bol przy cwiczeniach:(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

agacica
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 lut 2006, 18:58
Skąd: Warszawa
Płeć:

bol przy cwiczeniach:(

Postautor: agacica » 06 cze 2006, 16:23

niedlugo wakacje...:):) wiec trzeba sie wziasc za siebie:P Zawsze chcialam byc szczupla miec pieknie wyrzezbione cialo, niestety nie moge cwiczyc. Po 5 minutach boli mnie glowa i kregoslup:( nie wiem juz co zrobic a chcialam zaczac cwiczyc naprawde systematycznie:(
lidia
Bywalec
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 03 lip 2005, 10:57
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: lidia » 06 cze 2006, 17:12

a jak ćwiczysz tzn jakie ćwiczenia robisz? może napisz coś więcej... masz wade postawy? może jest to spowodowane nieodpowiednimi ćwiczeniami? masz problemy ze zdrowiem? ... itd
są ćwiczenia nieobciażające kręgosłupa ale nie będę sie wywodzic nad tym bo nie wiem czym jest to spowodowane
tak czy inaczej polecam pływamnie, pływać można w każdym wieku, nie obciąża kręgosłupa a wręcz pomaga przy wadach postawy
agacica
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 lut 2006, 18:58
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: agacica » 06 cze 2006, 17:47

a wiec cwicze na rozne partie ciala, a znalazlam je w necie. A co do wady postawy to mam mala skolioze:( chcce bardzo zaczac cwiczyc ale jest to jedno ale:(
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 06 cze 2006, 17:48

niedlugo wakacje...:):) wiec trzeba sie wziasc za siebie:P


no tak w Polsce to zdrowie jest zjawiskiem tylko sezonowym a szkoda....jak sie czlowiek zapuszcza caly rok i nic nie robi to nie dziwne ze pozniej wszystko strzyka i boli...zacznij od biegania na poczatke jakies 3 kaemy po lesie a pozniej systematycznie zwiekszaj.Zajecie to bardzo przyjemne a i kregoslup nie bedzie nazekal
Mnie tez glowa boli jak sobie pocwicze ale olewam to bo da sie z tym zyc
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylwunia24
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 135
Rejestracja: 29 kwie 2006, 21:18
Skąd: Tarnów
Płeć:

Postautor: Sylwunia24 » 06 cze 2006, 17:49

Moze nie wlasciwie wykonujesz ćwiczenia.Np przy "brzuszkach" ból kregosłupa wskazuje na złe ćwiczenie, a gól glowy moze miec przyczyne w tym ze niedotleniasz organizmu cwicząc.
Miłość jest sztuką produkowania czegoś, dzięki możliwościom kogoś innego. »
Awatar użytkownika
aniulka102
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 95
Rejestracja: 19 lis 2005, 22:25
Skąd: oj dalekoo:P
Płeć:

Postautor: aniulka102 » 06 cze 2006, 17:55

Chyba plywanie jest najlepsze. Odciaza kregoslup itp. poczytaj w necie. Tak mysle ze plywanie najlepsze (dla mnie przynajmniej) bo tez duzo spalasz kalorii, a nie meczysz sie jak zwyklymi cwiczeniami, jak napisalas "rzezbisz sylwetke". Ale to jak kto lubi :)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 06 cze 2006, 18:49

agacica - robisz rozgrzewkę? Powinna trwać około 15tu minut. Trzeba też pamiętać o prawidłowym oddechu, a jeśli chodzi o "brzuszki", to nie wolno ich wykonywać szarpiąc kark, ale dłonie muszą być luźno na nim ułożone, a pracować powinny tylko mięśnie brzucha.
Jednak najlepszym sposobem na ujędrnienie ciała i zbicie tkanki tłuszczowej (na brzuchu też) jest bieganie i szybki spacer.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 06 cze 2006, 18:56

Mona pisze:agacica - robisz rozgrzewkę? Powinna trwać około 15tu minut. Trzeba też pamiętać o prawidłowym oddechu, a jeśli chodzi o "brzuszki", to nie wolno ich wykonywać szarpiąc kark, ale dłonie muszą być luźno na nim ułożone, a pracować powinny tylko mięśnie brzucha.


Najlepiej nie lapac za kark tylko splesc rece na brzuchu i w momecie maksymalnego napiecia miesni brzucha przytrzymac tak chwile.Wtedy to jest w miare efektywne
Obrazek
lidia
Bywalec
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 03 lip 2005, 10:57
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: lidia » 07 cze 2006, 13:22

co do biegania to polemizowalabym
jak masz duże skrzywienie to nie jest to najlepsze rozwiazanie
jak już powiedziałam polecam pływanie. dobrze rozwija wszystkie partie mięśni dając ładną sylwetkę a przy tym wzmacnia mięśnie grzbietu co jest zbawienne przy skoliozie i pomaga trzymać prostą postawę. w sumie prawie same plusy więc zachęcam
a co do biegania to lepiej skonsultuj sie z lekarzem
i nic na siłe jesli wcześniej nic nie ćwiczyłaś to stopniowo przyzwyczajaj organizm do wysiłku
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 08 cze 2006, 00:12

no tak..logiczne ze jak masz skolioze lekka to powinnas raczej odciazac kregoslup i tu tak jak pisza dziewcvzyny najlepsze jest plywanie:) bo rozne inne cwiczenia moga go obciazyc zbytnio...
a moze tez po prostu nie masz kondycji po zimie..tak jak mowia..sezonowe dbanie sie zaczelo;) i powoli musisz wracac do kondycji...jak wczoraj bylam na silowni to po zejsciu z biezni tez mi sie w glowie krecilo ale dalam rade;)
wiec albo plywanie albo moze jakis lekki aerobic..a nie w domu bo mozesz rozne cwiczenia zle wykonywac i nie pilnowac oddechu...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości