jak nabrac masy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 25 maja 2006, 18:07

Jak ja bym chciała mieć taki problem.... Ja, żeby schudnąć nie jem kolacji, to tam już wcześniej czytałam, że wy ją jecie i to najlepiej na niedługi okres przed snem. ewentualnie przestać samemu gotować i wrócić na obiadki mamusi:P one zawsze dodają kilka kilo:)
Awatar użytkownika
MacioR
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2005, 22:01
Skąd: ze Szwecjii
Płeć:

h

Postautor: MacioR » 25 maja 2006, 18:49

HEHE
to co ja mam powiedziec??
186cm, 56 kg wagi <diabel>
wygladam, jak zapalka, jem jak kon, bralem odzywki-gowno, probowalem diety-gowno
przytylem jakies 2 kg jak zaczalem trenowac silownie, poprtostu jesli to mozliwe-trenuj i sprawdz, czy to dziala. poztym gruby chce byc chudy i nic jesc nie moze, chudy je wszystko i chce byc gruby-paranoja <aniolek> cieszcie sie z tego jakcy jestescie i tyle...
Do góry głowa
czlowiek żyj przyszłością co było nie wróci
odetchnij z radością...
"Jestem" -HEMP GRU-
Obrazek
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 25 maja 2006, 19:05

MacioR pisze:cieszcie sie z tego jakcy jestescie i tyle...

dokladnie. Tym bardziej ze sa gorsze nieszczescia i gorsze wady niz szczupla sylwetka, nie? ;) Moj tez jest bardzo szczuplutki i jakos urody mu to nie ujmuje.
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem
ze nie mam prawa byc jaka chce'
didi_16
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2006, 10:46
Skąd: aaaaaaaa
Płeć:

Postautor: didi_16 » 25 maja 2006, 19:10

M. pisze:Moj tez jest bardzo szczuplutki i jakos urody mu to nie ujmuje.

Zddzam się A ja tam bardzo i to bardzo lubie to że mój jest taki szczuplutki, bo mogę go objąć, żeby przytulić :p
lantech
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 12 wrz 2005, 12:54
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: lantech » 25 maja 2006, 19:12

mialem ten sam problem, waga 68 przy 190 cm.

zrobilem sobie kuracje 3 miesieczna:
- regularny tryb zycia (chodzic spac o normanych godzinach)
- jesc podstawowe 3 posilki o regularnych porach!! to naprawde bardzo duzo daje!!
- jesc ryz, mieso z kurczaka, makaron, jaja
- silownia 3 razy w tygodniu po 1-1.5h
- nie palic papierosow!! (gdy zaczalem palic znowu spadla mi waga)

w efekcie po 3 miesiacach wazylem juz 75 kg
efekty bylo widac juz po 1 miesiacu.
pisze ze wazylem, bo po 2 miesiacu przez miesiac bralem kreatyne i chyba stad te dodatkowe
kilogramy :D
gdy skonczylem kuracje waga spadla do 73 kg i narazie trzyma :D
przez wakacje znowu sobie zafunduje taka kuracje.

co do pytania o te odrzywki to mysle ze przytujesz po nich okolo 2 kg (wiadomo, zalezy od czlowieka) ale pod warunkiem ze bedziesz zasuwal na silownie a nie lenil sie przed tv.

zreszta na silowni trener ci powie co i jak.

<browar>

aha, i popros swoja panienke zeby kontrolowala rozwoj twoich miesni.
moja mi powiedziala ze mam przestac bo to sie robi powoli oblesne a nie sexi :?
TakiSamotny
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2006, 13:12
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: TakiSamotny » 25 maja 2006, 21:10

jaczek pisze:napisze mi ktos ile moge przytyc po tym 4 kg magnum 8000? <cisza>


Jak wchłoniesz 4kg to jest szansa przytyć (w twoim przypadku) 2-6 kg tak sądze
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 25 maja 2006, 21:39

a ja bym chcial zrzucic z 10 kg :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Grace

Postautor: Grace » 25 maja 2006, 22:27

MacioR pisze:186cm, 56 kg wagi

nie ma co jestem 2 kg lzejsza a mam 165cm :/ chyba zaczne miec kompleksy <chory>
jaczek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:49
Skąd: gorzow
Płeć:

Postautor: jaczek » 26 maja 2006, 11:10

lantech pisze:mialem ten sam problem, waga 68 przy 190 cm.
aha, i popros swoja panienke zeby kontrolowala rozwoj twoich miesni.
moja mi powiedziala ze mam przestac bo to sie robi powoli oblesne a nie sexi :?


a co miesnie twojej paniece przeskadzaja ??

[ Dodano: 2006-05-26, 11:14 ]
Gosia... pisze:
TakiSamotny pisze:śniadanie to musi być jak wypas krowy na łące

hm? <chory> :)

Bender no co Ty - moj facet wazy 80kr na 180cm - nikt mu nie wierzy, Wiec wcale na swoja wage nie musisz wygladac ;)

moze ma grobe kosci
Awatar użytkownika
R1
Maniak
Maniak
Posty: 509
Rejestracja: 20 lis 2005, 17:14
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: R1 » 26 maja 2006, 13:45

Jak nabrać masy? Proste. Właściwa dieta + ćwiczenia. Wystarczy wejść na jakąś dobrą stronę o kulturystyce i poczytać. Ja np. ułożyłem sobię dietę i zestaw ćwiczeń na masę wg. porad na kulturysta.com. Odżywkami można się wspomóc, ale moim zdaniem to strata kasy, bo trzebaby kupować przynajmniej jedno opakowanie na raz na 2 tyg. A to wychodzi ze 200 zł na miesiąc. Ja jeszcze dwa lata temu ważyłem ledwo 60 kg przy 174 wzrostu. Jadłem co popadnie i nic nie tyłem. Obecnie dobrnąłem do 69 kg i waga ciągle rośnie. Ale to efekt właśnie diety i siłowni 3 razy w tygodniu. Teraz moim celem jest osiągnięcie 75 kg i będzie idealnie :)
I'm used to eat naughty girls without any eye movement ;)
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 26 maja 2006, 14:02

oj ludkowie - 24h siedzenie na necie lub TV i dieta typu pizza, nachos, kebab, cola, piwo i zobaczycie jak raz dwa masy nabierzecie hehehe
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 26 maja 2006, 14:33

ja radze jesc ryz makaron ziemniaki chleb płatki owsiane ogole jesc duzo do tego zdrowe białko najlepiej z mies białych i ryb do tego dozucic zdrowych tłuszczy typu oliwa z oliwek olej lniany mozna dodawac do sałatek ja pije z kielonka obliczyc zapotrzebowanie kaloryczne to jest waga x 24 x współczynnik 1,1 dla mało intensywnego do 1,6 jesli sporo sie ruszamy mamy ciezko fizyczna prace itd po obliczeniu dodac około 500-600 kcal jak macie problemy z tyciem i po sprawie. sporo wegli dobre białko zdrowe tłuszcze i nie ma lipy i czytalem cos o białku serwatkowym ostrowi :) po tym sie tylko sra :) POzdro sorrki za to ze nie ma kropek przecinkow i wszysdtko jest namieszane ale spiesze sie do kapieli :)
Awatar użytkownika
Bulgo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 64
Rejestracja: 28 maja 2006, 19:41
Skąd: lubię frytki
Płeć:

Postautor: Bulgo » 28 maja 2006, 21:08

Ja mam 192 cm i 100 kg, przez ostatnie pol roku przytylem ok 15 kg... Musisz wiecej jesc - to oczywiste. Same odzywki, bez treningu tez nic nie pomoga... Jesli juz sie na niew zdecydujesz, to pij koniecznie duzo wody. Na poczatek polecam kreatyne + dextro, zapodaj tez se jakies bialko...
Obrazek
EuroBarre - zarabiaj spędzając czas w Internecie!!!
Szukam dziewczyny, proszę zostawiać swoje CV + 2 zdjęcia :P
on00
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:54
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: on00 » 30 maja 2006, 16:19

ja ma ten sam problem mam 187 cm wzrostu przy wadze 75 kg.
jem naprawde duzo np. wczoraj wypiłem 2 piwa i poszlismy z kolegami na pizze oni we dwóch zjedli jedna duzą na pół a ja sam i mało tego wróciłem do domu i jeszcze kolacje zjadłem! Dodam tylko tyle ze brzuszek mam bardzo chudy i mam dosłownie drabinke.
Cwicze muay thai, i w ogóle duzo sie ruszam. Mam po prostu taka przemiane materi i ciezko cokolwiek na to poradzic.:( tez bym chciał przytyc. Ale to przechodzi z wiekiem.
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 30 maja 2006, 19:18

ja mam 176\68 kg i tez wg mnie to za malo ale jakos to akceptuje :D czekam az samo wejdzie a piwko narazie na bok bo... antybiotyki <boje_sie> <wsciekly>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
jaczek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:49
Skąd: gorzow
Płeć:

Postautor: jaczek » 30 maja 2006, 23:24

on00 pisze:ja ma ten sam problem mam 187 cm wzrostu przy wadze 75 kg.
jem naprawde duzo np. wczoraj wypiłem 2 piwa i poszlismy z kolegami na pizze oni we dwóch zjedli jedna duzą na pół a ja sam i mało tego wróciłem do domu i jeszcze kolacje zjadłem! Dodam tylko tyle ze brzuszek mam bardzo chudy i mam dosłownie drabinke.
Cwicze muay thai, i w ogóle duzo sie ruszam. Mam po prostu taka przemiane materi i ciezko cokolwiek na to poradzic.:( tez bym chciał przytyc. Ale to przechodzi z wiekiem.
ludzie to wy chcecie przytyć ???? ja przy moim wzroście chce ważyć 75-78 kg

[ Dodano: 2006-05-30, 23:28 ]
a i po drogie ja nie chce mieć brzucha tylko nabrać jakoś szybko mięsni w szybkim tepie :>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 maja 2006, 02:21

Proponuje diete zawodnikow sumo, albo zawodowych kolarzy. Wpieprzaja podobne ilosci kalorii :) Poza tym jesc weglowodany z tluszczami.
I wazne - tyje sie od regularnych posilkow. Jak myslicie, dlaczego na wczasach sie tyje? Bo zazwyczaj obiad i sniadanie sa o tych samych godiznach, organizm sie przywyczaja.

Zasadnicoz od kalorii sie nei tyje, a od zlych nawykow zywieniowych. Dlatego nic nie zrobi tak dobrze jak zjedzenie 200g chalwy o polnocy :) Dodam ze 1kg chalwy ma tylko ok 6000 kalorii czyli 200g to 1200 kalorii :)

Pic duzo piwa.

Ja przy wzroscie 178 wazylem juz 83, teraz na lato schudlem (przestalem pic piwo i od czasu do czasu rower) do 77kg. W planach mam zejsc do 73kg. Najmniej wazylem kiedys 67kg, ale to po lecie spedzonym na rowerze. Generalnie ja mam duzo masy miesniowej wiec ona swoje wazy :)

A odzywek nie trzeba jesc, mozna zwykle bialko z jajek. Tylko trzeba cwiczyc na mase miesniowa. Tylk oze jak jest sie takim patyczakiem to robienie na mase nei jest dobrym pomyslem.

I jedzac duzo tluszczy trzeba koniecnzie pamietac o jedzeniu weglowodanow! Inaczej tluszcze sie nie wchlona.

Dobrym pomyslem byloby jedzenie slodzika do herbaty. W duzych ilosciach. tym sie tuczy swinie w WE. A to dlatego ze jak jezyk czuje slodkie to do krwi trafia insulina zmniejszajaca poziom cukru (organizm przygotowuje sie na przyjecie cukru). Tylk oze cukru nie dostaje. Insulina obniza poziom cukru we krwi i pojawia sie glod. I wtedy juz sie futruje ostro.
Mozna tez sobie cuker obnizyc zastrzykiem, choc z tym lepiej nie eksperymentowac.

I trzeba jest zawsze bardzo szybko. Im szybciej tym lepiej, bo wiecej sie zje. Jak sie je powoli to sie je malo.
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 08:51

heheh widze po radach niektotych to faktycznie sie przytyje 10 kg tyle ze w oponce :)
Awatar użytkownika
thirdeye
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 141
Rejestracja: 28 maja 2005, 17:44
Skąd: Że: Znowu:
Płeć:

Postautor: thirdeye » 31 maja 2006, 10:32

heh tez mam podobny problem, przy wzroscie 176cm waze 58kg :/ jest to o tyle ucizazliwe ze raz na miesiac wysluchuje od roznych ludzi tekstow w stylu "ale jestes chudy", "a ty powinienes na jakas silownie chodzic", "ojej chyba znowu schudles". to sprawa genow, po moim tacie. taka waga utrzymuje mi sie od 18 roku zycia i pomimo ze troche uroslem od tego czasu, no to nic nie przytylem. mam juz swoje lata, a przez moja mase wygladam jakbym mial 18 :D

zawsze zartuje ze w wieku 30 lat bede wygladal na 20 :P
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 maja 2006, 12:31

TakiJeden pisze:heheh widze po radach niektotych to faktycznie sie przytyje 10 kg tyle ze w oponce
To niech robi rownoczesnie cwiczenia na brzuszki...
jaczek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:49
Skąd: gorzow
Płeć:

Postautor: jaczek » 31 maja 2006, 12:46

He he kupiłem magnuma dzisiaj zacne brać !
Zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
R1
Maniak
Maniak
Posty: 509
Rejestracja: 20 lis 2005, 17:14
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: R1 » 31 maja 2006, 13:04

Maverick ale po czymś takim co Ty opisałeś, to można się utuczyć jak świnia. Już nie mówiąc o tym, że zdrowe to na pewno nie jest. A nie o to przecież chodzi.

thirdeye - miałem ten sam problem. Pamiętam że w maturalnej klasie przy wzroście 174 cm ważyłem 55 kg. Byłem chyba najchudszym facetem w szkole ;) Teraz po 6 latach ważę już 14 kg więcej. Pomogły diety i siłownia. Tak więc naprawdę polecam wszystkim chcącym nabrać masy ułożyć sobie jakąś właściwą dla siebie dietę, albo najlepiej jeśli jest możliwość udać się do dietetyka. No i siłka przynajmniej 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Nie ma bata żeby nie przytyć jeśli się właściwie odżywiasz i ćwiczysz.
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 13:52

Maverick gdyby to wszytk obyło takie łatwe :) jesc wszystko robic tylko brzuszki i byc piekny :) ale jak juz gdzies pisalem brzucha sie nie zrzuca brzuszkami tylko ciezkim treningiem aerobowym :) brzuszkami to mozna sobie tylko troszke powiekszyc te miesnie brzucha
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 maja 2006, 13:58

To niech to polaczy z intensywnymi cwiczeniami to miesnie rozbuduje.
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 14:01

nie wiele tych miesni rozbuduje jedzac pizze i hamburgery :) i chałwe po nocach ehhe
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 31 maja 2006, 14:09

A co mi poradzicie?
Bo mam tak ze ile bym nie jadł to i tak nie przytyje, no po prostu nie ma takiej mozliwosci.Moge rok w mcdonaldzie spedzic i nic...przy 185 cm waze 75 kilo a to chyba troche malo...znajomi mi mowia ze to za szybka przemiana materi czy jakos tak.
Za zadne odzywki sie nie mam zamiaru brac bo uwazam to za "sztuczny" sposob
Obrazek
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 14:17

to ja mam propozycje Rish zrob sobie jeden dzien taki ze jedz tak duzo jak zawsze i zapisz co zjadles musisz wszystko zwarzyc mniej wiecej i obliczyc ile zjadłes :) jestem ciekaw jak duzo jesz i nie mozesz przytyc :) sa tabele zywieniowe gdzie mozna obliczyc ile kcal zjadłes wcciagu dnia jesli niechce Ci sie tego robic mam na komputerze sporo takich tabel :) podaj z ciekawosci zobacze ile to jest duzo :)
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 31 maja 2006, 14:23

No np wczoraj....

sniadanko -4 paroweczki
Obiadek 4 kartofle, 2 filety rybne i troche surowki
pol godzinki po obiadku 3 pączki i paczka cukiereczków
a na kolacje 4 kanapki z zoltym serem i na to ogorek

z tego moze i nie da sie przytyc ale na sile w siebie wciskac nie bede byle czego
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 31 maja 2006, 14:47

ahahha i to jest duzo ???stary myslałem ze mi tu wywalisz mnostwo roznych rzeczy :) zacznij jesc naprawde duzo i nie paczki tylko ryz makaron i kasze to pogadamy i 3 posiłki plus jeden deser to troche mało. No własnie na siłe byle czego nie bedziesz wciskał :) szczegolnie ze parowki i pączki to jest byle co :)

[ Dodano: 2006-05-31, 14:48 ]
pozatym pytasz co masz zrobic a na wstepie mowisz ze na siłe wpychac nie bede :) zołądek ma to do tego ze sie rozciaga :)wystarczy pare dni sie pomeczyc i juz wchłoniesz w siebie wiecej
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 31 maja 2006, 14:51

ok to zaczne sie od dzisiaj rozciagać, tylko ze tam srodku...mam nadzieje ze nie skoncze jak ten grubas w Monty Pythonie <hahaha>
Obrazek

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości