guz w piersi 19-latki

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Yorga
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2004, 23:22
Płeć:

guz w piersi 19-latki

Postautor: Yorga » 27 wrz 2004, 00:13

no własnie - co to może być?

Parę dni temu znalazłam w piersi guzek, czekam na wizytę u ginekologa (dopiero w piatek :552: ), a na razie gdzie tylko moge szukam informacji, bo jestem ciekawa, co to właściwie może być. No i troche też sie boje - w takich chwilach różne głupie myśli przychodza do głowy :554:

Może potraficie powiedzieć coś na ten temat, może spotkał sie ktoś z podobnym przypadkiem?

ps. forum jest świetne
pozdr.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 wrz 2004, 08:01

Moja zona zawsze miała tam jakies guzki i ma je nadal , tyle ze pod kątrola lekarzy , zyje ma sie dobrze itd. :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 27 wrz 2004, 08:04

Idź, idź. Wizyta u specjalisty na pewno się przyda.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 27 wrz 2004, 09:48

do piatku kilka dni
lekarz wyjaśni Twoje wątpliwośći
więc teraz nawet o tym nie myśl!!!!!!!!!


guzy mogą nieszkodliwe, które nawet nienadają się do wyciącia
a jesli nawet je wycinają, to nie zawsze oznacza to chorobe nowotworową ;)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 27 wrz 2004, 09:59

Spotkalam sie z guzkiem nawet u 15- latki. Okazal sie cystą. Zrobili odsysanie i po klopocie. NIektore kobiety maja budowe piersi "guzkowatą" , co moze sugerowac cos powazniejszego a jest tylko zgrubieniem.
Awatar użytkownika
Luca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 241
Rejestracja: 25 cze 2004, 11:21
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Luca » 27 wrz 2004, 11:48

nie przejmuj sie,na pewno wszystko bedzie dobrze!Dziewczyny kontrolujcie sobie piersi co tydzień :) ja mojej Pani kontroluje nawet częściej ;)
Prędzej na wiosnę zamilkną ptaki, niż kobieta oprze się czułym zalotom młodego mężczyzny.
Owidiusz
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 27 wrz 2004, 17:01

czesto sie zdarza ze młode dziewczeta wyczuwaja w swoich piersiach guzki ale najczesciej nie jest to nic groznego!
badz dobrej mysli!!
Yorga
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2004, 23:22
Płeć:

Postautor: Yorga » 27 wrz 2004, 23:24

ufff, troche mi ulżyło

dzięki za odpowiedzi :)

Luca - mój chłopak też mnie "kontroluje", a wierz mi, był bardziej zaskoczony tym guzkiem niż ja ;)
Awatar użytkownika
dziubek317
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2004, 18:06
Skąd: slask
Płeć:

Postautor: dziubek317 » 09 lis 2004, 22:43

kobiety maja gozki w piersiach czesto przed okresem,to nic groznego ale zawsze lepiej sprawdzic u ginekologa.
cytrynka
Maniak
Maniak
Posty: 593
Rejestracja: 18 cze 2004, 22:12
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: cytrynka » 09 lis 2004, 23:57

ja mam wlukniaki i to ponoc nic groznego ale wyczuwanle
Awatar użytkownika
daka_92
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 28 wrz 2004, 18:38
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: daka_92 » 10 lis 2004, 22:06

nie martw sie!! na pewno to nic groznego, ale wizyta sie przyda!! guzki sa mozliwe u bardzo mlodych dziewczyn, ale na razie sie nie przejmuj, szkoda nerwów!!!!!
Pozdrawiam goraco!!!:):):)
Upadać można, podnosić się trzeba!!!
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 11 lis 2004, 00:39

We wszystkich piersiach są guzki!
Spoko!
KOCHAJ...i rób co chcesz!
cytrynka
Maniak
Maniak
Posty: 593
Rejestracja: 18 cze 2004, 22:12
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: cytrynka » 11 lis 2004, 12:34

Mysiorek pisze:We wszystkich piersiach są guzki!
Spoko!
to samo mowi moj ginekolog :)
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 31 lip 2007, 21:50

Mysiorek pisze:We wszystkich piersiach są guzki!
Spoko!


i hope so... :E
bo ja mam ich sporo. ale nie bola aninic, wiec nie podnosze alarmu
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 01 sie 2007, 00:36

Cold Princess, a ty widzisz z kiedy jest temat? Nie odgrzebuj starych tematów po to tylko, żeby mieć więcej postów.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Stormy

Postautor: Stormy » 01 sie 2007, 11:16

Cold Princess, tak swja droga - zmiany rakow nie bola..runeko, moze i stary temat,ale tkie hcyba warto odgrzebywac... o raku piersi ciagle za malo sie rozmawia. szkoda za na wychowaniu do zycia nie uczy sie badania, nie pokazuje sie na jakis pomocach co moze budzic niepokoj, a co guzkiem nie jest
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 01 sie 2007, 20:44

Jednych bola innych nie. Hmm czytalam wczesniej o guzkowatej strukturze piersi. A jakie sa inne ? (bo ja jak juz mam wybrać to mam wlasnie guzkowatą) Przecież pierś to przede wszystkim gruczoły, ktore tez łaczą sie w struktury podobne do guzków
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 02 sie 2007, 06:18

Lilian pisze:runeko, moze i stary temat,ale tkie hcyba warto odgrzebywac... o raku piersi ciagle za malo sie rozmawia

Dobrze, nie musisz mi tłumaczyć oczywistych rzeczy ale...
Cold Princess pisze:i hope so... :E
bo ja mam ich sporo. ale nie bola aninic, wiec nie podnosze alarmu

nie rozwija nijak tematu. Pojęli? A na temat budowy, 10 sekund z google.pl, co prawda mówi sporo raczej o powiększaniu, ale idea ogólna jest:

"Pierś zbudowana jest z tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej, przewodów mlecznych, naczyń krwionośnych, nerwów i naczyń limfatycznych pokrytych skórą. Pod piersią znajduje się mięsień piersiowy większy. Implant piersi może być umieszczony zarówno pod, jak i nad tym mięśniem, w zależności od grubości tkanki twego sutka i jej zdolności do właściwego pokrycia implantu.

Kształt i miękkość nadaje piersi tkanka tłuszczowa. Kształt piersi zależny jest również od elastyczności skóry. W skład młodej piersi wchodzi duża ilość tkanki gruczołowej oraz niewielka ilość tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest ona bardziej jędrna. Tkanka gruczołowa przekształca się stopniowo w tłuszczową, która jest mniej spoista. Dlatego właśnie z biegiem czasu piersi stają się nieco opadnięte. Również ciąża i karmienie piersią mają wpływ na kształt piersi. Gdy przybędzie ci lat, siła ciążenia spowoduje, iż górne części twych piersi staną się bardziej "puste", co oznacza, że opadną one jeszcze bardziej.

Piersi nie zawierają tkanki mięśniowej, dlatego nie ma sensu uprawianie ćwiczeń fizycznych w celu ich powiększenia."
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 02 sie 2007, 10:48

runeko pisze:A na temat budowy, 10 sekund z google.pl, co prawda mówi sporo raczej o powiększaniu, ale idea ogólna jest:

"Pierś zbudowana jest z tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej, przewodów mlecznych, naczyń krwionośnych, nerwów i naczyń limfatycznych pokrytych skórą. Pod piersią znajduje się mięsień piersiowy większy. Implant piersi może być umieszczony zarówno pod, jak i nad tym mięśniem, w zależności od grubości tkanki twego sutka i jej zdolności do właściwego pokrycia implantu.

Kształt i miękkość nadaje piersi tkanka tłuszczowa. Kształt piersi zależny jest również od elastyczności skóry. W skład młodej piersi wchodzi duża ilość tkanki gruczołowej oraz niewielka ilość tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest ona bardziej jędrna. Tkanka gruczołowa przekształca się stopniowo w tłuszczową, która jest mniej spoista. Dlatego właśnie z biegiem czasu piersi stają się nieco opadnięte. Również ciąża i karmienie piersią mają wpływ na kształt piersi. Gdy przybędzie ci lat, siła ciążenia spowoduje, iż górne części twych piersi staną się bardziej "puste", co oznacza, że opadną one jeszcze bardziej.

Piersi nie zawierają tkanki mięśniowej, dlatego nie ma sensu uprawianie ćwiczeń fizycznych w celu ich powiększenia."



Ale temat nie jest o powiekszaniu piersi .... ani o tkance miesniowej ktora oczywiście znajduje sie pod piersią. Tego, ze mlode piersi sa bardziej jedrne niz "stare" tez nie trzeba nikomu tłumaczyć...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 sie 2007, 07:18

Cold Princess pisze:ani o tkance miesniowej ktora oczywiście znajduje sie pod piersią.

Ale o nieprawidłowościach budowy jest. Podałam o prawidłowej budowie. Każda część jest ważna- tkanka tłuszczowa, mięśniowa, gruczoły. Nie tylko to, co wystaje :/
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 03 sie 2007, 11:25

Bardziej chodzi tu o budowę tych gruczołów niżeli o budowę całej piersi.

Sama juz sobie odpowiedziałam, ale jakby ktos chciał skorzystac to moze tutaj :)
ona1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:28
Skąd: Katowice
Płeć:

Guzek piersi

Postautor: ona1987 » 12 paź 2009, 17:05

Jakie są dolegliwości gdy pojawia się guz piersi ??
ona1987
Awatar użytkownika
olcia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 03 gru 2009, 19:44
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: olcia » 05 gru 2009, 18:01

nie przejmuj sie w ogóle chyba nastala teraz jakas "epidemia" tych guzkow bo bardzo duzo moich znajomych ma i ja sama tez mialam idziesz na zabieg rano wypuszczaja cie wieczorem a blizny praktycznie nie masz. musiasz tylko isc na badania oni pobiora material do badania. a im wczesniej zalatwisz sprawe tym lepiej. wiec nic sie nie boj i zacznij cos z tym robic:)
Awatar użytkownika
blue_star
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2011, 12:37
Skąd: Szczytno
Płeć:

Postautor: blue_star » 28 wrz 2011, 12:37

Podstawą są regularne badania, bo problem wykryty wcześnie, może okazać się mało groźny:) Ostatnio w radiu słyszałam takie stwierdzenie " Kobiety więcej uwagi poświęcają walce z celulitem, niż badaniom kontrolnym np. piersi"...coś w tym jest.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości