Swieta

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Grace

Postautor: Grace » 14 gru 2008, 11:57

PFC pisze:Magia nie istnieje, wiara jest problematyczna, a przypisywanie czegoś tak bardzo niedookreślonego jak uczucia do świąt trąci nadużyciem.

Jejku, byłabym bardzo nieszczęśliwym człowiekiem mając takie podejście do życia, w tym świąt, których nie mogę się doczekać :) Miałam taki okres, że denerwowały mnie przygotowania świątecznych potraw, sprzątanie, ubieranie choinki, ale to minęło. I może jestem tutaj wyjątkiem, czy innym komercyjnym dziwadłem, ale lubię te światełka kolorowe w sklepach, kolędy i inne "last christmas", choinki wszędzie, mikołajów na ulicach :) Myślę sobie jednak, że idealne święta to takie spędzane z własnym dzieckiem ... :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 gru 2008, 12:56

PFC pisze:a rodzinnych spędów nie lubię, nie zależnie od tego czy to święta, czy to imieniny.


a wiesz, ja z czasem polubiłem. Takiej prawdziwej, fajnej nasiadówy w życzliwym gronie. Opadają emocje, walka, rywalizacja, stres. Spokój i relaks.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 14 gru 2008, 13:06

Grace pisze:Jejku, byłabym bardzo nieszczęśliwym człowiekiem mając takie podejście do życia, w tym świąt


Just Christmas. :] ...Podejście do życia jako takiego, to zupełnie inna sprawa. <lol> ...Cóż, może gdybym był głęboko wierzącym katolikiem, światełka, kolędy itp. robiłyby na mnie większe wrażenie. 8) Niemniej nastrój świąteczny nie przeszkadza mi w telewizji, której nie oglądam, w sklepach czy też na ulicy, bo są one przynajmniej ładnie oświetlone na tą okazję, a ja cenię sobie estetykę. ;) Nie chcę tylko tego wszystkiego w swoim domu. <aniolek> No i nie chcę też, by mi narzucać jedyny słuszny model postępowania w miesiącu grudniu. :D

TedBundy pisze:Takiej prawdziwej, fajnej nasiadówy w życzliwym gronie.


Well... Zdarza się, ale w moim przypadku nigdy nie będzie to grono rodzinne. <lol>
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 14 gru 2008, 13:21

Ale to nie musi byc grono rodzinne, zeby bylo prawdziwe i szczere. Ja co roku cenie sobie tradycje spedzania wspolnej wigilii z kolegami dzien wczesniej czy dwa. I mimo ze z boku mogloby to wygladac na troche patologie :) ale szczere zyczenia, kupa smiechu, czasami jakis akcent swiateczny (np w postaci bombki :D albo swiatelek) i potrawy wigilijne zawsze sa. I oby jak najdluzej w melanzowych warunkach w pelnym gronie ciagle sie powiekszajacym, wszyscy razem...
A potem kazdy do domu i odliczanie dni do sylwestra:) hehe
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 gru 2008, 14:23

Mój kolega 44 lata zostawił wlasnie zone i czwórke dzieci mial wypadek na kopalni i nie zyje - smutne ... Ktos powie to bardziej by sie łaczyło z swietem zmarłych ! ano zalezy jak kto i z której strony spojrzy ...
Wiec cieszmy sie ! ze mamy to co mamy, z tymi których mamy i kochamy, bo jutro moze juz kogoś zabraknać, a te swieta sie idealnie do tego nadają .... <przytul>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2008, 14:42

Ja nie czuję świąt.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 14 gru 2008, 18:01

Hyhy pisze:I mimo ze z boku mogloby to wygladac na troche patologie :)

Nie rozumiem, czemu na patologię ??

Andrew pisze:Mój kolega 44 lata zostawił wlasnie zone i czwórke dzieci mial wypadek na kopalni i nie zyje - smutne ... Ktos powie to bardziej by sie łaczyło z swietem zmarłych ! ano zalezy jak kto i z której strony spojrzy ...

To będą dla nic bardzo smutne i trudne święta, współczuję. Od teraz już nic nie będzie takie samo. Biedne dzieciaki, kupa dzieciństwa im odejdzie.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 gru 2008, 19:57

Współczuję znajomemu, Endriuł, ale pomijając ten fakt, to zobaczcie jakie to typowo katolickie: kochać się, bo święta i nawet w kościele zjawić się przy okazji 8)

Święta obchodzę, mój Bóg zawsze jest ze mną, ale w kościele nie bywam, nigdy, i całe szczęście, bo lepiej na spacer pomaszerować...
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 14 gru 2008, 22:20

to zobaczcie jakie to typowo katolickie: kochać się, bo święta i nawet w kościele zjawić się przy okazji 8)

To jest przygnębiające, dlatego zamykam sie na cudze wizje świąt, zamykam się na to co niby trzeba bo tak i już.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 15 gru 2008, 07:43

Nie kochac sie bo swieta - kochac sie bo jest okazja i czas !! wiec warto siasc i spojrzec na wszystko w około ! odrzucic wszystkie złe emocje - zycie jest piekne !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 15 gru 2008, 09:53

Dzindzer pisze:
Hyhy pisze:I mimo ze z boku mogloby to wygladac na troche patologie :)

Nie rozumiem, czemu na patologię ??

Bo to melanz tylko swiateczny :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 15 gru 2008, 20:36

PFC pisze:Magia nie istnieje, wiara jest problematyczna, a przypisywanie czegoś tak bardzo niedookreślonego jak uczucia do świąt trąci nadużyciem. ...Nie wydaje mi się zatem, by zlewanie na święta było jakimś upośledzeniem... Niektórzy czują magię w innych okresach czasu. Ja np. ostatni raz czułem ją we wtorek. ...Rozumiem, że dla niektórych okres ten może być stymulujący, ale nie nie róbmy z tego jednego słusznego wyznacznika.

Dlatego pisałem, że nie każdy może to przeżywać.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 gru 2008, 20:58

teraz to już kicha Wam powiem jest... coca-cola nie dość, że późno zaczęła święta, bo tylko na początku grudnia, a nie miesiąc wcześniej, to jeszcze na dodatek skasowali reklamę z ciężarówkami. święta już nigdy nie będą takie same :( i kevina dali dzisiaj a nie w I lub II dzień świąt.

w domu wali choinką, czuć święta. jutro zacznie się wariactwo z ubieraniem tego drzewka, a po niedzieli to zacznę mieszkać w kuchni.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 19 gru 2008, 21:18

Mati pisze:i kevina dali dzisiaj a nie w I lub II dzień świąt.

Ból jest, bo znowu jest Kevin ;DD

Mati pisze:jutro zacznie się wariactwo z ubieraniem tego drzewka

Już jutro, a nie w środę? :|
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 gru 2008, 21:34

Mona pisze:Już jutro, a nie w środę? :|

nie. ja to wolę zrobić sam jutro. razem z resztą porządków, a nie tysiąc razy się za coś zabierać.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 19 gru 2008, 22:42

Już jutro, a nie w środę? :|

U nas miało drzewko sie pojawic tydzien temu ale jakos nie moglismy dojsc do porozumienia, które kupić. Dla mnie święta od zeszłego roku stały się jakieś takie bardziej ważniejsze. Chyba znowu odkryłam magię świąt. W tym roku po raz pierwszy podczas Wigilii będę Panią Domu ;) i już powoli od zmysłów odchodzę, czy wszystko wyjdzie tak jak powinno.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 gru 2008, 00:57

Elspeth pisze:Chyba znowu odkryłam magię świąt.

Ja odkryłam ponownie kilka lat temu i teraz kocham ten okres :) Uwielbiam siedzieć w dużym pokoju gdzie jest choinka, zapach wosku i pierników, samą Wigilię z najbliższą rodziną, palące się swiatełka i świąteczne ozdoby. Nie mogę się już doczekać :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 20 gru 2008, 15:25

Nie leca jak co roku The Griswold family's wiec co to za swieta 8)
Bardzo sie staram zeby poczuc ta "magie" ale najblizsza rodzina skutecznie mnie z tego leczy <pijak>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 542 gości