Niskie żelazo i wypadanie włosów :(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Joanna

Najlepiej przyswajalne zelazo

Postautor: Joanna » 20 maja 2014, 13:36

Żelazo niestety łatwo się nie przyswaja. Kilkakrotnie lepiej wchłania się żelazo zawarte w mięsku, wątróbce i rybach, niż żelazo zawarte w szpinaku czy burakach. Generalnie lepiej się przyswaja żelazo zawarte w produktach pochodzenia zwierzęcego niż roślinnego. Taka sama jest historia z tabletkami wybierajmy takie które w swoim składzie mają żelazo hemowe - pochodzenia zwierzęcego, bo jest to najlepiej wchłaniana forma
tego pierwiastka
hermiona
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2014, 10:09
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: hermiona » 26 cze 2014, 11:29

W kwestii żelaza jestem ekspertką - dwa lata leczyłam się na anemię. Na przyswajalność żelaza wpływa również witamina C. I nie trzeba tutaj od razu zażywać suplementy tylko wzbogacić swoją dietę (chociaż w skrajnych przypadkach jak w moim tabletki były konieczne). Teraz dbam jednak o to, żeby znowu nie doprowadzić do takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 cze 2014, 23:23

Zelazo jest silnie toksyczne dla organizmu, wiec o ile ktos nie ma przez lekarza stwierdzonych duzych niedoborow oraz pomimo prob nie jest w stanie uzupelnic dieta brakow to mozna zastosowac suplementacje. Wczesniej nie ma sensu.
Warto tez dodac, ze niedobory zelaza raczej dotycza wylacznie kobiet i faceci wystarczy ze jedza krwiste stejki ;)
hermiona
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2014, 10:09
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: hermiona » 29 lip 2014, 11:11

Zgodzę się - żelazo w postaci tabletek czy suplementów - szczególnie negatywnie wpływ ma na stan naszego uzębienia. Z własnego doświadczenia jeszcze mogę powiedzieć, że na początku brania tabletek (nie wiem jak suplementy, ja miałam żelazo na receptę) ma się silne poczucie mdłości, bóle brzucha, osłabienie organizmu.
koras5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: koras5 » 20 sie 2014, 11:35

ja jadam szpinak i jajka 2 razy w tygodniu i zobaczymy jaki to przyniesie efekt
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez koras5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 wrz 2014, 15:03

Szpinak nie ma wcale duzo zelaza. Ma za to duzo szczawianow ktore powoduja kamienie na nerkach, choc od 2 razy w tygodniu nic sie nie stanie. Zelaza szukaj w watrobkach, wieprzowinie i wolowinie.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości