Irygator do zębów, ktoś używa ?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: Junak » 21 sie 2011, 15:44

Zastanawiam się nad zakupem irygatora, aby wprowadzić nową jakość w higienie jamy ustnej. Mam aparat i nie do końca wyklute ósemki, co jest idealnym wskazaniem do zastosowania "Karchera" do zębów :) Szczoteczka nie daje rady. Nici pomagają, ale nie ogarniają tematu w 100%. Koszt zakupu takiego sprzętu kosmiczny nie jest, a dentysta daje gwarancję, że w paszczy będzie czysto.

Czy ktoś z was korzysta z takiego urządzenia ? Podzielcie się doświadczeniami ! Warto ?
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 sie 2011, 23:41

Ja mam, ale nie uzywam bo mi sie nie chce. zycie jest za krotkie zeby pol godziny dziennie marnowac na mycie zebow. Poza tym ten strumien i tak leci jakos krzywo. Ale jezeli w zwiazku z aparatem nic innego nie daje rady... Ja mialem aparat i nawet nici nie uzywalem a nie przypominam sobie bym mial miedzy zebami spizarnie. Inna sprawa ze mialem taka specjalna szczoteczke do aparatow. Na druciku wloski wychodzily w kolo po bokach wiedz idealnie wchodzila miedzy aparat a zeba.
azielik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2018, 20:39
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: azielik » 20 lut 2018, 21:09

Ja mam irygator firmy Waterpik - taki zestaw irygator ze szczoteczką soniczną i jestem bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
invita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:28
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: invita » 27 lut 2018, 20:43

Ja tez używam Waterpik-a, Azielik ma rację, to dobry sprzęt i bardzo fajnie się go używa.
Invita was wita
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: paniProblemowa » 02 mar 2018, 14:04

Nigdy nie używałam, ale zastanawiam się nad kupnem. Myślę, że to przydatny sposób by dodatkowo zadbać o higienę jamy ustnej. Lepiej zapobiegać a nie musieć potem leczyć zębów u dentysty.
yunona
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2018, 11:04
Skąd: Świat
Płeć:

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: yunona » 20 kwie 2018, 11:07

Nie inwestowałabym od razu w szczoteczkę soniczną - zwyczajnie mnie na to nie stać, jednak ze względu na bardzo ciasne przestrzenie między zębami chcę kupić irygator. Ostatnio nawet w lidlu taki widziałam za stówkę, jednak... nie zdążyłam go kupić :/. Jakie polecacie takie w miarę tanie? Naprawdę 300 ziko za irygator to nieco dla mnie za dużo... Mam odkładać, czy znajdzie się coś bardziej budżetowego? ._.
Inatka93
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2017, 20:48
Skąd: Poznań
Płeć:

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: Inatka93 » 07 lut 2020, 10:33

Nie, a jak działa to urządzenie? Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, dlatego jestem zdziwiona, że o tym piszecie. Jeśli o mnie chodzi, to codziennie myję zęby, do tego płuczę specjalną pastą, jeśli jest konieczność, a tak to regularnie chodzę do dentysty na leczenie. Nie używam żadnych wymyślnych sprzętów i moje zęby mają się dobrze.
Awatar użytkownika
invita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:28
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: invita » 25 kwie 2020, 08:35

Irygator ma za zadanie wypłukać resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych gdzie trudno jest dotrzeć szczoteczka. Zastępuje nitki dentystyczne tylko że robi to lepiej.
Tanie irygatory mają słaby strumień wody (lub płynu do plukania) ten strumień nie może być ciągły tylko pulsacyjny,wtedy działa idealnie.
Invita was wita
mimmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2020, 14:13
Skąd: Lublin
Płeć:

Re: Irygator do zębów, ktoś używa ?

Postautor: mimmi » 13 maja 2020, 14:20

Uważam,że taki irygator to super sprawa. Używam po każdym szczotkowaniu zębów.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości