bóle przedmiesiączkowe

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
wosanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2005, 17:47
Skąd: podkarpacie
Płeć:

bóle przedmiesiączkowe

Postautor: wosanka » 14 paź 2005, 11:31

Czy wizyta u ginekologa jest konieczna jesli występują dośc silne bóle przedmiesiączkowe? znajomi wysyłaja mnie do lekarza lecz mi sie wydaje że to jest normalne bo zawsze tkaie miałam i lekarz mi nie pomoże.
Nikola

Postautor: Nikola » 14 paź 2005, 12:31

ja mam bardzo silne bóle, i kiedy byłam u lekarza powiedziałam o tym 'przy okazji'. Przepisał mi tylko tabletki i to wszystko.
sprbóbuj brac aspiryne na dzien przd miesiaczka i w te dni kiedy boli. JEsli ni pomoze to popros o jakis sielniejszy lek na recepte.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 paź 2005, 16:21

Noż kurna było!Nawet mój temat!
A lekarz Ci nei pomoże - wiem z doswiadczenia.

[ Dodano: 2005-10-14, 16:24 ]
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... 91&start=0

Możecie skleić jakby co.
Nikola

Postautor: Nikola » 15 paź 2005, 10:10

moon pisze:A lekarz Ci nei pomoże - wiem z doswiadczenia.

mnie pomógł dermatolog :P
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 17 paź 2005, 20:47

PIerwszy i drugi dzien mam z reguly nie do zniesienia. Tabletki jakie przepisal mi lekarz nie pomagaly, czulam sie po nich do doopy. Lykam nospe, czasem lacze jeszcze z jakims ibupromem. Generalnie jestem do bani podczas okresu i zdazylam sie z tym pogodzic i przywyknac :] A przed okresem boli mnie krzyz i cycki - normalnie lamie mnie jak emerytke :D
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Gregor
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:49
Skąd: Laponia
Płeć:

Postautor: Gregor » 18 paź 2005, 14:50

w kilku miejscach sie spotkalem z rada, by na dzien-dwa kochac sie.jesli chodzi o moja partnerke to raz tylko sprobowalismy tak i moze to zbieg okolicznosci ale bylo lepiej-proponuje sprobowac
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 paź 2005, 14:54

Gregor pisze:w kilku miejscach sie spotkalem z rada, by na dzien-dwa kochac sie.jesli chodzi o moja partnerke to raz tylko sprobowalismy tak i moze to zbieg okolicznosci ale bylo lepiej-proponuje sprobowac

ja juz nie mam z kim <pijak>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Gregor
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:49
Skąd: Laponia
Płeć:

Postautor: Gregor » 18 paź 2005, 14:57

jak to nie masz z kim??zawsze sie znajdzie ktos z kim mozna bardzo milo spedzic czas (ja chetnie 8) -nie no mam stala partnerke ktorej nie zdadze) ,chyba ze zeby pojsc do lozka potrzebujesz stalego partnera-czesto sie to zdarza <browar>
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 18 paź 2005, 15:02

Gregor pisze:jak to nie masz z kim??zawsze sie znajdzie ktos z kim mozna bardzo milo spedzic czas

isc do lozka z byle kim, z powodu boli przedmieszczkowych :] w zyciu
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 19 paź 2005, 16:43

ja stosuję po prostu Ibuprom i mnie nie zawodzi
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Natalia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:57
Skąd: Polska :]
Płeć:

Postautor: Natalia » 19 paź 2005, 19:53

Nikola pisze:sprbóbuj brac aspiryne na dzien przd miesiaczka i w te dni kiedy boli

ASPIRYNY NIE WOLNO BRAĆ W CZASIE MIESIACZKI !!!!!
Mnie też dokuczaja straszne bóle przy miesiaczce:( pomaga mi nos-pa ,albo idź do ginekologa i przepisze Ci srodki hormonalne(antykoncepcyjne)
Czasem miłość bywa milczącym wyrzeczeniem[...] lecz bez miłości nie można żyć .
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 19 paź 2005, 20:06

Ja biorę KETONAL.....mi to pomaga, lek przeciwolowy na recepte.....mi pomaga tylko to!!

[ Dodano: 2005-10-19, 20:07 ]
Natalia pisze:ASPIRYNY NIE WOLNO BRAĆ W CZASIE MIESIACZKI !!!!!

a to tak z czystej ciekawosci.....dlaczego ??
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Nikola

Postautor: Nikola » 19 paź 2005, 21:00

kina pisze:Natalia napisał/a:
ASPIRYNY NIE WOLNO BRAĆ W CZASIE MIESIACZKI !!!!!

a to tak z czystej ciekawosci.....dlaczego ??

no własnie dlaczego? mnie aspiryne polecił ginekolog...

i tak jej nie biore, bo jest za słaba, pomaga mi tylko Piroxicam
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 paź 2005, 23:55

Natalia pisze:idź do ginekologa i przepisze Ci srodki hormonalne(antykoncepcyjne)

No antykoncepcyjne, bo innych nie ma na bóle miesiączkowe niz zwykłe przeciwbólowe i no-spa.

A Ketonal Kina to mocne cholerstwo.
Moja ostatecznością jest Tramal, ale łoszczędzam go bo on mamy jak jej płuco pękło. W innym wypadku by jej nie przepisali bo lek za mocny.
Grace

Postautor: Grace » 11 lis 2005, 15:08

kina pisze:Natalia napisał/a:
ASPIRYNY NIE WOLNO BRAĆ W CZASIE MIESIACZKI !!!!!

a to tak z czystej ciekawosci.....dlaczego ??

dlatego, że aspiryna wzmaga krwotoki
adi

Postautor: adi » 11 sty 2006, 21:28

wiem ze to pytanie nie temat, ale chodzi o to, że moja partnerka po pettingu, stosunku po jakimś czasie odczuwa ból w podbrzuszu, tak jakby jajniki. W sumie ma to od nie dawna, wcześniej np nigdy nie miała bólów miesiączkowych, a ostatnio miała. I podobne bóle występują po stosunku. Czy jest to normalne, czy wysłać ja do lekarza czy mozę poczekac jeszcze z miesiąc lub dwa? Co to może być??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 sty 2006, 02:15

Lepiej do lekarza wczesniej niz pozniej moim zdaniem :)
adi

Postautor: adi » 12 sty 2006, 11:11

tak, ale bóle brzucha w czasie miesiączki miała pierwszy raz. Wcześniej (2 okresy wczesniej) miała dusznośni - też jak nigdy. Dodam ze ma regularne okresy, tyle że teraz doszły te bóle - wiekszość jej koleżanek ma bóle miesiączkowe - a ona nigdy tak nie miała (najwyżej bolał ja kręgosłóp). Jak przy następnym okresie tak będzie to wyśle ja do lekarza. Tylko jeszcze mnie zastanawia fakt bólu podbrzusza po silnym podnieceniu??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2006, 14:54

Ja Ci powiem tak że duuuużo kobiet przez pół życia nawet bóli nie miało a potem miały. To sie zmienia po prostu czasami.
Ale jesli u niej to az tak i jak piszesz dusznosci to lekarz nie zaszkodzi a tylko pomoze. Ja bym dla własnego spokoju do niego poszla.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 15 sty 2006, 03:56

Ja mam bole od jedenastego roku zycia,jak tylko zaczelam miesiaczkowac(tak,wspolczujcie mi-11 lat mialam,dziecko bylam i cierpiec tak zaczelam ;() Jak nie bralam tabletek antykoncepcyjnych to niekiedy musialam(mialam wtedy 16, pozniej 17 lat)isc na zastrzyk przeciwbolowy bo umieralam po prostu. Zadna no-spa, zadne nic. 4 lata temu lekarz mi przepisal jakis czortostwo silne jak cholera.W kazdym razie mialo ten trojkacik, ze nie mozna go brac jak sie prowadzi pojazdy. Uj, jak mnie lupalo po tym leku. Ale nie bolalo. Lek owy lubilam brac poniewaz powodowal mily stan zamroczenia :D Nazwy nie pamietam.To nieprawda, ze zaden lekarz Ci nie pomoze.Dobry ginekolog moze Ci pomoc. Mi pomogl.Ewentualnoscia sa czopki przeciwbolowe(tez bralam-pomagaja).
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 15 sty 2006, 04:10

Natalia pisze:ASPIRYNY NIE WOLNO BRAĆ W CZASIE MIESIACZKI !!!!!


heh generalnie aspiryna jest bardziej lekiem przeciwgoraczkowym a nie przeciwbolowym jak polopiryna :> Gosia ma racje ze te leki wzmagaja krwotoki.
przeciwbolowym to bardziej wlasnie pyralgina - takie ogolne bole czy nospa na bole podbrzusza, brzucha.

Nigdy nie mialam z tym problemu, ale silne srodki chyba pomagaja, tylko an dlusza mete takie faszerowanie sie lekami wrr. No ale co zrobic.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 sty 2006, 09:49

Jak sie ktoś faszeruje czymś takim:
Mia pisze:polopiryna


Mia pisze:pyralgina

to ja sie tam nie dziwie.

Generalnie dla mnie przynajmniej to są badziewne leki i równie dobrze mogłabym se wit. C wziasc. ;)
Awatar użytkownika
Julia Kulpa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:12
Skąd: z marsa
Płeć:

Postautor: Julia Kulpa » 30 sty 2006, 12:05

no spe uważam za najlepszy lek na te dolegliwości chociaż pomagają mi dopiero trzy tabletki. Ból odczuwam potworny czasem nawet wymiotuje też nie wiem czy lekarz na to coś poradzi.
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 31 sty 2006, 00:34

Zdecydowanie no spa na tego typu bolączki plus cieple okłady albo masażyk brzucha :)
Oczywisce wykonany przez faceta <browar>
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 01 gru 2009, 18:26

Mam ten sam problem. Jedynie ketonal mi pomaga, jeśli wezme go wtedy gdy już poczuje rozpoczynający się ból, jak się spóźnie to zanim zacznie działać to tortury przechodze.
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
Meredith Grey
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2009, 20:46
Skąd: Z izby przyjęć
Płeć:

Postautor: Meredith Grey » 02 gru 2009, 00:51

Ibuprofen razem z paracetamolem. Bo te dwa składniki wzagają nawzajem swoje działanie i dają dość dobry efekt. Przynajmniej mnie nie zawodzą ;)
" Powiedziałeś to? Kocham Cię... Nie chcę żyć bez Ciebie... Zmieniłaś moje życie... Nie powiedziałeś tego? Robiłeś plany... Zdobywałeś cele... Zmagałeś się z tym. Ale rozejrzyj się... Rozkoszuj się tym. Bo to jest to. To wszystko może zniknąć jutro."
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 02 gru 2009, 01:50

Powiem szczerze, że na dłuższą metę takie wzmaganie efektów może nieść negatywne skutki... Wszak alkohol też wzmaga efekty lekarstw, a jest szczególnie nie zalecane takie łączenie.
(...)
And when you turned to me and smile
You took my breath away
I have never had such a feeling
Such a feeling of complete and utter love
As I do tonight
(...)

Chris de Burgh - Lady in Red
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 06 gru 2009, 17:45

Kiedyś brałam Nurofen Ultra Forte, ale jest dość mocny i zrezygnowałam. Teraz biorę 2 ibupromy (przy lżejszym bólu jeden) wraz z Nospą. I pomaga. :)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 07 gru 2009, 00:29

Ja łykam nurofen forte x2, nakrywam się kocem i w pozycji embrionalnej przesypiam większość dnia. Pomaga <pijak>
Koteccek

Postautor: Koteccek » 07 gru 2009, 12:05

Ja już od ponad roku biorę NUROPFEN FORTE- jedna tabletka na taki średni ból, a 2, a nawet 3 na ten silny ból (wtedy wytrzymać aż nie mogę jak czegoś nie wezmę). Gdy tylko czuję, że zbliżają się "te dni" (brzuszek zaczyna już troszkę pobolewać), to od razu biorę jedną tabletkę, bo wiem co mnie czeka później jak jej nie wezmę. A bardzo pomocne (bynajmniej dla mnie), a tym samym relaksujące przed jak i w czasie okresu gdy brzuch boli są, jak ja to nazywam, "szczypanki brzucha". Nie wiem jak dokładnie wytłumaczyć jak to się robi, ale mówiąc prostym językiem- leżymy na plecach i ręcami, a raczej palcami u rąk szczypiemy skórę brzucha a zarazem jednocześnie trochę go masując. Mi pomaga, a przynajmniej trochę uśmierza ból, a jak się zupełnie zrelaksuję to i o bólu zapominam. Dobra metoda kiedy weźmiemy tabletki, a wiadomo, że tak od razu nie zaczną działać. <pijak>

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości