Bolace kolano :(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 25 paź 2004, 12:48

Nawet chcieli mnie klasc na stol i kroic ale sie nie dalam ;)

A co chcieli Ci operowac i dlaczego ??
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 paź 2004, 12:54

stwierdzili ze cos z łękotką sie stalo, chyba obskoczylam wtedy z 10 chirurgow a kazdy mial na ten temat inne zdanie :P w koncu skonczylo sie na tym ze bralam jakas paskudna zawiesine bleee, straszne swinstwo... podobno moje chrzastki w kolanach sa nadwyrezone.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 25 paź 2004, 13:02

stwierdzili ze cos z łękotką sie stalo, chyba obskoczylam wtedy z 10 chirurgow a kazdy mial na ten temat inne zdanie

Wg mnie ja mam cos łękotką, bo jak chodze to mi sie cos przestawia w kolanie i pyka z zewnetrznej strony kolana. Jak narazie jeden chirurg stwierdzil, ze mam nadwyrezone wiazadlo - wg mnie to zla diagnoza. Tez bym obskoczyl 10 chirurgow, ale dostane tylko jedno skierowanie.

Elspeth mozesz napisac jakie mialas dolegliwosci??
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 paź 2004, 13:16

u mnie to byla taka "blokada" kolana ptzy zginaniu i prostowaniu. Po prostu czulam opor, hmm nie wiem jak to inaczej opisac... poza tym przy badaniu jak lekarz wyginal mi je na rozne strony to tez troche bolalo. A 10 chirurgow obskoczylam z tego wzgledu ze jestem na uczelmni sportowej i za bardzo nie moge sobie pozwolic na niepotrzebne operacyjki :P wiec chcialam zasiegnoc kilku opinii. Wiadomo ze jesli operacja bylaby konieczna to bym sie jej poddala ale cale szczescie obeszlo sie bez niej...
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 25 paź 2004, 13:49

to tez troche bolalo

Mnie boli nawet jak leze w lozku.
Ci chirurdzy sa z kosmosu. Przeczytalem, ze latwo stwierdzic, ze z łąkotką jest cos nie tak. Sam po tym co przeczytalem jestem przekonany, ze to łąkotka.
Moge miec operacje, aby nie bolalo i zebym mogl normalnie chodzic. Sportu i tak nie uprawiam.
A Ty Elspeth co uprawiasz??
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 25 paź 2004, 14:13

kiedys trenowalam lekkaaltletyke- biegi na krotki dystans, sztafeta i skok w dal :D a teraz to po prostu jestem na AWFie i mamy zajecia sportowe, uwielbiam to, mozna troche sie wyladowac ;)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
ktos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2004, 19:16
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: ktos » 25 paź 2004, 18:43

fireman pisze:...
Mysle, ze Twojej przychodni jest wiecej lekarzy niz tylko Twoja popi******** lekarka.


Nom jest kilku, ale nikt nie odbiega od tej mojej wiec nie mam zamiaru sie przenosic. Na cale szczescie ostatni raz u lekarza ( domowego ) bylem jakies 1.5 roku temu ;].
:)
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 25 paź 2004, 21:01

Nom jest kilku, ale nikt nie odbiega od tej mojej

Kuzwa to w tej Lodzi same przekrety sa w sluzbie zdrowia. Do mnie z podtekstem lapowkowym wyskoczyla tylko moja byla rodzinna lekarka, a leczylem sie u wielu lekarzy specjalistow.
Awatar użytkownika
crystal
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 08 wrz 2004, 01:46
Płeć:

Postautor: crystal » 25 paź 2004, 21:27

na bolące kolana nie ma rady trza z tym żyć
7 lat kolarstwa górskiego (jazdy przy -17st) + 3 pożadne gleby na motorze w jeansach wiem coś o bólu przyzwyczaisz sie do tego , teraz zostaje tylko zapobiegac , czyli okłady , wygrzewanie stawów , ciepłe ubieranie w zimie (kalesony podstawa i inne ogrzewacze np motocyklowe) środki przeciwbólowe lub alkohol to pomaga w zaśnieciu , pop rostu lekarze to zlewaja na operacje Cie nieskeruja , wiem coś o tym bo lecze sie u lekarza adama małysza :569: wiec pozostaje życ z tym , mnie to juz nieprzeszkadza :570:
we'll fight, we'll bleed.
Don't try to come to preach over us and
over me, we're children of decadence,
we're right, we're real, we will fight, we'll bleed,
we're mothafucking dying breed!
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 25 paź 2004, 21:36

wiem coś o tym bo lecze sie u lekarza adama małysza

Jestem ciekaw co z tego co napisales jest prawda. Mniejsza z tym.
Jezeli to prawda to zazdroszcze lekarza. Ja zawsze trafiam na koniowalow - juz taki moj zywot.
Chodzi o to, ze ja nie uprawiam sportu. A kolano mnie boli, bo sie przewrocilem i mi sie cos zrobilo. Kuleje i jak chodze to cos mi przeszkakuje w kolanie.
Z czego robic oklady??
Awatar użytkownika
crystal
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 08 wrz 2004, 01:46
Płeć:

Postautor: crystal » 25 paź 2004, 21:59

mowa o dr Ptak :569: w sumie zobaczymy zima idzie zobaczymy czy "barometr" sie odedzwie jak przyjda mrozy to zas zawitamy po jakąś recepte :570:
narazie odstawiłem wszystkie sporty poza motocyklem teraz wybijam sobie nadgarstki na torze motocrossowym :573:
we'll fight, we'll bleed.

Don't try to come to preach over us and

over me, we're children of decadence,

we're right, we're real, we will fight, we'll bleed,

we're mothafucking dying breed!
ktos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2004, 19:16
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: ktos » 25 paź 2004, 22:32

fireman pisze:...
Z czego robic oklady??


Gdzies kiedys czytalem ze jak cos boli to powinno sie liscia ( rozbitego ) salaty przykladac na bolace miejsce, ale czy to cos pomaga to nie wiem...
:)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 paź 2004, 17:36

No jak ja mialem wode w kolanie (a mialem 2 razy) to za kazdym razem mi w gips noge wsadzali :) Ale mniejsza z tym.
Dlaczego chodzisz do chirurga a nie do ortopedy czy kto sie stawami zajmuje? I co Ci przeszkadza ze ten lepszy chirurg przyjmuje w poradni dla dzieci?
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 26 paź 2004, 17:44

Dlaczego chodzisz do chirurga a nie do ortopedy czy kto sie stawami zajmuje?

W szpitalu na izbie przyjec przyszedl do mnie chirurg i kazal mi isc za 3 dni do kontroli do chirurga.
Jak w czwartek chirurg mi powie, ze jest wszystko OK to stane na glowie zeby pojsc prywatnie.
Tylko nie wiem czy prywatnie isc do chirurga czy do ortopedy??

I co Ci przeszkadza ze ten lepszy chirurg przyjmuje w poradni dla dzieci?

Mnie nic nie szkodzi tylko to jest w Dzieciecym Szpitalu Klinicznym, a status takiego szpitala jest taki, ze przyjmuje osoby do 18 roku zycia. Zeby ten lekarz mnie przyjal musi wyrazic zgode, bo dzis zadzwonilem - okazalo sie, ze to chyba ortopeda (znajoma mowila, ze to chirurg).
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 paź 2004, 18:31

Z kolanem do Chirurga !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ktos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2004, 19:16
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: ktos » 26 paź 2004, 18:34

krzys pisze:Z kolanem do Chirurga !


Moge sie zalozyc ze przebieg wizyty bedzie taki: Wejdzie do gabinetu, zapyta sie go co sie dzieje, wypisze recepte z mascia ktora ma i tak w domu, i powie dowidzenia :))
:)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 paź 2004, 18:48

Widac mówimy o dwóch róznych sprawach , chirurg to nie konował !! ja bynajmniej trafiam na dobrych ! bez badan przeswietlen mnie nie wypuszcza ! :564: a jak by mi tak powiedział jak piszesz to bym mu powiedział ze pomylił profesje , bo tyle to ja sam mogę sobie pomóc a nawet wiecej , gdyby tylko nie te skierowania ! :547:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ktos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2004, 19:16
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: ktos » 26 paź 2004, 18:52

krzys pisze:Widac mówimy o dwóch róznych sprawach , chirurg to nie konował !! ja bynajmniej trafiam na dobrych ! bez badan przeswietlen mnie nie wypuszcza ! :564: a jak by mi tak powiedział jak piszesz to bym mu powiedział ze pomylił profesje , bo tyle to ja sam mogę sobie pomóc a nawet wiecej , gdyby tylko nie te skierowania ! :547:


No to widac trafilismy na dwie rozne odmiany chirurgow bo tak sie pieknie sklada ze jak zlamalem sobie kiedys w dziecinstwie ;] obojczyk, zlorzyli mnie, wszystko gitara, ale jakies 3 dni pozniej zaczal mnie bolec!!! poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do chirurga, poszedlem do spitala, wszystko ladnie pieknie, wchodze do calej tej kajuty a on sobie wyjal kawalek papieru, i powiedzial zebym kupil jakas masc KTORA I TAK MIALEM NA CHACIE!!! ;(


:564:
:)
Awatar użytkownika
crystal
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 08 wrz 2004, 01:46
Płeć:

Postautor: crystal » 26 paź 2004, 22:25

kolana mnie od południa napier.... , chyba idzie zmiana pogody :566: czas sie znieczulić :564:
we'll fight, we'll bleed.

Don't try to come to preach over us and

over me, we're children of decadence,

we're right, we're real, we will fight, we'll bleed,

we're mothafucking dying breed!
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 30 paź 2004, 10:40

Bylem u mojego chirurga, do ktorego chodze od 5 lat. Powiedzial, ze z gnatami mam wszystko OK, ale jezeli dolegliwosci nie beda ustepowac, powinienem zrobic USG kolana, poniewaz tylko ono moze wykazac czy mam wszystko OK z łąkotkami, chrzastkami itd.
Na razie bol ustepuje :)
Awatar użytkownika
crystal
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 08 wrz 2004, 01:46
Płeć:

Postautor: crystal » 11 lis 2004, 10:34

a mi qrna nie , jeszcze sobie nadgarstki powybijałem , musze iśc po mascie na rozluśnienie miesni bo jak tak dalej pujdzie to juz chyba wozek mi zostanie, albo pożegnanie z motocyklami off road :566:
we'll fight, we'll bleed.

Don't try to come to preach over us and

over me, we're children of decadence,

we're right, we're real, we will fight, we'll bleed,

we're mothafucking dying breed!
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 11 lis 2004, 10:41

No mi bol ustepowal, ale cos sie stalo i zaczelo bolec jeszcze bardziej.
Pyka, przeskakuje, i oczywiscie kuleje.
Nie chcialem pisac, bo wyszedlbym na hipochondryka.
18 ide na USG. Drogie jak cholera, ale co mozna na to poradzic. Nic.
cytrynka
Maniak
Maniak
Posty: 593
Rejestracja: 18 cze 2004, 22:12
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: cytrynka » 11 lis 2004, 12:40

fireman pisze:No mi bol ustepowal, ale cos sie stalo i zaczelo bolec jeszcze bardziej.
Pyka, przeskakuje, i oczywiscie kuleje.
Nie chcialem pisac, bo wyszedlbym na hipochondryka.
18 ide na USG. Drogie jak cholera, ale co mozna na to poradzic. Nic.
jak mus to mus zdrowie najwazniejesze a kolano to nie smiechy
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 11 lis 2004, 12:43

jak mus to mus zdrowie najwazniejesze a kolano to nie smiechy

Dokladnie tak. Jeszcze 5 lat temu mialem kontuzje tego kolana. Jak tak dalej pojdzie to prawa noge bede mial do wymiany.
cytrynka
Maniak
Maniak
Posty: 593
Rejestracja: 18 cze 2004, 22:12
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: cytrynka » 11 lis 2004, 12:48

fireman pisze:
jak mus to mus zdrowie najwazniejesze a kolano to nie smiechy

Dokladnie tak. Jeszcze 5 lat temu mialem kontuzje tego kolana. Jak tak dalej pojdzie to prawa noge bede mial do wymiany.
to na co chlopie czekasz po kontuzji to tym bardziej powinienes isc chyba
zdrowka zycze :564:
Kalka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:08
Skąd: z Polski
Płeć:

...

Postautor: Kalka » 07 maja 2005, 12:20

nie przejmuj sie nie jestes sam ktory ma z kolanem problem ja od 16 miesięcy lecze kolano po kontuzji i nic, lekarze nic nie widzą w nim niepokojącego a mi sie ono wygina, nie moge biegać bo mam wrazenie ze zaraz mi wyskoczy, a propo dzis wlasnie mi sie tak stało ze nie umie do konca wyprostowac nogi bo mnie cos kuje i cholernie boli...chyba jestesmy skazani na kalectwo bo w Polsce nikt nam nie pomoże
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 07 maja 2005, 12:47

problemy z kolanami, to chyba jakas plaga naszego "pokolenia" wiekszość moich znajomych narzeka...
ja osobiście miałam w jednym naderwane ścięgna(wiązadła), a w drugim zerwaną łekotke..w sumie w gipsach spędziłam chyba 2 miechy :/ poza tym podobno mam cyste w jednym, czyli coś w stylu przepukliny...czyli, że coś mi tam między mieśnie wchodzi...i stąd blokada kolana...
miałam mieć to operowane, ale jak usłyszałam o 3 m-cach w szpitalu, to uciekłam ze szpitala :DDD
teraz mam tak, że jak się tylko zmienia ciśnienie, to mnie bola tak że mi się płakac chce :(
Kalka pisze: a propo dzis wlasnie mi sie tak stało ze nie umie do konca wyprostowac nogi bo mnie cos kuje i cholernie boli...

to idź z tym do lekarza jak najszybciej! jak ja miałam taki problem to się właśnie okazało, że mam problem z łekotką
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 12 maja 2005, 13:24

Juz jakis czas temu zainwestowalem w prywatnego ortopede (podobno najlepszy specjalizujacy sie w kolanach w moim miescie). Okazalo sie, ze mam krwiaka w kolanie, ktory sie skostnial.
Ortopeda kazal mi:
15 minut nagrzewac bolace miejsce zarowka rteciowa, ewentualnie elektryczna poduszka,
potem 15 minut cwiczyc kolano i prostowac je najbardziej jak sie da,
kolejne 15 minut trzymac przy kolanie cos zimnego (np. lod). Sa tez w aptekach takie fajne "poduszeczki", ktore trzyma sie w lodowce i sa potem zimne jak cholera (ja to uzywalem). Zaleta tego jest to, ze nie leci z tego woda.

Takie czynnosci wykonywalem przez ok. 1,5 miesiaca 2x dziennie.
Bol byl o wiele mniejszy.
Na kolejnej wizycie dostalem skierowanie na fizykoterapie. Nie poszedlem, bo mnie nie stac.
Zrobilem za to cos innego. Przez 4-5 dni przykladalem sobie na noc poduszke elektryczna. Nagrzewala mi kolano przez czas, w ktorym spalem.
Teraz bol kolana jest minimalny. Szczerze mowiac nie wiem czy moglby byc mniejszy - watpie w to.
Ogolnie polecam ta metode.
damaszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2017, 09:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: damaszek » 22 sie 2017, 09:09

Ja na bolące kolano po wypadku stosowałem to polaryzatory torsyjne, lekarze nic nie widzieli, mnie bolało, po zastosowaniu polaryzatora ból minął.
antoninasopel
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 paź 2017, 16:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: Bolace kolano :(

Postautor: antoninasopel » 27 paź 2017, 15:42

ACL nie zawsze trzeba operować. Jeśli nie pracujesz fizycznie czy nie uprawiasz sportu aktywnie to wcale nie musisz przechodzić operacji. Natomiast ważna jest odpowiednia rehabilitacja.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości