Zęby

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 31 sty 2010, 23:21

Yasmine pisze:W ogóle na podniebieniu mam taką śmieszną płytkę - płytka Nansta się zwie, która jest niezbędna, jeśli chodzi o zgryz otwarty(trzyma na miejscu górne szóstki, żeby nie poszły do przodu).


nie mam pojęcia co to jest, ja miałam łuk podniebienny. to chyba jednak 2 różne rzeczy :> jak długo masz ją nosić? mi łuk zdjęli po 3 m-cach jakoś.
Yasmine pisze:A podrażnienia od drucika miałam takie, że zrobiły mi się duże, białe, wyżarte rany. Ale smarowałam jakimś żelem i przeszło.

takie podrażnienia i ranki to będziesz mieć cały czas. ja poza żelem używałam takich "gumek"(dostałam od ortodonty) do zaklejania ocierających śrubek i haczyków.
Yasmine pisze:Nola, a Ty musiałaś nosić ten aparat retencyjny później ?

pewnie, że tak- jeszcze przez jakieś 2 lata po zdjęciu stałego.
Yasmine pisze:I usuwałaś coś do aparatu?

tak, górne czwórki i dolne szóstki.

słuchaj,a będziesz musiała mieć gumowe wyciągi?
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 01 lut 2010, 10:05

Jak czytam o tym wyrywaniu zębów i śrubach to cieszę się, że nie miałam do czynienia z ortodontą <bojesie>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 lut 2010, 21:32

To nie boli ;) Mi wyrywali zab bez znieczulenia i nie bolalo. Fakt - byl martwy :D
A jak mialem aparat to mnie bardziej swedzialy niz bolaly. No... pierwsze 2 dni po zmianie gumek czy tez dokreceniu srub co to tam bylo nie moglem za bardzo gryzc. wowczas bolalo. Ale ogolnie to smieszne uczucie jak Ci sie zeby ruszaja ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 03 lut 2010, 17:29

Nola pisze:nie mam pojęcia co to jest, ja miałam łuk podniebienny. to chyba jednak 2 różne rzeczy :> jak długo masz ją nosić? mi łuk zdjęli po 3 m-cach jakoś.

http://www.djlabor.pl/images/galeria/m3259.jpg mam takie coś plus jeszcze akrylową płytkę na środku. Ja mam to nosić praktycznie do końca z tego co mi wiadomo :/.

Nola pisze:takie podrażnienia i ranki to będziesz mieć cały czas. ja poza żelem używałam takich "gumek"(dostałam od ortodonty) do zaklejania ocierających śrubek i haczyków.

wosk ? Ja chyba też poproszę mojego :).

Nola pisze:słuchaj,a będziesz musiała mieć gumowe wyciągi?

Nic mi o tym nie wiadomo póki co (ja mam dopiero założony tylko na górę i bez jedynek i dwójek).

lollirot pisze:Jak czytam o tym wyrywaniu zębów i śrubach to cieszę się, że nie miałam do czynienia z ortodontą <bojesie>

Ja tak zazdroszczę wszystkim tym, którzy nie muszą aparatu nosić. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie ma szczęście.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2010, 17:38 przez Yasmine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 lut 2010, 23:42

Yasmine pisze:Ja tak zazdroszczę wszystkim tym, którzy nie muszą aparatu nosić. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie ma szczęście.
To samo moga powiedziec ci ktorzy chcieliby miec aparat ale nie maja na niego pieniedzy...
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 04 lut 2010, 09:00

Noszę okulary od dzieciństwa a ich nie znoszę.. Zawsze marzyłam, że jeśli już miałabym wybierać jakiś 'twarzowy defekt' to zdecydowanie wybrałabym aparat ortodontyczny.. Gdybym nie przeczytała tu o wrzynaniu się w dziąsła i białym 'mięsie' chyba bym trwałą w moim przekonaniu. :)
Keep on rockin'
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 05 lut 2010, 07:43

To samo moga powiedziec ci ktorzy chcieliby miec aparat ale nie maja na niego pieniedzy...

Ja nie miałam. To był luksus, na który nie mogłam sobie pozwolić. Nikt mi by na niego nie dał, nawet jak byłam dzieckiem, a co dopiero teraz. Ale powiedziałam, że jakoś dam radę i teraz muszę bardzo oszczędzać, mimo że mam jeszcze dużo innych wydatków. Ale coś za coś :).
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 lut 2010, 23:46

Yasmine pisze:mam takie coś plus jeszcze akrylową płytkę na środku.


to jednak to samo. z tym, że ja nie miałam płytki.
Yasmine pisze:wosk ?

tak. dla mnie był lepszy niż żel.
Yasmine pisze:Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie ma szczęście.

też tak uważam :D
Ostatnio zmieniony 08 lut 2010, 23:46 przez Nola, łącznie zmieniany 1 raz.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Postautor: Junak » 20 lut 2010, 13:48

Yasmine pisze:
To samo moga powiedziec ci ktorzy chcieliby miec aparat ale nie maja na niego pieniedzy...

Ja nie miałam. To był luksus, na który nie mogłam sobie pozwolić. Nikt mi by na niego nie dał, nawet jak byłam dzieckiem, a co dopiero teraz. Ale powiedziałam, że jakoś dam radę i teraz muszę bardzo oszczędzać, mimo że mam jeszcze dużo innych wydatków. Ale coś za coś :).


Ja zaliczam się do tej grupy. Pierwsze większe zarobione pieniądze przeznaczyłem właśnie na zadrutowanie zębów. Marzyłem o tym, pracowałem ciężko, ale za to zęby się prostują i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.
malinaka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:10
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: malinaka » 21 mar 2010, 11:08

boje sie dentysty jak diabli i wszystko pod znieczuleniem :(
A chodze stosunkowo rzadko, choc ostatnio musialam wyrwac ósemkę :(
Człowiek wolny ma tylko jednego ciemiężce. Samego siebie.
Frania
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2014, 09:58
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Frania » 01 paź 2014, 10:08

Mogę polecić doktora Mateusza Latacza z http://blueklinik.pl/pl/ Tam leczenie zębów jest bardzo profesjonalne i wcale nie jest nieprzyjemne.
futerkowka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: futerkowka » 01 paź 2014, 10:47

Faktycznie, daje on radę :)
Awatar użytkownika
noreen
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:45
Skąd: łódź
Płeć:

Postautor: noreen » 03 paź 2014, 09:31

czytam wasze wypowiedzi i zaczynam bać się o własne zęby :| tyle zagrożeń i problemów, a ja ostatni raz pokazywałam ząbki 4 lata temu
sylwia4012
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 14:47
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: sylwia4012 » 05 paź 2015, 19:26

Ja dbam bardzo, tym bardziej, że mój chłopak jest stomatologiem. O zęby trzeba dbać nie tylko ze względy na ich wygląd, ale dla zdrowia.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez sylwia4012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alina12
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:59
Skąd: Kielce
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: alina12 » 27 sty 2017, 13:46

Czasem się psują, ale odwiedzam dentystę przynajmniej raz do roku.
http://mestetyczna.pl/
Awatar użytkownika
Justynka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:14
Skąd: Nowe Miasteczko
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: Justynka » 31 sty 2017, 13:19

Ja myślę, że raz w roku to zbyt rzadko, dlatego staram się być na kontroli co pół roku. Moim zdaniem opłaca się "pilnować" zębów.
Niciax84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:13
Skąd: Nysa
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: Niciax84 » 06 cze 2017, 21:23

Czasem wystarczy zmiana diety, żeby całkiem odmienić stan uzębienia :) plus oczywiście dentysta :)
moner
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2017, 13:18
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: moner » 11 cze 2017, 20:09

Żywienie ma duży wpływ na uzębienie, więc należy dbać o zdrową dietę. Nie można też przesadzać z kawą, herbatą czy innymi barwiącymi produktami jeśli chcemy cieszyć się bielą ;) I kontrole u stomatologa to konieczność. Ja chodzę raz na pół roku do warszawskiego Ober Clinic, ponieważ tam przyjmuje dr Suchora. Jeszcze lepszego dentysty nie spotkałam. Pani doktor jest niezwykle uprzejma i delikatna, co akurat w dziedzinie stomatologii jest dość istotne :) Nawet córcia nie boi się chodzić na wizyty ;)
foxi
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:47
Skąd: Śląsk

Re: Zęby

Postautor: foxi » 10 lip 2017, 08:42

Justynka pisze:Ja myślę, że raz w roku to zbyt rzadko, dlatego staram się być na kontroli co pół roku. Moim zdaniem opłaca się "pilnować" zębów.

Zgadzam się z tobą ... po roku braku kontroli może być już naprawdę źle. Ja w zeszłym roku zmieniłam dentystę, po prostu zmiana miejsca zamieszkania i zmuszona zostałam wrzucić w google leczenie kanałowe kraków i znalazłam wśród wielu ofert gabinet stomatologiczny Dr.Beaty Świątkowskiej - https://stomatologiaswiatkowska.pl/. Z perspektywy czasu stwierdzam ,że jestem zadowolona. pzdr
Tesciok
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:02
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: Tesciok » 13 lip 2017, 20:11

Warto co pół roku jeździć na kontrole żeby później jakiś dużych problemów nie było :)
Liska
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2021, 17:08
Skąd: Kudowa
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: Liska » 23 lut 2021, 00:27

no i wybielanie zębów tez ma sens, ja niedawno wybielałam i efekt jest super
angie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:28
Skąd: ze świata
Płeć:

Re: Zęby

Postautor: angie » 15 mar 2021, 15:35

W samym centrum Krakowa znajduje się centrum stomatologii Wapdent i ja tam własnie od dawna chodzę i zdecydowanie jestem zadowoloną pacjentką. Jest tam mega dobra opieka dentystyczna, ceny nie wzięte z kosmosu no i ogólnie jest fajnie, nowocześnie. Także jeśli jesteście z okolicy to sobie ich sprawdźcie, będziecie zadowolone.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości