[Warszawa] Niebezpieczne miejsca?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lip 2006, 21:19

Miltonia pisze: Bo Krakow jest stary i ladny,
Ładny...? Jest obleśny. Reprezentacyjna część jest odpicowana, ale czasami poza ścisłym centrum można się wręcz porzygać jak się popatrzy na tę zabudowę <chory> Kocham to miasto i strasznie mnie to boli... Nie umywa się do Wrocławia.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 17 lip 2006, 21:36

TedBundy pisze:Najładniejsze IMO dzielnice : Bielany, Żoliborz, Mokotów

Chociaż się znasz :D
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 17 lip 2006, 21:48

TedBundy pisze:Najładniejsze IMO dzielnice : Bielany, Żoliborz, Mokotów
Nie znasz się ;) :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 17 lip 2006, 21:57

kumpla mam na Bielanach :D Dom obok mieszka Kora <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 23 lip 2006, 23:49

Miltonia pisze:Ja na Warszawe patrze inaczej. Dla mnie jest piekna, bo odrodzila sie prawie z niczego. Obok mnie byla granica getta, tedy kanalami uciekali powstancy do Puszczy Kampinowskiej. Jak wchodze do mojego banku, to zawsze przypomina sobie, ze w tym budynku zginal w powstaniu Baczynski. Nie, nie zyje tylko historia, historie ma kazde miasto, Krakow ma starsze mury, ktore historie pamietaja, Warszawa ma tylko ludzi, ktorzy pamietaja historie.

W tym momencie mogę Cię nazwać Siostrą :)
Warszawa faktycznie może męczyć. Mieszkam tu od urodzenia, ale mimo wszystko męczy mnie warszawski stres, pośpiech, hałas, tłumy, betonowy żar. A jednak nie mogę powiedzieć, że nie lubię tego miasta. Ma masę magicznych miejsc, zarówno pod względem klimatu, wspomnień jak i właśnie historii. I to jest to, co odczuwam głęboko w tym mieście - jego dzieje. Tymi samymi ulicami, którymi ja spaceruję, chodzili niegdyś ludzie, których z różnych względów szanuję i którzy pozostawili po sobie wyraźne ślady. Ale o tym już kiedyś pisałam...

tacy, co kilka lat tam mieszkają, a słoma z butów wystaje, jak wystawała I tacy najbardziej w reszcie Polski kozaczą

I takie są fakty :)


PS: Ochota też jest ładna :P
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 24 lip 2006, 09:05

Ted, Tobie to powinna sie najbardziej Wola podobac, przeciez to robotnicza Wola :>
A Bielany, Zoliborz i Mokotow to bastiony burzuazji i inteligencji <hahaha>

A tak juz na powaznie, na Woli sa pozostalosci wspanialych fabryk. Zachecam do odwiedzenia gazowni. Sliczne sa pojemniki gazowe (takie ogromne walce z czerwonej cegly, z oknami, kilkupietrowe). Gdybym miala duuuuuuzo pieniedzy, urzadzilabym tam piekne lofty.
No i jeszcze fabryka koronek na Burakowskiej. Ladnie ja odnowili.
Stara Wola ma klimat i juz.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 24 lip 2006, 11:59

Zaraz przy skrzyżowaniu Żelaznej z al. Jerozolimskimi jest budynek, który ma na sobie dużo śladów po kulach z Powstania Warszawskiego. Zawsze się na to gapię i próbuję sobie wyobrazić jak to wtedy było...


Poza tym trochę zbaczamy z tematu :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 24 lip 2006, 18:55

A ja sie gapie na palac kultury i sobie wyobrazam co tam bylo gdy go nie bylo :P
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 25 lip 2006, 21:58

TFA pisze:A ja sie gapie na palac kultury i sobie wyobrazam co tam bylo gdy go nie bylo :P

Pola, pooolaaaa.... wilki sobie biegały, psy dupami szczekały ;)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Piotrek GRUBY
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 maja 2006, 03:02
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Piotrek GRUBY » 21 sie 2006, 01:49

Uważaj na Polu Mokotowskim...
Pan Doktor przyjmie ...
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 21 sie 2006, 10:53

a ja sądziłam, że to spokojne miejsce. dobrze, że nie ma juz tych dresiarkich knajp w stylu kaczki i pibulla, bo tam sie troche dziwnych ludzi zbierało.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 sie 2006, 11:29

foxy_lady pisze:a ja sądziłam, że to spokojne miejsce.
Ja tez :>
No chyba, ze mam farta, za kazdym razem jak jestem na polach - czyli czesto... :]
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 21 sie 2006, 19:56

Ja też bardzo często jestem na Polach i oprócz straży miejskiej nic mnie tam nie wkurza :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 04 paź 2006, 16:32

Ehe spoko dzięki. Ja aktualnie mieszkam na Pradze płd. Ale nie jest źle chyba jednak. Jeszcze nie miałe żadnej sytuacji ekstremalnej. Jak przyjechałem z Krakowa do Wawy to odrazu zaskoczyła mnie ilośc patroli policyjnych i radiowozów. W Krakowie wg mnie jest dużo mniej bezpiecznie. Tu teraz codziennie przez okno widzę jak smurfy zwijają żuli spod monopolowego. Co mnie swoją drogą martwi trochę, bo w Krakowie to piliśmy z kumplami wino w Plantach, bez przypału żadnego. A tu czarno widzę wspólnotowe picie w jakimś przytulniejszym parku.
Kraków jest najciekwszym miastem ale tylko w centrum. Te niektóre lokale krakowskie, kino Pasaż... ehh. Na peryferiach to taki wygwizdów i zadupie, czasami trzeci świat. Ale miło wspominam też. Mam za to nadzieję że Stolicą się nie rozczaruję.

Znacie jakieś ciekawe miejsca w okolicach Pragi do wypicia piwa przy muzyce rockowej ? ? ?
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 17:04

Łukasz84 pisze:Znacie jakieś ciekawe miejsca w okolicach Pragi do wypicia piwa przy muzyce rockowej ? ? ?
Praga to zadupie. Musisz siedo centrum przejechacw tym celu :D
Łukasz84 pisze:w Krakowie to piliśmy z kumplami wino w Plantach, bez przypału żadnego
A ja jedno piwo zdarzylam otworzyc i juz mnie przycieli :P

Ja w ogole tego nie kumam. Jak mozna sie z Kraka przeniesc do Wawy z wlasnej woli? :?
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 04 paź 2006, 17:14

moon pisze:Praga to zadupie. Musisz siedo centrum przejechacw tym celu :D

Ja to wiem. W centrum już znam trochę miejsc. Ale myk polega na tym, że potrzebuję fajnego miejsca w okolicach Pragi lub jak najbliżej. Okoliczności mnie do tego zmuszają.
A ja jedno piwo zdarzylam otworzyc i juz mnie przycieli :P

To jest właśnie straszne. Choć raz udało mi się wypić piwo na starówce, ale co to za przyjemność, nie można się zrelaksować.
moon pisze:Ja w ogole tego nie kumam. Jak mozna sie z Kraka przeniesc do Wawy z wlasnej woli? :?

No jednak można, to długa historia. A gdzieś pisałem, że z własnej woli? No w sumie to z własnej i nie własnej :D Ale nie ważne.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 17:22

Łukasz84 pisze:Choć raz udało mi się wypić piwo na starówce, ale co to za przyjemność, nie można się zrelaksować.
<lol> Najgorsze miejsce. Kiedys tam tak nie bylo. Cale "mury" byly "czarne" i kazdy pijal wino i piwko siedzac na trawce. Teraz tam ludzie mieszkajacy sa tak przewrazliwieni ze widza ze dwoch siada gdzies i juz po telefon :P
Łukasz84 pisze:Ale myk polega na tym, że potrzebuję fajnego miejsca w okolicach Pragi lub jak najbliżej.
Myk polega na tym ze w Wawie niewiele jest fajnych knajp a jak sa to trza se dojezdzac. :] Ja na Żoliborzu-Bielanach- Chomiczówce mam fajna cała jedna :]
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 04 paź 2006, 17:54

moon pisze:Myk polega na tym ze w Wawie niewiele jest fajnych knajp a jak sa to trza se dojezdzac. :] Ja na Żoliborzu-Bielanach- Chomiczówce mam fajna cała jedna :]

A to pech. Widzisz tylko te powroty nocnymi do domu to masakra. Taki myk że to Duża strata czasu. A ja nie mam aż tak dużo czasu. Raz wracałem 3h, bo te censored nocne spod dworca jadą w dwie strony, a mają te same numery. censored na maksa. Do mnie i tak nic nie dojeżdża bezpośrednio z tych nocnych. Ale nie wierze, że nic nie ma w okolicy. TO niech będzie mniej fajny, ale nadal troche fajny. Jak czytałem to ktoś w forumowiczów był chyba z Pragi.
Wiem, że starówka nie jest dobrym miejscem na wypicice piwa na ławce, czy na murku. Ale co tam. Wszystkiego trzeba spróbować
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 17:56

Łukasz84 pisze:Widzisz tylko te powroty nocnymi do domu to masakra.
Widzisz tylko ja tu prawie 20 lat mieszkam i wiem. A jak ja wracam?Ostatnim busem czy tramwajem czy metrem :] Albo taryfa jelsi mam wiecej kasy. Albo na taryfe sie skladam. Albo meni odwoza :] No albo wracam pierwsyzm porannym czyms. Nocnymi nie jezdze bo i tak sie w nich gubie. Docentralnego mam 20 minut tramwajem. Nocnym do siebie to z godzine bedzie :]

[ Dodano: 2006-10-04, 17:57 ]
Ja na Pradze nie mieszkam co prawda ale swego czaus mialam nieco znajomych tam i kazdy jezdzil do centrum praktycznie :P Ale nie wiem moze cos powstalo sesnownego od tamtego czasu :]
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 04 paź 2006, 18:08

Hmm <zalamka> Szkoda, że tak. No ja auta nie mam. A nawet jak bym miał, to nie po to idę do lokalu żeby piwa nie wypić ;) Z taksówką to jest jakieś wyjście. Ale jak sobie pomyślę, że za tą taksówkę miałbym 5 piw to trochę się wkurzam. A dzienne ranne to spoko opcja w sumie. Ostanio tak wracałem. Ale nie wiele jest lokali gdzie można do 4-5 posiedzieć spokojnie. Ponoć jest tu gdzieś klub M25 dosyć wypasiony, ale to nie moja muzyka nie moje klimaty. Ale pewnie zajrzę z ciekawości
Niechcę tylko narzekać, są fajne kluby w Warszawie, tylko szkoda że nia mam ich pod nosem.
:) Dzięki Moon
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 04 paź 2006, 20:09

Łukasz84 pisze:Ponoć jest tu gdzieś klub M25 dosyć wypasiony, ale to nie moja muzyka nie moje klimaty.

Fajny, fajny. Cyklicznie odbywają się tam imprezy pt. "Poprzeszkadzaj trochę", czyli wielki jam session z bębnami maści wszelkiej w roli głównej. Bywam tam czasami, choć de facto nie jest to dokładnie mój klimat.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2006, 21:14

Łukasz84 pisze:Ale nie wiele jest lokali gdzie można do 4-5 posiedzieć spokojnie.
To o 3 wychodzisz jak zamykaja i do monoplu i gdzies se przysiuasc ;P
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 04 paź 2006, 22:02

Ja jestem z Pragi (moon wypraszam sobie określenie "zadupie" :P ).
Niestety knajpy to tu ciekawej nie ma - chyba że jakąś spelunę chcesz <diabel>
Najbliżej to niestety Centrum albo przy Metrze PW.
Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale trochę tych nocnych jedzie na 2 stronę Wisły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 04 paź 2006, 23:41

Joasia pisze:Niestety knajpy to tu ciekawej nie ma - chyba że jakąś spelunę chcesz <diabel>
Najbliżej to niestety Centrum albo przy Metrze PW.
Nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale trochę tych nocnych jedzie na 2 stronę Wisły.

Speluna nie bardzo mnie interesuje :) A to koło metra PW to jeśli chodzi o Rock'n'Roll to znam. No nawet mi się tam podoba. Czasem bywam.
A z nocnymi to może trochę przesadziłem. Wygląda to tak, że moge tylko 601 jechać i to musze się wrócić dwa przystanki. Więc tak średnio kiepsko chyba.
Aha wiem że właśnie po tej stronie Wisły jest Fabryka Trzciny często o tym w radiu słyszę, bo tak jakieś imprezy robią chyba regularnie. Tylko to nie do końca normalny lokal jest z tego co na stronie www przeczytałem. Bardziej miejsce imprez kulturalnych. Wiecie coś o tym?
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 05 paź 2006, 00:32

Odwiedź Jadłodajnię Filozoficzną , co prawda oddaloną nieco (ul. Dobra, okolice BUW), jeśli lubisz Rock'n'Roll to wbijaj na Racławicką 99 do dawnego Bikersa, czyli Club Rock, albo do Metalcave.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 paź 2006, 07:42

Ciekawski, jestes tu krócej ode mnei a znasz wiecej knajp <lol>
Łukasz84 pisze:Więc tak średnio kiepsko chyba.
Ja bym powiedzila ze dobry dojazd masz...
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 05 paź 2006, 10:00

moon pisze:Ciekawski, jestes tu krócej ode mnei a znasz wiecej knajp <lol>.

Zauważyłam, że to dość częste zjawisko. W sumie się nie dziwię.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 05 paź 2006, 11:35

To znak, że trzeba wyjść z Wami na jakieś piwo :)
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 05 paź 2006, 12:36

Ciekawski, dzięki
W sumie te miejsca wcale blisko Pragi nie są. Club Rock z tymi motorami pod sufitem jest ok. Byłem tam właśnie w piatek i spodobał mi się. Muzyka jest bardzo dobra. Tylko piwo cholernie drogie. A w MetalCave też już byłem tylko, że to się źle dojeżdża tam. A Jadłodalnie Filozoficzną sprawdzę przy najbliższej okazji :)

moon pisze:Ja bym powiedzila ze dobry dojazd masz...

W Krakowie przystanek miałem pod oknem :P
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 05 paź 2006, 12:37

Łukasz84 pisze:Tylko piwo cholernie drogie.

Co czwartek w Club Rock jest święto piwa. 20zł wstęp i siedzisz do upadłego :)
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości