Nieaktywni użytkownicy

Tematy dotyczące części technicznej forum, sugestie, propozycje, opinie, moderowanie wpisów, dodawanie nowych działów itp.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Nieaktywni użytkownicy

Postautor: Olivia » 01 kwie 2008, 16:49

Chciałabym podnieść jedną sprawę, która jeszcze za czasów Mava była realizowana, a teraz jakby przygasła.

Chodzi o usuwanie kont nieaktywnych użytkowników. Oczywiście chodzi mi o takich, których jedynym momentem zalogowania była chwila rejestracji.

Niby błahostka, ale jeśli tak jak dziś, wyskakuje mi lista userów mających dziś urodziny, to jest zaśmiecana i nieczytelna przez zapychaczy statystyk... :)

Dziękuję za uwagę... <evilbat>
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 01 kwie 2008, 20:20

Jakiś czas temu usunęłam wszystkich użytkowników, którzy nigdy się nie logowali i nie mieli żadnych postów.
Nie widzę szczególnej przyczyny, dla której należałoby usuwać konta użytkowników, którzy kiedyś się zalogowali, napisali kilkanaście postów, a nie zaglądali tutaj przez czas dłuższy (niż rok dokładnie mówiąc). Może wrócą, może nie, tym niemniej nie ma chyba powodu ich usuwać.

Innym problemem są jednak zarejestrowane w ciągu ostatnich miesięcy konta botów. Nie widzę niestety żadnej automatycznej procedury pousuwania tego, więc co jakiś czas ręcznie coś w tym dłubie, chwilę jednak zajmie oczyszczenie całości bazy.

Wróć do „Sprawy techniczne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości