gorset

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Asfaloth
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:54
Skąd: ze wsząd
Płeć:

gorset

Postautor: Asfaloth » 09 cze 2006, 21:21

Co panowie myślicie o gorsetach?

- do pań:
a moze wiecie jak sobie uszyc taki? W burdzie to tego raczej nie znajde :P
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 cze 2006, 21:27

Asfaloth pisze:Co panowie myślicie o gorsetach?
MOj nie trawi. Ja nawet nie mam ale swego czasu jakis ladny chcial kupic. A tenz e mam tego nie robc ze on nie chce i to badziewne jest. NIe to nie.Phi :)
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 09 cze 2006, 21:28

Gorset? Chyba pomyliłaś troszke działy....:)
Ja nie jestem panem ale lubie gorsety:)
Jak sobie uszyć--iśc do porzadnej krawcowej i powiedziec
- chce sobie uszyc gorest
- jaki
-a taki i owaki:)

I Ci pani uszyje:) Jesli bedziesz chciała taki super gorset z prawdziwego zdarzenia to tanie nie jest ja zapłaciłam 350zł. Ale nie mogłam nigdzie kupic juz gotowego bo moj biust sprawiał ze kazdy rozmiar 38 był mi powyzej pępka a jakieś 40 czy wieksze były za szerokie.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 09 cze 2006, 21:47

Madzia pisze:moj biust sprawiał ze kazdy rozmiar 38 był mi powyzej pępka a jakieś 40 czy wieksze były za szerokie.

Ja nosze "troche" :) wiekszy rozmiar, ale tez to mam. Do niczego :/

A tak w ogole to po co kupowac taki gorset (z ciekawosci pytam)? Znaczy za taka cene. Bo dla mnie, to tylko do lozka mialo sluzyc. Wiec na 5 minut nie wydalabym 350zl 0_0
Ty w tym chodzisz tak normalnie, np. zamiast stanika?
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 cze 2006, 22:11

Da się chodzić normalnie, do sukienek wymarzona sprawa, podkreśla tam gdzie ma podreślać, wyszczupla do talii osy itp. Część gorsetów w dodatku można nosić jako górę do jakiejś bardziej wyjściowej kreacji, ale to już zależy od gorsetu.
A jak na komplet bielizny można wydać 350 zł, to na gorset tym bardziej. Widziałam już droższe. Tańsze zresztą też, zwłaszcza pół-gorsety już za 100 zł można dobre kupić. Ja mam to szczęście, że mieszczę się w standardach rozmiarowych, więc szyć specjalnie nie muszę.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 09 cze 2006, 22:55

Ja bym nie mogla. Nie wytrzymuje jak mnie cos tak obciska, krepuje. Blee.
Raz mialam sukienke z gorsetem i stwierdzilam jedno - nigdy wiecej.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 cze 2006, 23:19

Gorsety. Nigdy wiecej. W cyckach wszystkie za male, w talli szerokie, beznadzieja.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 cze 2006, 23:22

złotooka kotka pisze:Nie wytrzymuje jak mnie cos tak obciska, krepuje.

Nie mam takiego wrażenia. Stopień komfortu porównałabym ze zwykłym push-upem. Choć oczywiście dużo zależy od gorsetu, bo jeśli naszpikowany jest mało elastycznymi fiszbinami, to faktycznie może być mało przyjemny.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 09 cze 2006, 23:46

Ja to najlepiej sie bym czula calkiem na golasa, wiec ze mna sie nie podyskutuje. :P
Nie moge kiedy mam cos obciskajacego na brzuchu. Robi mi sie slabo, niedobrze, mdli mnie. Dlatego nie umiem sobie wyobrazic, ze w tym mozna komfortowo chodzic.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 10 cze 2006, 11:12

Panowie nie mają zdania..w ogóle to zwróciłem uwage na gorset gdy kumpela mi o nim powiedziala..Po prostu jeszcze jeden element kobiecej garderoby..dużo ważniejsza ładna bielizna czy chociażby sukienka..rajstopy kabaretki czy jak tam sie to ustrojstwo zwie :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 10 cze 2006, 11:44

Yasmine pisze:W cyckach wszystkie za male, w talli szerokie, beznadzieja.


No i własnie dlatego poszłam sobie uszyć na miare.

pani_minister pisze:nosić jako górę do jakiejś bardziej wyjściowej kreacji


Mój w szczególności służy do tych celów.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 10 cze 2006, 11:45

Nie duśicie się w tym?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 10 cze 2006, 11:49

Madzia, moglabys pokazac zdjecie? :>
Bo bardzo jestem zainteresowana jak taki, co mozna albo wysciowo, albo jako bielizne nosic wyglada. <hmm>
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 10 cze 2006, 11:53

Też chciałam sobie kiedyś kupić gorset.
Myślałam że zwariuję jak mierzyłam z dziesiąty i znowu gdzieś był dobry a gdzieś odstawał...
Uszycie na miarę to jest dobry pomysł.
Jak samej uszyć to nie wiem dlatego polecam iść do krawcowej :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 10 cze 2006, 11:55

złotooka kotka pisze:Madzia, moglabys pokazac zdjecie?
Bo bardzo jestem zainteresowana jak taki, co mozna albo wysciowo, albo jako bielizne nosic wyglada


Ja swojego nie nosze jako bielizny...tzn czasem jak jesteśmy sami z przemkiem dla przyjemniejszej gry wstpepnej bo jest super dopasowany podkresla biust i wyszczupla talię. Ale szyjąc go nie myślałma zeby mi zastępował stanik, jest raczej ozdobnie wykończony i to wszystko byłoby widoczne przez jakaś bluzke. Nosze go do spódnic długich czy którótkich, jest czasny wiec pasuje do wszystkiego.
Awatar użytkownika
Asfaloth
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:54
Skąd: ze wsząd
Płeć:

Postautor: Asfaloth » 10 cze 2006, 15:55

szylas? No to moze masz wzor?:P Ja sobi naprawde poradze bo sie nawet znam na tym. Ale nigdzie nie moge znalesc zadnego wzoru, a samemu nie chce kombinowac.
Przyjemniej mi si enosi rzeczy wlasnorecznie zrobione :)
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 10 cze 2006, 15:58

Asfaloth pisze:szylas? No to moze masz wzor?:P

To ja tez poprosze, jakby byl :)

A zdjecie to bym chciala zobaczyc mimo wszystko :)
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 10 cze 2006, 16:19

Wzór?? Nie nie mam wzoru...Poszłąm do krawcowej powiedziałm że che ozdobny czarny gorset z prawdziwego zdarzenia. Babka dała mi materiał do wyboru- wybrałm sobie. potem mnie wymierzyła, powiedziałm jaki bym chciała- ze u góry ma być tak wyciety, jakie na długość. I tyle na pierwszy raz. Potem przyszłam za 2 tygodznie do pierwszej przymiarki. I rozmiarowo mi pasował(dobra krawcowa po prostu po rozmowie ze mną wiedział co i jak) pozostało doszycie wykończeń, tak wiec ozdobiony jest malutkimi kwiatuszkami i jakimiś innymi świecącymi, czarnymi perełkami. Wygląda bardzo elegancko. A cena jest taka a nie inna bo wybrałam drogi materiał i dosyć drogie fiszbiny i ich wszywanie jest czasochłone, dodatkowo ozdoby...ale dostałam na niego gwarancje jak coś pęknie czy sie popruje naweet z mojej winy to za darmo mi to naprawi.

A co do zdjęcia, to po pierwsze nie dam siebie w niego ubraną(jakieś kompleksy mam czy coś:):) ) a jak dam tylko jego zdjecie to nie bedzie efektu. Poza tym wszystkie zdjecia są za duże zeby je tu na forum wstawić.

Ja Wam mówie dziewczyny poszukajcie dobrej krawciwej i z nią pogadajcie powiedzcie co i jak, albo zróbcie własne szkice.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 10 cze 2006, 16:25

Madzia pisze: co do zdjęcia, to po pierwsze nie dam siebie w niego ubraną(jakieś kompleksy mam czy coś:):) ) a jak dam tylko jego zdjecie to nie bedzie efektu. Poza tym wszystkie zdjecia są za duże zeby je tu na forum wstawić.

A na maila? (zlotooka_kotka@o2.pl)
Bo na serio nie mam pojecia jak taki szyty gorset moze wygladac. Ciekawa jestem. Ja gorset kojarze albo taki czysto koronkowo-bielizniany, albo taki do sukni "balowej" zakladanej na jakies studnowki, wesela.
A skoro Ty:
Madzia pisze:Nosze go do spódnic długich czy którótkich, jest czasny wiec pasuje do wszystkiego.

to bardzo ciekawa jestem jak on wyglada.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 10 cze 2006, 16:38

złotooka kotka pisze:albo taki do sukni "balowej" zakladanej na jakies studnowki, wesela.


No mój własnie taki jest. Czarny gorsen ozdobiony kwiatuszkami i cekinami. Nic w nim tak szczególnego (tzn nie widać ze musiał byś szyty specjalnie dla mnie). Gdybym mogła to kupiłabym w sklepie, ale szyłam go ze względu na trudności z dobraniem rozmiaru.
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 10 cze 2006, 19:40

Yasmine pisze:Gorsety. Nigdy wiecej. W cyckach wszystkie za male, w talli szerokie, beznadzieja.

może złą stroną wkładałaś ?? <aniolek> :D
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Postautor: middleweight » 16 cze 2006, 21:45

asfaloth pisze:Co panowie myślicie o gorsetach?


Gorset jest naprawdę jednym z najbardziej seksownych ubiorów jakie może na siebie założyć kobieta (a mężczyzna później z niej go zdjąć :) ) Popieram ich używanie :)

Jednakże, co BARDZO istotne, nie każdej dzisiajszej Wenus pasuje takie odzienie...
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 16 cze 2006, 22:25

gorset... XIX wieczna machina do przemieniania kobiet w osy.
Chyba raczej dla zwolenników S/M dziś niźli do korekty jakichś drobnych wad... nam naprawdę rzadko przeszkodzi lekki brzuszek i tak kobiety są piękne.

Dla mnie osobiście to jedynie do jakichś wymyślnych zabaw ze świecami, kajdankami i innymi dziwnymi, skórzanymi i lateksowymi utensyliami... które to zabawy mnie za bardzo nie pociagają.
Albo na okazje... typu: bal, wesele lub występ... żeby kobieta, która podoba się mi, automatycznie podobała się innym przez nienaturalnie zawężoną talię i uwydatniony biust/biodra.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 17 cze 2006, 01:51

Kubek pisze:gorset... XIX wieczna machina do przemieniania kobiet w osy.
Chyba raczej dla zwolenników S/M dziś niźli do korekty jakichś drobnych wad... nam naprawdę rzadko przeszkodzi lekki brzuszek i tak kobiety są piękne.


dokladnie, mnie nie przeszkadza gdy jest za co "zlapac", oczywiscie wszystko ma pewne granice ;].

a gorsety sa ZA-JE-BIS-TE, ale nie tyle ze wzgledow praktycznych (modelowanie linii) co estetycznych.
TakiSamotny
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2006, 13:12
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: TakiSamotny » 17 cze 2006, 17:53

pani_minister pisze:podkreśla tam gdzie ma podreślać, wyszczupla do talii osy itp.


A nie lepiej schudnać <chory>

Warto dodać że intensywne noszenie gorsetów przez panie z dawnych czasów miało bardzo nie korzystne skutki zdrowotne - Stały ucisk na organy wewnętrze (płuca, wątrobe, nerki) prowadził do ich przesunięcia, zniekształcenia <chory>

<cisza>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 cze 2006, 17:54

TakiSamotny pisze:Warto dodać że intensywne noszenie gorsetów przez panie z dawnych czasów miało bardzo nie korzystne skutki zdrowotne - Stały ucisk na organy wewnętrze (płuca, wątrobe, nerki) prowadził do ich przesunięcia, zniekształcenia <chory>
No bo one nosiły je intensywnie, a tu nikt o jakims dzien w dzien chyba nie mowi :]
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 17 cze 2006, 18:05

Co panowie myślicie o gorsetach?


No coz...ladnie podkreslaja to co mi sie szczegolnie w kobiecej figurze podoba czyli wciecie w tali...ale to tylko prowizoryczny efekt bo jak kobieta ma niezle poklady miesa ktore w gorsecie musza jej pomagac upchnac kolezanki to i tak predzej czy pozniej kto sie zorientuje jak jest naprawde.To w sumie co jak makijaz, malo naturalne ale podkresla urode.Ja bym mojej lasce takiego czegos w zyciu nie dal a jak by zalozyla to bysmy pewnie mieli niezle smiechy
Obrazek
Myszka:)
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 16 lip 2006, 17:46
Skąd: Takie miasto
Płeć:

Postautor: Myszka:) » 16 lip 2006, 18:58

jako dziewczyna pozwole sie wypowiedziec na temat gorsetów. Uwielbiam je! Na codzien nie noszę gorsetu, ale wiem, czym mogę sprawić przyjemnośc mojemu ukochanemu:)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości