GŁÓWNIE DO KOBIET - NADMIERNE OWŁOSIENIE...

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 08 cze 2005, 20:56

No właśnie, powtarzac i to podobno co roku, wiec ta metoda nie ma sensu, bo włosy i tak w końcu odrosną.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 08 cze 2005, 20:57

Ale z czasem się bardzo osłabiają i w końcu przestają rosnąć, bądź rośnie ich niewiele...
Awatar użytkownika
Krystian
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 327
Rejestracja: 19 sty 2005, 12:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Krystian » 08 cze 2005, 21:35

No właśnie ja wolałbym żeby przestały zupełnie rosnąć. Bo co za sens wywalać kupę kasy skoro nie daje to 100% gwarancji że włosy nigdy nie odrosną. Oznacza to, że nawet taka technologia jak laser nie jest w stanie raz na zawsze wyeliminować odrastania włosów.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 09 cze 2005, 18:10

www.afrodytasalon.pl


dostalam to ostatnio na maila, promocje byly bardzo kuszace np 180 zł pachy. jeszce to pzremysle :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 10 cze 2005, 16:55

Dzisiaj poszlam na depilacje rak woskiem po raz pierwszy.
Wcale nie bylo jakiegos strasznego bolu, niedrogo a efekt jest niesamowity.
Zaluje ze wczesniej sie na to nie skusilam. Zobaczymy za ile mi odrosna. Kosmetyczka powiedziala ze po 4-6 zabiegach przestana rosnac wcale. Pozyjemy zobaczymy <browar>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 10 cze 2005, 18:07

Ja na rekach mam malutkie niewidocznie i na pewno bym nie usuwala. za to strasznie denerwuje mnie taki ciemniejszy meszek nad pepkiem <zly1>
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 10 cze 2005, 19:01

sarah pisze:Wcale nie bylo jakiegos strasznego bolu, niedrogo a efekt jest niesamowity.

ile zaplacilas? ciekawa jestem jak sie roznia ceny..
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 10 cze 2005, 21:08

gracja pisze:ile zaplacilas? ciekawa jestem jak sie roznia ceny..

25zł :) A jak w Wawie cennik wyglada?
szkoda ze nie spytalam sie o nogi bo przed wakacjami chyba sobie jeszcze fundne...
Yasmine pisze:za to strasznie denerwuje mnie taki ciemniejszy meszek nad pepkiem
no to maszeruj do kosmetyczki. Mnie tez zaczely wkurzac wlosy na rekach a dzisiaj chodze i tylko sie glaszcze <banan>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 10 cze 2005, 21:09

Ja obecnie zapuszczam rece i nogi na wosk. Niecierpię tego, bo zarośnięte nogi to tragedia, ale cóz, musze pocierpieć. Jednak już niebawem... :]
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 10 cze 2005, 21:51

A jak z cenami za wosk w wawie sophie?
Na ile starcza Ci woskowanie nog?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 11 cze 2005, 10:20

Jeszcze nigdy w Warszawie nie woskowałam :]
Ale powinno nie byc o wiele drożej, bo to gabinet tej samej firmy (Yves Rocher)
Tak ogólnie to nie woskuje zbyt czesto, nie potrafię wytrzymać z odrastającymi wlosami - nawet 2mm... :> Dlatego teraz przechodzę katusze :|
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 18 lip 2005, 16:49

ja jak narazie woskowalam tylko nogi i tylko raz-zaplacilam 65 zl.niestety wlosy-na calym ciele rosna mi bardzo szybko(to chyba przez nadmiar meskiego hormonu :/ ).po woskowaniu juz za tydzien zaczynaly mi odrastac wloski:/.niestety nie stac mnie na to zeby chodzic do kosmetyczki na woskowanie co 1-2 tyogdnie,a golic nie chce juz,boz tym jest juz w ogóle masakra-golilam wieczorem a rano juz mialam szorstkie nogi :/ .najgorzej zaluje tez ze zgolilam wlosy pod pepkiem :( .co tu duzo mowic-świat został stworzony bardzo nie fair :) mezczyzni jakos nie musza sie martwic przed wyjsciem nad wode czy jego nogi i bikini sa gladkie i czy przypadkiem nie pojawil sie jakis ciemny wlosek.przewalone mamy kobietki:)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 18:18

Teardrop pisze:przewalone mamy kobietki:)

a jasne, ze mamy :) heh, ja gole codziennie wieczorem wiec przez caly dzien mam gładkie w 100%. Niedługo sobie wosk przed wyjazdem nad morze zafunduje, a potem depilator kupuje - i spokoj na 4 tyg :)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 18 lip 2005, 18:37

mam depilator i powiem jedno- jak go używałam pierwszy raz, to musiałam sie upić, zeby znieść ten ból. przy kolejnych razach piłam juz mniej ;) ale i tak, odrastają, co nie odrośnie to wrasta pod skórę i robią sie czerwone bolące krostki. Laserem się boje, bo to mi pachnie (nie wiedzieć czemu) rakiem. maszynką można się nieźle zaciąć. Krem- co za lipa, jeszcze gorzej niż z maszynką, dostałam uczulenia. Na dodatek te włoski diabelnie szybko odrastają no i jest problem. łączę więc wiele metod;) co nie wyrwę to "zetnę" <aniolek2>
Obrazek
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 18 lip 2005, 18:40

fifi pisze:co nie wyrwę to "zetnę"

witam w klubie ;) robie dokladnie tak samo. Chcialam sprobowac wosku ale cholera mnie bierze jak pomysle ze wloski musza byc wystarczajace do tego zabiegu :/ Poza tym boje sie troche tego ze porobia mi sie tzw. "pajączki"...
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 19:03

Ja jakos bee musiała teraz trochę zapuścic nóżki - na razie sobie tego nie wyobrażam, żeby woskiem je potraktowac. Depilator zamierzam kupić z tych najnowszych modeli - ok 400zl czy ponad, ale nie chcę , że własnie wrastały czy bolało.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 18 lip 2005, 22:01

gosia pisze:a potem depilator kupuje - i spokoj na 4 tyg

Ech w to to nie wierz, aż tak dobrze to nie będzie:( Poza tym do depilatora też trzeba zapuścić niezły busz :(
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 22:06

guli pisze:gosia napisał/a:
a potem depilator kupuje - i spokoj na 4 tyg

Ech w to to nie wierz, aż tak dobrze to nie będzie:( Poza tym do depilatora też trzeba zapuścić niezły busz

Wiesz, ale ja mówiłam o takim dobrym depilatorze. Te najnowsze naprawdę są dobrze rekomendowane i skutecznie, tylko, ze drogie jak cholera. Gwaracnja jakosci albo autentyczny zwrot kasy. Ten depilator co ja chce trzyma sie w lodoce i faktycznie dziala do 4-5 tyg.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 18 lip 2005, 22:08

a skad wiesz? probowalas? ja tez myslalam ze z depilatorem bedzie tak fantastycznie ze raz na miesiac starczy ale niestety. Ale sama sie przekonasz jak to z Toba bedzie. Zycze Ci zebys nie musiala uzywac go czesciej niz raz na 4 tygodnie :)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 22:14

Elspeth pisze:a skad wiesz? probowalas? ja tez myslalam ze z depilatorem bedzie tak fantastycznie ze raz na miesiac starczy ale niestety. Ale sama sie przekonasz jak to z Toba bedzie. Zycze Ci zebys nie musiala uzywac go czesciej niz raz na 4 tygodnie

Napisalam juz wyzej, ze jak nie bedzie tak jak chce -to zwroce. dopytywalam sie - zwracaja cala kase.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 18 lip 2005, 23:25

gosia pisze:
Elspeth pisze:a skad wiesz? probowalas? ja tez myslalam ze z depilatorem bedzie tak fantastycznie ze raz na miesiac starczy ale niestety. Ale sama sie przekonasz jak to z Toba bedzie. Zycze Ci zebys nie musiala uzywac go czesciej niz raz na 4 tygodnie

Napisalam juz wyzej, ze jak nie bedzie tak jak chce -to zwroce. dopytywalam sie - zwracaja cala kase.

W cuda nie wierze. Pojdziesz do pani i powiesz ze wlosy Ci odrastają po 2 tygodniach a nie po 4 jak chcialas, a pani wyciagnie pieniazki spod lady i odda.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 18 lip 2005, 23:42

gosia pisze:Wiesz, ale ja mówiłam o takim dobrym depilatorze. Te najnowsze naprawdę są dobrze rekomendowane i skutecznie, tylko, ze drogie jak cholera.

Ich jakosc polega na tym, ze moze mniej boli, bo maja np.nakładkę masującą i chłodzą, ale gwarancji, ze włosy nie beda wrastac nie da Ci depilator nawet za 2000 zl. Zauwaz, ze coraz mniej osob uzywa depilatora, a ich 'slawa medialna' lekko przycichła :) Osobiscie nie polecam.
Awatar użytkownika
Runa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 11 lip 2005, 20:14
Skąd: Narnia
Płeć:

Postautor: Runa » 19 lip 2005, 00:53

ja się spotkałam z opinia, że po depilatorze włoski wrastają w skórę i można mieć z tego powodu niezłe problemy - jakoś nie mam ochoty sprawdzać na sobie czy opinia ta była mylna ;)
ciesz się sobą
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 19 lip 2005, 12:33

gosia pisze:Wiesz, ale ja mówiłam o takim dobrym depilatorze. Te najnowsze naprawdę są dobrze rekomendowane i skutecznie, tylko, ze drogie jak cholera. Gwaracnja jakosci albo autentyczny zwrot kasy. Ten depilator co ja chce trzyma sie w lodoce i faktycznie dziala do 4-5 tyg.

Piszę po niejakim doświadczeniu (nie na własnej skórze) moja żona zajechała już kilka depilatorów, wszystkie działają na identycznej zasadzie - wirujące pensety wyrywają włoski. Cena zależy głównie od jakości silnika i użytych materiałów, są plastikowe, stalowe, tytanowe. To czy wyrwany włos odrasta 2 czy 4 tygodnie nie zależy od depilatora, tylko od cech osobniczych. W lodówce trzyma się tylko nasadkę która chłodząc ciało ma zmniejszać ból. I pamiętaj, że przed depilacją włoski muszą mieć pewną odpowiednią długość bo inaczej pensety ich nie złapią.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Teardrop
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2005, 18:51
Skąd: z oczka :)
Płeć:

Postautor: Teardrop » 19 lip 2005, 16:20

ja sobie nie wyobrazam uzywania depilatora.kiedys probowalam,ale po przejechaniu 5 cm nogi myslalam ze umre i stwierdzilam że co to to nie:)juz wole raz pociągnąć plaster i przynajmniej mam 10cm wyrwane:)jedno co mnie denerwuje w plastrach to czas - godzina to minimum-masakra :)
W walce o lepsze życie czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób. Chcesz odpoczywać, to nie czekaj tylko coś w tym celu rób
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 19 lip 2005, 23:10

a czy ktos laserowo usuwał owłosienie?? bo też myślę nad tym.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 lip 2005, 01:32

Teardrop pisze:po przejechaniu 5 cm nogi myslalam ze umre

I tak jestes niezła. Ja po 1,5-2 cm się poddałam. :/
Żadnych obleśnych depilatorów - nigdy więcej!
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 21 lip 2005, 11:14

Niestety, żeby być piękną trzeba pocierpieć ;) Ja się na razie zastanawiam jak i czym wygolić okolice bikini, żeby obszar owłosienia się nie rozprzestrzeniał na uda 9bo niestety już się to zaczyna), i żeby to w miarę jakoś wyglądało (bez czerwonych krostek)...
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 lip 2005, 11:24

ptaszek pisze:Ja się na razie zastanawiam jak i czym wygolić okolice bikini, żeby obszar owłosienia się nie rozprzestrzeniał na uda 9bo niestety już się to zaczyna),

No wlasnie. Czym ?
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 24 lip 2005, 16:04

no, która się zna?? w końcu są wakacje :(
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości