Wybielanie zębów

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 12 sie 2007, 14:12

PinkDevil pisze:albo zapytaj pania w aptece..

Ja jakoś nie ufam paniom w aptekach bo mam wrażenie że zawsze próbują wcisnąć coś, co nie jest mi potrzebne ;P
A jeśli chodzi o dentyste to on się na tym zna i bez dodatkowych korzyści poleci najlepszą metodę dla autora.
yuhri
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2007, 21:48
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: yuhri » 12 sie 2007, 22:32

udentysty byłem.polecił mi metodę którą stosuje u Siebie w gabinecie,..3 godziny i po sprawie tyle że za 1200 zł...dlatego szukam czegos innego. narazie spróbuje tej pasty "lacalut white". słyszałem też o elgydium-podobno są dwie "wrsje.jedna wybielająca a druga przeciw osadzaniu sie kamienia. ta druga bardzo barwi szkliwo ale tę pierwsą,wybielającą bardzo sobie ludzie chwalą. ktoś się może wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
PinkDevil
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2007, 10:09
Skąd: zza rogu
Płeć:

Postautor: PinkDevil » 13 sie 2007, 00:28

ja dodam tylko, ze dobrze jest zrobic zabieg na odkamienianie (nie wiem jak to sie fachowo nazywa), wiem ze raz na rok przysluguje Ci bezplatnie z NFZ. Nalezy pamietac, iz niektorzy maja naturalnie nie-biale zeby, takie kosci po prostu. Pozatym czesto zeby po wybieleniu lubia wracac do innego koloru niz ten wymarzony bialy...

Co do zabiegu u dentysty to kolega robil... wynislo go to 1800 zl, a wynik taki ze zeby owszem bielutkie niczym u gwiazdy z hollywod, na jakies 6 miesiecy, ale zrobily sie mu tak wrazliwe, ze nawet zwykle zimne piwo sprawialo mu straszny bol... :?

Moja ulubiona pani z apteki powiedziala mi jeszcze, ze niektore pasty (np. hollywod smile, american white) wybielaja ta zasadzie zludzenia, po prostu dziasla staja sie czerwiensze...
Tyle ode mnie.
I know I'm not perfect, but I'm so close... It scares me
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sie 2007, 00:29

PinkDevil pisze:dobrze jest zrobic zabieg na odkamienianie (nie wiem jak to sie fachowo nazywa), wiem ze raz na rok przysluguje Ci bezplatnie z NFZ
No ja wlasnie sie umowic musze na usuwanie kamienia. Jak bedzie mnie stac to wybiele je tez, ale na pewno nie teraz. :/
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sie 2007, 09:50

PinkDevil pisze:ale zrobily sie mu tak wrazliwe, ze nawet zwykle zimne piwo sprawialo mu straszny bol...
Na dłuższą metę pasty wybielające także daja taki efekt.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 13 sie 2007, 11:46

Jeśli mowa o pastach wybielających to ja od jakiegoś czasu używam "Pearl White" i bardzo sobie ją chwalę.
yuhri
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2007, 21:48
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: yuhri » 13 sie 2007, 12:37

zdecydowałem się was posłuchać i najpierw idę na "odkamienianie" i wtedy spytam dentysty co by mi polecił. siostra stosuje "białą perłę" i jest bardzo zadowolona. może też się skusze ale wpierw dentysta!
Awatar użytkownika
vanwilder
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2005, 12:21
Skąd: WLKP
Płeć:

Postautor: vanwilder » 30 gru 2007, 23:51

2-3lata temu bylem u dentysty, stwierdzil ze taka moja uroda, ze moje zeby maja inny odcien i nic nie da sie zrobic. pozniej dostalem od 'dobrej cioci z zagranicy' :> chyba 2 albo 3 zestawy paskow do wybielania (jedne byly blendamed white stripes, pozostale dwie nieznane mi). na przestrzeni 1,5 roku mniej wiecej co 6 miesiecy je stosowalem i musze powiedziec ze zadzialaly rewelacyjnie! tak jak kiedys nigdy sie nie usmiechalem, tak teraz wrecz czesto i cala geba :] (taki chyba moj niegdysiejszy kompleks..) slyszalem glosy ze niszcza szkliwo czy cos tam, ale zeby mialem zdrowe zawsze a nie zauwazylem zeby jakkolwiek ich stan po kuracji sie pogorszyl. pozdrawiam!

edit:
na poczatku napisalem ze to bylo 2-3lata temu, teraz jak tak pomysle to to byla koncowka mojego gimnazjum czyli 4-5 lat temu. od tego czasu nie zauwazylem zeby zeby wrocily do swojego poprzedniego koloru;)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2007, 14:26 przez vanwilder, łącznie zmieniany 1 raz.
You give me that funny feeling in my tummy...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 31 gru 2007, 09:31

poczekaj troche !! i stosuj dalej <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ardaniss
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 23 maja 2007, 02:32
Skąd: Mława
Płeć:

Postautor: Ardaniss » 31 gru 2007, 16:42

A oreintuje sie ktos w jakiej cenie sa takie plastry?
A gdy dorosne, chce zostac owocem jogobelli...
Awatar użytkownika
vanwilder
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2005, 12:21
Skąd: WLKP
Płeć:

Postautor: vanwilder » 31 gru 2007, 18:08

bodaj ok 50-60zł
You give me that funny feeling in my tummy...
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 02 sty 2008, 17:45

ja stosuje pastę wybielającą Blanx i jak dla mnie, jest bardzo dobra. Tylko że ja jeszcze do tego ograniczyłam picie kawy (piłam nawet 3 dziennie). Już po tygodniu stosowania zauważyłam różnice.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 03 sty 2008, 21:32

larena pisze:Już po tygodniu stosowania zauważyłam różnice.
Zobaczysz jaką różnicę zauważysz po miesiącu... ale nie w kwestii koloru zębów, ale w kwestii odczuwania bólu przy jedzeniu zimnym bądź ciepłym. Miłe to nie jest.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 03 sty 2008, 21:35

Jawka pisze:ale nie w kwestii koloru zębów, ale w kwestii odczuwania bólu przy jedzeniu zimnym bądź ciepłym. Miłe to nie jest
a dlaczego tak się dzieje?
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 03 sty 2008, 21:50

SaliMali pisze:a dlaczego tak się dzieje?
Bo pasty wybielające niszczą szkliwo.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 05 sty 2008, 16:54

Mój dentysta kategorycznie odradził mi plastry wybielające - strasznie niszczą szkilwo.
Obrazek
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 08 sty 2008, 16:15

Jawka pisze:Zobaczysz jaką różnicę zauważysz po miesiącu... ale nie w kwestii koloru zębów, ale w kwestii odczuwania bólu przy jedzeniu zimnym bądź ciepłym. Miłe to nie jest.

Już stosuję ponad 2 miesiące i nic podobnego nie odczuwam. Na początku myłam zęby tą pasta 2 razy dziennie a jak już osiągnęłam zamierzony efekt odstawiłam i tylko profilaktycznie używam jej raz na dwa dni.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,

Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.



http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
West1922
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:20
Skąd: zza sciany
Płeć:

Postautor: West1922 » 12 sty 2008, 05:27

Witam! (moj pierwszy post :) )

Wybielanie zebow to temat ktory mnie trapi od pewnego czasu takze. Otoz mysle nad takim dentystycznym wybielaniem - ktore kosztuje nieco pieniazkow, ale chce sprobowac - zobaczyc jaki bedzie efekt. Oczywiscie dentysta od razu wspominal ze czarna kawa, czerwone wino bedzie wplywalo na to ze moje zeby powroca do stanu obecnego bardzo szybko, takze warto aby to ograniczyc, jesli jest taka mozliwosc. Takie wybielanie mialoby polegac na laserowym zabiegu - dwa takie podejscia w ciagu tyg, po ok 30 min do tego mowil ze w cenie oferuje jeszcze jakies paski wybielajace na noc - ktore trzeba bedzie stosowac przez bodajze tydzien... cena takiego "eksperymentu" to 500$. Tak dolcow - bo ja mieszkam w US, ale motyw jest taki ze wybieram sie na wakacje do Polski i chyba sie wstrzymam jeszcze z tym wybielaniem do przyjazdu do oczyzny i tutaj popytam co i jak. Jak by to tutejszy dentysta robi i ile by sobie ew. zawola.
Kiedys uzywalem pasty wybielajace - mylem nimi moje zeby na przemian ze zwykla pasta tak aby zbyt mocno nie podraznic szkliwa, mysle ze "robia robote" ale nie do konca jest taki efekt jak na obrazku ;)

Moze ma ktos jakies info na temat ile kosztuje wybielanie zebow u dentysty?
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 13 sty 2008, 20:34

ostatnio też interesowałam sie wybielaniem. Nie wiem jak nazywa się ta metoda ale polega na tym że robi sie odlew zębów (taką szynę) i to się potem wypełnia jakimś płynem. Zrobienie szyny kosztuje coś ok 500-600 zł a dopełnianie jest już tanie. W sumie koszt to tylko ta szyna którą można potem wiele razy wykorzystać. nawet bez pomocy dentysty.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,

Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.



http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: Wybielanie zębów

Postautor: paniProblemowa » 17 lis 2017, 14:26

Odstawienie kawy i herbaty zdecydowanie, jednak takie napoje mają ogromny wpływ na zęby... Ja na jakiś czas przestałam pić kawę (a jestem od niej uzależniona) i efekty były widoczne już wtedy!:) Chociaż wiem jakie to ciężkie, więc jeśli już kawa jest konieczna to dobrze jest później wypić wodę by trochę opłukać jamę ustną:) Teraz zastanawiam się nad domowymi metodami wybielania. Próbował ktoś wybielać zęby węglem? Działa to?:D Bo nie wiem czy dać temu szansę czy szukać dalej...
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: Wybielanie zębów

Postautor: paniProblemowa » 07 gru 2017, 09:38

Ja próbowałam węglem aktywnym. Sposób poleciła mi znajoma, która co chwile z czymś eksperymentuje. Nie jest to kosztowna metoda i muszę przyznać, że działa. Oczywiście kawa i wino czerwone to największy wróg białych zębów, więc albo lepiej z nich zrezygnować, albo bardziej zadbać o higienę jamy ustnej po ich wypiciu. Oczywiście zawsze można skorzystać z zabiegu wybielania u dentysty, ale ten z kolei może powodować wrażliwość zębów. Zatem coś kosztem czegoś. Ja ogólnie proponuje bardziej domowe sposoby. Może na efekty czeka się dłużej, ale wydaje mi się, że są one zdrowsze dla zębów.
atlanta
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2017, 17:48
Skąd: kraków
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: atlanta » 28 gru 2017, 19:20

ja wybielałam zęby niedawno lampami Beyond, piękny efekt, maja często promocje na zabiegi wybielania tym bardziej się skusiłam.
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: Wybielanie zębów

Postautor: paniProblemowa » 05 sty 2018, 16:17

Najlepiej iść na profesjonalne wybielanie. Trzeba jednak wcześniej zadbać o zdrowie zębów bo próchnica jest przeciwwskazaniem w wybielaniu tym sposobem.
Awatar użytkownika
krap
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:38
Skąd: Gniezno
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: krap » 29 sty 2018, 14:39

Zero używek to podstawa. Oczywiście wybielanie tylko jako profesjonalnie wykonany zabieg dentystyczny.
Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: Wybielanie zębów

Postautor: paniProblemowa » 13 lut 2018, 15:07

Najbezpieczniej jest wybielać u dentysty. Zwłaszcza, że zęby muszą być wyleczone by mogły być wybielane. Do tego stosuję pastę wybielającą i gdy nie muszę staram się ograniczyć kawę.
beksi556
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2018, 13:50
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: beksi556 » 17 maja 2018, 13:54

Pasty i paski wybielające nie dają super efektów, trzeba się wybrać raz a porządnie na wybielanie aby mieć piękny hollywoodzki uśmiech. Szczerze mówiąc, sama myślę o wybielaniu ale kompletnie nie wiem ile to kosztuje oraz jak odczucia, ile biel się utrzymuje. Czy jest ktoś kto mógłby się podzielić doświadczeniem?
Klaudia17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2018, 19:29
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: Klaudia17 » 06 gru 2018, 19:37

Używam proszku z wegla aktywnego, ale jakichś spektakularnych efektów nie widzę
melepetka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2018, 11:50
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: melepetka » 15 sty 2019, 22:12

ja stosuje paste i plyn do plukania iWhite, jest super, efekty widoczne i o to mi chodzilo, maja jeszcze nakladki i polerke, zastanawiam sie nad kupnem nakladek
alekisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2018, 14:37
Skąd: Zamość
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: alekisa » 17 sty 2019, 15:17

Teraz testuję pastę Bjobj cytrynowa pasta do zebow z biala glinka i szalwia bez fluoru 75 ml. Ciekawie smakuje, nie ma w składzie flouru i widzę już że zęby zrobiły się jasniejsze. Podobno pomaga też na jakieś lekkie stany zapalne.
lunka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2019, 00:55
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: Wybielanie zębów

Postautor: lunka » 14 mar 2019, 00:56

melepetka pisze:ja stosuje paste i plyn do plukania iWhite, jest super, efekty widoczne i o to mi chodzilo, maja jeszcze nakladki i polerke, zastanawiam sie nad kupnem nakladek

Nie zastanawiaj sie tylko kupuj :) Sa naprawde swietne. Efekty widoczne juz po jednej aplikacji, a jesli chcesz rozjasnic o pare odcieni to spokojnie mozesz zrobic cala kuracje :)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości