jak nabrac masy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 14:59

nie skonczysz tylko pozuc paczki i parówki :) juz pisalem kurde co nalezy jesc moge Ci nawet opisac w jakich proporcjach ale watpie ze bedziesz sie w to bawił wiec jak nie masz poblemow z tyciem to wystarczy jesc białko ( jaja kurze ,ryby, białe miesa , ser biały ) dozucic kasze ryz makaron ziemniaki do tego troszke oliwy do sałatek wazywnych tłuste ryby i jest pieknie :)podzielic sobie 5-6 srednich posiłkow w ciagu dnia i ładnie jest
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 31 maja 2006, 15:15

TakiJeden pisze:nie skonczysz tylko pozuc paczki i parówki :) juz pisalem kurde co nalezy jesc moge Ci nawet opisac w jakich proporcjach ale watpie ze bedziesz sie w to bawił wiec jak nie masz poblemow z tyciem to wystarczy jesc białko ( jaja kurze ,ryby, białe miesa , ser biały ) dozucic kasze ryz makaron ziemniaki do tego troszke oliwy do sałatek wazywnych tłuste ryby i jest pieknie :)podzielic sobie 5-6 srednich posiłkow w ciagu dnia i ładnie jest


Kliknij

A co do zdrowej diety, to nie tylko białko... no ale reszta nie "pompuje" mięśni więc co sobie zawracać głowę konsekwencjami gastrologicznymi złej diety.
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 15:21

Kubek po pierwsze co do mojej ortogafi pisze szybko nie patrze na klawiature a tym bardziej na to czy zrobie jakis bład tym bardziej nie chce mi sie bawic w kropki i przecinki. Po drugie ktos chce pomocy to mowie co nalezy jesli ktos chce miec brzuch i cycki na tym brzuchu to okey niech je pizze i hamburgery ale to nie do konca chyba oto im chodzi a jesli oto to nie wiem po co tutaj zawracac sobie glowe 20 big macow na dzien i powodzenia
Awatar użytkownika
R1
Maniak
Maniak
Posty: 509
Rejestracja: 20 lis 2005, 17:14
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: R1 » 31 maja 2006, 17:39

Tutaj jest są bardzo fajne porady na ten temat: http://www.sfd.pl/temat173140/ Polecam zainteresowanym. Ja "jadę" na dietach skonstruowanych dzięki temu poradnikowi już pół roku i tyję z każdym miesiącem. A wcześniej jadłem byle co i byle jak i żadnych efektów.
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 18:00

o widzisz Arkady teraz juz bedzie jasne wszystko Qazar kiedys pomagał mi pojąć diete :) jak ktos chce zrzucic tu i tam to polecam inne jego posty o CKD TKD itd itd
stn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:30
Skąd: gniezno
Płeć:

Postautor: stn » 31 maja 2006, 18:45

Myślę, że mógłbyś spróbować... a jak się nie uda to się nie przejmuj, ja nawet lubie "chudzielców" :]
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 31 maja 2006, 18:53

stn pisze: "chudzielców" :]


jak ja lubie to slowo...jak zyd w Oswiecimia to nie wygladam ;)
Awatar użytkownika
Bulgo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 64
Rejestracja: 28 maja 2006, 19:41
Skąd: lubię frytki
Płeć:

Postautor: Bulgo » 31 maja 2006, 23:47

Warto dodac ze faszerowanie sie odzywkami bez wczesniejszego stazu na silowni nie jest wskazane...
Obrazek
EuroBarre - zarabiaj spędzając czas w Internecie!!!
Szukam dziewczyny, proszę zostawiać swoje CV + 2 zdjęcia :P
IcemaN
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 01 paź 2005, 11:13
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: IcemaN » 01 cze 2006, 23:59

przede wszystkim siłownia i duuuuuuuuuuużo białka w diecie....i nie ma cudów, żeby nie było powolutkich przyrostów :)


Ja zawsze miałem taką przeciętną przemianę materii....
ale tak dla przykładu: 2,5 roku temu ważyłem 68 kg (dużo biegałem), teraz ważę 84 kg przy 180 cm wzrostu (siłownia 3x w tygodniu:)


Czyli zapisz się na siłownię, kontroluj wagę, jedz dużo białka, węglowodanów i tłuszczy* - tzn. jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (oliwa z oliwek, ryby, orzechy itp :)

Ogranicz troszkę wysiłek aerobowy (tzn. bieganie, długotrwałą jazdę na rowerze), na rzecz w/w treningu siłowego :)

Pozdrawiam...hmmm już chyba wszystko prawie zostało powiedziane w tym temacie :)
Awatar użytkownika
Bulgo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 64
Rejestracja: 28 maja 2006, 19:41
Skąd: lubię frytki
Płeć:

Postautor: Bulgo » 03 cze 2006, 12:27

Nie radze przesadzac, bo moga pojawic sie problemy z rozstepami...
Obrazek

EuroBarre - zarabiaj spędzając czas w Internecie!!!

Szukam dziewczyny, proszę zostawiać swoje CV + 2 zdjęcia :P
jaczek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:49
Skąd: gorzow
Płeć:

Postautor: jaczek » 03 cze 2006, 15:42

ludzie te magnum to jest normalnie rewelka
przytylem 4 kg od czasu kiedy zaczelem to brac i czuje sie wspaniale mam wiece energii niz zazwyczaj !!
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 03 cze 2006, 15:49

A można wiedzieć jak długo już to bierzesz?
jaczek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:49
Skąd: gorzow
Płeć:

Postautor: jaczek » 03 cze 2006, 20:11

Z tydzień .Dokładnie nie pamiętam dużo ćwiczę i jem ,ale znając życie to jak przestanę to brać to mi masa będzie spadać
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 04 cze 2006, 10:01

ehehe juz wszysdtko napisane a Wy dalej drazycie a do ICmena to nie przesadzajcie z białkiem bo białko sie odkłada (niestety) wiec od 1,8 do 2,2 g na jeden kg masy ciała (dla osob cwiczacych) nie radze wiecej
Awatar użytkownika
thirdeye
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 141
Rejestracja: 28 maja 2005, 17:44
Skąd: Że: Znowu:
Płeć:

Postautor: thirdeye » 04 cze 2006, 18:03

a ja juz od drugiej osoby slysze ze chyba schudlem :/ przejalem sie. od wczoraj jem wiecej wszystkiego. nie chce sie karmic jakimis specyfikami..... ile to magnum kosztowalo ;) cwiczysz w domu czy na silce?
Awatar użytkownika
theBlueSky
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 10:44
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: theBlueSky » 04 cze 2006, 18:29

Bulgo pisze:Warto dodac ze faszerowanie sie odzywkami bez wczesniejszego stazu na silowni nie jest wskazane...


Odzywki to uzupełnienie diety. Jeśli można to tak nazwać to "faszerowanie" odzywkami bez siłowni, to tak samo jak zbieranie gier, kiedy się nie ma komputera ;) Zawsze się do czegoś przyda...

Jeśli chcesz nabrac masy to jedz ile wlezie, a masy mięśniowej to zakup odżywki, ćwicz na siłowni z rozpiską na mase i wszystko przed tobą <browar>. Jednakże wszystko to sprawa indywidualna zalezna od genetyki i metabolizmu.

[ Dodano: 2006-06-04, 18:32 ]
Bulgo pisze:Nie radze przesadzac, bo moga pojawic sie problemy z rozstepami...


Odżywki to nie sterydy, nie ma takich przyrostów, żeby pojawiły się rozstępy. Ale nie można zapominać o tym, że "bez rozstępów nie ma postepów".
"Dodajecie tylko soli moim raną... mój świat, mój triumf... wszystko odeszło..."
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 11 cze 2006, 18:43

TakiJeden pisze:wystarczy jesc białko ( jaja kurze ,ryby, białe miesa , ser biały ) dozucic kasze ryz makaron ziemniaki do tego troszke oliwy do sałatek wazywnych tłuste ryby i jest pieknie :)podzielic sobie 5-6 srednich posiłkow w ciagu dnia i ładnie jest


to sprawdzone... pamietaj : bialko = rzeżba ciała zaś węglowodany = masa...! <banan> a wiec zacznij od weglowodanow, a jesli chodzi o posilki to nie do syta tylko podjadaj co 2 godzinki aby na biezaco w organizmie byly weglowodany i bialko... <regulamin>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
theBlueSky
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 10:44
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: theBlueSky » 12 cze 2006, 14:37

przy zwiększonej dawce węgli, w razie nie trenowania rośnie brzuch :] więc lepiej ćwicz do tego na siłowni. <cisza>
"Dodajecie tylko soli moim raną... mój świat, mój triumf... wszystko odeszło..."
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 12 cze 2006, 20:33

a jesli nie masz czasu na silke to: spacery, bieganie, rower, pompki, przysiady... <banan>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
Someone
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 13 lip 2005, 11:16
Skąd: rzeczywistość
Płeć:

Postautor: Someone » 15 cze 2006, 18:52

Jaran1985 pisze:a jesli nie masz czasu na silke to: spacery, bieganie, rower, pompki, przysiady... <banan>


Chyba sobie jaja robisz z tym rowerem czy bieganiem. Przecież to jest aeroby i na pewno nic Ci nie da jeśli chodzi o nabranie masy, a wręcz przeciwnie (zbija masę, ale poprawia kondycję).

Osobiście proponuję wprowadzić sobie dietę na masę. Jeść zawsze kiedy jest się głodnym i pić dużo wody podczas wysiłu/po wysiłku. Najlepiej sobie zrobić 4-5 konkretnych posiłków. Na śniadanie jeść jakieś płatki z mlekiem, ewentualnie jakieś dania z makaronem. Na drugie kanapki z serem żółtym, wędliny. Na obiad najlepiej dania mięsne typu kurczak, kotlety, byle nie zupy. No i wieczorem przed snem dużo białka... ser biały będzie w sam raz. Najlepiej bez cukru i śmietany ale nie każdemu podchodzi, więc zamiast takiego surowego można sobie zrobić twarog. Osobiście polecam pójść na siłownie bo tutaj można dużo kilogramów, na pewno nie biegaj, nie jeździj na rowerze bo to mija się z celem. Pozdrawiam
"No matter what you think about me, I'm still your child you can't just turn me off " - Tupac Amaru Shakur
Awatar użytkownika
yaho
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 102
Rejestracja: 23 cze 2005, 20:18
Skąd: Yavin 4
Płeć:

Postautor: yaho » 15 cze 2006, 20:07

Szczerze mowiac jezeli komus nie jest przeznaczone posiadanie normalnej wagi to za chiny ludowe nie przytyje - kwestia przemiany materii. Jedyna mozliwosc to cwiczenia - ale ich chyba duzo by musialo byc - ja trenujac po 2 godziny dziennie przytylem jakies 6kg. Szkoda ze tylko jak przestalem to kilogramy tez zniknely. Powodzenia!!!
I know it´s the last day on earth we´ll be together while the planet dies...
Awatar użytkownika
R1
Maniak
Maniak
Posty: 509
Rejestracja: 20 lis 2005, 17:14
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: R1 » 15 cze 2006, 22:57

Someone pisze:na pewno nie biegaj, nie jeździj na rowerze bo to mija się z celem. Pozdrawiam


Tutaj się nie zgodzę. Ja od pewnego czasu robię trening na masę, ale czasami biegam, żeby mi brzuchol nie urósł + oczywiście ćwiczenia na mięsnie brzucha. I to się sprawdza. Waga rośnie, ale brzuch bardzo nie wychodzi. Co tu dużo mówić, ruszać się trzeba, choćby spacerować, bo po takiej diecie na masę naprawdę można przytyć nie tam gdzie akurat chcemy.
I'm used to eat naughty girls without any eye movement ;)
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 16 cze 2006, 13:44

ale ja nie mowie o zasuwaniu 100 km dzien w dzien... :D chwilke, dla pogody ducha... bo jak bedzie myslal non stopo jedzeniu to sobie pranie mozgu zrobi ;]
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 16 cze 2006, 14:08

Trener u mnie na silowni mawia: "Trzeba jesc az do zrzygania" :D ja mam odwrotny "problem" hehe :D 102 kilo przy 190 wzrostu, z tym ze wszyscy mowia ze na tyle nie wygladam, cale szczescie duzo mi w tulow poszlo, mniej w brzuch.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 16 cze 2006, 19:14

wlasnie to jest to...niektorzy chcieli by przytyc a nie moga.. .zas niektorzy chcieli by schudnac - i tez nie moga :D <banan>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
Bulgo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 64
Rejestracja: 28 maja 2006, 19:41
Skąd: lubię frytki
Płeć:

Postautor: Bulgo » 16 cze 2006, 20:32

Jaran1985 pisze:wlasnie to jest to...niektorzy chcieli by przytyc a nie moga.. .zas niektorzy chcieli by schudnac - i tez nie moga :D <banan>


Wszystko mozna tylko trzeba miec hajs i troche dobrych checi... :P
Obrazek

EuroBarre - zarabiaj spędzając czas w Internecie!!!

Szukam dziewczyny, proszę zostawiać swoje CV + 2 zdjęcia :P
Awatar użytkownika
Pan Zet
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 212
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:06
Skąd: Prawie WWA ;)
Płeć:

Postautor: Pan Zet » 17 cze 2006, 22:21

yaho pisze:ja trenujac po 2 godziny dziennie


Co ty robisz przez tyle czasu na silowni?
z checia zobacze twoj plan. Wyslij mi na priva.
Awatar użytkownika
WrednyPesymista
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2006, 20:45
Skąd: Z Wredności
Płeć:

Postautor: WrednyPesymista » 18 cze 2006, 14:12

Bulgo pisze:Wszystko mozna tylko trzeba miec hajs i troche dobrych checi...

Nie wszystko można mieć za pieniądze... Nawet jak ma się dobre chęci... <nie>
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 18 cze 2006, 14:19

No Piotruś, racje masz w sumie.
A Wy leczcie sie z kompleksów a nie z niedowagi.. na pewno w wielu przypadkach nie jest tak źle.
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem
ze nie mam prawa byc jaka chce'
Awatar użytkownika
WrednyPesymista
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2006, 20:45
Skąd: Z Wredności
Płeć:

Postautor: WrednyPesymista » 18 cze 2006, 14:38

M., ja już do mojego anorektcznego wyglądu już prawie przyzwyczaiłem... 8) Ale chyba lepiej ważyć tye ile się powinno, a nie mieć 15 kilo niedowagi. ;P

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości