Administracja forum

Tematy dotyczące części technicznej forum, sugestie, propozycje, opinie, moderowanie wpisów, dodawanie nowych działów itp.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 22:14

Mysiorek pisze:Czyli admin to user-wyrobnik, "anioł z Alternatywy 4", taki cieć techniczny, który przypadkiem zarządza modami?
Tak! Dokładnie tak! Admin jest od technicznego zarzadzania forum, a modzi od merytorycznych spraw. :)
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2008, 22:17

księżycówka pisze:Admin jest od technicznego zarzadzania forum, a modzi od merytorycznych spraw.

No to chyba się nie znasz na pracy forum od jego środka. A na pewno na pracy tego forum, na pracy w grupie, gdzie modami zarządza admin i to ON podejmuje rozstrzygające decyzje. :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 22:29

Mysiorek pisze:A na pewno na pracy tego forum
To jest dosc specyficzne akurat. Na kazdym, w ktorego tworzeniu od srodka bralam udzial podzial obowiazkow byl jasny - po to jest grupa modow, a nie jeden mod zeby pewne ustalenia byly wspolne. Admin moze zaprotestowac, zasugerowac cos, wprowadzic cos, ale jego pierwszorzednym obowiazkiem sa sprawy techniczne.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 14 sty 2008, 22:31

Mysiorek pisze:"anioł z Alternatywy 4"
Nad wszystkim czuwa gospodarz forum, nie da on krzywdy zrobić nikomu, zawsze pomoże, o każdej porze, ooooooo mój Boże!!!

Ja mogę być, moja dewiza: nie będzie forum, będzie chór! <hahaha>

Wybaczcie ale głupawkę mam...

Moim skromnym zdaniem Mysiorek byłby dobrym adminem, modem był dobrym to i z administracją też by sobie poradził.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2008, 22:34

księżycówka pisze:jego pierwszorzednym obowiazkiem sa sprawy techniczne.

Tak jak i świecenie ryjem za modów.
Nie zapominaj, że to forum jest/było zbiorem indywidualistów nawet zaprzyjaźnionych prywatnie, czyli wyjątkowym, a admin ZAWSZE trzyma sznurki, nawet do wszystkich modów.
Admin TUTAJ nie jest cieciem i nigdy nie był! (o co tak strasznie się szczawiłaś do Mava własnie myśląc, że jest tylko wyrobnikiem - błąd!)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 22:37

Zeby nie bylo,ze tylko ja mam takie podejscie. Jak widac ponizej osoby, bedace w centrum tego wszystkiego tez jasno definiuja funkcje admina. Wypowiedź jednego z modów z tematu "forum" :
Sprawuje funkcję administratora, czyli osoby nadzorującej SYSTEM - serwer, backupy, bazy danych, aktualizacje itd. czyli stronę TECHNICZNĄ forum.
Gdzie tu o nadzorze modow? :?
Mysiorek pisze:o co tak strasznie się szczawiłaś do Mava własnie myśląc, że jest tylko wyrobnikiem - błąd!
Teraz opinię mam tylko jeszcze gorszą :/
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2008, 22:43

księżycówka pisze:Gdzie tu o nadzorze modow?

Bo NIE rozumiesz funkcjonowanie TEGO forum.
księżycówka pisze:Teraz opinię mam tylko jeszcze gorszą

Bo byłas na piaskownicowych forach i nie jesteś w stanie kumać jak funkcjonuje TEGO typu. (to nic, że przez Ciebie teraz przemówiło stronnictwo p.t.: "dojebać")
TO forum jest zbiorem... [patrz wyżej] i dlatego NIGDY admin nie był cieciem tu.
Kumamy? <zalamka>

[ Dodano: 2008-01-14, 22:44 ]
(to, że Cię traktowałem czasami życzliwie, nie wymaga żebyś teraz mi tu wstawiała krzywego ryja :/ )
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 22:57

Mysiorek pisze:Kumamy?
Caly czas! Tylko, ze nie akceptujemy.
Mysiorek pisze:nie jesteś w stanie kumać jak funkcjonuje TEGO typu
Jakiego typu? Tego -> "forum jest/było zbiorem indywidualistów nawet zaprzyjaźnionych prywatnie, czyli wyjątkowym" ? Tylko (prawie) na takich bylam i tylko o takich pisze przeciez!
Chyba mamy po prostu inna wizje tego. :|
Ja postuluję jedynie o kompetencję - tylko o to. A dla Was co kto umie i na czym się zna nie jest ważne. Ważna jest psychika!
Ja kurna jako zwykły user chce kogoś kto nie będzie miał pomysłów od czapy, kto będzie szanowal zdanie innych, nie pisal o sobie, że jest Bogiem, kto będzie potrafil rozwiązac podstawowe problemy techniczne forum. Mam po 3 latach tutaj dosyć dopraszania się o korektę błędów najprostszych. Ile czasu trwało naprawienie modułu urodzinowego przykładowo? Ile trzeba było razy to zgłaszać i się prosić? Ile osób musiało pisać, że maile wracają? Tego typu problemy osoba, która się zna na administracji forum może załatwić niemal od ręki. I ja poprosze kogoś takiego!
Może być i 50 adminów merytorycznych, ale niech chociaż jeden potrafi zając sie forum od strony technicznej. Mi tylko o to chodz i mam nadzieje, ze jestem dobrze zrozumiana TYM RAZEM.

[ Dodano: 2008-01-14, 23:01 ]
Mysiorek pisze:to, że Cię traktowałem czasami życzliwie, nie wymaga żebyś teraz mi tu wstawiała krzywego ryja
Nie piję do Ciebie zupełnie. :) Po prostu skoro mamy szansę na porządne zmiany to chcę napisać od siebie co by się przydało i jak ja to widzę jesli o sama administracje chodzi - na moderacji sie nie znam i odkladam na bok, bo nie moja sprawa. Ja osobiscie bym w dobe gora zabila to forum jako mod. (niechcący)
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2008, 23:03

księżycówka pisze:A dla Was co kto umie i na czym się zna nie jest ważne.

AhA! Forum pada, bo "życzenia" nie przechodzą? <hahaha> <hahaha> <hahaha>

Tak, mamy inną wizję :)

[ Dodano: 2008-01-14, 23:04 ]
księżycówka pisze:porządne zmiany to chcę napisać od siebie co by się przydało

czyli wystarczy tylko dobry, darmowy wyrobnik? :| - i będzie git?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 23:07

Mysiorek pisze:AhA! Forum pada, bo "życzenia" nie przechodzą?
A czy ja tu piszę o tym czemu forum pada? Ja tu piszę o tym, że chcę admina nowego co się zna na php i technicznym prowadzeniu forum.
Mysiorek pisze:czyli wystarczy tylko dobry, darmowy wyrobnik? :| - i będzie git?
Niech admin ma i w sobie takie umiejetnosci jesli ma byc jeden <a wiecej pewnie sie nie wyluska bo jak widac las rak chetnych :| >
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 14 sty 2008, 23:09

księżycówka pisze:Niech admin ma i w sobie takie umiejetnosci jesli ma byc jeden

Przyznawać się!! Kto ma takie umiejętności?! (poza Mavem?)
<aniolek>

[ Dodano: 2008-01-14, 23:11 ]
(Czarli - jak tam idzie?)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 sty 2008, 23:32

Mysiorek pisze:AhA! Forum pada, bo "życzenia" nie przechodzą?

Wyjąłeś mi to spod paluchów, ale jak widać, wysyłanie życzeń jest najważniejsze, chociaż i tak z reguły życzenia składamy w "Wyraź to" ;DD
księżycówka pisze:Ważna jest psychika!

Gdyby Mav obsługiwałby tylko php, to miałby w głębokim poważaniu to, co ludzie potrafili napisać o Nim, a tak, to sobie tego php nie wsadził, tylko po prostu się wypiął :]
Mysiorek pisze:Przyznawać się!! Kto ma takie umiejętności?! (poza Mavem?)

Dajmy ogłoszenie w necie albo posadźmy robota przed kompem :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 23:36

Mona pisze:tak, to sobie tego php nie wsadził, tylko po prostu się wypiął :]
Chyba od pierwszego dnia funkcji swojej :] Ale nie ma co mowic co robil, czego nie. Wazne zeby nastepca potrafil i wszystko technicznie tu szlo sprawnie.
Mona pisze:Dajmy ogłoszenie w necie albo posadźmy robota przed kompem :)
Po co? Osób spełniających moje kryterium jest pod dostatkiem (choć w pełni napisać nie mogę, że tak na admina ich brać wszystkich). To z Waszym jest problem.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 14 sty 2008, 23:42

Joasia pisze:Moim skromnym zdaniem Mysiorek byłby dobrym adminem

Nie bo za ... nie potrafi byc obiektywny i jest strasznie "wrazliwy" na swoim punkcie.
Joasia pisze:modem był dobrym

Nie i jak wyzej.

Na admina Impek. Jesli brak Wam modow to mozna dac spokojnie Jawke. Kolejna sprawa-WARNY 50 DNIOWE-postuluje za 21dniowymi bo 2tyg to jednak za krotka odsiadka :>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 sty 2008, 23:46

księżycówka pisze:wszystko technicznie tu szlo sprawnie.

Ale co Ci technicznie nawalało, oprócz wysyłania życzeń, skoro każdy "stary" User tego forum mniej więcej kojarzy to, że napisałaś okrutnie wielką liczbę postów? Przecież tańczyć nie będziemy wirtualnie, a tylko dyskutujemy w formie pisania postów właśnie.
księżycówka pisze:To z Waszym jest problem.

Nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Myślę, że tu wcale nie chodzi o php, ale o samą Osobę Mysiorka, bo każdy wie, że gdyby On był adminem, to porządek byłby taki, aż by furczało :]
Nadal wnioskuję za Mysiorem.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 14 sty 2008, 23:49

Mona pisze:Nadal wnioskuję za Mysiorem.

Nadal jestem przeciw :]
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.

Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,

czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko

inne."
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 14 sty 2008, 23:54

tarantula pisze:Kolejna sprawa-WARNY 50 DNIOWE-postuluje za 21dniowymi bo 2tyg to jednak za krotka odsiadka :>


niech już będą nawet 21 -dniowe, byle nie to co teraz <chory>
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 14 sty 2008, 23:55

księżycówka pisze:Osób spełniających moje kryterium jest pod dostatkiem

Dostatek to dla mnie z dziesięć (chętnych!) osób, z których przynajmniej trzy kwalifikuję do bez-odpałowców.

Podasz mi tych 10 przykładów? Ba, połowę?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2008, 23:59

Mona pisze:yślę, że tu wcale nie chodzi o php, ale o samą Osobę Mysiorka
Ja samego Mysiorka darzę sympatią i przynajmniej od mojej strony mówię stanowczo MYLISZ SIĘ w tym względzie.
Mona pisze:Ale co Ci technicznie nawalało

Temat "jeśli Wam coś nie działa" ma u mnie jakieś 8 stron <100 postów na stronę mam ustawione> i tam jestod groma i ciut ciut. Nawet zaczęłam już wygrzebywać, ale przekopać się do tego co ja tam zgłaszałam przez rzeszę innych technicznych zgłoszeń to na tą godzinę ponad moje siły. Sory. Niestety wszystkich notorycznie wyskakujących errorów mi swego czasu nie pamiętam.
Mona pisze:każdy "stary" User tego forum mniej więcej kojarzy to, że napisałaś okrutnie wielką liczbę postów?

Ale co ma moja liczba postów do tego? Jak wg kogoś to za dużo to utnijcie mi ich z 2 lata pisania. Nawet mnie mierzi jak je widzę. :|

[ Dodano: 2008-01-15, 00:02 ]
pani_minister pisze:Podasz mi tych 10 przykładów? Ba, połowę?
Userów, którzy mieli co nieco wspólnego z php i administracją forum? Musiałabym się co do niektórych upewnić żeby gafy nie walnąć, ale 5 myślę, że spokojnie bym podała.

[ Dodano: 2008-01-15, 00:06 ]
Sek w tym co da moje podanie? Gdyby byli chętni sami by już to napisali tutaj.
Poza tym ja w głowie ot tak na teraz mam parę osób co bez wątpliwości podać mogę, ale moje listy nie uwzględniają opcji - od wieków się tu już nie pokazuje, niestety.

[ Dodano: 2008-01-15, 00:12 ]
A i taka propozycja jeszcze, bo tu już postów dużo, a konkretów brak.
Jakie umiejętności Waszym zdaniem powinien mieć przyszły admin? (od mojej strony doświadczenie w php, reszta to jak na razie "psychika" ) Określić w 2 słowach czego czy kogo tu szukamy. Chyba, że nie szukamy, bo ModTeam się sam rozgląda i wyskoczy do kogoś z propozycją zwyczajnie, a top jest tylko po to żeby chętni mieli gdzie napisać, że reflektują? Bo takimi tuatj dyskusjami to se pogadac możemy, ale nic nie wskóra nikt.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 sty 2008, 00:57

Szczerze mowiac merytoryka moge sie zajmowac i zarzadzaniem forum. Nie nadaje sie jedynie do strony technicznej, bo nie posiadam wiedzy php i nie chce sie w tym kierunku ksztalcic. Tzn na zasadzie laika mozna sobie aktualizowac jesli przemo wypusci nowa wersje itd ale wolalbym zeby forum mialo technika, a nie amatora w tym wzgledzie. Bo o ile moglbym ta wiedze posiasc gdybym chcial - to nie chce - mam dostatecznie duzo do roboty by jeszcze uczyc sie php.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 15 sty 2008, 01:04

Maverick pisze:Szczerze mowiac merytoryka moge sie zajmowac i zarzadzaniem forum.

I skonczymy na warnach 365dniowych podwojonych przez wiek usera <aniolek>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.

Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,

czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko

inne."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 sty 2008, 01:06

Ciezko przyznac, ale w koncu sensowne pare zdan tutaj padlo (Mava, nie Tarantuli zeby byla jasnosc). Kwestia znalezienia se wiec pomocnika i z php i tyle - problemu nie ma, lawiny zmian nie ma i do przodu :)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 15 sty 2008, 09:04

TedBundy pisze:Ale ktokolwiek będzie, uprasza się o pozostawienie granicy 50 dni. Taki odpoczynek od Wujka i paru innych leje miód na moje serce <diabel>
tymbardziej że masz już dwa ostrzeżenia. i jeszcze jeden wyskok antysemicki i mamy cię bratku. kto mieczem wojuje....
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 15 sty 2008, 13:29

trzeba zrobic liste osob ktore znaja sie na adminsitrownaiu od strony technicznej i jednego takiego admina wybrac (a kto woogle o tym decyduje? kto dał admina mavovi? czyje to forum tak w ogóle?)drugiego admina takiego co moglby sie nie znac na tych wszystkich php i tak dalej: ja bym tu proponowal minister, czarliego lub maysiora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 15 sty 2008, 15:02

Mysiorek pisze:Czarli - jak tam idzie?

Na razie to ja nie bardzo wiem w ogóle w co ręce włożyć, ale postaram się do czwartku wieczorem przedstawić wstępne propozycje :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 sty 2008, 16:56

Augusto pisze:a kto woogle o tym decyduje? kto dał admina mavovi? czyje to forum tak w ogóle?


Forum u Agnieszki

<pijak> <chory>
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 18 sty 2008, 07:57

a kto wiecznie kasuje posty z tego tematu? znowu połowa wycięta a dosyć istotna była <pijak>
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 18 sty 2008, 21:02

admin pisze:Swojego zdania na temat tego, kto ma zostać nowym administratorem lub administratorami technicznymi i moderatorami merytorycznymi nie mam i z taką frekwencją jak tu bywam nie mogę mieć - to oczywiste.

admin pisze:Całkowitą i 100% władzę nad decyzjami technicznymi i personalnymi ma MAV oraz osoby którym to prawo udostępni.


Nie mam nic do Mava ale jest za "nerwowy" na admina. Od strony technicznej moze zostac natomiast merytoryczna...stawiam na ministrowa vel impka.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.

Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,

czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko

inne."
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 18 sty 2008, 21:21

A ja nie stawiam na nikogo bo taki pierdolnik jak sami robicie to jest gorsze od wyborow:D

Po co w ogóle ludzie ktorzy nie maja o pewnych rzeczach pojecia rzucaja sie na "stanowiska" ?
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 sty 2008, 20:16

Dobra, no to co z tą żywotnością warnów? Rozumiem, że przez wzgląd na starego admina, pamiątka musi po nim być? To coś jak "wybudowałem sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu". :/
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Sprawy techniczne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości