Gdzie studiować?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Gdzie studiować?

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 22:20

Niebawem studia, mam takie pytanko.
Czy lepiej isc na slaby kierunek na panstwowej dziennej czy na lepszy zaocznie? Albo czy lepiej studiowac (np ekonomie) dziennie czy zaocznie... Zakladajac ze to ta sama uczelnia (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu).
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 19 mar 2004, 07:32

o widze ze wybierasz ten sam kierunek co ja...
Tylko ze ja planuje pojsc na SGH czy sie uda nie wiem... ale wiem ze to jest uczelnia najlepsza jezeli chodzi o ten kierunnek jak nie to pojde na Akademie w moim Miescie (Ale nie bardzo byl chciala ;/ )
Zaocznych studiów nie wybrałabym na pewno
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 19 mar 2004, 12:58

wszytskim polecam studia dzienne. jesli sytuacja na to pozwala. tylko taką formę popieram. studiowałam dziennie i zaocznie. różnica jest ogromna.
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Studia?

Postautor: Meliana » 19 mar 2004, 13:50

Jesli juz chodzi o wybor kierunku studiow, to nalezy wziasc taki w jakim najlepiej sie czujesz! Ale tak od siebie to odradzam Ci ekonomie, ten kierunek jeszcze jakies 2-3 lata temu byl bardzo oblegany, ale teraz to juz zadko jaki pracodawca potrzebuje pracownika po "ekonomi" . Wlanie Ci studenci po tym keirunku maja najwieksze problemy w znalezieniu pracy.To tez Ci go odradzam. :554:
What can you see
on the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
a pale moon rises
The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 mar 2004, 21:06

Hehe, sytuacja wyglada tak, ze nawet jak jakims cudem sie na Akademie Ekonomiczna dostane (2 taka uczelnia w Polsce badz co badz) to nie wiem czy lepiej na dziennych czy lepiej na zaocznych! Bo na zaocznych w ciagu tygodnia bede pracowal w firmie mojego taty czyli po studiach mam kilkuletni staz. No i po studiach pewnie tez tam bede pracowal :d Wiec co lepsze? Zaoczne i kilkuletni staz czy dzienne bez niczego? Wiem ze kazdy pracodawca bedzie wolal kolesia po zaocznych ze stazem :d
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 19 mar 2004, 21:09

Ekonomia- fajny kierunek, jednak strasznie dużo osób się za to bierze. Nie wiem czy będzie łatwo znaleźć w tym prace.
Zaoczne studia - Dobre rozwiązanie, jak chce się równolegle pracowac i studiować, jednak nie polecam.
Sam jestem na budownictwie lądowym na politechnice.
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 21 mar 2004, 20:44

Jeśli masz już zapewnioną pracę na przyszłość, to zaoczne są dobrym rozwiazaniem jeśli chodzi własnie o doświadczenie. Plusem też jest mniej stresów niż na dziennych. Sama studiuję zaocznie, jednak bardzo zazdroszczę znajomym życia studenckiego, luzu, wyrwania się z domu itd. Na zaocznych łatwo się wszystko zaliczajest mało stresów, ale i tak wolałabym chyba dzienne. Nawet z racji tego, że większość moich znajomych się porozjeżdżała na dzienne a ja czasem nie mam specjalnie z kim iść nawet na piwo... :( Ale też zdobywam sobie doświadczenie i znajomości w tym "wolnym" czasie, więc wydaje mi się, że trzeba po prostu wiedzieć co się chce w przyszłości robić i dobrze wykorzystać czas.
Jaga
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2004, 13:18
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Jaga » 22 mar 2004, 10:33

Warto pracować na studiach, potem jest o wiele łatwiej znaleźć pracę. MOżna też wybrać dzienne, a na ostatnich latach przejść na zaoczne.
Awatar użytkownika
Lady
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 222
Rejestracja: 19 lut 2004, 03:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Lady » 22 mar 2004, 13:08

Dzienne studia sa the best! Nie ma to jak zycie studenckie, nowi ludzie, tacy na codzien ktorzy po pewnym czasie staja sie przyjaciolmi! Imprezy, wypady w przerwach na piwko itp.:)
Poza tym wiecej sie nauczysz, nie ma co ale to w koncu studia, zarywanie nocy zeby sie wyszalec a potem kolejnych zeby nadrobic zaleglosci:)
Okropnie meczace:)
Studiuje dziennie biologie :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 mar 2004, 16:02

No na dziennych jest wiecej. to nie ulega watpliwosci. Tylk oze jest tam wiele rzeczy niepotrzebnych. A to czego nie bedzie a bedzie potrzebne naucze sie w pracy...
Wyrwanie sie z domu? Zwlaszcza jak sie studiuje w swoim miescie ;) Spotykac sie mozna i tak i tak :) W sumie lepsze zaoczne niz badziewne dzienne :d
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 mar 2004, 02:44

Jak myslicie, po jakich studiach w chwili obecnej ma sie najwieksze szanse na prace (i do tego dobrze platna) ?
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 25 mar 2004, 08:09

To chyba ciężko stwierdzić, bo za te kilka lat może być już nie aktualny. Chociaż teraz gdy wchodzimy do Unii....to coś w tym kierunku... nie wiem...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 mar 2004, 23:48

Dlatego mi chodzi o to jakie studia sa dobre na teraz, a nie za pare lat :)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 mar 2004, 00:10

Maverick pisze:Jak myslicie, po jakich studiach w chwili obecnej ma sie najwieksze szanse na prace (i do tego dobrze platna) ?
Pozdrawiam...

Przykłady zawodów przyszłości:

informatyka - rynek IT jest ogromny
programisci, tworzenie i organizacja systemów komputerowych, specjaliści od SAP-u etc.
administratorzy sieci, graficy
biologia molekularna - elitarny kierunek, ale opłacalny.
tłumacze
specjaliści finansowi - doradcy podatkowi, inwestycyjni, funduszów emerytalnych, analitycy finansowi
negocjatorzy
pracownicy związani z opieką nad ludźmi starszymi
zarządcy ( budynków mieszkalnych, biurowych i innych obiektów)
sprzedawcy - specjaliści
zawody związane z ochroną budynków, mienia, danych komputerowych
menadżerowie
asystenci szefów
hotelarze
zawody związane z mediami (np. kamerzyści, dźwiękowcy, dziennikarze)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 mar 2004, 00:14

Sama studiuje prawo, a to kierunek - podobnie jak ekonomia, b.oblegany.
Jednak jakby nie patrzył w tych dwóch profesjach wiedza jest bardzo elastyczna i można się "wkleic" prawie do każdej firmy. Co maja powiedziec ludzie po kierunku: gra klasyczna na oboju :D

no i jezyki, jezyki, języki!

a studia dzienne to kapitalne przedłużenie młodości - w życiu sie jeszcze napracujesz!
jesli to firma Twojego ojca, mozesz w niej pracowac równiez po zajęciach. wszystko da się pogodzic.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2004, 00:18 przez gracja, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 26 mar 2004, 00:15

Mój zawód mieści się pośrodku, czyli nie jest najgorzej... :) Studiuję pedagogikę, a dokładniej pracę socjalną. Mam więc baaaaardzo szerokie pole do popisu, od żłobków, przedszkol itp. przez pedagogów szkolnych do wychowawców różnych ośrodków i placówek wychowawczych...skończywszy gdzieś na kuratorach sądowych i pracownikach zakładów karnych.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 mar 2004, 00:33

jesli to firma Twojego ojca, mozesz w niej pracowac równiez po zajęciach. wszystko da się pogodzic.
Zwlaszcza jak otwarta jest 8-16 =]
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 mar 2004, 16:35

Co maja powiedziec ludzie po kierunku: gra klasyczna na oboju

Mój kolega od wielu lat gra na oboju, sporo koncertow ma nawet mu to fajnie idzie ;)

A na powaznie to ja sie wybieram na ekonomie albo informatyke chociaz ten drugi kierunek coraz bardziej sie odemnie oddala bo straciłam zapał do programowania :/
A ekonomia ni edlatego ze duzo kasy mozna zarabiac a dlatego ze mam w szkole fakultet z ekonomii i bardzo mi sie ona podoba. W innym zawodzie sie po prostu nie widze.
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 27 mar 2004, 23:15

A co myślicie o Inżynierii środowiska? Znajde po tym jakąś prace? W miare opłacalną?
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 mar 2004, 23:30

Inzynieria srodowiska? A moze by tak cos wiecej o tym bo szczerze mowiac to pierwsze slysze :d
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 27 mar 2004, 23:34

Jest to związane z ochrona srodowiska, i tym podobne
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 27 mar 2004, 23:35

Sama co dopiero o tym przeczytałam i myślalam ze juz ktos o tym coś slyszal...najwidoczniej nie...
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 mar 2004, 23:36

Ciezko powiedziec... Polska i ochrona srodowiska? w ogóle to zwykle sie na bok stawia wiec... Choc sam nie wiem. Bo jesli do tego zalicza sie praca w oczyszczalni i bedzie sie tam na wysokim stanowisku... Ja bym nie ryzykowal ;)
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 27 mar 2004, 23:39

Po tej szkole ta praca jest podobno akurat.
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 29 mar 2004, 00:07

Maverick nie pchaj sie na zadne zaoczne studia. Jak masz mozliwosc finansowa isc na dzienne ( tzn. sponsoring rodzicow:) ) to idz. Na dziennych studiach przezyjesz najwspanialsze chwile zycia :) Naprawde jest kozacko i bedzie co wspominac. A na zaocznych bedziesz mial samych pracujacych juz od 20 lat wapniakow :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 mar 2004, 01:14

To myslisz ze mlodziez na zaoczne nie idzie? Tez idzie :)
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 29 mar 2004, 10:21

Zależy jak sie na to patrzy, trzeba myśleś też o przyszłości. Można iść na dzienne, przeżyć najlepsze kilka lat na imprezowaniu i nie tylko, można przedłużyć młodość, ale trzeba się też liczyć z tym, że często trudno znaleźć pracę (no, zależy jeszcze od kierunku). Na zaocznych robisz dwie rzeczy na raz: uczysz się, zdobywasz wykształcenie a jednocześnie doświadczenie zawodowe, masz już jakąś praktykę, chociaż rezygnujesz z młodości i uciech (pewnie, że nie do końca :)) życia studenckiego! Przyszli pracodawcy teraz oczekują jakiegoś stażu pracy i inaczej patrzą na taką osobę, która już coś robiła. Ale każdy wybiera co chce :564:
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 29 mar 2004, 12:23

Ktoś mi kiedys powiedział, że na studiach zaocznych nawiązuje sie mniej znajomości. Każdy kto studiuje, pracuje równolegle, ma własny świat. A na dziennych jest odwrotnie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 mar 2004, 23:14

Ale ja chce iec wlasny swiat! I mam go! Ja i moj Skarb :d A znajomych przeciez i tak mam, moze nie za wielu ale po co mi taki znajomi ze studiow co z nimi tylko chlac idzie? Bo zwykle tego typu znajomosci sa :d No moze przesadzam. Szczerze mowiac to bardziej zalezy mi na tym by miec starz pracy zeby ja potem latwiej znalezc :d
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 30 mar 2004, 22:05

Maverick! Ty mieszkasz w Poznaniu, to dlaczego nie startujesz na Japonistykę? Ja na Twoim miejscu myslałabym tylko o tym kierunku! Dla mnie jest to za daleko... :549:
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości