Nadżerka

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

desire86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 04 mar 2007, 23:14
Skąd: wrocław
Płeć:

Re: nadżerka

Postautor: desire86 » 24 kwie 2007, 23:05

ślicznotka pisze:Niedawno wykryto u mnie nadrzerke ... ponoć to nie jest takie grozne ... ale mam problem od paru dni stosuje przepisane od lekarza globulki dopochwowe (co 2 - 3 noc) i nie wiem czy moge w czasie ich uzywania uprawiac sex z chlopakiem ?? na ulotce nic o tym nie pisze a nie chcialabym sobie zaszkodzic ... prosze o porade czy powinnismy sie powstrzymac czy nie ma zadnych przeciwskazan ?? dzieki za wszelkie komentarze :]


czesc
ja mam dokładnie taka sama sytuacje jaka ty przedstawiłaś, wczoraj miałam wiezte u ginekologa i takze wykryto u mnie mała nadzerke, i tez dostałm globułki dopochwowe tylko jeszce nie zaczełam ich uzywac z powodu okresu, mozesz mi udzielic informacji jak je zarzywasz i kiedy czy przed kapiela?? a ja moge CI na pewno powiedziec ze mozna spokojnie uprawiac sex ja takze spytałam o to lekarza... <przytul>

[ Dodano: 2007-04-24, 23:09 ]
niektorzy pisza ze nie mozna uprawiac sexu w czasie leczenia, mi lekarz udzielił informacji ze przynajmniej w moim przypadku mozna ale teraz to niewiem :? moze mi ktos poradzic :?

[ Dodano: 2007-04-24, 23:12 ]
mam jeszce pytanko moze juz ktos jest lepiej obeznanyw tym temacie... jakie istnieja metody leczenia nadzerki oprocz lekow??
niesmak mozna zabic.....Afrodyzjakami :)))
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 25 kwie 2007, 05:25

desire86 pisze:kiedy czy przed kapiela??

Przed kapiela to nawet nie sensu bo Ci ja wymyje. Najlepiej przed snem, kiedy sie nie ruszasz bo w pozycji stojacej i siedzacej w ciagu dnia bedzie Ci ona splywala zamiast siedziec gleboko i dzialac.
desire86 pisze:mozna spokojnie uprawiac sex ja takze spytałam o to lekarza...

A nie lepiej poczekac pare tych pare tygodni i miec pewnosc, ze wszystko dziala tak jak trzeba? Wytrzymasz troche bez seksu, niech globulki zrobia swoje. To, ze mozna, nie oznacza, ze trzeba.
desire86 pisze:jakie istnieja metody leczenia nadzerki oprocz lekow??

Jesli nadzerka jest juz troszke posunieta lub globulki nie zadzialaja to zostaje odciecie jej laserem lub krioterapie, czyli odmrozenie. Zabiegi nie sa koniecznie przyjemne ale nie sa tez strasznie bolesne. U mnie w ten sposob wyleczono CIN 2/3 – dysplazje średniego i dużego stopnia (uszkodzenie szyjki macicy znacznego stopnia, stan przedrakowy).

Pamietaj (nawet jezeli Twoj lekarz nie powie Ci o tym- a powinien), ze przez pierwszy rok po wyleczeniu nadzerki musisz robic cytologie co trzy miesiace, pozniej mozesz wrocic do robienia jej co pol roku lub rok, jesli wszystko bedzie w porzadku. Pamietaj tez, ze nadzerka powstaje w wyniku zarazenia sie wirusem HPV- wirus brodawczaka ludzkiego, wiec wymaga to stalego monitorowania. Nieleczona nadzerka przeradza sie w raka szyjki macicy, jedynego raka, ktory powstaje w wyniku infekcji, a w niektorych przypadkach pozostawiona samej sobie prowadzi do bezplodnosci. Czyli jak widzisz musisz sie tym powaznie zajac.

Wiecej o wirusie HPV: http://www.hpv.pl/rak/archiwum/6059.html
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 25 kwie 2007, 10:44

desire86 pisze:jak je zarzywasz i kiedy czy przed kapiela??
lepiej po kapieli, jak pisala runeko, bo masz pewnosc, ze sie wyplucza i beda sobie spokojnie dzialaly. Pamietaj o wkladkach na noc, bo globulki potrafia napaskudzic..
desire86 pisze:a ja moge CI na pewno powiedziec ze mozna spokojnie uprawiac sex ja takze spytałam o to lekarza
ja podczas stosowania rzadnych lekow na 'kobniece dolegliwosci' nie wspolzylam i kazdy lekarz u jakiego bylam mowil zeby nie wspolzyc(no chyba, ze ewentualnie z prezerw.), bo mozesz zarazac sie z partenrem czym nawzajem
desire86 pisze:niektorzy pisza ze nie mozna uprawiac sexu w czasie leczenia, mi lekarz udzielił informacji ze przynajmniej w moim przypadku mozna ale teraz to niewiem moze mi ktos poradzic
jak wyzej. Chyba ze Twoj wypadek jest jakis super wyjatkowy, ale ja bym nie ryzykowala, bo wtedy mozliwe ze bedziesz musiala ponawiac leczenie
desire86 pisze:... jakie istnieja metody leczenia nadzerki oprocz lekow??
z tego co wiem to wypalanka i wymrazanie
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
desire86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 04 mar 2007, 23:14
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: desire86 » 25 kwie 2007, 12:17

dzieki za wszystkie posty i za rady na pewno mi pomaga... a mam jeszce takie dyskretne pytanko czy zanim sie dowiedziłałyscie ze macie ten ubytak tzn nadzerke wystepowały u was dosć duze ilosci tzw.opławów moj lekarz powiedział ze to przez nadzerke kiedy wystabił stan zapalny... moze ktos mi jeszce powie jakie moga byc jeszce objawy pojawienia sie nadzerki :?
niesmak mozna zabic.....Afrodyzjakami :)))
paddy
Maniak
Maniak
Posty: 570
Rejestracja: 30 gru 2005, 12:38
Skąd: xxx
Płeć:

Postautor: paddy » 25 kwie 2007, 12:25

dla mnie to trochę dziwne.. jak ja miałam upławy, to właśnie wtedy stwierdzono mi nadżerkę ale ja miałam zabieg - zamrożenie jej ciekłym azotem. ten zabieg polega na tym, że wsadzają Ci wziernik w tyłek, potem doczepiają rurę przez które około 1-2 minuty leci powietrze którego nie czujesz (-80stopni) a potem zaczyna Cię boleć brzuch jak zaraza i robi Ci się słabo. Heh.. to oczywiście tylko moje doświadczenie. ;) Potem miałam upławy, ale wszystko przeszło sprawnie i nadżerki już nie mam. Więc dziwi mnie podejście Twego ginekologa. Mój zalecał ten zabieg ponieważ nadżerka mogłaby się rozrosnąć i mogł urosnąć tam rak.. nie ryzykowałam ;)
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 kwie 2007, 12:31

Czasami nadżerka jest tak mała że lekarz woli potraktować ją początkowo farmaceutykami różnej maści. U mnie objawy były takie, że pojawiły się upławy, potem po seksie zdarzały się sporadyczne plamienia. Lekarz mi ją wymroził i jest jak na razie ok. Zażywanie tabletek anty zwiększa ponoć podatność na nadżerkę.
A jeśli stosowałam jakiekolwiek globulki dopochwowe to pod żadnym pozorem nie współżyłam. Nawet gdyby lekarz mi nie zabronił (a zabronił) to sama bym nie chciała. Wolę się na 100% wyleczyć niż nie doleczyć przez chcicę <diabel>
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
desire86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 04 mar 2007, 23:14
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: desire86 » 25 kwie 2007, 14:55

wiec tych objawów niema zbytnio duzo!! ale naprawde ten jeden czyli upławy czy jak im tam potrafia uprzykszyc zycie.... moj lekarz wybrał dlamnie metoce leczenia tymi golbułkami itp moze ktos powiedziec jaka jest lepsza i na pewno skuteczna :? lepiej wiecej wiedziec na temat :?

[ Dodano: 2007-04-25, 15:03 ]
paddy pisze:dla mnie to trochę dziwne.. jak ja miałam upławy, to właśnie wtedy stwierdzono mi nadżerkę ale ja miałam zabieg - zamrożenie jej ciekłym azotem. ten zabieg polega na tym, że wsadzają Ci wziernik w tyłek, potem doczepiają rurę przez które około 1-2 minuty leci powietrze którego nie czujesz (-80stopni) a potem zaczyna Cię boleć brzuch jak zaraza i robi Ci się słabo. Heh.. to oczywiście tylko moje doświadczenie. ;) Potem miałam upławy, ale wszystko przeszło sprawnie i nadżerki już nie mam. Więc dziwi mnie podejście Twego ginekologa. Mój zalecał ten zabieg ponieważ nadżerka mogłaby się rozrosnąć i mogł urosnąć tam rak.. nie ryzykowałam ;)


no moja nadzerka nalezy do tych małych.. moj lekarz powiedział ze moge ja zwalczyc globułkami ale teraz to juz niewiem z tego co niektorzy pisza to strach pomyslec
niesmak mozna zabic.....Afrodyzjakami :)))
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 25 kwie 2007, 17:25

Genrelanie czesto lekarze nawet te male nadrzerki wypalaja lub wymrazaja, zeby niestety zyskac. Ja z moja bylam u 4 lekarzy i tylko jeden chciual mi wymrazac, ale pod warunkiem zrobienia zabiegu w jego gabinecie :| mialam leczona farmakologicznie i jak na razie mam spokoj. Zreszta po co ingerowac, wypalac, wymrazac, jak mozna na poczatku sprobowac lekami
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 25 kwie 2007, 17:44

Ja mam wizytę u ginekologa za jakiś czas i też podejrzewam, że stwierdzi u mnie pojawienie się nadżerki. Mam nadzieję, że będzie na tyle mała, by skończyło się na leczeniu metodami nieinwazyjnymi, jak na przykład wspomnianymi globulkami. Wypytam ginekologa o wszystkie szczegóły, nawet, gdyby badanie nie wykazało żadnych niepokojących zmian. Więc, dziewczyny, możecie spisać tutaj pytania, a ja zadam je mojemu lekarzowi i powtórzę na forum odpowiedzi po wizycie :)

[ Dodano: 2007-04-25, 17:57 ]
Ja mam wizytę u ginekologa za jakiś czas i też podejrzewam, że stwierdzi u mnie pojawienie się nadżerki. Mam nadzieję, że będzie na tyle mała, by skończyło się na leczeniu metodami nieinwazyjnymi, jak na przykład wspomnianymi globulkami. Wypytam ginekologa o wszystkie szczegóły, nawet, gdyby badanie nie wykazało żadnych niepokojących zmian. Więc, dziewczyny, możecie spisać tutaj pytania, a ja zadam je mojemu lekarzowi i powtórzę na forum odpowiedzi po wizycie :)
desire86 pisze:moj lekarz powiedział ze moge ja zwalczyc globułkami ale teraz to juz niewiem z tego co niektorzy pisza to strach pomyslec

Pamiętaj, że lekarz bardziej fachowo, przynajmniej teoretycznie, diagnozuje problem zdrowotny niż forumowicze :) Jeżeli niepokoisz się i nie ufasz wiedzy i rzetelności swojego ginekologa, to może wybierz się do innego. Ale przedtem poczytaj trochę o nadżerce, uzbrój się w wiedzę, by potem móc zadać wszystkie pytania, które niosą Ci niepokój i nie daj się zbyć lakonicznymi odpowiedziami. Po to wizytujesz w gabinecie ginekologicznym, by zaczerpnąć fachowej wiedzy i spokojniejsza z niego wyjść, a nie gonić na forum i zasypywać nas pytaniami <glaszcze>
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
desire86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 04 mar 2007, 23:14
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: desire86 » 25 kwie 2007, 20:24

to od czego ono jest zeby rozmawiac i pytac na okreslony temat
niesmak mozna zabic.....Afrodyzjakami :)))
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 25 kwie 2007, 20:40

Eh, jasne, ale nie rozumiem - iść do ginekologa i wyjść od niego całkiem zielona, niepokoić się czy na pewno wybrał najlepszą metodę. Nie lepiej było pytać tam na miejscu? Przecież od tego jest lekarz, by służyć pacjentowi, a wizytę należy wykorzystać na maksa. Owszem, my też możemy podpowiedzieć, opisać jak to wyglądało u nas, ale nie sądzę, że ktoś udzieli Ci 100% gwarancji, że jego wnioski będą trafione i nie wyrządzi Ci jakiejś krzywdy swoimi radami. Poza tym, zadajesz podstawowe pytania na temat nadżerki - warto byłoby samej się dowiedzieć czegoś więcej :)
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
desire86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 04 mar 2007, 23:14
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: desire86 » 25 kwie 2007, 22:21

dzieki za dobrae rady naprawde... oczywioscie ze sama szukam informacji na temat nadzerki ... i nie wyszłm zielona od mojego lekarza jesli o to ci chodzi... po prostu interesuje mnie to co inni moga powiedziec na ten temat..
niesmak mozna zabic.....Afrodyzjakami :)))
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 kwie 2007, 06:32

desire86 pisze:wiec tych objawów niema zbytnio duzo!!

Ja nie mialam absolutnie zadnych. Gdyby nie profilaktyczna cytologia to w chwili obecnej mialabym prawdopodobnie raka ze wzgledu na bardzo szybkie postepowanie zmiany.

Mnie moj ginekolog wyslal na przebadanie i usuniecie nadzerki do ginekologa-onkologa, mimo, ze nowotworu jeszcze nie bylo. Ale mysle, ze u Ciebie jeszcze nie jest to potrzebne, skoro zmiana jest na tyle mala, ze maja pomoc Ci globulki. Jezeli nie jestes pewna swojego obecnego lekarza, zawsze masz prawo isc na konsultacje do kogos innego. Nie zaluj na to pieniedzy i idz nawet do paru- w koncu to Twoje zdrowie. Ja wydalam ponad 2 tysiace dolarow w sumie na konsultacje i zabieg (sam zabieg to tylko ok. 800 dolarow). W Polsce z ubezpieczeniem jest to oczywiscie tansze :)
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
desire86
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 04 mar 2007, 23:14
Skąd: wrocław
Płeć:

Postautor: desire86 » 26 kwie 2007, 11:42

runeko pisze:
desire86 pisze:wiec tych objawów niema zbytnio duzo!!

Ja nie mialam absolutnie zadnych. Gdyby nie profilaktyczna cytologia to w chwili obecnej mialabym prawdopodobnie raka ze wzgledu na bardzo szybkie postepowanie zmiany.

Mnie moj ginekolog wyslal na przebadanie i usuniecie nadzerki do ginekologa-onkologa, mimo, ze nowotworu jeszcze nie bylo. Ale mysle, ze u Ciebie jeszcze nie jest to potrzebne, skoro zmiana jest na tyle mala, ze maja pomoc Ci globulki. Jezeli nie jestes pewna swojego obecnego lekarza, zawsze masz prawo isc na konsultacje do kogos innego. Nie zaluj na to pieniedzy i idz nawet do paru- w koncu to Twoje zdrowie. Ja wydalam ponad 2 tysiace dolarow w sumie na konsultacje i zabieg (sam zabieg to tylko ok. 800 dolarow). W Polsce z ubezpieczeniem jest to oczywiscie tansze :)


jak widac u kazdego co innego.. hi hi ja tez tak uwazam i nie mam zamiaru załowac kasy wkoncu zdrowie jest jedno... zdecydowłam pujsc jeszce na jedne konsultacje.. zobacze co powie inny lekarz... jesli to samo to wiadomo co robic... dzieki
niesmak mozna zabic.....Afrodyzjakami :)))
Claudia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2007, 22:37
Skąd: Opole
Płeć:

Problem nadżerka

Postautor: Claudia » 19 gru 2007, 12:25

Witam! mam masę pytań, mam nadzieje że mi pomożecie. Mój problem polega na tym ze byłam dzisiaj u ginekologa i on powiedział ze mam zaczerwienioną nadżerka i to często się zdarza u młodych kobiet, które rozpoczęły współżycie.Przepisał mi on globulki.Jest ich 15 i moje pytanie jest takie, czy w trakcie brania tych globulek mogę upraw3iać seks pewnie tak ale kto pyta nie bładzi. Z góry dzieki
Claudia
Awatar użytkownika
Mychola
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 23 paź 2006, 15:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Mychola » 19 gru 2007, 12:58

A dlaczego tych pytań nie zadałaœ lekarzowi? :? <zalamka>
Awatar użytkownika
Zielonowłosa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2004, 19:54
Skąd: dokąd
Płeć:

Postautor: Zielonowłosa » 19 gru 2007, 16:12

Miałam podobny problem i szczerze mówiac konsystencja tych leków, jak dla mnie jest zniechęcająca... Mogę uprawiać sex w czasie okresu, ale przy tym- średnio. To są takie biało/żółte gluty, które szybko zasychają... łeee...
Inna sprawa- nadżerki powstaja często na tle mechanicznym (ale nie tylko), dlatego zalecany jest delikatniejszy sex, a nie "ostre rżnięcie"- mówiąc mało poetyckim jezykiem.
Pogadaj na wszelki wypadek z lekarzem jeszcze, bo w kwestii nadżerek, zauważyłam, co lekarz, to inna opinia.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 21 gru 2007, 23:14

W czasie leczenia lekarze zalecaja zaprzestanie odbywania stosunkow.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
TangoLibido
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2008, 17:16
Skąd: 3miasto
Płeć:

Nadżerka ("niedoleczona"?) a bóle w czasie stosunk

Postautor: TangoLibido » 25 kwie 2008, 22:44

Witam

Moje dziewczę leczyło nadżerkę globulkami.Jeszcze nie miała wizyty kontrolnej aczkolwiek niezależnie od tego spytam czy to możliwe, iż pojawiające się od czasu do czasu bóle w czasie penetracji w dużej mierze mogą być spowodowane nadżerką ewent. jej niecałkowitym doleczeniem? do tej pory byłem zwolennikiem krioterapii przy leczeniu tejże ale ponoć nadżerka była drobna i metoda chemiczna ponoć bardziej "optymalna".
Jakie wg was metody są najlepsze na tę oto "przypadłość".

podziekował
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 27 kwie 2008, 01:03

TangoLibido pisze:czy to możliwe, iż pojawiające się od czasu do czasu bóle w czasie penetracji w dużej mierze mogą być spowodowane nadżerką ewent. jej niecałkowitym doleczeniem?

Możliwe.
TangoLibido pisze:Jakie wg was metody są najlepsze na tę oto "przypadłość".

Zależy, co spowodowało nadżerkę i jak daleko jest posunięta. Lekarz to musi stwierdzić.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Daisy
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 05 gru 2005, 13:34
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Daisy » 02 wrz 2008, 23:27

No mi 2 ze 2 lata temu wykryto nadzerke.... bralam tam jakies leki.... i od 2 lat nie bylam u tego ginekologa ;/ jakos zA szybko czas zlecial.. sie odkladalo odkladalo i zapomnialo... pojde w czwartek.... musze ;/ i takie mam pytanko... czy przez te 2 lata mogl mi jakis nowotwor powstac??
"Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy,
ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu."
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 03 wrz 2008, 00:19

Tak. Dlatego chodzi się co pół roku jak jesteś w grupie ryzyka.

Ale nie ma co krakać naprzód, po prostu idź i się zbadaj.
Awatar użytkownika
Daisy
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 05 gru 2005, 13:34
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Daisy » 03 wrz 2008, 11:20

shaman pisze:Tak. Dlatego chodzi się co pół roku jak jesteś w grupie ryzyka.
mi tam nikt nic nie mowil ze ja w grupie ryzyka czy nie ;p kazali mi co orku przychodzic na kontrole... i rok sie przedluzyl do 2 ;/;/;/;/
"Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy,

ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu."
Stormy

Postautor: Stormy » 03 wrz 2008, 13:35

jak mialas nadzerke to cos sie z niej moglo zrobic - a to czyni cie czlonkinią elitarnej grupy. idz do tego lekarza i juz. nie wiem jak przez 2 lata mozna nie znalezc godziny na wizyte ;/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 wrz 2008, 12:33

Nie do konca chyba ludzie rozumieja istote nadzerki. To nie jest tak ze z niej sie cos zrobi. Ona sobie po prostu jest. to jest tak ze jak ma byc nowotwor to jego pierwszm objawem jest nadzerka, a nie tak ze z nadzerki sie robia nowotwory. Dlatego o ile z cytologii wchodzi 1 to nie warto tego za wszelka cene leczc w mlodym wieku, a juz w szczegolnosci wypalac tylko kontrolowac regularnie. Oczwiscie jak nie dae ona zadnych negatywnych objawow.
ale skoro przez 2 lata nic nie robilas to mozna sobie pogdybac, a mozna isc do lekarza.
Awatar użytkownika
Daisy
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 05 gru 2005, 13:34
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Daisy » 15 gru 2008, 12:05

Bylam u tego ginekologa i 2 razy mi cytologia nie wyszla..... raz pasma leukocytow.. raz material zbyt tubogo komorkowy... teraz jestem zapisana na 5 stycznia.. (kolejki)ale od jakichs kilku dni mam jakies dziwne uplawy... sa czasem przezroczyste z krwia.. czasem brazowe.. czasem biale z krwia... kupilam se tabletki lactovaginal... wzielam juz z 5... narazie nadal mam te uplawy.... co to moze byc?
"Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy,

ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu."
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 15 gru 2008, 12:11

Jeju, idz do lekarza i juz! Nikt Ci przez net nie postawi diagnozy. W szpitalu na dyzurach tez sa ginekolodzy i mozesz isc na dyzur. Nie czekaj do 5 albo idz prywatnie.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 15 gru 2008, 12:18

Mogę napisać Ci tylko to co Miltonia, albo na dyżur do szpitala( ryzyko, że nie przyjma) albo od razu prywatnie idź. Ja bym szybko poszła, a wszyscy chyba na tym forum wiedzą, ze ja nie lubię chodzić po lekarzach
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Sex, a nadżerka

Postautor: Wilczyca » 30 maja 2009, 08:34

Ginekolog wykrył mi nadżerkę i mam pytanie czy pod czas seksu może mój partner w jakiś sposób ucierpieć ? To znaczy już się nie kochamy, ale przedtem czy mógł się zarazić ? Bo do tej pory myślałam, że nie, ale gdzieś wyczytałam, że tak. To jak to jest w końcu ?
Awatar użytkownika
Wilczyca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 11 lut 2007, 19:57
Skąd: Bytów, Gdańsk
Płeć:

Postautor: Wilczyca » 31 maja 2009, 09:25

Dzięki za odpowiedz. A tak z drugiej strony to nie powinnaś zadawać takich pytań w tym temacie bo to temat o nadżerce. A ty jej chyba nie masz ?

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości