paznokcie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 30 paź 2006, 13:00

emmiii pisze:a teran na topie są czarne paznokcie... i wcale mi się to nie podoba... dziewczyny a la Tokio Hotel!!!

Nie mam nic przeciwko czarnym paznokciom...u kobiet.
Znajome takie nosiły jeszcze zanim ktokolwiek usłyszał o tym kwartecie upośledzonych muzycznie niemców z japońską nazwą zespołu stylizujących się na amerykańskich nastolatków.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 30 paź 2006, 13:49

emmiii pisze:dziewczyny a la Tokio Hotel!!!

a la co? <hmm>

madziorka.m pisze:i cholera czlowieka bierze, jezeli zapuszczal pazury 4 m-ce

nie zdarzyło mi się. łamią mi się cholernie, 1 miesiąc zapuszczania nawet w grę nie wchodzi :| wczoraj postanowiłam codzinnie jeść galaretkę, bo podobno pomaga. i na włosy też.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 paź 2006, 13:59

no jedzenie pomaga i moczenie w zelatynie paznokci i w tej oliwie z oliwek tez dobrze robi.
Awatar użytkownika
emmiii
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 213
Rejestracja: 23 paź 2005, 15:16
Skąd: Wspomnienie
Płeć:

Postautor: emmiii » 30 paź 2006, 16:07

ale czarne paznokcie wydają się krótsze... ja tam sobie srebrno-brokatowe końcówki na tipsach zrobie podobnie jak we frenchu...
madzix:)
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 01 maja 2006, 15:29
Skąd: Lbn
Płeć:

Postautor: madzix:) » 31 paź 2006, 14:10

a ile sie płaci za te czarne tipsy??

[ Dodano: 2006-10-31, 14:11 ]
tzn chodzi mi tak orientacyjnie bo wiadomo ze każdy zakład kosmetyczny ma swoj inwidulany cennik
Na każdy dzień gotowy plan,by zapomnieć i nie myśleć o tym czego brak..
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 31 paź 2006, 14:59

madzix:) pisze:a ile sie płaci za te czarne tipsy??
Tak jak za tipsy i czarny lakier...
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 31 paź 2006, 18:33

a mi czarne paznokcie sie raczej srednio podobaja... juz bardziej brązowe, bardzo ciemne bordowe, oliwkowe... ale kwestia gustu. Ja tak sie ciesyzlam ze w koncu zarobie sobie na akryle, ale kurde jedno wyklucza sie z drugim, bo sposob w jaki zarabiam strasznie niszczy paznokcie, wiec nie wiem czy jest sens zakladac, skoro w pracy mi odpadna...
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Little-insane
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:31
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: Little-insane » 01 lis 2006, 15:22

ja nie przepadam za sztucznymi paznokciami, obojetne czy zelowe czy akryle:]
fakt ze nie mam potrzeby bo moje pazurki dosc dobrze się trzymają i nieraz nawet padają pytania czy sama to wychodowałam :D
chociaz jesli są dobrze zrobione, to nie razi tak bardzo jak od tandetni wykonanych akryli :]
"...Niepokorna i zła bram nieba nie sięgnę..."
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 01 lis 2006, 23:59

ja nie przepadam za sztucznymi paznokciami, obojetne czy zelowe czy akryle:]
ja też nie, ogólnie wszystko wolę naturalne
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
aniulka102
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 95
Rejestracja: 19 lis 2005, 22:25
Skąd: oj dalekoo:P
Płeć:

Postautor: aniulka102 » 08 lis 2006, 16:06

Rzecz gustu kto jakie woli. Mi sie podobaja akrylowe lub zelowe ladnie zrobione i naturalne ladne tez mi sie podobaja. Niektorzy jednak nie maja tego szczescia miec ladnych paznokci naturalnych i sztuczne sa dla nich ratunkiem jesli chca cos zmienic. Jesli ktos ma lamiace sie paznokcie to dzieki jednej warstwie zelu moze uzyskac swoje naturalne paznokcie ladne i dlugie, wygladajace jak pomalowane bezbarwnym, jednak twardsze. W zaleznosci jak sa zrobione pazkoncie sztuczne moga byc ladne lub brzydkie. Osobiscie nie podobaja mi sie same cienkie dlugie plastikowe naklejane tipsy. Dla mnie takie sa ochydne.
Załączniki
fajne.jpg
takie mi sie podobaja
śmieszne.jpg
te zdecydowanie mi sie nie podobaja
śmieszne.jpg (15.89 KiB) Przejrzano 7831 razy
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 08 lis 2006, 17:17

te pierwsze wg mnie sa oblesnie... ale rzecz gustu oczywiscie... ja bym w zyciu sobie takich nie zrobila <belt>
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 08 lis 2006, 19:00

Te pierwsze to jak u jakiejś burdel mamy i te paluszki takie pulchniutkie :| drugie od biedy ale te złote wykończenie to troche wiejskie
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 14 lis 2006, 21:01

okropne te tipsy..juz te drugie lepsze ale tez jakos brzydko zrobione.
ja tam nie wiem..kiedys mialam polozona tylko mase na swoje bo swoje mialam dosc dlugie i ladnie wygladalo a ze sama sobie malowalam to nie mialam jakis dzikich wzorkow i ladnie wygladalo:) nie byly grube jak co niektore i tak sie nie rzucaly w oczy ale teraz mam swoje i juz przy takich zostane:)ostatnio musialam skrocic na zajcia z masazu zeby nie podrapac niekogo i az mi dziwnie z takimi krotkimi ale szybko mi rosna...nigdy nie musialam 4 miesiace zapuszczac heh jakas komedia:) a co do zelatyny to nie wiem czy to jest prawda..jestem wegetarianka od lat 5 ..nie jem zelatyny ani nic w czym ona jest i jakos nic mi sie nie lamie:)
a na 100dniowke..mialam tez swoje naturalne..francuza zrobilam i bylo ladnie delikatnie:)jak masz swoje ladne paznokcie to nie ma sensu niszczyc plytki akrylami.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 14 lis 2006, 22:46

Nie nawidze tipsow..co za szkaradztwo..co za ostoja wszelkiej maści zarazek.. <belt>
A najochdniejsze to kiedy nazbiera sie jednej pannie z drugą brud pod plastikiem..fuj...
W tym względzie nie ma kompromisów..żadnych sztucznych szpon..Naturalne króciutkie..bezbarwnym lakierem pomalowane jeśli już koniecznie musicie panie się bawić.

[ Dodano: 2006-11-14, 22:48 ]
emmiii pisze:a teran na topie są czarne paznokcie...
Wyglądają jak palce nieboszczyka..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 14 lis 2006, 23:42

Fajne są czarne paznokcie klimatyczne.
Śmieszy mnie w ogóle to skojarzenie z tokio fotel ( <belt> ), bo to przecież wynalazek stary jak świat, jak to zresztą Ciekawski już napisał :/.
a najgorsze, że oni twierdzą, że inspirują się japońskim rockiem...

A co do tipsów, te pierwsze kojarzą mi się z akcesoriami do łazienki. Te drugie - cóż, nie trawię brokatów i innych świecidełek.
Ogólnie tipsów bym sobe nie zrobiła, mimo że moje paznokcie do najpiękniejszych nie należą.

Z tymi miesiącami to raczje tez przesady, moja paznokcie są długie w 2 tygodnie, później się łamią jeden za drugim.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 15 lis 2006, 09:55

Sztuczne paznokcie nie musza byc zaraz tak oblesne, jak tu pokazywane. Ja sobie utwardzilam paznokcie zelem (lamaly sie za bardzo, glownie przez prace), nie przedluzalam, sa pomalowane naturalnym kolorem, bez frencha (nawet na krotkich zle mi sie kojarzy) i wygladaja normalnie i naturalnie. podobno ma sie tez przez to ksztalt naturalnych poprawic. Polecam. Ogromna wygoda, slicznie wygladaja.
Ciekawe jest, ze Pani, ktora je robila, przekonywala mnie do dluzszych. Po prostu jak ktos je robi, to juz idzie na calosc - dlugie szpony, brokat, kwiatki, malunki, a potem taka opinia, ze wygladaja nieelegancko.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 lis 2006, 16:46

w ogóle ja mam wrażenie że laski coraz częściej ubierają się i robią tipsy żeby pokazać się przed innymi panienkami..Czy to nie żałosne?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 lis 2006, 16:47

Pegaz pisze:w ogóle ja mam wrażenie że laski coraz częściej ubierają się i robią tipsy żeby pokazać się przed innymi panienkami..Czy to nie żałosne?

a czy gdyby chciały sie popisac przed fecetami to wtedy nie było by to załosne ??
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 lis 2006, 16:51

A pewnie że żałosne..dokładanie sobie plastiku do ciała nie jest normalnym zachowaniem..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 lis 2006, 16:54

a robienie sobie dziur by wsadzac tam metal, albo farbowanie włosów. wiele kobiet robi to dla siebie.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 lis 2006, 16:56

Nie wiem...robienie sobie dziur też mi się nie podoba..a farbowanie włosów..po co to?najładniejsze są i tak naturalne..zresztą po kilku farbowaniach włosy wyglądają o wiele gorzej niż najgorsze naturalne..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 lis 2006, 17:01

Pegaz pisze:a farbowanie włosów..po co to?

bo sie kolr nie podoba
Pegaz pisze:i tak naturalne..zresztą po kilku farbowaniach włosy wyglądają o wiele gorzej niż najgorsze naturalne..

oczywiscie, ze nie
farbuje włosy, dbam o nie i ani jedna koncówka mi sie nie rozdwaja.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 15 lis 2006, 19:31

megane pisze:Z tymi miesiącami to raczje tez przesady, moja paznokcie są długie w 2 tygodnie, później się łamią jeden za drugim.


moje byly dlugie 2 razy w zyciu. Ostatnio zapuszczalam od maja do wrzesnia i jak juz urosly i wszytskie byly ladne i rowne to w dzien na ktory wlasicwie byly zapuszczane sie wszystkie polamaly

genaralnie moje paznokcie jak juz odrosna tak ze 2/3 mm ponad te przylegajaca czesc plytki to sie lamia(a witaminki lykam) wiec od razu po wyplacie lece sobie krotkie ladne akryle albo zele zrobic
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 lis 2006, 22:43

Dzindzer pisze:farbuje włosy, dbam o nie i ani jedna koncówka mi sie nie rozdwaja.

Dzidzer...nie znam ani jednej dziewczyny której włosy nie ucierpiały by na farbowaniu..i z tego co znajoma fryzjerka mi powiedziała farbowanie jest zabójstwem dla włosów.
Zresztą żadne farbowane nie dorównają mięciutkim włosom po kąpieli..tym bez farby. <aniolek>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 15 lis 2006, 23:25

Większość naturalnych kolorów włosów jest nieładna jak dla mnie ;), więc jak widać tyle opinii ile ludzi. Farbuję włosy od dawna i są zdrowe, ładne i miękkie. Do tego podkreślają moją jasną cerę, a o tym natura sama nie pomyślała :]

Co do paznokci to mnie to tez zastanwaia, podobnie jak napisała Miltonia - mało kto jak robi sobie tipsy to robi je ładne, zawsze przesada w jakąś stronę - długie, ozdobione jak choinka, świecące, kolorowe... To rozumiem, na jakąś okazję, np. na sylwestra żeby pasowały do sukienki - ale na co dzień biegać z niebiesko-fioletowymi pazurami obsypanymi brokatem, jeśli dziewczyna się ubiera np. w zielenie [bo tak modnie ;)]... Totalny brak wyczucia :/.
Awatar użytkownika
Chili
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 22 paź 2005, 11:38
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Chili » 16 lis 2006, 00:25

Ja nosze tipsy akrylowe od pół roku. Jestem z nich bardzo zadowolona. Kiedys mialam swoje ładne i nie miałam problemu, żeby je zapuścić. W wakacje jednak rozpoczęłam pracę w hurtowni i po prostu nie dało się utrzymać tam własnych, ładnych paznokci. Niezgodze się z opinią, że tipsy są obleśne. Chyba obleśnych rzeczy w życiu ne widzieliście. A co do:

Joasia pisze:Sztuczne mi się nie podobają - kojarzą mi się z różowymi blondynkami w adidaskach


Znam wiele pań na wysokich stanowiskach, ubierajacych sie bardzo elegancko i noszących tipsy. Bo natura nie obdarzyła ich pięknymi naturalnymi paznokciami a dłonie sa wizytówką.

guli pisze:A mnie podobają się właśnie długie, ładnie zrobione tipsy. Są sexowne


Mojemu facetowi też się bardzo podobają, a nawet jak cos fajnego gdzies w gazecie zobaczy to mi podsówa i chce, żebym też sobie takie nastepnym razem zrobiła.

Co do ceny są sposoby, żeby zrobić takie paznokcie nawet o połowe taniej niż w salonie i rownie dobrze :)
Diana King - "Shy Guy" (Dancehall MIX)
ROBINHO razem zdziałamy cuda! :)
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 16 lis 2006, 10:29

Pegaz pisze:z tego co znajoma fryzjerka mi powiedziała farbowanie jest zabójstwem dla włosów.

ekhm... owszem, farba na włosy nie ma zbawiennego wpływu, ALE teraz farby nie są tak szkodliwe jak kiedyś i wystarczy dobra odżywka, żeby utrzymać je w dobrej kondycji.
moim jedynym problemem są cieniutkie włosy, które muszę podcinać regularnie, bo nawet od szczotki/grzebienia wycierają im się końcówki i po kilku tygodniach robią się takie słomiane. a farbuję od kilku lat i jakoś są mięciutkie i niezniszczone :-)

megane pisze:Większość naturalnych kolorów włosów jest nieładna jak dla mnie

dokładnie - zwykle są matowe i o odcieniu jakimś takim "pomiędzy". wiecie, o co chodzi :D
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 16 lis 2006, 14:01

mam wrażenie, ze Pegaz to jakiś znawca-fryzjer i manikiurzysta zarazem :P

mam paznokcie przedłużone żelem juz drugi raz i jestem bardzo zadowolona. nie sa odblaskowe i strasznie długie. owszem, jest wiele lasek które biegają w różowych kieckach, adikach i krótkich kurtkach z misiem na kapturach i to z nimi kojarzą sie głownie fatalne tipsy. aaa zresztą co tu duzo gadać, sa bardzo fajne metody przedlużania paznokci i powinno sie znich korztsac. wszystko dla ludzi.

zas co do wlosow, ojj pegaz. farbuje je od bardzo dawna i zawsze sa miękkie i wyglądają zdrowo. często naturalne włosy sa w fatalnej formie i wcale nie jest to wina farby.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 16 lis 2006, 16:24

Zawsze wyczuje sztuczne włosy..zawsze :D Tipsy paskudnie mi się kojarzą..
Co do farbowania i tpisów zapraszam dziewczyny na oddzial dermatologiczny..pierwszego lepszego szpitala..zobaczycie czym się kończy używanie różnego rodzaju nienaturalnych dodatków.. <pijak>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 16 lis 2006, 16:44

Pegaz pisze:..zobaczycie czym się kończy używanie różnego rodzaju nienaturalnych dodatków.. <pijak>

raczej czym sie może kończyc, a to jest duza róznica :]

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości