Nadżerka

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Nadżerka

Postautor: Madzia » 19 sie 2004, 23:18

Współzyje krótko bo odbyłąm około 10 stosunków, byłam ostatnio na badaniu cytologicznym i lekarka powiedziała mi ze mam małą nadzerke i po krótkiej rozmowie powiedziała ze wpływ na to miały prezerwatywy i to ze w tym czase byłam na basenie. Przepisałą mi tabletki dopochwowe mam przyjmować 10 co wieczór ale ja sie nie zapytałam ani ona też nie mówiła ani nie pisze na ulotce co ze współzyciem...wiec mam pytanie czy nalezałoby wstrzymać sie od kontaktów?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 sie 2004, 23:25

Nalezało by !! tak przynajmniej mówiła mi kiedyś zona jak bylismy młodi a ona miewała jakies tam nadzerki (bo teraz to juz zapomnij ) zas z kolei jej to powiedział ginekolog , co nie zmienia faktu iż i tak sie kochalismy w prawdzie zadzeiej ale jednak !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
klaudiusz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2004, 22:27
Skąd: dolnyslask
Płeć:

Postautor: klaudiusz » 20 sie 2004, 01:13

witam

wspolzycie jest wrecz zakazane bo przeciez sie nie zagoi to tak sako jak bys przetarta skore przecierala caly czas

wiec ona sie nie zagoi

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 sie 2004, 07:30

Mogę odpowiedzieć z naszego doświadczenia tak:przy nadżerce powinno się ograniczyc współżycie do tzw. "niezbędnego minimum". Kobieta na pewno chciałaby całkowicie zaprzestać, co nie tyle wynika z dyskomfortu,co z większej ostrożnośći, ale powiem wam, że sztuka osiągnięcia tu kompromisu, jest ważną próbą życiową pary.(patrz topic:"bez miłości fizycznej-potrafisz?")
Mogę jeszcze dodać, że my zadowalaliśmy się wtedy częściej bez stosunków, a i tak leczenie trwało ok. 2 mies.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2004, 11:53 przez Jarek, łącznie zmieniany 2 razy.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Przemuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 29 mar 2004, 20:50
Płeć:

Postautor: Przemuś » 20 sie 2004, 10:59

Widzisz Madzia mówiłem Ci. Jednak dużo wiem :) Kocham Cię!!!
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 20 sie 2004, 14:03

cóż miałam te sama dolegliwosc i baaardzo cierpiałam po stosunku z uzyciem prezerwatywy!!!oczywiscie dopiero potem sie okazało dlaczego :) od ginekologa dostałam masc i prawde mówiac tez mi nic nie mówiła o wspólzyciu ale jak powiedziałam mojemu lubemu co mi jest i ze dostałam lek to od razu było wiadomo ze na razie wstrzymamy sie z seksem
Awatar użytkownika
Duszek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 03 mar 2004, 17:15
Płeć:

Postautor: Duszek » 20 sie 2004, 17:22

no to troskliwy facet to był :-)
ja tez mialam kiedyś nadzerke i o sexie mialam zapomniec..
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 20 sie 2004, 17:48

no to troskliwy facet to był

nawet nie wiesz jak bardzo :) na poczatku to nawet nie chciał zebym brała tabletki bo nie chciał zebym sie waszerowała chemia :) no ale jak sie okazało ze prezerwatywa mi "nie słuzy" a poza tym ze z gumkami to róznie bywa,czasem sa a czasem ich nie ma ;) i ze jednak one dla mnie pewne nie sa to jakos sioe przekonał :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 sie 2004, 08:26

Bo prezerwatywy to swinstwo jakich malo :)
Awatar użytkownika
Mader
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2004, 22:15
Płeć:

Postautor: Mader » 24 sie 2004, 21:53

Dzięki Wam teraz i ja wiem co to jest nadżerka....
Bardzo przykra sprawa:(
Niestety ja również dowiedziałem sie o takiej dolegliwości mojego misiaczka, zrobiło mi sie przykro i obwiniałem siebie- przestraszyłem sie , że to ja mogłem nie umyślnie zrobić jej jakąś krzywde.
W przyszłym tygodniu "mamy" wizyte u ginekologa mam nadzieje,że będzie ok.
Nie wiem jak pozostali faceci ale ja nie mógłbym skłaniać do stosunku dziewczyny , która czuła by jakiś dyskomfort związany ze zdrowiem lub czymkolwiek innym...

pozdrawiam wszystkich i uważajcie na siebie!!!
nina
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2004, 23:51
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: nina » 08 wrz 2004, 14:02

ja tez mam nadzerke chyba poruszalam juz to na tym forum ale pierwsze słysze że trzeba sie ograniczyć współżycie seksualne ginekolog nic mi na ten temat nie powiedział faktycznie tak jest ? dlaczego? Nadzerka sie powiekszy czy co ???
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 08 wrz 2004, 15:27

ja tez mam nadzerke chyba poruszalam juz to na tym forum ale pierwsze słysze że trzeba sie ograniczyć współżycie seksualne ginekolog nic mi na ten temat nie powiedział faktycznie tak jest ?

hmmm wiesz moge mówic tylko po tym co sama doswiadczyłam!! wczesniej uzywalismy z moim lubym gumek i moja nadzerka w połaczeniu z lateksem(czy co to jest) dała opłakane skutki-było pieczenie swedzenie i bol sluz "sciał sie" jak mleko przez co nie było nawilzania i było bardzo nie przyjemnie
nina
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2004, 23:51
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: nina » 08 wrz 2004, 19:15

To zapewne nie było zbyt przyjemne ale my nie używamy prezerwatyw czy to ma jakie kolwiek znaczenie ??? Ja przez nadżerke też mam duże kłopoty bóle, dość obffite upławy to nie jest przyjemne ale ma mi pomóc wypalanka ale chyba sie na nia nie zgodze. I dla pewnosci skonsultuje sie z innym lekarzem.A co na to wszystko lekarz co z tym zrobił???? Tabletki???
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 wrz 2004, 20:23

Wypalanka ?? dobra rzecz , choc nie mogę stwierdic czy dla wszystkich ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 08 wrz 2004, 21:01

Chyba miałeś na myśli przepalankę :564:
Bo zamrażanie czy wypalanie nie wspominając o resekcji szyjki...
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 09 wrz 2004, 15:36

podobno faktycznie lepiej nie wspolzyc przez jakis czas,aby sie szybciej i skuteczniej goilo


poza tym moj ginekolog powiedzial,ze mam sklonnosc do nadzerki(dziwne sformulowanie) i ze nie powinno sie wtedy uzywac tamponow


co dal mnie jest szokiem i czyms, czego nie moge zrobic, bo nie znosze podpasek i nie wyobrazam sobie,zebym mala sie teraz przerzucic na podpaski


Ktoś kiedyś spotkał się z taką opnią lekarza?
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 09 wrz 2004, 18:58

A co na to wszystko lekarz co z tym zrobił???? Tabletki???

jesli o mnie chodzi o własnie po tabletki poszłam do lekarza a przy okazji dowiedziałam sie o nadzerce!tak sie składa ze do gumki nie mam zaufania,ciagle człowiek mysli zeby nie było z nia problemów ;) a poza tym czasem człeka najdzie ochota a gumek nie ma ;)
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Ważne,nurtujace mnie pytanie..prosze o odpowiedz:)(nadżerka)

Postautor: Misia » 15 lut 2005, 21:59

Wwitam....otoz mam do was pewne pytanie.pewnie odeslicie mnie do lekarza,ale niestety czekam teraz na przyplyw gotowki i wybiore sie dopiero pod koniec miesiaca do ginekologa.
Wiec tak: 4miesiace temu dowiedzialam sie ze mam wrodzona nadzerke
(dodam ze mam jeszcze torbiela w ksztalcie malej wisienki na szyjce macicy) :563: ,biore leki..lekarka powiedziala mi,ze jesli niepomoga w przyszlosci czeka mnie zabieg,niewiem aaleczuje ze slabo mi pomagaja. Od pewnego czasu wspolzyje z moim cchlopakiem..podczas stosunku odczowam(po dluzszym czasie) pieczenie,bol, co zreszta strasznie mnie denerwuje bo niestety brakuje wtdey tej "kropki nad i" :565: ..dlatego postanowilam przerzucic sie na tabletki(poza tym bardziej chronia przed nieplanowana ciaza niz prezerwatywy i globulki)w tym sęk,ze zastanawiam sie czy tabletki hormonalne moga kolidowac z lekami ktore teraz biore(jesli komus cos to da podaje nazwe:gynalgin i gyno-femidazol)zastanawia mnie tez czy bol odczowany podczas stosunku spowodowany jest ta nadzerka czy moze jestem uczulona na skladniki zawarte w prezerwatywie czy w globulkach :552: a moze te globulki podrazniaja chore miejsce?!i czy tzw zabieg "wypalania"nadzerki jest zawsze konieczny?
niemoge juz czekac dluzejz tymi pytaniami.jesli wiecie cos na ten temat-prosze piszcie.
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 15 lut 2005, 22:09

ja tam nie wiem,ale czy nie powinnas w czasie leczenia nadzerki powstrzymac sie od seksu?szczegolnie ze Cie tam piecze...

no i nie wiem czy w tym wypadku powinnas brac tabletki...

Najlepiej bedzie jak skierujesz te pytania do swojego ginekologa :)


hehehe,ale se opis strzelilas :P
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 15 lut 2005, 22:09

nic się nie martw... nadżerka się wyleczy... moja ex też dostała jakieś globulki (kwaśne :P),
nie wiem czy od samej nadrzerki możesz coś odczówać, bo ona zanim nie poszła do ginka to nawet nie wiedziała, że coś ma....

a torbiela moja przyjaciółka miała usuniętego i teraz podobno jest już wszystko ok. jeśli lekarz stwierdzi, że jest to konieczne to nie ma co się wachać.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 15 lut 2005, 22:09

Po pierwsze masz świetny avatar :D Normalnie niesamowity czy to Final Fantazy czy czoś innego ??
Po drugie nie przejmuj się na pewno z czasem się wszystko unormuje :p . Ja też mam problem na tym tle i nie nazekam jak bedzie zabieg to bedzie jak nie to SUPER. Trzeba narazie zaakceptować fakt że niejest najlepiej ale wkrutce się poleprzy :D ....

:564: Pifo dla ciebie niemartw się tak będzie OK.....
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 15 lut 2005, 22:27

Lady Jesika-jak tu sie mozna powstrzymac od sexu przy takim mezczyznie....yhhh to takie trudne:Paczkolwiek chyba powinnam tak zrobic przynajmniej do wizyty u lekarza...tak poza tym o co chodzi Ci z tym opisem?!
-Krzychu-hehe avatar fajny nieda sie ukryc-dlatego go wybralam:) pozdrawiam :564:
doddam jeszcze ze te objawy podczas stosnku sa dopiero od pewnego czasu..nie zas wtdey gdy zaczelam z nim wspolzycie...myslalm ze te tabletki mi pomagaja..az wlasnie do teraz gdy zaczelo sie to pieczenie:/poza tym niewyobrazam sobie jako metody antykoncepcji prezerwatywy i globulek..maja wysoki wskaznik pearla(chyba dobrze napisalam)a prezerwatywy...hmmm....na pewno lepsza metoda antykoncepcyjna sa tabletki!no coz nic tylko isc do lekarza...jestem dobrej mysli:)
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 15 lut 2005, 22:39

Hmm... nadżerka wrodzona...
Postaraj się skonsultować z innym ginekologiem.
A gumki zdecydowanie odrzuć... lateks tylko pogłębi nadżerkę.
A sex nie musi być z penetracją :P
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 15 lut 2005, 22:44

Postaraj się skonsultować z innym ginekologiem.
wlasnie to zamierzam zrobic..spokojnie podobno choruje na to 80% kobiet...jak mi powiedzialam lekarka...
A seks nie musi być z penetracją
owszem niemusi,ale czasami po prostu ma sie na to ochote:)
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 15 lut 2005, 22:50

Mi kiedyś ginekolog powiedziała, ze mam nadzerke i powinnam mieć ja koniecznie usuniętą. Ale że nie miałam później czasu itd jakoś o tym zapomniałam. Niecały rok później będąc u innej lekarki przypomniało mi się. Kobieta była zdziwiona: "Jaka nadżerka? Przecież pani nic nie ma". Moja koleżanka też miała taką sytuację jak ja, tyle że u innych lekarzy. Żadna z nas nie brała leko na to i kolejny lekarz stwierdzał, że nic nie ma. Dziwna sprawa :/

Tak czy inaczej, musisz koniecznie iść do lekarza. Może to jesdnak jakieś zapalenie? Ja kiedyś miałamod prezerwatywy :565:
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 15 lut 2005, 22:50

Lady Jesika-jak tu sie mozna powstrzymac od sexu przy takim mezczyznie....yhhh to takie trudne:


Jestem rozbity :D Laydy wiesz hyba już oco kaman :P
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 15 lut 2005, 22:53

zeby sie tak zaraz rozbijać ?? :P

nie lam sie :564:
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 15 lut 2005, 23:05

Padam na ditki . Powaga, czuję się dość bym powiedział że nawet załąmany. Ale prześpię się z tym i dopiero jutro będę miał rozkminkę.......
:564:
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 15 lut 2005, 23:14

gynalgin na pewno nie koliduje z tabletkami antykoncepcyjnymi bo uzwyalam go, ten drugi nie wiem. Ale mimo wszytsko powinniscie sie powstrzymac od seksu (z penetracja tak jak napisal to Mysiorek) dopoki nie skonsultujesz sie z lekarzem. Wiem co to jest bo sama tak niedawno mialam ale chyba wszytsko juz OK.
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 16 lut 2005, 08:07

he he..Krzychu co cie tak zalamalo ?? pozdro :564:
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości