Problem z okresem

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Problem z okresem

Postautor: Triniti19 » 02 sie 2004, 17:40

Mam problem który mnie trapi od 2 dni ale skoro tutaj już nie jednej osobie się pomogło więc czemu i ja nie miałabym napisać.
Mianowicie tydzień temu powinnam dostać okres ale do tej pory go nie dostałam. Nie wiem co może być tego przyczyną. na pewno nie jestem w ciąży bo od więcej niż miesiąca nie kochałam się, stres lub przeziębienie też nie jest przyczyną bo stresować się nie miałam czym a i zdrowa jestem. Nie używam żadnych tabletek antykoncepcyjnych więc przez nie też odpada. Zwykle okres miałam w miare regularny (spóźniał mi się co najwyżej o 1- 2 dni). Jest to pierwszy raz kiedy takie coś się stało no i nie wiem co mam myśleć. Zaczynam nawet schizować, że może to coś poważniejszego. Umówiłam się już do ginekologa ale poprzez urlop mojej lekarki musze czekać na wizyte do przyszłego poniedziału. No ale za nim do niej pójde chciałbym się dowiedzieć czy którejś z dziewczyn też coś takiego się zdarzyło kiedyś? Jestem zaniepokojona a i coraz gorsze myśli mi wpadają do głowy. Może ktoś ma jakieś doświadczenie pod tym względem. Może to mnie uspokoi.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 sie 2004, 17:52

Zdarzyło, zdarzyło :) I nawet zdarza, z reguły przez zmianę klimatu, a czasami w ogóle tak sobie. Weź gorącą kąpiel, serio. Poleżysz w wannie, to się przyspieszy, czasami parę godzin po kąpieli problem się rozwiązuje. Gorąca woda rozszerza naczynka, dlatego się przyspiesza.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 02 sie 2004, 17:53

Ja bym mimo wszystko radził jednak zrobić test ciążowy (takie testy kupuje się w aptece bez recepty). To, że od misiąca nie miałaś stosunku jeszcze o niczym nie świadczy-tydzień spóźnienia to sporo. Powinnaś to zrobić przed udaniem się do gina. Do zapłodnienia mogło dojść już wcześniej, czego ci oczywiście nie życzę, ale to cie uspokoi.
Kochać i być kochanym
lato
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2004, 00:29
Płeć:

Postautor: lato » 02 sie 2004, 19:54

Myślę, że nie masz czym się jeszcze przejmować. Mojej dziewczynie zawsze okres opóźnia się zazwyczaj w wakacyjne miesiące, jak jest bardzo ciepło - rekord to 2 tygodnie po przewidywanym terminie. Ot tak przypadłość....
A z tym testem ciążowym to dobry pomysł, zrób go przed wizytą u ginekologa, bo pierwsze o co zapyta to własnie czy robiłaś test. Ginekolog chce sprawdzić czy może wykluczyć możliwość ze jesteś w ciżży.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 02 sie 2004, 19:58

zanim zaczelam brac tabletki tez zdarzalo mi sie czasami ze okres mi sie przesunal. Tak jak napisal moj przedmowca :) najczesciej zdarzalo mi sie to podczas letnich miesiecy... Ja wtedy nie musialam robic testu bo to bylo jeszcze przed pierwszym razem, ale mysle tak jak inni ze warto by bylo zebys sobie taki test zrobila :)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 02 sie 2004, 21:10

Weź gorącą kąpiel, serio. Poleżysz w wannie, to się przyspieszy, czasami parę godzin po kąpieli problem się rozwiązuje.

Spróbuje z kąpielą. Wkońcu gdyby nie pomogło to nic się nie stanie ale jakby pomogło to super.

Co do testu ciążowego to kupie sobie jutro taki i zrobie. Choć nie sądze żebym była w ciąży ale po tych waszych postach troche się tego obawiam.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 02 sie 2004, 21:47

nie przejmuj się narazie, takie nieregularne okresy są normalne, sama nieraz czekalam tydzien dluzej az pojawil sie okres, glowka do gory-->mysl pozytywnie ;)
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 02 sie 2004, 22:05

Nie wiem dlaczego wszyscy od razu straszą...
Jeszcze ją w doła wpędźcie. Spokojnie, głowa do góry - wszystko będzie w porządku.
Mi się wydaje jednak że pewne emocje (Sama pewnie wiesz o co chodzi) mogą być przyczyną.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 sie 2004, 12:04

SZKODA PIENIEDZY NA TEST CIĄZOWY !! TO RZECZ NORMALNA ,ZE TAK POWIEM W RWOIM WIEKU , TYDZIEN TEMU POWINNAS DOSTAC ??? WIEC JESZCZE MAX PIEC DNI I BEDZIES GO MIAŁA ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 03 sie 2004, 14:14

A jednak wole kupić sobie test i być pewna tego, że nie jestem w ciąży.
Dziękuje za podparcie mnie na duchu. Napisze jak coś się zmieni lub coś będzie wiadomo.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 03 sie 2004, 15:03

mi sie spoznial 9 dni i tez sie wybieralam juz po test ciazowy. Juz widzialam u siebie wszystkie objawy ciazy niewazne czy to powinny wystapic w 3 czy 7 miesiacu :) a z chlopakiem juz rozmawialismy o zabiegu... ehhh teraz sie z tego smiejemy. okres oczywiscie przyszedl 9 dnia i chyba nigdy tak sie z niego nie cieszylam ;) wypada moze dodac ze wczesniej tez zawsze byl reglarny tak jak u ciebie i to mnie bardziej niepokoiło.
glowa do gory na pewno przyjdzie.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 03 sie 2004, 15:08

Tylko jakby co, Trinity, to nie myśl o zabiegu ;)
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 04 sie 2004, 08:39

Trinity, nie zchizuj, to normalne i każdemu się zdarza, serio. A do lekarza idż jak nie dostaniesz przez 3 tygodnie. A test ciążowy jest drogi, a jak nie uprawiałas seksu od ostatniego okresu to nie ma sensu go kupować, nie jesteś kwiatek żeby Cię od wiatru zapyliło :) U młodych dziewcząt spóżnienie okresu nawet do 3 tyg. to normalka, mojej koleżance raz się spóźnił 2 miesiące i nic jej nie było.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 04 sie 2004, 09:23

Tak sobie czytam i mi się przypomina... Chyba jestem rekordzistką. Wydałam na testy ciążowe duuużo więcej niż na antykoncepcję! A bez wyraźnej przyczyny okres najdłużej mi się spóźniał 2 miesiace.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 sie 2004, 11:16

A test ciążowy jest drogi
Czy 20zl to az tak wiele? A bedzie dziewczyna miala ten komfort psychiczny...
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 04 sie 2004, 11:19

Czy 20zl to az tak wiele? A bedzie dziewczyna miala ten komfort psychiczny...


A nawet mniej. Za komfort psychiczny chyba nie szkoda tych paru złotych.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 sie 2004, 11:32

No to zalezy jaki. Za 18 zl sie juz kupi.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 04 sie 2004, 11:45

Test ciążowy kupiłam wczoraj i zrobiłam ale na szczeście nie jestem w ciąży. Choć tak się spodziewałam ale lepiej się upewnić.

No może to normalne, że tak długo spóźnia się okres ale już chciałabym go dostać.
Dzięki wszystkim za pocieszanie :).
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 04 sie 2004, 11:56

Nie czuję się winny, że cię namówiłem i teraz wierzę, że już nie schizujesz i okres dzieki temu przyjdzie niebawem.
Kochać i być kochanym
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 04 sie 2004, 13:48

Najlepszy test ciążowy jest taki z dzieciaczkiem na opakowaniu :) W zeszlym roku płaciłam 12 - 14 zł. Czyzby aż tak podrożał :566:
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 04 sie 2004, 15:07

Uważam (podobnie jak moja Pani), że każda kobieta uprawiająca sex powinna mieć go w w swojej apteczce (podobnie jak postinor-w końcu to mały wydatek w porównaniu z niepotrzebnymi nerwami i ryzykiem). Bo ponoć poranny mocz w odpowiednim czasie jest do tego najlepszy, a nie najpierw latać do apteki.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 04 sie 2004, 17:15

Test ciążowy kupiłam: "Clearblue Compact" za 19,50zł w aptece. Najwyrwaźniej musiały podrożeć.

Jarku: Nie musisz się czuć winny wkońcu każdy różnie doradza. Ale przynajmniej dzięki temu mam pewność, że w ciązy nie jestem. Chociaż teraz po tych postach uspokoiłam się troche bo głównie schizowałam, że może jestem na coś chora albo coś takiego. Mimo wszystko chciałabym żeby już się zaczął. Nigdy tak nie miałam, że chciałabym dostać okresu :).
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 sie 2004, 18:35

Najlepszy test ciążowy jest taki z dzieciaczkiem na opakowaniu
Czemu z dzieciaczkiem? Bo zawsze "go wykrywa"? :D
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 04 sie 2004, 19:37

Czemu z dzieciaczkiem? Bo zawsze "go wykrywa"?

To pytanie należałoby zadać raczej projektantowi opakowania (widocznie też miał takie skojarzenie).
Kochać i być kochanym
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 04 sie 2004, 22:02

Oj, no nie wiem kto ten test produkuje, poza tym, nie bedę robić reklamy. Kupowałam kilka różnych testów i ten z dzieciaczkiem jest:
- najtańszy (chyba)
- wygodny w użyciu
- polecała mi go znajoma farmaceutka
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 04 sie 2004, 23:20

I w ten oto sposób reklama już poszła w świat -KOBIETY I DZIEWCZYNY KUPUJCIE TESTY CIĄŻOWE Z DZIECIACZKIEM NA OPAKOWANIU!!!

ps. Jestem menadżerem z zawodu, więc dla mnie takie teksty to jak woda na młyn.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2004, 13:41 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 04 sie 2004, 23:35

Chyba jestem rekordzistką. Wydałam na testy ciążowe duuużo więcej niż na antykoncepcję!

A wlasciwie co sie dzialo Sue, ze musialas tak po nie biegac? ;) Przezorny zawsze ubezpieczony (tzn. pewny przyszlosci)?
Hmm, jeszcze mi się nie zdarzyło kupić, chyba bym zemdlała przy oczekiwaniu na wynik ;)
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 05 sie 2004, 00:31

I w ten oto sposób reklama już poszła w świat -dziewczyny i kobiety, kupujcie testy z dzieciaczkiem na opakowaniu!)


Oj, no taka reklama z ust do ust jest najlepsza! "To samo co Goździkowej ;)"

A wlasciwie co sie dzialo Sue, ze musialas tak po nie biegac? Przezorny zawsze ubezpieczony (tzn. pewny przyszlosci)?


Najzabawniejsze, ze sama nie wiedziałam co się działo. Ktoś mnie z premedytacja chciał w tę ciążę wkopać i mu się głupia dałam podejść ;). Tak sobie teraz myślę czasami, że mnie facet złapał na ciążę... ;) Ale my w ogóle jacyś inni jesteśmy i odstajemy od reszty... :D
Awatar użytkownika
taka_jedna
Maniak
Maniak
Posty: 648
Rejestracja: 29 kwie 2004, 23:49
Płeć:

Postautor: taka_jedna » 05 sie 2004, 12:02

A odnośnie okresu mam pytanie...żeby nowego tematu nie zakładać

Jestem w trakcie leczenia (brak miesiaczek) i tydzień po poprzednim okresie zaczęły mi się plamienia, dość duże ale to jednak jeszcze nie okres. Poszłam do pani gin. i powiedziała ze tak może się zaznaczać owulacja. Właściwie nie mam powodów jej nie wierzyć, ale czuję się identycznie jakbym miała okres, ten sam ból, tylko krwawienie mniejsze i kolor bardziej brunatny niż czerwony.
Czy ktoś z Was się kiedyś z czymś takim spotkał?
"Bierz od świata to, co Ci daje, ale nie domagaj się tego, czego Ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze."
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 05 sie 2004, 13:46

Też nie widzę powodu, żeby nie wierzyć lekarzowi, ale co ta P. doktor na brak właściwej miesiączki tylko są plamienia? Jeśli występuje owulacja, to czemu brak okresu?
Kochać i być kochanym

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości