Środki wspomagające odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
anettt
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:57
Skąd: Aww
Płeć:

Postautor: anettt » 04 lis 2010, 22:03

Napiszcie coś więcej na temat nie łączenia pokarmów, coś oprócz tego że ziemniaków nie łączymy z sosami coś poza oczywistymi rzeczami...
Rozumiem że waszym zdaniem preparaty np z l-karnityną nie przyspieszą spalania tłuszczu?
mogę wszystko
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 lis 2010, 22:06

Sadze ze przyspiesza. Ale to jest uzupelnienie do diety i treningow. Samo spozywanie nawet ton l-karnityny nic nie da poza wyrzuceniem pieniedzy w bloto.
A nielaczenie to zadna filozofia. Nie jesc w 1 posilku i weglowodanow i tluszczy. Albo bialko z tluszczami ablo bialko z weglowodanami. Mozna nie liczyc weglowodanow z warzyw. Z owocow liczyc. Czyli bialko + tluszcz + warzywa tak, bialko + tluszcz + owoce/ryz/chleb/inne weglowodany nie.
No i piszac tluszcz mam na mysli zdrowy tluszcz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 lis 2010, 00:18

Maverick pisze:Mona, Nie wiem czy aurat laczenie pokarmow ma wplyw na zlogi w jelitach. Jak kto nie chce zlogow to niech je otreby pszenne i pije sok z kiszonej kapusty.

Oj, Mav, a co innego powoduje złogi w kichach, jak nie złe połączenia żarcia? Tzn. , że jak będę żarła otręby i popijała sokiem z kapusty ( a dupy mi nie rozerwie? <hahaha> ), to już swobodnie mogę operować ziemniakami z zasmażką? ;)
anettt pisze:Napiszcie coś więcej na temat nie łączenia pokarmów, coś oprócz tego że ziemniaków nie łączymy z sosami coś poza oczywistymi rzeczami...

Moja droga, a weź Ty sobie zagogluj temat, bo, notabene <diabel> , wielka kupa tego tam jest i przecież nie będę kopiowała ;)
anettt pisze:Rozumiem że waszym zdaniem preparaty np z l-karnityną nie przyspieszą spalania tłuszczu?

Ale w połaczeniu z leżakowaniem? [:D]
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 00:19 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lis 2010, 10:13

Mona pisze:Oj, Mav, a co innego powoduje złogi w kichach, jak nie złe połączenia żarcia?
To nie jest odpowiedz na moje pytanie 8)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 lis 2010, 10:15

Maverick pisze:To nie jest odpowiedz na moje pytanie

Eee yyy, w którym miejscu zadałeś pytanie? 8)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lis 2010, 10:25

Dobra, poddalem w watpliwosc. Jak zwal tak zwal <piwko>
A otreby sa bardzo dobre na odchudzanie. Polecam jesc tak z 80 gram otrebow pszennych dziennie. Poprawiaja perystaltyke jelit, maja jakies inne pozytywne wlasciwosci no i doskonale wypelniaja zoladek i jelita bo pod wplywem wilgoci zwiekszaja swoja objetosc kilkukrotnie. No i sie slabo trawia bo w ponad 40% skladaja sie z blonnika.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 10:26 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 lis 2010, 10:52

Maverick pisze:A otreby sa bardzo dobre na odchudzanie.

Otręby są dobre nie tylko na odchudzanie, ale ogólnie, powinny znajdować się w diecie :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 05 lis 2010, 17:40

Maverick pisze:Polecam jesc tak z 80 gram otrebow pszennych dziennie

Głupie pytanie będzie: <tadadaaaaaam> dlaczego otręby pszenne, nie owsiane? Zawsze mnie to zastanawiało.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 05 lis 2010, 17:49

Ja jem i pszenne i owsiane. Bardzo polubiłam. Robię sobie takie placki daję sporo otrąb, białka jajek, żółtko jedno ku smakowi ( albo i nie, nie jest konieczne), serek ( fajny jest ten granulowany, bo jak sie tyc granulek nie rozwali to tak fajnie go czuć) i smażę to na śladowej ilości oleju ( mam olej do psikania). To wersja podstawowa.

Lubie tez takie z jogurtem i miodem.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 05 lis 2010, 21:13

Ja też bardzo lubię i jadałam na sposobów kilka, ale zawsze kupowałam owsiane (zupełnie nie wiem dlaczego i skąd mi się to wzięło), a zastanawiam się jakie generalnie są lepsze i które z nich, jakie mają właściwości.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lis 2010, 23:05

SaliMali pisze:Głupie pytanie będzie: <tadadaaaaaam> dlaczego otręby pszenne, nie owsiane? Zawsze mnie to zastanawiało.
Pszenne maja wiecej blonnika i mniej kalorii.
Dzindzer pisze:mam olej do psikania
Co to znaczy? Ja smazylem placki otrebwe na patelni Zelmera wysmarowanej papierem z olejem.
Awatar użytkownika
anettt
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:57
Skąd: Aww
Płeć:

Postautor: anettt » 05 lis 2010, 23:22

Mona pisze:
Maverick pisze:Mona, Nie wiem czy aurat laczenie pokarmow ma wplyw na zlogi w jelitach. Jak kto nie chce zlogow to niech je otreby pszenne i pije sok z kiszonej kapusty.

Oj, Mav, a co innego powoduje złogi w kichach, jak nie złe połączenia żarcia? Tzn. , że jak będę żarła otręby i popijała sokiem z kapusty ( a dupy mi nie rozerwie? <hahaha> ), to już swobodnie mogę operować ziemniakami z zasmażką? ;)
anettt pisze:Napiszcie coś więcej na temat nie łączenia pokarmów, coś oprócz tego że ziemniaków nie łączymy z sosami coś poza oczywistymi rzeczami...

Moja droga, a weź Ty sobie zagogluj temat, bo, notabene <diabel> , wielka kupa tego tam jest i przecież nie będę kopiowała ;)
anettt pisze:Rozumiem że waszym zdaniem preparaty np z l-karnityną nie przyspieszą spalania tłuszczu?

Ale w połaczeniu z leżakowaniem? [:D]


Moja droga :) ja rozumiem że wujek google jest nieoceniony, ale po to jestem tu na forum żeby uzyskać porady i nie potrzebuję kopiowania całego internetu tylko uzyskanie kilku prostych zasad od ludzi w mojej opinii bardziej znających się w tym temacie.
A co do połączenia l-karnityny z leżakowaniem, to rozumiem że jest masa dziewczyn która w to wierzy ale ja nic takiego nie napisałam wręcz jestem dość aktywna, trenuje i tańcze. A spytałam bo ktoś wcześniej napisał że suplementy nie pomogą i wystarczy samo ćwiczenie.
mogę wszystko
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 05 lis 2010, 23:57

Maverick pisze:Co to znaczy?

Olej w sprayu, coś takiego ( mam inny, ale ten unaoczni o co mi chodzi)
http://allegro.pl/oli-oli-rzepakowy-bez ... 93563.html
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 06 lis 2010, 15:32

Nie przemawia do mnie ten olej. Jak kapne kropelke zwyklego i papierem wytre to oleju jest tyle co nic a przynajmniej wiem ze to jest olej. To cudo w spreyu nie ma kalorii wg tego co pisza wiec zastanawiam sie czy blizej mu do oleju rzepakowego czy moze syntetycznego oleju silnikowego. To ze cos nie ma kalorii nie znaczy ze jest zdrowe...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 06 lis 2010, 15:44

Maverick pisze:To cudo w spreyu nie ma kalorii wg tego co pisza wiec zastanawiam sie czy blizej mu do oleju rzepakowego czy moze syntetycznego oleju silnikowego.

Tu chodzi o taki chyt marketingowy, że pewnie w jednym psiknięciu jest mniej niż jedna kaloria. Ja mam inny, mam trzy z rzepaku ( na tym smażę), ze słonecznika i do sałatek z oliwek.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 06 lis 2010, 19:58

anettt pisze:ale po to jestem tu na forum żeby uzyskać porady i nie potrzebuję kopiowania całego internetu tylko uzyskanie kilku prostych zasad od ludzi w mojej opinii bardziej znających się w tym temacie.

Ok, to zaczekajmy, a może ktoś rozpisze się w temacie o niełączeniu potraw ;)
A co do połączenia l-karnityny z leżakowaniem, to rozumiem że jest masa dziewczyn która w to wierzy ale ja nic takiego nie napisałam wręcz jestem dość aktywna, trenuje i tańcze. A spytałam bo ktoś wcześniej napisał że suplementy nie pomogą i wystarczy samo ćwiczenie.

Super, bo ja też nie wierzę w leżakowanie w celu schudnięcia [:D]
anettt pisze:A spytałam bo ktoś wcześniej napisał że suplementy nie pomogą i wystarczy samo ćwiczenie.

Suplementy pomagają, ale w połączeniu z odpowiednią dietą i ruchem. Ale prawdą jest, że na pewno nie są potrzebne osobie, która uprawia sport i odpowiednio odżywia się.
Maverick pisze:To ze cos nie ma kalorii nie znaczy ze jest zdrowe...

Na 100% nie jest. Tłuszczów nie trzeba obawiać się, jeśli stosuje się je z umiarem. Trzeba pamiętać o tym, że tłuszcze są nam bardzo potrzebne.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2010, 20:00 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 06 lis 2010, 23:08

Mona pisze:Na 100% nie jest.
Z tym 100% to przesadzilas bo blonnik ktory nie ma kalorii jest bardzo zdrowy. :P
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 lis 2010, 11:07

Maverick pisze:Z tym 100% to przesadzilas bo blonnik ktory nie ma kalorii jest bardzo zdrowy.
Z tym, że najczęściej występuje w produktach wysoko węglowodanowych.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 07 lis 2010, 12:36

Mona pisze:a może ktoś rozpisze się w temacie o niełączeniu potraw

anett, łap linka:
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=5864
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2010, 20:28

księżycówka pisze:Z tym, że najczęściej występuje w produktach wysoko węglowodanowych.
No takie otreby pszenne sa wysokoweglowodanowe ale sa to weglowodany zlozone i jest go tam bardzo duzo. Ale kumam o co chodzi.
Arbuzek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2012, 00:57
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Arbuzek » 03 lip 2012, 00:21

Słyszałam, że suszone pomidory podawane z odrobiną oliwy to najszybszy i przede wszystkim naturalny sposób na pobudzenie przemiany materii.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Arbuzek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości