Depilatory

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 12 lip 2007, 22:44

Cold Princess pisze:zastanawiem sie nad zakupem depilatora - pytanie - braun czy philips?

ja mam philipsa od niedawna i jestem bardzo zadowolona

o taki mam http://www.ceneo.pl/596458
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 12 lip 2007, 22:46

Też mam philipsa ale z 5 lat już więc pewnie go nie ma w sklepach.
Ogólnie nie narzekam.
Obrazek
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 14 lip 2007, 17:27

E tam, dziewczyny, wydziwiacie. A wystarczy... samochód:

depilejszyn... ;d
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
beatta
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:03
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: beatta » 14 lip 2007, 21:22

a ja mam inne pytanie ale teżzwiązane zdepilacją ... wydepilowałam nogi... i przez nastepne 2 tyg to był koszmar !! ja po prostu czułam jak mi włosy rosną ! masakra jak bolała skóra. Ostatecznie całe łydki miałam we włosach wrośniętych pod skórą ...wyglądało okropnie ! potraktowałam to peelingiem ale przedewszystkim wyciągałam to igłą.
Kiedy gole tez mam problemy bo mam jakąś nadwrażliwą skóre i musze dbać żeby była odpowiednio potraktowana, w okolicach bikini tylko kremy bo inne sposoby nie wchodzą w rachube...Ale czy to oznacza że w ogóle nie mogę stosować depilatora?
bueheheh
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 14 lip 2007, 21:30

beatta pisze:Ale czy to oznacza że w ogóle nie mogę stosować depilatora?
Jak włosy wrastają Ci w skórę to najwyraźniej nie możesz, za bardzo Ci podrażnieją skórę. Jak Cię nie uczulają to tylko kremy - na nogi też.
Obrazek
Awatar użytkownika
marzata1986
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2005, 22:44
Skąd: Jastrzębie
Płeć:

Postautor: marzata1986 » 14 lip 2007, 22:33

Witam, ja mam mniej więcej coś takiego
http://allegro.pl/item214634610_nowy_de ... _6492.html a dokładniej model ES2023
dostałam od mojego skarba pod choinke i bardzo chwalę choc pierwsze 2 depilacje masakryczne bolały teraz już o wiele mniej> Przy kupnie babka go zachwalała jako najdelikatniejszy i miała rację :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 14 lip 2007, 23:12

Delikatność dobra rzecz, ale z tymi delikatnymi maszynkami jest taki problem, że wolne są dosyć.... <niewiem>

No ale skoro Twój się sprawdza. Ładny jest, w każdym razie. Designerski. Miło popatrzeć :)
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 15 lip 2007, 10:21

Ja obecnie mam dylemat. Przez te tematy o depilatorach zaczęłam się zastanawiać nad zakupem.
Ale... kiedyś, na razie pierwszy i zarazem ostatni raz, jak użyłam depilatora to właśnie potem mi włosy wrastały. Domyślam się, co źle zrobiłam, że tak się stało (brak peelingu i zła depilacja - nie powinno się jeździć wte i we wte :) ), jednak i tak się obawiam, że znów to mi się zrobi :>
Poza tym, nie mogę się na konkretny depilator zdecydować, za duży wybór :D
naamah

Postautor: naamah » 16 lip 2007, 23:25

ja dodam od siebie, ze depilator to byl jeden z moich najgorszych zakupów :/ Mam tego najnowszego Brauna Silkepil (z nasadka masujaca), dalam cos ponad 300zł i jedyne co mi sie przydaje to koncowka skracajaca wloski...

Nogi depilowalam kilka razy i za kazdym razem bol niesamowity (depilacja z nasadka masujaca bolala tak samo jak i bez tej nasadki :/ ), czesc wloskow byla pourywana, a nie wyrwana z cebulkami, powrastaly mi sie wloski, ale najgorsze sa popekane naczynka ;(

I w tym wlasnie miejscu chcialam przypomniec co niektorym, ze nie kazdy moze uzywac tengo cudu techniki....
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 22 lip 2007, 10:32

pożyczyłam od koleżanki ten:
http://allegro.pl/item217185206_okazja_ ... tion_.html
zawsze mysłalam ze depilacja przeokropnie boli. Balam sie przylozy depilator do nogi. jak juz sie odwazylam - praktycznie zero bolu ! Nogi faktycznie bardzo gladkie :) podoba mi sie tern depilator i jak lepszego nie znajde to go kupie <brawo>
dreamka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:30
Skąd: zagranica
Płeć:

Postautor: dreamka » 29 lip 2007, 22:57

ja kupiłam sobie taki http://www.eminet.pl/index.php?products ... rod_id=964

i powiem tyle:

*myślałam, że będzie bardziej boleć (jeśli kogoś boli to radzę obłożyć lodem, wytrzeć do sucha i zacząć depilację)

*wydaje mi się, że urywa czasami włoski bo nie depiluje dokładnie (może źle go używam? możliwe ale nikt mi raczej nie pokaże jak to robić)

*głowica goląca jest fajna do nóg (gładziutko aż miło) ale odradzam do pach (przycina włoski razem ze skórą i szczypie) czy bikini (nie ucina włosków a w pachwinach przecina skórę jak u pach)

nie decydowałam się depilatorem całych pach depilować (krew leci - podobno tylko za pierwszym razem) ale chcę w przyszłości spróbować po poprzednim użyciu lodu (naprawdę pomaga)

depilacja nóg trwa dość długo (za pierwszymi 2 razami pojawiają się krostki na całym obszarze depilacji i znikają dopiero po 24 godzinach więc się nie wystraszcie, potem po tych kilku razach skóra powinna się przyzwyczaić [tak u mnie było]

depilator dość głośno pracuje (mi to nie przeszkadza)

jakieś pytania?

aha, czy polecam: mimo minusów zdecydowanie tak :)
Aj Low Ju Bejbe... :*

Uhhhhhh bejbe, bejbe... :*
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 29 lip 2007, 23:04

probowalam podobny i jednak nie wyciagnal wszystkich wloskow - a wcale nie byly takie krotkie - wrecz przeciwnie zapuszczalam do tego zabiegu. Jak jest u Ciebie? Jakiej dlugosci wyryw wloski? Czyy usuwa wszystkie? jak dlugo trwa Twoja depilacja?
dreamka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:30
Skąd: zagranica
Płeć:

Postautor: dreamka » 03 sie 2007, 17:41

jeżeli mnie pytasz to dość długo a i tak zostawia włoski (niewidoczne) ale po dotknięciu i przeciągnięciu ręką są wyczuwalne...
Aj Low Ju Bejbe... :*



Uhhhhhh bejbe, bejbe... :*
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 04 sie 2007, 20:26

Zostaje Wam coś po depilacji niewidocznego? :| Ja nie wiem jak Wy to robicie.... <niewiem>
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 04 sie 2007, 22:23

tank girl pisze:Zostaje Wam coś po depilacji niewidocznego?

Mnie nawet widoczne zostają. Dlatego depilator kurzem zarasta.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 04 sie 2007, 22:42

No ale jak to zostaje? Jak coś może zostawać? :| Co Wy, raz jakiś kawałek przejedziecie, jak maszynką do golenia i chciałybyście, żeby był gładki..?
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 05 sie 2007, 12:09

tank girl pisze:No ale jak to zostaje? Jak coś może zostawać?

No zostaje, po prostu zostaje. A z racji tego, że mam większe problemy niż to czemu mój depilator nie usuwa wszytskich włosków szczególnie nad powodem owego zostawiania się nie zastanawiałam.
tank girl pisze:Co Wy, raz jakiś kawałek przejedziecie, jak maszynką do golenia i chciałybyście, żeby był gładki..?
Bardzo bym chciała i żeby jeszcze nie bolało, i żeby włoski nie wrastały, i żeby rzeczywiście nie odrastały 4 tygodnie. Ale takie rzeczy to tylko w erze...
Mój depilator nawet po kilkukrotnych przejechaniu jednego miejsca zostawia włoski. Swego czasu zainwestowałam w niego coś około 150 zł, dziś na ponowianie takich inwestycji nie mam pieniędzy. Już wolę moje sprawdzoną golarkę za 2,50.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 sie 2007, 12:47

Nigdy sie na depilator nie skusze <boje_sie> Juz wole wosk albo dobra golarke. Przeciez golenie nog to kwestia 5 minut ;) Mozna sie przyzwyczaic do takiego codziennego rytualu ;)
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 05 sie 2007, 14:28

Jawka pisze:No zostaje, po prostu zostaje. A z racji tego, że mam większe problemy niż to czemu mój depilator nie usuwa wszytskich włosków szczególnie nad powodem owego zostawiania się nie zastanawiałam. [...] Mój depilator nawet po kilkukrotnych przejechaniu jednego miejsca zostawia włoski.

Nie wiem, jakim cudem to się dzieje. Depiluje się do skutku. Przy odpowiednim świetle. Po prostu katuje się dany fragment skóry dopóty, dopóki wszystkiego się nie wydepiluje. A potem peeling i ewentualne poprawki. Na tym polega depilacja tego typu maszynkami.

Mia pisze:Nigdy sie na depilator nie skusze <boje_sie> Juz wole wosk [...]

Mnie szkoda kasy.

Mia pisze: [...] albo dobra golarke. Przeciez golenie nog to kwestia 5 minut ;) Mozna sie przyzwyczaic do takiego codziennego rytualu ;)

No to ja dziękuję za taki rytuał ;d Nie, zdecydowanie, goleniu nóg mówię stanowcze NIE! ;d
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 sie 2007, 14:47

tank girl pisze:No to ja dziękuję za taki rytuał Nie, zdecydowanie, goleniu nóg mówię stanowcze NIE!

Ja dziekuje za wrastajace wloski, bol i 300zl za porzadny depilator ;)

tank girl pisze: Depiluje się do skutku

<boje_sie> <boje_sie>
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 05 sie 2007, 15:01

Mia pisze: <boje_sie> <boje_sie>

Jak mam rozumieć te emotikony? :|
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 sie 2007, 15:03

tank girl pisze:Jak mam rozumieć te emotikony?

Ja przejechalam depilatorem raz, nigdy wiecej :D Depilacja do skutku = katowanie kazdego fragmentu skory, brzmi bolesnie.
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 05 sie 2007, 15:08

Ale to nie jest tak, że jedzie się od kostki do kolana. Depiluje się partiami, metodycznie, aż do osiągnięcia pełnej gładkości :)
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 sie 2007, 15:08

I ile czasu taka metodyczna depilacja zajmuje? ;)
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 05 sie 2007, 16:47

To zależy u kogo ;d I zalezy jak delikatny (czytaj, wolny ma się depilator). Ale założywszy, że średni, i że na dokładne golenie nóg poświęcić trzeba ok. 10 minut dziennie, daje to 70 minut każdego tygodnia.... więc jeśli przyjmiemy, że ktoś chciałby się depilować regularnie raz na tydzień, to w sumie się opłaca, bo więcej jak 60 minut taka akcja jednorazowo nie zajmuje :)
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
stefan3000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2008, 00:19
Skąd: PL
Płeć:

Depilator jako prezent dla dziewczyny

Postautor: stefan3000 » 30 mar 2009, 17:20

Witam,
Chcialem poprosic Was o pomoc. Sprawa wyglada tak - moja dziewczyna ma za niedlugo urodziny i jako prezent zazyczyla sobie depilator. Dotychczas korzystala ze zwyklych, jednorazowych maszynek do golenia, stad gdy probowalem sie wypytac czy ma jakis upatrzony model kazala mi cos wybrac samemu - przypuszczam, ze tez nie do konca jest obeznana w temacie, ale to bez znaczenia ;) No i tak, chcialbym na to wydac powiedzmy do 200zl. Widzialem, ze ceny wahaja sie mniej wiecej od 50zl do 400zl, wiec potrzebny mi zloty srodek cena/jakos. Zaczalem juz przegladac oferty i widze, ze wybor bedzie sie skladal z firmy: Braun, Panasonic, Philips, Rowenta? sposobu depilacji: Dyski, Folia, Pęsety? zasilania: Akumulatorowe, Aku-sieciowe, Bateryjne, Sieciowe? No i niektore widzialem maja trymer, czy wpisane oprocz depilatora maszynke bodaj. Jesli ktos moglby mi cos podpowiedziec, albo nawet wskazac konkretne modele - byloby super. Z gory dziekuje za kazda odpowiedz [:D]
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 30 mar 2009, 19:10

Poszukaj na forum. Poza tym mnóstwo o tym w sieci. :|
Ostatnio zmieniony 30 mar 2009, 19:15 przez Imperator, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
stefan3000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2008, 00:19
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: stefan3000 » 31 mar 2009, 16:21

Dzieki Imperator za przeniesienie tematu i sory za klopot.

A userow prosze o wypowiedzi ;)
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 31 mar 2009, 23:12

ja mam philipsa ice optima, jest w zestawie z dodatkowymi nakładkami (m.in. chłodzącą). Kupiłam jakieś 4 lata temu, więc nie wiem ile obecnie kosztuje.
.::falling away from me::.
OOBB
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2008, 22:12
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: OOBB » 05 kwie 2009, 11:46

Czy miałyście okazję używać depilatora umożliwiającego depilację pod wodą (prysznic,wanna) dzięki czemu depilacja ma być bezbolesna ?
Depilator Braun Silk-épil Xpressive Wet & Dry ma niby to zapewnić , ale wdzędzie pełno o nim artykułów ale o opinie używających ciężko.
może która z Was coś napisze. Interesuje mnie to czy ból jest na tyle znośny by wydepilować całość cipki a nie tylko tzw. okolice bikini po to można każdym depilatorem , ale tuż przy samym wejściu to już makabryczny ból . Dotychczas używałam kremu Veet ale jego efekt nie jest tak długotrwały jakbym sobie życzyła .Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi. Będę też wdzięczna za wszystkie pomysły jak na dłużej pozbyć się włosków ,wszystkich a nie tych bikini
OO i BB

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości