Mea kulpa

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Mea kulpa

Postautor: kot_schrodingera » 28 gru 2005, 11:19

Przeczytałem ostatnio ciekawą książkę. Autorka stwierdziła że najlepiej gdyby facet łączył w swojej osobowości pewność siebie z fantazją. Pytam więc współforumowiczów bez chromosomu Y czy to prawda? A jeśli tak to czy można stać się bardziej pewnym siebie i jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 28 gru 2005, 11:22

Po pierwsze, tytuł z błędem, do tego nie adekwatny do tematu...
A pewność siebie... Jak poznasz swoją wartość, to zaczniesz być pewnym siebie...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 gru 2005, 01:06

Blazej30 pisze:Autorka stwierdziła że najlepiej gdyby facet łączył w swojej osobowości pewność siebie z fantazją.

Normalnie Hameryke odkryła no... :/

A jeśli tak to czy można stać się bardziej pewnym siebie i jak to zrobić?

Jak sie do pewnego wieku nie udało to ja bym juz szans nie dawała. ;P

Pewnosc siebie jest elementem osobowosci, Albo ja masz albo nie i tyle. A wyrabiac ozna ale to by trza bylo w wieku nastu lat zaczyanc bo czesto sie z nia przegina i idzie w arogancje i trza sie wracac i dalej nad soba pracowac itd.
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 29 gru 2005, 01:25

moon: wypowiadasz sie w taki sposob jakbys byla specjalistka w tej dziedzinie... pewnosc siebie wg. mnie niejest wartoscia stala, i mozna ja formowac nawet (?) w wieku 3x lat ;].
mysle ze gdyby udalo by cie sie uwiesc np. margaret tatcher twoja pownosc siebie by wzrosla ;P.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 29 gru 2005, 01:41

krackowiaczek pisze:mysle ze gdyby udalo by cie sie uwiesc np. margaret tatcher twoja pownosc siebie by wzrosla



Ja bylem z dziewczyna ktora byla miss suwalszczyzny i v-ce miss lata z radiem, brala udzial w miss polonia ale zdyskwalifikowali ja za tatuaz na brzuchu, a mimo to nie czuje sie pewny siebie i czesto jestem niesmialy w damskim towarzystwie, to nie ma nic do rzeczy <pijak>
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 gru 2005, 01:58

krackowiaczek pisze:wypowiadasz sie w taki sposob jakbys byla specjalistka w tej dziedzinie... p

NIeźle. Bo tak sie czuje. Moze nie pewnosci siebie ale w ogóle w babraniu sie z sama soba i usilowaniem sie zmienic bo to mnie wkurza a tamto mozna by lepiej itd. I wychodzi z tego niezły szajs. Bo jak jest za bardzo w lewo to wale w prawo az za bardzo, mija czas zanim zauwaze ze to tez jest do bani i w druga strone zeby naprostowac i tak ciagle :/

krackowiaczek pisze:pewnosc siebie wg. mnie niejest wartoscia stala, i mozna ja formowac nawet (?) w wieku 3x lat ;].


Pewnie, ale jest jakiś w tym sens?Jak sie dopiero za to chce brac to to przeciez trwa. Efekt pożądany bedzie miał załóżmy w wieku lat 4X i co wtedy?Dopiero bedzie szukal kobiety?Nie lepiej postawic na siebie teraz i juz szukac takiej która nie chce koniecznie straszliwie pewnego siebie?Sa i takie kobiety przeciez. ;)

krackowiaczek pisze:mysle ze gdyby udalo by cie sie uwiesc np. margaret tatcher twoja pownosc siebie by wzrosla Jeeeezor.


A ja mysle,ze moja i tak zabrnela nieco za daleko i trzeba to zmienić :D
Awatar użytkownika
Someone
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 13 lip 2005, 11:16
Skąd: rzeczywistość
Płeć:

Postautor: Someone » 29 gru 2005, 08:44

moon pisze:A ja mysle,ze moja i tak zabrnela nieco za daleko i trzeba to zmienić :D

Moja niestety chyba też i musze coś z tym zrobić, bo sam się źle z tym czuję <pijak> :P

Co do pewności siebie to wydaje mi się, że nie jest to cechą wrodzoną ale ma wiele wspólnego z osobowością. Im bardziej siebie poznajemy, akceptujemy, nabieramy doświadczenia w pewnych sytuacjach tym większa pewność siebie. Wiadomo że obycie daje komfort i pewność. To tak jak ze zgaszonym światłem w pokoju. Jeżeli jesteś w swoim to czujesz się pewnie i bezpiecznie, i chodzisz pewnie bo wiesz co gdzie masz, czego się możesz spodziewać - jeżeli jednak jesteś w obcym wahasz się i stawiasz kroki bardzo ostrożnie. Jednak z pewnością siebie trzeba uważać, bo jak się przedobrzy to wtedy traci się bardzo dużo w oczach... swoich i cudzych ;)
"No matter what you think about me, I'm still your child you can't just turn me off " - Tupac Amaru Shakur
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 29 gru 2005, 09:16

Tak samo jest z przyjęciem się do pracy. Jeżeli pracodawca wnioskuje z rozmowy, czy też z obserwacji danego pacjenta, że ten jest jakiś taki "niepewny", to go zwalnia albo nie przyjmuje wcale. :)

Pewność siebie to gotowość i odwaga do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, poczucie, że takie działanie jest właściwe i przyniesie korzyść natychmiastową, czy też długofalową.
Oczywiście i tu trzeba mieć umiar. :)

Po co kobiecie facet, który idzie do sklepu i pół godziny się waha jakie bułki kupić. :P
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 29 gru 2005, 10:47

Imperator pisze:Po co kobiecie facet, który idzie do sklepu i pół godziny się waha jakie bułki kupić.

Od tego w związku jest kobieta... ;) I pod tym względem świetnie sie uzupełniamy.

Każda kobieta woli pewnego siebie faceta niż fajtłapę. To jedna z cech męskości, prawdziwej męskości...
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 29 gru 2005, 14:09

Olivia pisze:Każda kobieta woli pewnego siebie faceta niż fajtłapę


skrajnosci :>


Imperator pisze:Po co kobiecie facet, który idzie do sklepu i pół godziny się waha jakie bułki kupić


pewnosc siebie i zdecydowanie to rzeczy ktore nie musza ze soba wspolistniec, moze ktos byc pewny siebie, ale wybredny i niezdecydowany np. w sklepie z ciuchami <aniolek2> to dwie rozne rzeczy.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 gru 2005, 11:55

TFA pisze:moze ktos byc pewny siebie, ale wybredny i niezdecydowany np. w sklepie z ciuchami to dwie rozne rzeczy.

z tym sie zgadzam
ale trzeba wiedziec czego sie chce, ja tez lubie facetów zdecydowanych, pewnych siebie, to daje mi pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, moge sie poczuc czasami słaba kobietka i wiem, że mam na kogo liczyc <aniolek2>
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 30 gru 2005, 11:58

ja sie nad bulkami nie wacham :) ale jak kupowalem np. cyfraka to pol roku testy czytalem :) tak samo kompa, wieze itp :D lubie tak lubie miec cos co wiem ze spelni moje oczekiwania :)

co do bulek... tez trzeba wiedziec ktore sa dobre :) nei wszystkie smakuja jednakowo :)
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 gru 2005, 12:37

Kermit pisze:co do bulek... tez trzeba wiedziec ktore sa dobre nei wszystkie smakuja jednakowo

a pewnie, że nie
ale jest róznica miedzy kupowaniem bułek, wiezy i decyzjami zwiazanymi ze zwiazkiem
do wszystkiego trzeba miec inne podejscie
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 31 gru 2005, 10:35

Someone pisze:Co do pewności siebie to wydaje mi się, że nie jest to cechą wrodzoną ale ma wiele wspólnego z osobowością.


Myślę że pewność siebie nie jest nam dana constans. Popatrzcie na Tedzia. Jego pewność siebie zależy od fazy związku;)
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 31 gru 2005, 11:49

Blazej30 pisze:Popatrzcie na Tedzia. Jego pewność siebie zależy od fazy związku;)

pewnosc siebie w róznych sytuacjach moze sie zmieniac, ale to sa poszczególne sytuacje, mozna w danym momencie utracic pewnośc siebie ale nie zupełnie, bo ona nadal jest w sobie. Trzeba miec pewne cechy by je rozbudowac. watpie by dało sie od podstaw w pewnym wieku wykreowac tak istotna ceche
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 31 gru 2005, 17:07

Blazej30 pisze:Popatrzcie na Tedzia. Jego pewność siebie zależy od fazy związku;)


???????????????? <chory> wybacz, ale nie kumam:/
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 sty 2006, 15:33

Blazej30 pisze:Myślę że pewność siebie nie jest nam dana constans

To oczywiste...
Ale trzeba ja w ogóle mieć żeby stracić i mieć żeby ja uaktywnić i sie jej trzymac.
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 02 sty 2006, 15:53

aa ja jeste mzdania ze pewnosci siebie da sie nauczyc...zalezy od przebytych doswiadczen...jeden odrazu mial powodzenie i utwierdzil sie w ty mze jest przystojny a drugi mimo ze moglbyc tak smao przystojny mogl nie miec takiego szczescia jakas laska mogla go wysmiac i stracil na tym wiele
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 02 sty 2006, 16:11

Olivia pisze:Każda kobieta woli pewnego siebie faceta niż fajtłapę


Sporo kobiet mówi ze woli pewnych siebie facetów. Ale jak to słysze to przypominam sobie kiedy pewna dziewczyna powiedziała mi:
"że jestem zbyt pewny siebie przez co nieskromny"
Nie rozumiem tego do dzisiaj... ona chyba była jakaś dziwna... Ale coż, niech sobie zyje własnym zyciem. :D
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 02 sty 2006, 16:27

krzyniu pisze:aa ja jeste mzdania ze pewnosci siebie da sie nauczyc...

da sie ja rozwinac, tylko, ze najpierw trzeba choc odrobine posiadac, czasami człowiek ma ta ceche mocno stłumiona w sobie, wtedy jest trudne ale mozliwe wydobycie i rozwiniecie jej.

mariusz pisze:"że jestem zbyt pewny siebie przez co nieskromny"
Nie rozumiem tego do dzisiaj... ona chyba była jakaś dziwna

bo był nadmiernie pewny siebie, przypuszczam ze miał nadmuchane ego, taki typ co to nie on, cały swiat niehc sie kłania bo idzie on, taki który kocha rzadzic, który ma za duzy tupet
Grace

Postautor: Grace » 02 sty 2006, 20:17

mariusz pisze:"że jestem zbyt pewny siebie przez co nieskromny"
Nie rozumiem tego do dzisiaj... ona chyba była jakaś dziwna... Ale coż, niech sobie zyje własnym zyciem.

czego w tym nie rozumiesz?? :/

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości