Chciałabym żeby bylo tak jak kiedyś...

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

*Lili
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2007, 17:20
Skąd: z nieba
Płeć:

Chciałabym żeby bylo tak jak kiedyś...

Postautor: *Lili » 17 kwie 2007, 16:33

Jestem z nim dwa lata. Brakuje mi w nim czułości. Kiedyś tak nie było... wydawało mi sie, ze odda za mnie życie... a teraz, słysze tylko "Kocham Cię" albo "Jesteś słodka" żadnego urozmaicenia. "Kocham Cię" słyszę codziennie... chyba za często... Gdy prosze go, zeby bylo tak jak na poczatku, on mowi ze: "tak juz nigdy nie bedzie, bo z poczatku to wiadomo, ze jeszcze blizej sie poznajemy, a teraz juz znamy siebie bardzo dobrze" Wtedy potrafilismy sie całowac godzinami... a teraz zwykły buziak...Postanowiłam sie oddalic troche od niego, zeby zatęsknił, a ona zachowuje sie tak samo :(.... Chcialabym zeby bylo tak jak kiedyś...
Przytul sie do nadziei, a w ciszy będzie umierać to co jest Twym bólem
Awatar użytkownika
LauRKa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:01
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: LauRKa » 17 kwie 2007, 16:39

No i co by Ci napisac? Nie wiem. Ja tez bym chciala, zeby bylo jak na poczatku, ale jak sie jest ze sobą 5 lat, to ciężko tego wymagać. Na poczatku jest zauroczenie i zakochanie i albo ono przerodzi sie w miłość albo zniknie i bedzie tylko wspomnieniem.
Kochasz go? Chcesz z nim być? Tęsknisz za nim?
"Dobrze widzi się tylko sercem. To, co ważne jest niewidoczne dla oczu."
LauRKa
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 17 kwie 2007, 16:53

*Lili pisze:Brakuje mi w nim czułości. Kiedyś tak nie było...

a czy on wie o tym ??
wie, ze ci brakuje, że bys chciala wiecej ??
*Lili pisze:on mowi ze: "tak juz nigdy nie bedzie, bo z poczatku to wiadomo, ze jeszcze blizej sie poznajemy, a teraz juz znamy siebie bardzo dobrze

ma racje, tak juz nie bedzie
tylko, ze jak powiesz, ze chcesz by bylo jak na poczatku to mu to duzo nie mówi. Powiedz jak sie czujesz wspaniale gdy jest czuły, jak bardzo tesknisz za tym. moze ty sama tez byłas kiedys troche inna.
*Lili pisze:.... Chcialabym zeby bylo tak jak kiedyś...

czuje cie cos innego niz kiedys, jestescie na innym etapie, nie ma takich samych emocji. ale wiele moze sostac tak jak było, tylko on musi wiedziec konkretnie czego oczekujesz, tylko bez wyrzutów, niech wie, ze jest kims wyjatkowym kogo nie masz dośc i chcesz wiecej
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 kwie 2007, 17:19

*Lili pisze:Postanowiłam sie oddalic troche od niego, zeby zatęsknił, a ona zachowuje sie tak samo :( .... Chcialabym zeby bylo tak jak kiedyś...
NIGDY nie bedzie juz tak. Pogodz sie z tym. Nie znaczy to tez ze teraz nie mzoe byc wspaniale. Pogadaj z nim o tym a nie mow tylko takimi ogolnikami.
Awatar użytkownika
Fenix_
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2006, 12:27
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: Fenix_ » 17 kwie 2007, 17:26

tak bylo w moim zwiazku... po 3 latach zakonczylem to co nie przynosilo mi w ogole przyjemnosci ani szczescia ...tez mowilem tak jak twoj chlopak, ze nie moze byc tak jak na poczatku, sam sobie przeczac i oszukujac ja kiedy nie mialem ochoty sie widziec. Nie mialem sie ochoty nawet calowac, a slowo kocham mowilem ze tak powiem " na odczep". Ale kiedy to do mnie dotarlo postanowilem z tym skonczyc...
To tylko moja historia, moze ty ze swoim chlopakiem jestescie w innej sytuacji i wszystko sie wam ulozyc, czego wam zycze :))
"Od krzywd się nie odłączy nikt, za żadne skarby.
Zbrodnia poczucie winy karmi.
Nieważne elitarny czy zwykły, w każdym strach zmusza do modlitwy.
W obliczu śmierci nie ma sprytnych, nie ma odważnych.
Straszy brak uzyskania drugiej szansy!"

OSTR
Awatar użytkownika
Anja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:53
Skąd: Z nienacka
Płeć:

Postautor: Anja » 17 kwie 2007, 17:45

Zastanów się może nad tym, że Ty też się zmieniłas przez te lata. Zamiast robić wyrzuty chłopakowi, pomysl co Ty możesz zrobic dla tego związku, żeby było chociaz podobnie jak na początku. To normalne, że każdy się zmienia i dorasta.
Powodzenia
46
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 17 kwie 2007, 18:45

Fenix_, tylko że do tego doprowadziła Twoja dziewczyna przez swoje zachowanie. Nie wiemy dlaczego chłopak *Lili tak się zachowuje.

*Lili, a czy Ty się nie zmieniłaś również? Oddalanie się nie pomoże, przynajmniej gdybym był na miejscu Twojego faceta nic by to nie dało. Zacznij zachowywać się tak jakbyś chciała żeby on się zachowywał. Możliwe że też się do tego przyczyniłaś, ale nie jesteś tego świadoma.
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,
wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 kwie 2007, 19:26

Soul pisze:
*Lili, a czy Ty się nie zmieniłaś również? Oddalanie się nie pomoże, przynajmniej gdybym był na miejscu Twojego faceta nic by to nie dało. Zacznij zachowywać się tak jakbyś chciała żeby on się zachowywał. Możliwe że też się do tego przyczyniłaś, ale nie jesteś tego świadoma.


Zas ja sie pod tym podpisze , czesto jest tak , ze zmiany widzimy tylko u drugiej osoby (swego partnera) kompletnie nie widzac jak sami sie zmienilismy .Zawsze jest tak , ze jest zwiazek przyczynowo skutkowy .

daj mu dwa razy wiecej niz moze oczekiwac , dostanisz w niedługim czasie połowe tego co bys chciala dostac , ale w dalszym etapie - trzy razy wiecej . Jesli nie - odpusc sobie .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 17 kwie 2007, 20:39

Zawsze jak wracam ze studiów, czytam tylko posty autorów, więc wybaczcie jeśli kogoś zapowtórzę.

To sprawa stara jak świat. I patrząc na nią z perspektywy doświadczeń empirycznych tudzież zasłyszanych - po prostu nie dorosłaś do długiego związku. Tak, to nie jest za mocne określenie. Trzeba trudności akceptować, oswajać, czasami z nimi walczyć. On Ci powiedział że tak nie będzie, a Ty wciąż żyjesz przeszłością. Po co Ci to? Na siłę nie wrócisz do przeszłości. Nie da się wrócić. Związek się zmienia, dojrzewa, przechodzi różne stany w różnych okresach. Trzeba na każdym poziomie umieć czerpać z niego to, co najlepsze.

Ja bym np. chciał, żeby ktoś mi codziennie mówił "Kocham Cię'. Więc nie marudź marudo.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 kwie 2007, 20:43

shaman pisze:
Ja bym np. chciał, żeby ktoś mi codziennie mówił "Kocham Cię'. Więc nie marudź marudo.

Chyba , ze owe "kocham cie " stało sie powiedzeniem zamiast dzien dobry ! jest bowiem znaczna róznica w wypowiadaniu tego słowa ot tak , a z uczuciem .
Ja bym nie chciał dziennie słyszec kocham cie ! ja bym chciał to czuc !!

Gadac to mozna wiele i wszystko <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 17 kwie 2007, 21:26

ciekawer czy sa jakies zwiazki w których zawsze jest tak jak było na poczatku...wiadomo ze poczatki są zawsze takie milutkie, słodkie itd, ale pózniej też moze byc fajnie :) to ze sie bardzo dobrze znacie nie musi wcale oznaczać ze nie ma już miejsca na czułosci!! Może pomyśl o zorganizowaniu jakiegos romantycznego wieczoru wer dwoje? moze jakies wspólne wspominanie tego co już razem udało sie wam przezyc? No chyba ze miedzy wami nie jest do konca OK i moze byc tak ze któres z was sie wypaliło....
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 17 kwie 2007, 21:31

agata pisze:to ze sie bardzo dobrze znacie nie musi wcale oznaczać ze nie ma już miejsca na czułosci!!

szczerze to jak sie dobrze znacie to czułosci moga byc jeszcze lepsze. Znacie swoje ciała, reakcje, wiecie dobrze co lubicie. wiec tu mozna laczyc to co znane i lubiane i do tego dalej eksperymentowac. Pod tym wzgledem u mnie jest coraz lepiej. Na pewno lepiej niz na poczatku, a na poczatku bylo super.

a twój facet nie moze choc przez chwile czuc sie zmuszanym do czulosci, ja bym nie chciała czulic sie do kogos pod przymusem, presja czy groźba focha.
And-
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 03 lis 2005, 23:25
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: And- » 17 kwie 2007, 21:34

Andrew pisze:czesto jest tak , ze zmiany widzimy tylko u drugiej osoby (swego partnera) kompletnie nie widzac jak sami sie zmienilismy .Zawsze jest tak , ze jest zwiazek przyczynowo skutkowy


Tez sie z tym zgadzam.

Lili, widze pewne podobienstwo twojej sytuacji z moim zwiazkiem. Tez "mecze" sie z moja Luba 2 lata i rowniez widze pewne roznice miedzy tym co bylo 2 lata temu, a teraz. Ale w przeciwienstwie do ciebie zauwazylem przyczyne <aniolek> .

Na poczatku tak jak wy-zatapialismy sie w siebie na czas dlugi <evilbat> ... Z biegiem czasu nasze uczucie ewoluowalo... Szczegolnie u niej(stwierdzila, ze poczula sie przy mnie bezpiecznie i moze mi na powaznie zaufac). I roznica jest taka sama.

*Lili pisze:Chcialabym zeby bylo tak jak kiedyś...


Ktos przede mna to powiedzial... Nie bedzie. A mozpe po prostu masz tak, jak moja dziewczyna... Stala sie wrecz pazerna na czulosci, mile slowa, pieszczoty... Nie musze jej namawiac na nic co jest z tym zwiazane ;) . Wrecz sama sie tego domaga <diabel> . Sprobuj powiedziec mu co ci dolega, a razem powinniscie znalesc na to lekarstwo...

agata pisze:moze jakies wspólne wspominanie tego co już razem udało sie wam przezyc? No chyba ze miedzy wami nie jest do konca OK i moze byc tak ze któres z was sie wypaliło....


Mile wspomnienia moga na nowo rozniecic uczucia. Ktos powiedzial, ze odrobina chlodu utrzymuje wszystko w swiezosci. Takze milosc... Ale nie przesadajcie z tym chlodem... Milosc musi byc pielegnowana przez 2 osoby...
agata pisze:wiadomo ze poczatki są zawsze takie milutkie, słodkie itd, ale pózniej też moze byc fajnie

I o to chodzi <browar>
"Czego nie wiem, tego się lękam; czego się lękam, tego nienawidzę; czego nienawidzę, to chcę zniszczyć." J. Caroll
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 18 kwie 2007, 00:37

Andrew pisze:Chyba , ze owe "kocham cie " stało sie powiedzeniem zamiast dzien dobry ! jest bowiem znaczna róznica w wypowiadaniu tego słowa ot tak , a z uczuciem .
Ja bym nie chciał dziennie słyszec kocham cie ! ja bym chciał to czuc !!

Gadac to mozna wiele i wszystko


The point is, że owe codzienne "kocham Cię" i wszystkie inne sprawy, które autorce spowszedniały, wcale nie byłyby takie zwyczajne, gdyby ich nie było wcale. Wtedy byłyby bardzo pożądane. A to, że coś powszednieje, trwa dłuższy czas, to nie znaczy, że w tym nie ma już satysfakcji, radości, szczęścia czy przyjemności, jakie były na początku.

Jeśli napisałbym to poprawnie gramatycznie i stylistycznie, wyszłoby jeszcze dłużej, więc wybaczcie <poklony>
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 18 kwie 2007, 01:15

Marudzisz.

W związku nie ma fajerwerek 24 godziny na dobę. I czas mniejszych czułości vel prostoty jest potrzebny. Czas prawdziwy, kiedy widzisz Jej/Jego miłość w codziennych czynnościach, sposobie ich wykonywania i myśli... o kimś , kiedy czytasz siebie na dnie oczu i odwrotnie.
Zabierz sobie wszystko (wszelkie przejawy rzeczy), jak leci, i zobacz co zostanie. Jak zostanie Miłość (rzecz sama w sobie)- nie marudź więcej. Powinno być oki :)
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
*Lili
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2007, 17:20
Skąd: z nieba
Płeć:

Postautor: *Lili » 18 kwie 2007, 15:35

Shaman, ale wiesz, takie słowo wypowiedziane codziennie traci magię... Jest ono miłe...owszem... ale nie tak często...

Dziękuję wszystkim, na długi weekend planuje kolacje przy świecach i zobaczymy jak to sie zakończy :x
Przytul sie do nadziei, a w ciszy będzie umierać to co jest Twym bólem
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 18 kwie 2007, 17:59

Oj wiem że traci magię. O ile temu słowu się jakąś magię przypisuje. Co w/g mnie jest głupie. Nie wnikajmy czemu, przecież każdy potrafi wpaść na odpowiednie za i przeciw.

Bo pomyślmy logicznie. On kocha. Nie ma co do tego wątpliwości, bo nawet mówi to codzień. Po co dopisywać do tego ideę słabnącej mocy słów itp. i komplikować sobie życie?
*Lili
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2007, 17:20
Skąd: z nieba
Płeć:

Postautor: *Lili » 18 kwie 2007, 18:17

On kocha. Ja też, ale ja nie mowie mu tego codziennie tylko raz na jakiś czas i wydaje mi sie, ze tak jest ok :)
Przytul sie do nadziei, a w ciszy będzie umierać to co jest Twym bólem
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 18 kwie 2007, 19:24

*Lili, ciesz się z tego, że Wasz związek zmienia się, bo inaczej, to --> stagnacja. Chciałabyś stać w miejscu, czy rozwijać się? ;) <browar>

A dalej... To, co napisała Koko :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
jbg
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 180
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:48
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: jbg » 18 kwie 2007, 19:55

Związki dążą do stabilizacji. Partnerzy się poznają, wiedzą co jest przyjemne, a co nie dla drugiej osoby. Rozpoczyna się wygoda. Faceci chyba łatwiej w nią wchodzą.
jak jedna osoba nie widzi sensu bycia razem, to związek nie ma podstaw do istnienia.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 18 kwie 2007, 20:34

*Lili pisze:On kocha. Ja też, ale ja nie mowie mu tego codziennie tylko raz na jakiś czas i wydaje mi sie, ze tak jest ok


Ale mimo to widzisz problem w słabnącym znaczeniu słów kocham cię. Po co w ogóle to postrzegać jako problem. We mnie słowo "śniadanie" też nie wzbudza już takich emocji jak wtedy, gdy odkryłem czekoladowe płatki z mlekiem, ale nie obrażam się na cały świat, że nie jest jak kiedyś.

Problem tkwi w nudzie i rutynie, to normalne. Pogódź się z tym, że to naormalne, wtedy szybciej przejdzie. Jeśli nie, to znaczy że nie będzie z was pary albo że nie dorośliście do stałego związku.
lecter
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 02 lut 2006, 12:52
Skąd: Ost
Płeć:

Postautor: lecter » 18 kwie 2007, 23:17

jestem ze swoją dziewczyną już prawie rok i z utesknieniem wspominam pierwsze 2,3 miesiace naszego zwiazku-to jak nasz ciągnęło do siebie jak magnesy.a teraz....wszystko jakby sie ustabilizowało; pisze do mnie ciepłe smsy, spotykamy sie,a 'kocham' nie powiedziala mi od stycznia.nie wiem co z tym uczuciem ale ciągle jesteśmy zazdrośni o siebie;)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 19 kwie 2007, 00:13

shaman pisze:Problem tkwi w nudzie i rutynie, to normalne.

Normalne? Ktoś to tylko źle nazwał, bo w związku nie może być mowy o nudzie i rutynie, a jedynie taka doskonałość, że nawet kilkudniowa cisza nie jest w stanie nas przerazić.

Jeśli chodzi o to, co Autorka napisała, to problem ma Ona sama, bo jeszcze nie potrafi zrozumieć tego, że wszystko się zmienia (czy ja to napisałam? ;DD ).
Eh... Było o tym setki razy i niech sobie Autorka poszpera na forum :>

lecter pisze:nie wiem co z tym uczuciem

To Ty też masz problem <pijak>

Co Wy, kurcze, widzicie w tych wszystkich oklepanych "dziubaskach" i "misiach" i że to się skończyło albo że jest już tak rzadko. I całe szczęście <browar> Najważniejsze, to dożyć razem tej starości, gdzie właśnie wtedy dopiero widać miłość - tę wewnętrzną, bo już przecież żaden fizyczny aspekt może nas nie łączyć (chyba, że wspólny stojak na kroplówkę). I tego Wszystkim tutaj życzę (nie kroplówki). Amen.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
*Lili
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2007, 17:20
Skąd: z nieba
Płeć:

Postautor: *Lili » 19 kwie 2007, 15:53

Chodzi mi o to, ze tesknie za tym jaki był kiedyś...romantyczny... a teraz... to ja sie domagam o te słowa... spedze z nim długi weekend i mam nadzieje ze nigdy nie zapomne tych dni...
Przytul sie do nadziei, a w ciszy będzie umierać to co jest Twym bólem
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 19 kwie 2007, 16:03

Mona pisze:Normalne? Ktoś to tylko źle nazwał, bo w związku nie może być mowy o nudzie i rutynie, a jedynie taka doskonałość, że nawet kilkudniowa cisza nie jest w stanie nas przerazić.

Normalne w sensie częste, powszechne.

Mona pisze:Jeśli chodzi o to, co Autorka napisała, to problem ma Ona sama, bo jeszcze nie potrafi zrozumieć tego, że wszystko się zmienia

Taki też przekaz zamierzałem... przekazać. Amen.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 19 kwie 2007, 23:32

*Lili pisze:Wtedy potrafilismy sie całowac godzinami... a teraz zwykły buziak...Postanowiłam sie oddalic troche od niego, zeby zatęsknił, a ona zachowuje sie tak samo :( .... Chcialabym zeby bylo tak jak kiedyś...

polecam ten:
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... light=fazy
wątek, a schemat można by gdzies przykleić, bo ciągle spotykamy się tu z nieznajomością uwarunkowań takiego, a nie innego stanu rzeczy ;).
Oj, ale to sucho zabrzmiało ;P.
Awatar użytkownika
Sto-lat
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2006, 15:27
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: Sto-lat » 21 kwie 2007, 18:50

wielu znajomych mi facetów lubi "zwyczajność" w związku, kiedy nie musi "zdobywać" "udowadniac" i starać sie jak na zawodach...

Moze Twój też taki jest :)
such a perfect day....

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości