak dla mnie za drogo i rezygnuje.
Anielka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 101
Rejestracja: 27 gru 2008, 23:11
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Anielka » 11 kwie 2010, 22:32

Biorąc pod uwagę średnią czesnych na wszystkich kierunkach to pewnie to 1650zł nie byłoby takie super tanie

[ Dodano: 2010-04-11, 22:33 ]
A co i gdzie studiuiesz ze tyle żądają?
Ten puchar jest nasz!!! Ten puchar do Lecha należy!!! Nie damy nikomu!!! Nie damy nikomu!!!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 kwie 2010, 23:06

Anielka pisze:Biorąc pod uwagę średnią czesnych na wszystkich kierunkach to pewnie to 1650zł nie byłoby takie super tanie
Byłoby. Biorąc pod uwagę uczelnie, które na rynku się liczą oczywiście, bo jakaś wyższa szkoła czegośtam w Pcimiu Dolnym to może mieć tanio, bo nikt poza okolicą tam chodzić nie będzie przecież, bo to bez sensu.
Maverick pisze:U mnie sobie zaczeli zadac 500zl za miesiac czyli jakies 2500 za semestr. Jak dla mnie za drogo i rezygnuje.
To nie tak źle. Moja psychologia akurat jest tą najtańszą w Wawie i płacę 2300 zł za semestr. Choć u nas zależy to od ilości rat. Ja akurat płacę semestralnie więc 4600 zł za rok mam, ale przy ratach 12 to już wychodzi 5400 zł. I mówię - to najtaniej. Bo inne uczelnie chcą już za rok:
UW - 7800 zł, UKSW - 6250 zł, a na SWPS nie mogę znaleźć, coś nie chodzi na stronie, ale z tego co pamiętam też ok. 6500-7000 zł .
I to są dość standardowe ceny.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2010, 23:18

Moze nie tak zle ale jak sie ma niecale 1100zl to 500 na szkole jest zbyt duzym wydatkiem.
Anielka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 101
Rejestracja: 27 gru 2008, 23:11
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Anielka » 12 kwie 2010, 16:13

księżycówka pisze:Byłoby. Biorąc pod uwagę uczelnie, które na rynku się liczą oczywiście, bo jakaś wyższa szkoła czegośtam w Pcimiu Dolnym to może mieć tanio, bo nikt poza okolicą tam chodzić nie będzie przecież, bo to bez sensu.


No tak, ale np. na uamie za socjologię płaci się 340zł, za pedagogikę 350 zł. Wiadomo, że nie są to tam najdroższe kierunki, ale jednak uczelnia licząca się, a wychodzi niewiele więcej niż tamto 1650 zł. Średnia opłat nawet na tych lepszych uczelniach nie jest wcale taka wysoka. Po prostu psychologia jest wszędzie droga i dlatego Ci się wydaje, że to 1650 zł to tak bardzo tanio.
Ten puchar jest nasz!!! Ten puchar do Lecha należy!!! Nie damy nikomu!!! Nie damy nikomu!!!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 kwie 2010, 21:59

No, ale ja myślałam, że my o poważnych kierunkach mówimy. :|
A Ty wyskakujesz z socjologią czy pedagogiką, którą jeśli ktoś studiuje to chyba tylko dla hobby :D
Wiesz teologię i za 600 zł za rok można studiować na wiodących uniwerkach tylko co z tego? :D
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 21:59 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 12 kwie 2010, 22:06

księżycówka pisze:A Ty wyskakujesz z socjologią czy pedagogiką, którą jeśli ktoś studiuje to chyba tylko dla hobby

Księżycówka, wytłumacz mi proszę w takim razie, w czym psychologia jest lepsza od socjologii czy pedagodiki? I dlaczego akurat ten humanistyczny kierunek zasługuje na miano "poważnego"?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 22:07 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 kwie 2010, 22:11

Nie jest dużo lepsza, to też przynajmniej z naszym rynkiem bardzo hobbystyczny kierunek wciąż jest. Jeden z tych, które coś dają połączone z czymś bardziej użytkowym.
Ale jednak można z niej wyżyć po ludzku. :)

I miałam dodać:
Nauka na kierunku lekarskim w trybie wieczorowym trwać będzie 6 lat, rok nauki to wydatek (jak na razie) 14 tys. zł. Przyszli stomatolodzy kształcić się będą o rok krócej, za to płacić będą więcej - po 16 tys. zł rocznie. Kadry informatyczne - 4,5 tys. zł na rok przez 5 lat; ekonomiści - 4,4 tys. zł za rok; studia trwają 5 lat. Ekonomia zaoczna na krakowskim UJ trwa 5 lat i kosztuje 4,6 tys. zł za rok nauki.

Środek Polski niewiele odbiega cenowo. Jak informował w połowie wakacji "Dziennik Łódzki", na Uniwersytecie Łódzkim najdroższe są wieczorowe studia prawnicze - 5,5 tys. zł za pierwszy rok. Dla porównania krakowski Uniwersytet Jagielloński pięcioletnie zmagania ze studentami zaocznymi wydziału prawa wycenił na 4,4 tys. zł rocznie. Prawnik na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu zapłaci 3970 za rok studiów zaocznych, a na Uniwersytecie Warszawskim - 6,6 tys. zł (studia magisterskie uzupełniające) i 7,2 tys. zł na rok studiów w systemie wieczorowym.

Na Wydziale Elektroniki i Elektrotechniki Politechniki Łódzkiej pierwszy rok wieczorowych studiów kosztuje od 2,8 do 3,6 tys. zł, na Wydziale Chemicznym 2,2 tys. zł, a na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności - od 2,4 do 3 tys. zł.

W konkursie na najdroższe studia w Łodzi zdecydowanie wygrałby Uniwersytet Medyczny. Za rok studiów stomatologicznych trzeba zapłacić 15 tys. zł, lekarskich - 13 tys., a na farmacji 12 tys. zł.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 12 kwie 2010, 22:23

księżycówka pisze:Ale jednak można z niej wyżyć po ludzku.

A po socjologii czy pedagogice się nie da? Moim zdaniem psychologia wcale nie jest większym gwarantem lepszej pracy niż jakikolwiek inny humanistyczny kierunek, i na pewno nie jest kierunkiem bardziej poważnym niż oba wymienione. Ale oczywiście to może być tylko moje błędne przekonanie :)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 22:27 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 kwie 2010, 22:27

Mijka pisze:A po socjologii czy pedagogice się nie da?
Pewnie, że może się da, procentów Ci nie podrzucę, bo nie mam, ale jednak wydaje mi się, że więcej jest praktykujących psychologów, z własnymi gabinetami czy działających w różnych np. prywatnych miejscach niż np. socjologów czy lepiej jednak oni zarabiają niż większość po pedagogice.
Anielka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 101
Rejestracja: 27 gru 2008, 23:11
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Anielka » 12 kwie 2010, 22:34

księżycówka pisze:No, ale ja myślałam, że my o poważnych kierunkach mówimy. :|


Ja nie mówiłam o kierunkach poważnych w Twoim mniemaniu. Ani też o kierunkach poważnych wg mnie czy kogoś innego. Mówiłam o kierunkach w ogóle.

Mijka pisze:I dlaczego akurat ten humanistyczny kierunek zasługuje na miano "poważnego"?

Dlatego, że księżycówka go studiuje.

Mijka pisze:A po socjologii czy pedagogice się nie da? :> Moim zdaniem psychologia wcale nie jest większym gwarantem lepszej pracy niż jakikolwiek inny humanistyczny kierunek, i na pewno nie jest kierunkiem bardziej poważnym niż oba wymienione wyżej.


Po innych niż psychologia kierunkach humanistycznych ludzie też żyją i w dodatku miewają się bardzo dobrze jeżeli chodzi o finanse. Więcej zależy od szczęścia i smykałki do robienia kariery, a nie od ukończonego kierunku.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 22:34 przez Anielka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten puchar jest nasz!!! Ten puchar do Lecha należy!!! Nie damy nikomu!!! Nie damy nikomu!!!...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 12 kwie 2010, 22:37

Księzycówka, a nie przyszło Ci do głowy, że tak Ci się wydaje, tylko dlatego, że akurat studiujesz psychologie, i o tym kierunku oraz rynku pracy, który pod niego podlega, wiesz najwięcej? Moim zdaniem to bardzo porównywalne kwestie, a już na pewno nie powiedziałabym, że psychologia jest tym bardziej prestiżowym kierunkiem humanistycznym. Tyle.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 22:38 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości