Pierwszy poważny kryzys i problem z zaufaniem

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

rav194
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2007, 08:22
Skąd: rzeszów
Płeć:

Pierwszy poważny kryzys i problem z zaufaniem

Postautor: rav194 » 15 gru 2007, 06:11

Witam.

Podobno w każdym związku są kryzysy, nie ma pary która nigdy by tego nie przeszła.
Niestety ostatnio i mnie to spotkało. Po roku „chodzenia” z dziewczyną, roku który był chyba najpiękniejszym w moim życiu pojawiły się problemy. Kłopot w tym że wg samego siebie nie zawiniłem a dziewczyna nie dość że chce się rozstać to jeszcze... zdradziła mnie! Nie wiem czy dobrze robię ale próbuję wszystko naprawić, bo ciągle ją kocham.
Opiszę o co dokładnie chodzi:

Otóż moja dziewczyna od zawsze nie lubiła się ze swoją matką. Ciągle się z nią kłóciła, ciągle krytykowała, ciągle miała z nią jakieś problemy. Potwierdzam – charakter tej pani jest dość specyficzny – kobita nie do życia!!

Ostatnio zacząłem jednak zauważać że ta która tak bardzo krytykuje sama zaczyna się zachowywać podobnie do swojej matki! Ponieważ pokłucilismy się o pewną bzdurę i byliśmy oboje „w emocjach”, powiedziałem jej że ostatnio jest dla mnie arogancka i nie miła, że nie mam poczucia że mnie kocha, nie mam poczucia że jej na mnie zależy. Powiedziałem że krytykuje swoją matkę a sama zaczyna zachowywać się podobnie do niej!

I wtedy się zaczęło... Obraziła się, na drugi dzień powiedziała że nie jest pewna czy chce ze mną być, a po paru następnych stwierdziła że nie ma sensu i że chce się rozstać.
Próbowałem tłumaczyć, rozmawiałem z nią, prosiłem i nic, mówiła tylko „nie chcę, to koniec”. Odpuściłem, pomyślałem że dam jej trochę czasu.

Po paru dniach napisałem smsa, zapytałem co u niej, jak leci itp.
Odpisała że jest głupia, że zachowała się jak idiotka itp., itp. Pomyślałem o co chodzi i zadzwoniłem a wtedy powiedziała mi że poprzedniego wieczora trochę się... upiła i spędziła wieczór (chodzi o imprezę) z jakimś gościem. Na dodatek sama powiedziała że dała mu się pocałować!

Byłem tak zły że nie mogłem wydusić z siebie słowa. Powiedziałem tylko: „zapomnij o mnie” i zończyłem rozmowę. Zaczęła wtedy dzwonić, przepraszać, mówić że chciałaby wszystko naprawić, że żałuje, że popełniła głupstwo, że jej zależy, ciągle czuje coś do mnie itp., itp. Ja nie chciałem wtedy rozmawiać, byłem wściekły!

Po dwóch dniach spotkaliśmy się żeby na spokojnie porozmawiać. Powiedziałem że jeśli rzeczywiście żałuje tego co zrobiła to jestem w stanie wybaczyć. Zaproponowałem żebyśmy zaczęli wszystko od nowa z tym że będzie musiała odbudować we mnie zaufanie, a to może chwile potrwać. Wtedy stwierdziła że nie jest pewna czy chce i musimy jeszcze poczekać.

I czekamy...

Sam już cholera nie wiem o co jej chodzi, raz chce się rozstać, po chwili chce naprawiać, kiedy zgadzam się na to mówi że potrzebuje czasu... Zgłupiałem już w tym wszystkim, nie wiem co mam robić, co o tym myśleć. POMÓŻCIE!!!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez rav194, łącznie zmieniany 1 raz.
...to live is to die...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 15 gru 2007, 11:55

po własnych przejsciach wiem jedno....jesli pojawiaja sie mysli typu "nie wiem czy chce z Tobą być" przeplatane co chwila stwierdzeniami ze postaramy sie by wszytsko było tak jak kiedys, a praktyka pokazuje cos zupełnie innego to pora sie pakować.....
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 15 gru 2007, 17:10

agata pisze:jesli pojawiaja sie mysli typu "nie wiem czy chce z Tobą być" przeplatane co chwila stwierdzeniami ze postaramy sie by wszytsko było tak jak kiedys, a praktyka pokazuje cos zupełnie innego to pora sie pakować.....

Też tak sądzę. Jeśli ktoś zastanawia się czy chce, czy nie chce być w związku, to jest to znak, że nie jest to związek który ma szansę przetrwać - bo wątpliwości są za duże, a uczucie (prawdopodobnie) zbyt małe.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 15 gru 2007, 17:41

rav194 pisze:Ostatnio zacząłem jednak zauważać że ta która tak bardzo krytykuje sama zaczyna się zachowywać podobnie do swojej matki!
niedaleko pada jablko od jabloni <faja> pozniej bedzie tylko gorzej... (widze to niestety na swoim przykladzie :( ) zastanow sie najpierw czy Ty tego na pewno chcesz...

ona sie po prostu obrazila za to, co jej powiedziales - prawda w oczy kole. Pocalowala sie z innym (nie nazwalabym tego zdrada - zrobila to w 'afekcie') ale teraz zaluje. Trudno powiedziec jak wyjdzie - na dwoje babka wrozyla...
Awatar użytkownika
Nica
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 lis 2007, 17:16
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Nica » 15 gru 2007, 18:38

Nemezis pisze:Pocalowala sie z innym (nie nazwalabym tego zdrada - zrobila to w 'afekcie') ale teraz zaluje.


I tu sie zgadzam. Tego raczej nie mozna nazwac zdrada. Chociaz gdyby Cie kochala to by tak nie zrobila. Przynajmniej moim zdaniem. A alkohol to tylko wymowka i glupie wytlumacznie- to wszystko na ten temat.

A jesli chodzi o Ciebie, zastanow sie czy to ma sens.

Nemezis pisze:niedaleko pada jablko od jabloni pozniej bedzie tylko gorzej...


Bo to co jest napisane powyzej to prawda. A jak sam okresliles ze jej mame jest "nie do zycia" i teraz Ona tak sie zachowuje to Ty sie pozadnie zastanow czy warto dla Niej sie tak poswiecac.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 16 gru 2007, 11:35

Ale co Ty masz jej wybaczać? :| Że całowała się z jakimś gościem po tym, jak Ci powiedziała, że z Wami koniec? :|

A córka zawsze się upodobni do matki, prędzej czy później. Zawsze, zawsze, zawsze.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 gru 2007, 12:23

jak to faktycznie rozegralo sie na przestrzeni kilku dni to <chory> poklociliscie o bzdure i juz koniec, szlajanie sie po barze i calowanie z innym? a co bedzie jak pojawi sie jakis powazny problem? raaany
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Rapid
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:12
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Rapid » 16 gru 2007, 12:58

Sir Charles pisze:A córka zawsze się upodobni do matki, prędzej czy później. Zawsze, zawsze, zawsze.


Polemizowałbym. Niewątpliwie często można zauważyć taką tendencje ale można z tym zjawiskiem walczyć jeśli tylko dana osoba ma świadomość jaka DOKŁADNIE nie chce się stać i stara sie z tymi niechcianymi cechami walczyć.

jak to faktycznie rozegralo sie na przestrzeni kilku dni to <chory> poklociliscie o bzdure i juz koniec, szlajanie sie po barze i calowanie z innym? a co bedzie jak pojawi sie jakis powazny problem?


Na moje oko to wygląda tak jakby oni po prostu wcześniej sie poważnie nigdy nie kłócili. Zawsze byłem zdania że kłócić sie ze sobą trzeba umieć, żeby to sie właśnie bez żadnych poważnych konsekwencji kończyło, a jak jest takie ot sobie słodziutkie życie razem bez kłótni to potem jakiś jeden poważniejszy problem i od razu może być koniec, a w najlepszym wypadku foch na pare dni <zalamka> A sytuacja wydaje sie dosyć oczywista, ona sie wkurzyła, chciała sie wyżyć na facecie i gotowe. Później niby mówiła że głupio zrobiła i tak dalej, to akurat dość pozytywny symptom, zakładając że to nie były tylko słowa. Moim zdaniem zwiazek wcale sie nie musi w tym momencie kończyć jeśli tylko ona swój błąd zrozumie, przebaczą sobie nawzajem i samym sobie przy okazji, jeśli wyciągną jakieś wnioski z tej sytuacji i ponad to, jeśli ona przyjmie do wiadomości to co rav194, powiedział na temat upodabniania sie do jej matki... Sporo tych "jeśli" ale potencjalnie to wszystko jest możliwe ;)
rav194
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2007, 08:22
Skąd: rzeszów
Płeć:

Postautor: rav194 » 16 gru 2007, 15:32

Na moje oko to wygląda tak jakby oni po prostu wcześniej sie poważnie nigdy nie kłócili.


Zgadza się, od roku była to nasza pierwsza kłótnia.

Zaczynam wątpić w sens tego związku. W czoraj zadzwoniłem i powiedziałem że rezygnuje z tego czekania, z tej całej zabawy, że nie warto. Chyba ją to ruszyło bo chce żebym przyjechał pogadać. O czym? Nie wiem. Pojadę do niej dopiero za kilka dni.
...to live is to die...
Awatar użytkownika
Rapid
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:12
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Rapid » 16 gru 2007, 15:43

rav194 pisze:Zaczynam wątpić w sens tego związku.

rav194 pisze:Chyba ją to ruszyło bo chce żebym przyjechał pogadać. O czym? Nie wiem. Pojadę do niej dopiero za kilka dni.


Zastanowić sie musisz nie nad tym czy jest sens czy nie, tylko czy ją kochasz? Bo jeśli ty nie potrafisz jej wybaczyć i stwierdzasz że lepiej skończyć po jednej kłótni to raczej macie małe szanse przetrwać dłużej. Ale jeśli ci na niej zależy to chociaż ty zrób pierwszy krok i nie zachowujcie się jak żuraw i czapla, bo sorry ale to pierwsze skojarzenie jakie mi sie nasunęło po przeczytaniu ostatniej twojej wypowiedzi... <regulamin> Naprawde właśnie tak to wygląda. Ty chciałeś to ona nie chciała, ona chce to ty nie chcesz... Zastanów się czy na pewno zależy ci na niej tak słabo ze nie jesteś nawet w stanie wyciągnąć do niej ręki kiedy ona wyciąga ją do ciebie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 gru 2007, 19:13

rav194 pisze:Sam już cholera nie wiem o co jej chodzi, raz chce się rozstać, po chwili chce naprawiać, kiedy zgadzam się na to mówi że potrzebuje czasu... Zgłupiałem już w tym wszystkim, nie wiem co mam robić, co o tym myśleć. POMÓŻCIE!!!
Ma wyrzuty sumienia wobec Ciebie ze sie calowala z innym, ale tak naprawde to nie chce z Toba byc juz.
Swoja droga jeden glupi pocalunek i taki cyrk o to? Zdrady wielkie? Raaany :|
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 17 gru 2007, 19:59

Przypomina mi się satyryczna wypowiedź Mansona:
"ręką to nie zdrada, z przyjaciółką to nie zdrada" ;DD
Ano cyrk, cyrk :> Całowanie się z innym/inną to takie samo szmirstwo, jak reszta czynów nazywanych zdradą.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 17 gru 2007, 22:40

Widać nie łączyło was na tyle silne uczucie żeby przetrwać pierwszą kłótnię. Ty trochę jej niepotrzebnie przygadałeś a ona z rozpaczy musiała się pocieszyć. Kiedy pojawiają się wątpliwości to na ogół dobrze się to nie kończy. Możecie spróbować ale wtedy będzie pytanie czy potrafisz zapomnieć jej tą chwilę słabości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 18 gru 2007, 16:56

Sir Charles pisze:A córka zawsze się upodobni do matki, prędzej czy później. Zawsze, zawsze, zawsze.


nie wierzę w to co piszesz. dla mnie kolejna głupia teoria, taka "mądrość ludowa".
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 18 gru 2007, 17:22

a widzicie... a nie mówiłem zedzisiaj są takie dziewzyny? chodziłą z Toba rok i odrazu sie całuje z innym, eee coś nie tak jest.



Z doświadczenia - jak pokażesz ze Ci na niej zalezy bardzo wykorzysta to i to Ty bedziesz prosił by została
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
rav194
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2007, 08:22
Skąd: rzeszów
Płeć:

Problem z zaufaniem

Postautor: rav194 » 24 gru 2007, 16:41

Po pierwsze WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!

Słuchajcie, po kilkutygodniowym rozstaniu, zeszłem się z dziewczyną. Wszystko co złe pusciliśmy w niepamięć, wiele sobie wyjaśniliśmy, wybaczyliśmy, ogólnie wszystko wróciło do normy.

Jest tylko coś co mnie dręczy. Otóż boję się że nie będę już w stanie jej zaufać po tym jak mnie zdradziła. Niby zapewnia że to był błąd, że żałuje itp, ale moje zaufanie spadło do zera. Poza tym wcześniej stale mówiła że mnie nigdy nie opóści, że jestem miłością jej życia i często wspominała o ślubie. Potem z nienacka mnie zostawiła. Teraz gdy wróciła i jesteśmy razem znów zapewnia mnie o swoich uczuciach i znów wspomina o ślubie.

Nie wiem co o tym myśleć? Czy warto jeszcze raz jej zaufać? Tak w 100%
...to live is to die...
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 24 gru 2007, 17:18

rav194 pisze:Czy warto jeszcze raz jej zaufać? Tak w 100%

Nigdy sie nikomu nie ufa w 100%.Nikomu, bo ludzie sa tylko ludzmi i zawsze sie potykaja. Jesli z tym sie pogodzisz to wierz mi, zyje sie o wiele latwiej i szczesliwiej :)
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Postautor: Junak » 24 gru 2007, 18:21

Wydaje mi się, że skoro zdecydowałeś się dać jej szansę, to na to aby ponownie zaufać potrzebujesz dużo czasu. Nie mnie jednak zrozumiałe jest to, że jej słowa w Twoich oczach znacznie straciły na wartości. To ona będzie musiała sobie na to zaufanie zapracować, nie słowami lecz czynami. Sprawe ślubu lepiej odsunąć do + nieskończoności. Zawsze możecie do niej wrócić, ale teraz najwazniejszym tematem powinna być odbudowa tego, co jest między wami ( zakładając odczywiście, że to co się stało więcej się nie powtórzy )
Poza tym wcześniej stale mówiła że mnie nigdy nie opóści, że jestem miłością jej życia i często wspominała o ślubie. Potem z nienacka mnie zostawiła.

Znam z autopsji bardzo podobny schemat. Mówie A, robie B. Brak logiki, ale ( i tu przepraszam damską część widowni ) od kiedy to kobiety postępują zgodnie z logiką ?
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 24 gru 2007, 18:50

to jest kobieta. Kobietom się nigdy do końca nie ufa :)

Masz pewne watpliwości? porozmawiaj z nią o tym
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 24 gru 2007, 23:44

tarantula pisze:Nigdy sie nikomu nie ufa w 100%.Nikomu, bo ludzie sa tylko ludzmi i zawsze sie potykaja. Jesli z tym sie pogodzisz to wierz mi, zyje sie o wiele latwiej i szczesliwiej


"Ja też kiedyś zaufałem pewnej kobiecie. Wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć, i wiesz co?.... I bym teraz... censored nie miał ręki. ..."
"Jestem oazą spokoju. Kwiatem na tafli jeziora. Pier....nym ku.wa drzewem na brzegu strumienia"
Awatar użytkownika
Piernik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 232
Rejestracja: 21 sty 2005, 16:38
Skąd: Skierniewice
Płeć:

Postautor: Piernik » 25 gru 2007, 00:13

no ja tez kiedys zaufalem i wybaczyłem zdrade...i tez przysiegała, ze nigdy wiecej ze jaka to ona była glupia, mowila ze zawsze bedziemy juz razem..i wiesz co? Po poł roku zdradzila drugi raz, w dodatku z tym samym gosciem, tego bylo juz za wiele, zycze Ci jak najlpeiej ale pomysl czy naprawde chcesz zyc zawsze z tą obawa ,,czy nie zrobi tego znowu z innym gosciem za jakis zcas '' ? ja bym nie wytrzymal, po tym zaufanie bardzo ciezko odbudowac
Love is beautiful
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 25 gru 2007, 00:14

kml pisze:"Ja też kiedyś zaufałem pewnej kobiecie. Wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć, i wiesz co?.... I bym teraz... censored nie miał ręki. ..."

I jak to sie ma do mojej wypowiedzi ,ze ja zacytowales?

[ Dodano: 2007-12-25, 00:16 ]
Kermit pisze:to jest kobieta. Kobietom się nigdy do końca nie ufa :)

NIKOMU nie ufa sie tak do konca bez wzgledu na PLEC. Pisz do slupa a slup d..a <pijak>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.

Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,

czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko

inne."

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości