Ból głowy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Ból głowy

Postautor: Kamela12 » 17 cze 2005, 16:58

Nie mam pojecia czy taki bądx podobny temat juz był - wyszukiwarka troche jakby niedokładna. Dlatego postanowiłam napisać nowy temat - najwyżej skasujecie.
Ostatnio bardzo często boli mnie głowa - właściwie, przez półtora tygodnia boli mnie codziennie od rana do wieczora. Biorę tabletki Harmonet od pół roku - dlatego chiałam sie dowiedzieć czy jest na forum jakaś dziewczyna, której doskwierały takie bóle. Właściwie to mama mi podsunęła pomysł, że to może jest wina jakiś tabletek zażywanych przeze mnie. Osobiście uważam, że to ból promieniujący od oczu - bo zazwyczaj jak boli głowa to i oczy. Wzrok mam dobry, mimo to wybiorę sie na pewno do lekarza.Chciałam jednak spytać się, czy jakaś dziewczyna miała częste bóle głowa w czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych, czy to może z tego wynikać ??
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 17 cze 2005, 18:25

Powiem tobie tak.
Może to być zbyt duże ciśnienie wewnątrz gałkowe. I na to porada jest taka.
Zapieprzaj do okulisty. Bo może z tego byc jaskra :D
Lub pal marichuane :D ...
Poważnie moja mama ma tak samo. I to jest spowodowane regulowaniem hormonalnym.
Moja mama musi używac plastrów progesteronowych.
WIec źródło całkiem żetelne ...
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 17 cze 2005, 18:40

Dzięki Krzychu.Niestety moje obawy się sprawdzają - w poniedziałek pójdę do lekarza pierwszego kontaktu.Mam tylko nadzieję, że to nic poważnego, trochę mnie nastraszyłeś, ale sama niestety zdaję sobie z tego sprawę. Ech, zycie.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 17 cze 2005, 19:27

spoczko zapisze ci krople. I tyle :D
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 17 cze 2005, 19:34

Wiesz krople do oczu mam w domku (często przechodzi po nich, więc to chyba sedno sprawy), boje się tylko, że będę musiała zmieniać tabletki na inne bądź na plastry:/ Kurcze zrobię to, ale tylko w ostateczności - naprawdę nie chciałabym zaczynać kombinacji ze środkami hormonalnymi. Chcę mieć pewnośc dobrego zabezpieczenia cały czas. Sam wiesz, jak to jest. Jestem pod stała opieka ginekologa i lekarza ogólnego więc mam nadzieję, że to nie jest coś, co wynika z mojego zaniedbania... Dowiemy się w poniedziałek. A z tego co sie orientuję to teraz jest tak ,że lekarz pierwszego kontaktu daje skierowanie do okulisty, a ten - o ile jest państwowy - musi być bezpłatny, zgadza sie?? Zdaję się ,że teraz nie ma rejonizacji okulistów. Ale moze się mylę, to prosiłabym o wyprowadzenie z błędu.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 17 cze 2005, 19:50

Dlaczego od razu zakladasz, ze to wina srodkow antykoncepcyjnych??
Zobacz w ulotce jakie sa objawy niepozadane przyjmowania tych tabletek.
Poza tym napisalas, ze zazywasz je juz pol roku, a glowa Cie boli od poltora tygodnia.
Wg mnie to moze byc zapalenie zatok. Najlepiej zrob zdjecie zatok, a jak wyjdzie, ze wszystko z zatokami jest OK to szukaj innej przyczyny bolu glowy.

Aaa - bym zapomnial - do okulisty nie trzeba miec skierowania, a rejonizacji nie ma w ogóle - do zadnego specjalisty.
(http://www.infoobywatel.gov.pl/zis/Lecz ... ierowania/)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 17 cze 2005, 20:02

Wiesz ja nie zakładam - to tylko podejrzenia. Podejrzewam chyba dlatego, że tego najbardziej nie chciałabym i najbardziej sie boje, że to jakieś skutki uboczne zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Mimo, że w sumie jest to mało prawdopodobne - ale zawsze jakaś szansa jest. Jadnak nie ma co gdybać pójdę do lekarza i dowiem sie na pewno. Dziękuję bardzo za odpowiedzi i jeśli ktoś miał podobnie to proszę o podzielenie się przeżyciami :)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Agusia

Postautor: Agusia » 18 cze 2005, 14:32

gosia pisze:Osobiście uważam, że to ból promieniujący od oczu - bo zazwyczaj jak boli głowa to i oczy.


Wiesz z opisu pierwsza mysl co mi przyszla to bole migrenowe. Ja osobiscie takich nie mam, ale znam wiele osob,ktore je maja i dokladnie tak samo opisuja jak Ty rodzaj tego bolu i gdzie on jest umiejscowiony.Wiem tez ,ze taki bole pojawiaja sie nagle i zwykle trwaja kilka dni. dobrze,ze tego nie bagatelizujesz i idziesz do lekarza,lepiej prawdzic co to jest..
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 18 cze 2005, 16:07

Jeszcze tobie mogę powiedzieć tak.
Że mimo ze że zazywasz hormony, zapoznaj sie jeszcze raz z ulotką. I przeciwskazaniami oraz działaniami ubocznymi.
Migreny sa spowodowane właśnie ze zwiękrzonym ciśnieniem wewnątrza gałkowym, które doskonale likwiduje marichuana. [ w umiarkowanych ilościach, przepisanych przez lekarza]
Dwa takie bule można złagodzić przez picie kawy. Bo zwęża naczynia krwionośne, a w oku jest tak ze ciśnienie się zwiękrza po przez powiękrzanie się błony w naczyniach krwionośnych pomiędzy soczewką a białkiem oka. :D

Idź sobie do okulisty, moim zdaniem nie potrzebne będzie ostawianie tabletek :D
Pozdro 8)
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
bik79
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2005, 09:37
Skąd: Pomorze
Płeć:

Postautor: bik79 » 28 cze 2005, 23:23

moja dziewczyna ma dokładnie taki sam problem-nawiedzaja ją dość silne bóle głowy. lekarz pierwszego kontaktu zalecił jakieś silniejsze tabletki i powiedział że to migreny (jej ojciec też ma takie silne bóle) jutro wyślę ją do okulisty (nosi okulary) może już szkła czas wymienić albo co-martwię się o nią strasznie
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 29 cze 2005, 10:23

ja tez mam silne bóle głowy i to dosc czest,,,,moja lekarka zapisał mi Ketonal i powiedziala ze jak nie przejdzie to na tomografie mnie wysle( wiecej do niej nie poszłam chodz bóle nie mineły ale napedziła mi stracha)
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 29 cze 2005, 21:33

Chciałam jednak spytać się, czy jakaś dziewczyna miała częste bóle głowa w czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych, czy to może z tego wynikać ??
cóż jezeli o tabletki chodzi ....moja kumpela tez uzywała harmonet ,wszystko było ok az po 6miesiacach ich stosowania pojawiły sie bóle i zawroty głowy....jak sie okazało po zmianie tabletek wszystko ustało....z drugiej strony twoje bóle mogą być wynikiem "bałaganu" w zatokach....
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 cze 2005, 21:39

Ja miewam czasem bole migrenowe, na szczęście rzadko. ale jak brałam moje pierwsze tabletki - mercilon - to zdarzały się o wiele cześciej niż zwykle. Zamiast raz na kilkla miechów, to conajmniej raz w miesiącu. Po zmianie tabletek wróciło wszystko do normy...
Tak więc tabletki miały wpływ. Przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 30 cze 2005, 23:50

Migrenę mam raz na 1-2 miesiące... chyba muszę się przejść do lekarza w tej sprawie, bo szlag mnie trafia i żyć się nie da, jak to coś mnie nawiedza. Zwykle na to, to tylko sen mi pomaga (ale nim zasnę to sporo się namęczę).
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 01 lip 2005, 00:18

Ja za każdym razem jak umieram z bólu mówię sobie, że pójdę do lekarza. I jak już mi przejdzie, to oczywiście tego nie robię. I potem jak znów mnie trafi, to po raz kolejny sobie obiecuję :] Chyba muszę poprosić mojego faceta albo mamę, by któreś mnie zmusiło. Bo nie wyrabiam na zwykłych przeciwbólowych jak mnie dopadnie :/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 lip 2005, 14:54

bik79 pisze:jutro wyślę ją do okulisty (nosi okulary) może już szkła czas wymienić albo co-


Glowa boli raczej od za mocnych szkiel niz za slabych...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 05 lip 2005, 14:12

charlie81 pisze:bik79 napisał/a:
jutro wyślę ją do okulisty (nosi okulary) może już szkła czas wymienić albo co-


Glowa boli raczej od za mocnych szkiel niz za slabych...

Boli od źle dobranych do wady chorego, tak sądzę.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
bik79
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2005, 09:37
Skąd: Pomorze
Płeć:

Postautor: bik79 » 08 lip 2005, 08:28

głowa może też boleć od zbyt duzego ciśnienia wewnątrzgałkowego, co trzeba leczyć bo prowadzi to do jaskry

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości