Zęby

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Zęby

Postautor: ___ToMeK___ » 27 lis 2005, 10:59

Psuja Wam sie zeby? :)
jak czesto chodzicie do dentysty? Lubicie tam chodzic ;)?
Tak pytam bo sam musze sie do jednego wybrac - przecenilem wytrzymalosc moich zebow (zapewne oslabiona uzaleznieniem od rozpuszczalnika... tzn coli :]) i fragment mi odlecial :D. Jakie macie doswiadczenia z dentystami? <szczerbaty>
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lis 2005, 11:14

Chodze do dentysty bardzo regularnie :).
Nie boje sie dentystow.
I psuja mi sie zeby (gdzies czytalam ze to powszechne u koziorozcow :D). Ciagle mam cos do leczenia(glownie zeby z tylu). Dziwne, to bo bardzo dbam o zeby i czesto myje.
Ale zostalo mi kilka bardzo drobnych ubytkow, wiec jeszcze kilka wizyt i to sie chyba skonczy :).
Grace

Postautor: Grace » 27 lis 2005, 12:22

ja jak byłam malutka Gosia to pilam mnostwo mleka, i jako dzidzius bylam strasznym lasuchem na melczko zeby urosly mi zdrowe- nigdy nie mialam problemow z zabkami. chodz do dentysty co pol roku na 5 min - mowi mi, ze wsyztsko w porzadku i lece do domku :) grunt to profilaktyka
AiWen

Postautor: AiWen » 27 lis 2005, 13:19

nie mam żadnych ubytków. dbam o zęby. żadnej coli i innych takich. a do dentysty chodze raz na rok albo 2 lata. Nienawidze dentystów! jak byma mała to mi na żywca wiercili dziurę w dziąśle --.--"
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 27 lis 2005, 13:42

___ToMeK___ pisze:Lubicie tam chodzic Puscic oko?


Ja uwielbiam Raz zasnołem <YhY>
Maja tam fajne podgłówki ze nietrzeba się zbytnio wysilać z rozdziawianiem paszczy :]
Pełen relax :]
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 27 lis 2005, 14:07

Hehe..fotele faktycznie wygodne..można by je do czegoś innego zastosować :D
Czesto chodze do dentysty...niedawno usunalem 8mke :D
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lis 2005, 14:12

Gosia... pisze:ja jak byłam malutka Gosia to pilam mnostwo mleka, i jako dzidzius bylam strasznym lasuchem na melczko zeby urosly mi zdrowe- nigdy nie mialam problemow z zabkami.

Ja tez pilam ogromne ilosci mleka , a jednak cos nie tak jest :/.

I jesli nie wyrywam to nie biore znieczulenia. Ale jesli o wyrywanie chodzi to ostatni raz moze z 5 lat temu.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 27 lis 2005, 14:14

Yasmine pisze:jednak cos nie tak jest .

No głównie to że mieszkamy w najbardziej skażonym rejonie Polski.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 27 lis 2005, 14:22

Yasmine pisze:jesli nie wyrywam to nie biore znieczulenia. Ale jesli o wyrywanie chodzi to ostatni raz moze z 5 lat temu.


Czyli mówisz ze już pozbyłas się kilku zabków hehe
Jak narazie mam cały komplet <aniolek2>
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 lis 2005, 18:40

Yasmine pisze:Chodze do dentysty bardzo regularnie .
Nie boje sie dentystow

Gosia... pisze:co pol roku na 5 min - mowi mi, ze wsyztsko w porzadku i lece do domku grunt to profilaktyka

zupełnie tak jak ja
jesli chodzi o mleko to tez we wczesnym dzieciństwie piłam baaardzo duzo mleczka, teraz wcinam przetwory mleczne
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 27 lis 2005, 22:24

ja swego czasu mialam totalny uraz do tych lekarzy....nie chodzilam bo panicznie sie balam!! Az pewnego dnia ukruszyl mi sie zabek i coz.....musialam isc!! Paniki narobilam wiekszej niz to wszystko bylo warte....a na fotelu siedzialm gora 15 minut i na prawde nic nie czulam i nic mnie nie bolalo....teraz chodze juz tylko na wizyty kontrolne na ktorych czesto slysze ze wszytko jest w porzadku :D
I stwierdzam fakt.....lepiej zapobiegac niz leczyc :D
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 27 lis 2005, 22:49

A zna ktos jakiegos dobrego i niedrogiego dentyste w Warszawie lub okolicach. I przyjmujacego w jakis rozsadny sposob.

Bo zab mi sie ulamal :(
wszystko bylo OK, na kontroli OK, az tu... mam 3/4 zeba... ;(
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 27 lis 2005, 23:10

ostatnio miałam 6x zatruwany ten sam ząb, do tej pory nie jest zrobiony bo ostatnio zemdlalam na fotelu :P no ale w czwartek ide. Coz zycie mi nie dalo mocnych i zdrowych zabkow mimo ze o nie mocno dbam-ale u mnei to niestety dziedziczne :(
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 27 lis 2005, 23:17

Ja tez o swoje dbam, szczotkuje, plucze, nitkuje, guma bez cukru itp, ale mam nieszczescie, ze dziedzicznie klapa. Wszyscy w rodzinie maja beznadziejne zeby. Ja tez. Niestety ;(
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 27 lis 2005, 23:20

złotooka kotka pisze:ze dziedzicznie klapa. Wszyscy w rodzinie maja beznadziejne zeby. Ja tez. Niestety ;(


to nie jest powiedziane....u mnie w rodzinie tez maja beznadziejne zeby ale moje nie sa takie zle.....daja rade :D
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 27 lis 2005, 23:32

Ja sie niestety wrodzilam. Juz teraz to widze. A co bedzie za kilkanascie (dziesiat) lat? Sztuczna szczeka?! <boje_sie>
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lis 2005, 23:51

Cóz... tak... Wiem,ze to infantyle i w ogóle...ale...

ZA NIC NA ŚWIECIE TAM NIE PÓJDĘ NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 28 lis 2005, 00:00

hmmmmmm pije duzo Coli :/ wiem ze zle to dziala ale nie mam problemow z zebami cale szczescie :D <banan> do dentysty chodze jak musze :D
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 28 lis 2005, 00:10

moon pisze:ZA NIC NA ŚWIECIE TAM NIE PÓJDĘ NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


rok temu (age - 21) bylem u dentysty pierwszy raz w zyciu ;). A udalem sie tam tylko dlatego, ze ulamal mi sie zab ukazujac niezbyt biale wnetrze (wiem, wiem, obrzydliwe). Dentysta obejrzal moje zabki i... rozlozyl sobie prace na 3 wizyty (w sumie 8 zebow :P). Kompletnie nic nie bolalo, tylko smierdzialo :/... Rzecz jasna wszystko na znieczuleniu (potem jadlem nie do konca czujac jeszcze szczeke, co nie skonczylo sie przyjemnie :P)...

wszystko przed Toba :D
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 lis 2005, 00:29

Też mi sie kiedyś ukruszył. Nie poszłam.
Wszystkie mleczaki sama wyrwałam.
Dałam se moze w życiu z 2-3 plomby zrobic i jako mała dziewczynka miala prochnice - wyleczyli.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 28 lis 2005, 02:07

A ja w swojej karierze pozbyłam się już 8 zębów :D
Ale to z racji "za małej szczęki" i aparatu ortodontycznego, który przyszło mi nosić. Jeszcze tylko miesiąc <banan>
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 28 lis 2005, 08:58

Ja chodzilam raz do roku przed 20stym rokiem zycia , tyle mi wystarczylo. Odkad poszlam do pracy i na studia wszystko sie posypalo. Generalnie podupadlam na zdrowiu, zepsuly mi sie wlosy i paznokcie, no i oczywiscie zeby. Pale i pije kawe, zatem wspomagam sie roznego rodzaju plynami do plukania ust by zwalczac osad. do 6-stki jest wszystko super. Od 7demki zaczynaja sie schody, wszystko prawie poleczone, ale mam jeden problem i dlatego tez korzystajac z tego topicu chcialam spytac:
czy ktos zna jakis patent na moj problem. Mianowice mam 8mke ktora rozpadla sie , czesc zepsuta zostala. Poszlam do dentysty, zrobiono mi RTG i lekarz powiedzial ze w zyciu nie podejmie sie wyrwania tego zeba, bo korzenie 7mki i 8mki sa splatane, nachodza na siebie. To bylo w sierpniu. Dentystka mi go wyczyscila i wlozyla trucizne. Od tygodnia niestety nie mam tam juz nic, bo trucizna wyplukala sie i pewnie ja zjadlam <aniolek2> . Zab zaczal bolec, caly czas chodze na prochach. W suisse jak pojde do dentysty go pewnie cala wyplate za jedna plombe zostawie <aniolek2> postaram sie przetrzymac do grudnia. Tylko pytanie co z tego, skoro dentysci nie chca mi go wyrwac bo sie boja <boje_sie> To absurd, potrzebuje pomocy a oni nie chca mi jej udzielic, to co mam ics do kowala ? Moze ktos mial podobny problem? Co zrobiliscie? Wiem ze takie zeby jak 8-mki mozna usunac chirurgicznie, to bardzo modne na zachodzie. Idzie sie do dentysty i pod narkoza usuwa wszystkie, bo one i tak sie psuja nawet przy prawidlowym dbaniu o szczeke. W polsce tez jest to mozliwe, ale w szpitalu. Tyle ze ja mam 2 tygodnie wakacji w polsce (od swiat do 6 stycznia), a zeby dostac sie do szpitala to sie trzeba przez kilka miesiecy pobadac, poszczepic i pozalatwiac formalnosci - niestety ja nie mam tyle czasu :( <help>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 28 lis 2005, 09:55

Wstreciucha pisze: Wiem ze takie zeby jak 8-mki mozna usunac chirurgicznie, to bardzo modne na zachodzie.

Ja miałem usuniętą ósemke chirurgicznie.żadnej narkozy nie mialem po prostu znieczulenie.A i słyszałem o takim przypadku jak twój.To wcale nie taki problem,po prostu trzeba do chirurga z tym iść.I zabierz ze sobą zdjęcie.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 28 lis 2005, 11:40

moon pisze:ZA NIC NA ŚWIECIE TAM NIE PÓJDĘ NIGDY


błąd....jak ma sie mala dziurke, ktora jeszcze nie boli, po porstu dopiero sie robi to kompletnie nic nie boli....przekonalam sie o tym!! A jezeli nie bedziesz chodzic do dentysty to na starosc bedziesz zasuwac zeby ci szuflade zrobili!!
O zeby trzeba dbac, trzeba je kontrolowac.....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 lis 2005, 13:36

kina pisze:jak ma sie mala dziurke, ktora jeszcze nie boli, po porstu dopiero sie robi to kompletnie nic nie boli...

A nie bolalo jak mi robili te małe ! ;(
kina pisze:A jezeli nie bedziesz chodzic do dentysty to na starosc bedziesz zasuwac zeby ci szuflade zrobili!!

Wiem...porzyanjmniej będe mieć spokój. Kiedyś nawet myslałam o zrobieniu sobie jej na własne życzenie :]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 lis 2005, 14:37

Wstreciucha pisze:do 6-stki jest wszystko super. Od 7demki zaczynaja sie schody,

ja mam wszystko do 4 dobre. Od piatek zaczynaja sie jakies ubytki. I czym dalej, tym gorzej bylo.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 28 lis 2005, 14:41

Pegaz pisze:To wcale nie taki problem

nie mowie ze to problem, mowie ze czas!! ja nie mam czasu, na badania a potem szczepienia, bo zeby przyjeli mnie do szpitala musze to je wykonac
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 lis 2005, 16:37

Rany ale temat wrrr. Ja nienawidze dentystow od zawsze. Paniczny strach, niedobrze mi jak przechodze obok gabienetu a co dopiero jakbym miala tam isc. Zeby zawsze robie pod narkoza, wszystkoe kompleksowo, raz na pare lat. Oprocz tego dbam o nie, myje bardzo czesto i staram sie uwazac. Wlasnie jestem po jednym zabiegu w narkozie, a 1 plombe musieli mi zrobic przy normalnym znieczuleniu... oczywiscie podajac relanium i dormicum - ledwo wytrzymalam :/.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 28 lis 2005, 16:44

Ja nie ktorych nierozumiem.....jak ma sie ładne zdrowe zeby to przecierz sama przyjemnosc.....mozna sie szeroko usmiechac bez skrepownia, rozmawiac z ludzmi nie zastanawiajc sie czy czasem ktos nie widzi ze mam dziure w gornej czworce np.....
A od chorych i popsutych zebow rozwija sie bardzo duzo chorob.......
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 lis 2005, 16:58

Mia pisze:1 plombe musieli mi zrobic przy normalnym znieczuleniu... oczywiscie podajac relanium i dormicum - ledwo wytrzymalam .

mia, to Cie naprawde tak boli ??
Ja bez znieczulenia i nic boli nic :|

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości