Szóstka Weidera

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 16 maja 2006, 10:02

Kurcze, ale ciezko jestem na 3 dniu a juz nie moge w polowie ... ale bede twarda :d
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
sennin
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2005, 17:43
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: sennin » 16 maja 2006, 16:44

ja dzis 23 :) nie ma lekko
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 16 maja 2006, 18:38

Rebeca rob powoli ale dokladnie. Nie zrobisz calej 6 to zaczniesz od nowa. 2-3 tyg powinnas spokojnie pociagnac i z powrotem jak nie wyrobisz. Byle dokladnie i oddychaj :)

Najgorszy moment to srodek 2 serii, potem juz z gorki. A i nie rob takiego bledu jak ja na poczatku, ze odstepy miedzy seriami sa wieksze nic minute.

Poboli i przestanie :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 16 maja 2006, 20:00

3 dzien za mna nie wiem czemu ale nie mam bolu miesni <hurra> :D oby sie potem nie zaczelo :P
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
makrox
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 08 kwie 2006, 00:31
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: makrox » 20 maja 2006, 22:12

Doigraliście sie... też zaczynam <banan> Narazie pierwszy dzień ...myślałem że coś robie źle ale skoro czuje ból miesni brzucha to znaczy że jest ok :)
Awatar użytkownika
KAROLA
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2005, 18:47
Skąd: . . .
Płeć:

Postautor: KAROLA » 22 maja 2006, 21:29

sprobujemy.

znowu.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 maja 2006, 11:20

Bo po 3 dniu miesnie sa tak zakwaszone ze juz sie nic nie czuje :) tez tak mialem. Tylko ze po 1 serii nie mialem sil robic dokladnie 2 i 3 serii... Wiec nic dziwnego ze miesnie nie bolaly. Po 1 serii sie wylaczaly i koniec, ani skurczu nie chcialy zrobic :/
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 23 maja 2006, 11:28

Heh bo trzeba sie do A6W przygotować a nie zabierać bez niczego..mięsnie muszą mieć troche siły żeby "uciągnąć" A6W..
Jesli sie człowiek nie przygotuje to tak jakbyś chciał 20 Km przebiec nawet nie chodząc wczesniej..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 maja 2006, 11:46

A jak sie przygotowac? Robic przez miesiac zwykle brzuszki?
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 23 maja 2006, 11:49

Trudno mi powiedzieć zalezy od formy w jakiej jesteś jeśli masz brzuch piwny to postaraj się tak przygotować żeby móc sprawnie wykonywać ćwiczenia z poszczególnych serii..
Na pewno brzuszki nie zaszkodzą..i odpowiednia dieta..bo A6w jest odpowiedzialna głównie za spalanie tłuszczu w różnych partiach mięśni brzucha.Nawet nie jest to jakiś specjalny test pod względem wytrzymałościowym..jak np takie wymyki czy inne ćwiczenia na drążku..te dopiero dają w kość..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 23 maja 2006, 18:13

Ja jeśli będę miała zacząć kolejny raz to pochwalę się jeśli skończę a nie w trakcie, bo zawsze jak tu napiszę o moich osiagnieciach to po dniu-dwóch juz nie mogę się zabrać do następnych i przerywam.
Dla mnie najgorzej jest robic koło 14-ego dnia, strasznie mi sie dłuzy to liczenie i bolą uda :/
Awatar użytkownika
sennin
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2005, 17:43
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: sennin » 23 maja 2006, 22:23

Mi zostalo 12 dni:) Trzymam sie na razie ale przyznam ze 6tka to chyba moj najwiekszy akt determinacji i wytrwalosci od dlugiego czasu....
Awatar użytkownika
makrox
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 08 kwie 2006, 00:31
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: makrox » 23 maja 2006, 22:36

A robicie kilkusekundowe przerwy miedzy seriami ?
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 23 maja 2006, 22:47

Ja robiłem, króciutkie. Ehh, od jakiegoś czasu zbieram się żeby zacząć od początku i coś się zebrać nie moge.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 24 maja 2006, 10:09

Tyrese, ja tez znowu chce zaczac od poczatku :/ bylam tak przepracowana , ze po kilkunastu godzinach roboty ruszac mi sie palcem w bucie nie chcialo, padalam na lozko i zasypialam. Teraz mam troche wiecej luzu i wakacje ida to bedzie jeszcze lepiej , wiec chyba znowu zaczne ;)
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 24 maja 2006, 14:14

To dajcie cynk kiedy zaczynacie, to się mozę zmobilizuje przy kilku osobach ;)
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 24 maja 2006, 18:38

No dobra, w końcu udało mi się zacząć :D Dzień pierwszy, narazie jest dobrze...
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 24 maja 2006, 19:05

A ja przerwalam po chyba 5 dniu, nie wytrzymalam :( A wakacje tuz tuz
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
makrox
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 08 kwie 2006, 00:31
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: makrox » 24 maja 2006, 19:49

ja narazie 4 dzień katuje ... ale jak patrze że np w 17 dniu mam robić tego wszystkiego 3 razy wiecej niż teraz to sie zastanawiam kiedy ja pękne :P
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 25 maja 2006, 15:56

tez zastanbawialam sie nad tymi cwiczeniami ale przy moim trybie rzycia tto niemozliwe.... nawet jak bym chciala . te cwiczeni trzeba robic regoralnie a mi by w tygodniu wypadaly min 3 dni...wiec nawetr nie mam sensu zaczynac :(
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
makrox
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 08 kwie 2006, 00:31
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: makrox » 26 maja 2006, 23:33

E mam pytanie... bo właśnie sobie wykonałem 7 dzień i dziwi mnie fakt że teraz (mimo iz w 3 dniu trening był lżejszy ) mam mniejsze bóle miesni brzucha niż np po 3 dniu. czy to mogło wynikać z tego że coś zrobiłem nie tak, za lekko ? a może to normalne bo już sie miesnie przyzwyczaiły ?
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 27 maja 2006, 10:30

to ja Ci odpowiem :) nie czujesz bo miesnie stały sie mocniejsze pozatym brzuch sie bardzo szybko regeneruje.Druga sprawa dla reszty uwierzcie mi ze jesli macie spory brzuch to 6 weidera nic nie da. Cwiczenie miesni brzucha kształtuje miesien a nie sprawia we tracicie tłuszcz z brzuchy :) chyba ze ktos w trakcie mniej je lub probuje jesc lepiej (bardziej zdrowo) wtedy moze byc widac lepsze efekty
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 27 maja 2006, 10:50

TakiJeden pisze:Cwiczenie miesni brzucha kształtuje miesien a nie sprawia we tracicie tłuszcz z brzuchy

A myślisz że skąd się bierze energia dla mięśni brzucha?Otóż właśnie z tłuszczyku na brzuchu..ale jego spalenie nie nastąpi w ciągu kilku dni nie łudźcie sie..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 27 maja 2006, 11:01

ehehe Pegaz takiej bzdury to ja jeszce nie słyszałem od kiedy 6 lat temu zaczałem bawic sie w ten sport :) Energia na pierwszym miejscu pobierana jest z weglowodanow uwierz mi jestem na dietach prawie cały rok. To czy spalisz tłuszcz zalezy od tego ile wciagu dnia zjesz kcal i ile ich spalisz. Jesli jesz normalnei i trzymasz wage i nie robisz kompletnie nic to bedziesz trzymał wage dalej :) jak dorzucisz cwiczenia ruch do tego masz niezła przemiane materii to siła rzeczy spadnie Ci tłuszcz chodz nie zawsze bo zalezy ile dostarczasz organizmowi białka weglowodanow i najlepiej zdrowych tłuszczy. Organizm pobiera energie z weglwodanow :) gdy one sie skoncza odzywiasz sie źle to czesto na drugim miejscu pobiera z białka bo jest to lepszy energetyk od tłuszczów chodz jescez alezy jakis tłuszczów ale nieche mi sie tutaj tak wiele pisac na ten temat :) Pozdo
Awatar użytkownika
makrox
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 08 kwie 2006, 00:31
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: makrox » 27 maja 2006, 12:35

Druga sprawa dla reszty uwierzcie mi ze jesli macie spory brzuch to 6 weidera nic nie da. Cwiczenie miesni brzucha kształtuje miesien a nie sprawia we tracicie tłuszcz z brzuchy

Aerobiczna "szóstka" Weidera.
Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha

łyso ? :P
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 27 maja 2006, 12:58

haha no łyso wiesz co to samo mowia o sauna soluszyn czy jak to sie pisze i o motylkach na miesnie brzucha hahaha naprawde rozpisywałem w swoim zyciu wiele diet i treningow siedze na forach kulturystycznych i bawie sie w to 6 lat :) pomaga spalic tłuszcz jasne ale nie da sie spalic tłuszczu jesli nie jest to poparte odzywiwaniem przeczytaj jeszce raz to co napisalem u góry :) to tak samo jak samo chodzenie na siłownie nie da Ci miesni :) niestety sylwetka do 70 % dieta 20 % cwiczenie i 10 % inne hehe chyba ze jestes cudem genetycznym typu Coleman i Pudzianowski :) (wiem ze wiekoszosc zaraz napisze ze oni to ładnie koksuja itd ) tak koksuja ale znam ludzi ktorzy koksuja wiecej od nich a nigdy nie osiagna tego samego :)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 27 maja 2006, 13:40

TakiJeden, myślisz że energia bierze się skąd?Z tłuszczu...a czy myślisz że będzie to tłuszcz np z pośladków jesli mieśnie są położone po tłuszczykiem na brzuchu..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 27 maja 2006, 14:29

mika pisze:tez zastanbawialam sie nad tymi cwiczeniami ale przy moim trybie rzycia tto niemozliwe.... nawet jak bym chciala . te cwiczeni trzeba robic regoralnie a mi by w tygodniu wypadaly min 3 dni...wiec nawetr nie mam sensu zaczynac

Te cwiczenia to jest 30 min dziennie(maks) i jak sobie pociagniesz 2 tyg bo wiecej nie dasz rady i od razu zaczniesz nastepne 2, to jednak miesnie pracuja bez przerwy w jakis sposob, fakt ze nie zachowujesz zasady weidera nr 3 bodajze, ale to po prostu nie ebdzie takiego efektu jakby byl. A zasada owa mowi o narzucaniu coraz wiekszej pracy dla miesnia.
Cwicz ile mozesz :)

makrox pisze:E mam pytanie... bo właśnie sobie wykonałem 7 dzień i dziwi mnie fakt że teraz (mimo iz w 3 dniu trening był lżejszy ) mam mniejsze bóle miesni brzucha niż np po 3 dniu. czy to mogło wynikać z tego że coś zrobiłem nie tak, za lekko ? a może to normalne bo już sie miesnie przyzwyczaiły ?

Domyslam sie ze nie cwiczyles wczesnniej - stad bol miesni. Teraz sie przyzwyczaily troche i jest lepiej, nie czujesz zakwasow. Ale 6 pewnie tez robisz niedokladnie:)
TakiJeden pisze:to ja Ci odpowiem :) nie czujesz bo miesnie stały sie mocniejsze pozatym brzuch sie bardzo szybko regeneruje.Druga sprawa dla reszty uwierzcie mi ze jesli macie spory brzuch to 6 weidera nic nie da. Cwiczenie miesni brzucha kształtuje miesien a nie sprawia we tracicie tłuszcz z brzuchy :) chyba ze ktos w trakcie mniej je lub probuje jesc lepiej (bardziej zdrowo) wtedy moze byc widac lepsze efekty

Ja mam brzuch i po 2 tyg 6 plus nie jedzenie pieczywa spadl mi brzuch co bylo widac wyraznie a zeszlo pare kilko wiec efekty sa. :)


Dieta to jest sposob odzywiania i ma wplyw na spalanie tluszczu. Ale procentowo to sie chyba kolego przez te 6 lat nie nauczyles zbyt dobrze :)
O jakim mowisz zdrowym odzywianiu? O jedzeniu bialka i odzywek? :)
Racje masz w jednym - ruch, dieta i systematycznosc daje efekt. I nie porownujmy diety lekkoatlety, kulturysty, i zwyklego czlowieka, bo dla kazdego przynajmniej od samej wagi i podstawowych miar "zdrowotnych" jak np cisnienie :) zalezy jaki trening i diete powinien stosowac.
A jesli faktycznie sie na tym znasz to jak skomentujesz diete kwasniewskiego ? Wiesz o co chodzi zero maki i produktow opartych na mace, duzo jajek do ok 200 miesiecznie przy duzej masie i odpowiednie proporcje tluszczu do weglowodanow oraz bialka. Przy czym pragne zaznaczyc ze weglowodanow to tam jest b. malo, prawie w ogóle nie ma :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
kknd
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 150
Rejestracja: 30 lis 2005, 22:40
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: kknd » 27 maja 2006, 16:51

Hyhy, a mozesz opisac co ty tam jesz

co do zwiekszania wysilku - miesnie przyzywczajaja sie do okreslonego wysilku przez co nie rozbudowuja sie, dla tego trzeba zwiekszac liczbe serii.
http://aneta.ulotka.biz/ Salon Fryzjerski Aneta W Olsztynie
TakiJeden
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2005, 16:36
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: TakiJeden » 27 maja 2006, 21:05

Pegaz jesli mozesz to nie twórz juz jakis głupot :) chyba nie rozumiesz co napisałem do konca i jestem pewny ze energia pobierana jest z weglowodanow w pierwszej kolejnosci :) prosze Cie przecyztaj uwaznie co napisałem :) a neistety nei da sie miejscowo zrzucic tłuszczu. Hyhy przez 6 lat brałem 2 razy kreatyne 1 raz mega muscle 7 kg i 1 raz białko serwatkowe wiec nie wiele odzywek w zyciu jadłem co do białka to pprzyjacielu niestety jem go 2 g na kg masy ciała wiecej nei ma sensu gdyz odkłada sie w organizmie jako tłuszczyk i jesce nie wielka czesc jest wydalana w tej chwili jestem na zmodyfikowanej diecie kwasniewskiego tzw CKD co roku jestem na tej diecie i daje ona swietne rezultaty. i Hyhy uczyłem sie dosyc sporo i procentowo mozesz mi wierzyc ale ludzie ktorzy w tym siedza powiedzia Ci dokładnie to samo co i jak.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości