Problem z siusianiem.

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Misio
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 05 mar 2004, 16:21
Płeć:

Problem z siusianiem.

Postautor: Misio » 05 lip 2004, 21:48

Cześć chciałem sie czegos dowiedziec. Otóż moja ukochana dziewczyna ma okresik i zauważyła ze nie umie sie jakby wysikać tz. nie umie pełną parą, jak sika to bardzo powoli leca siuśki a co za tym, idzie..........długo sika, byc moze jest to mało wazne ale bierze talbetki antykoncepcyjne, od około roku tak wiec czy to moze byc cos zwiazane z tym faktem. Nie wiem czym to jest spowodowane, prosze o szybko odpowiedz.
Aha no i ważna rzecz zdazyło sie to pierwszy raz w całym zyciu a rozpoczeło sie od pierwszego dnia miesiaczki w tym miesiacu.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 05 lip 2004, 23:06

moim zdaniem poczekajcie jeszcze troche. mi rowniez zdarzaja sie takie dni ze mocz leci jakby chcial a nie mogl pod duzo mniejszym cisnieniem. Nie mam pojecia czym to moze byc spowodowane. zdarza sie rzadko i rownie szybko mija. Jezeli bedzie sie utrzymywalo przez ok 5 i wiecej dni powinna skontaktowac sie z lekarzem. jednak wydaje mi sie zze nie ma powodow do obaw.
Awatar użytkownika
Misio
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 05 mar 2004, 16:21
Płeć:

Dzięki

Postautor: Misio » 06 lip 2004, 06:51

No to bardzo mnie to cieszy.....strasznie martwie sie o moja ukochana i nie chciałbym by okazało sie ze cos jest nietak.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 06 lip 2004, 11:33

równiez uwazam ze nie ma co sie martwic na zapas.jezeli taki stan sie przeciagnie i do tego pojawi sie ból wtedy niech dziewczyna idzie do lekarza
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 06 lip 2004, 12:28

Ja popieram moje przedmówczynie. Na razie nie ma czym martwić, ale jesli utrzyma sie to dłuzej niech idzie do lekarza być może ma jakiś problem z cewką moczową a jeszcze o nich nie wie.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 06 lip 2004, 13:34

Także zgadzam się z opinią, że należy narazie poczekać. Jeżeli ta sytuacja nadal będzie się utrzymywać to wtedy warto się wybrać do lekarza. Ze swojego doświadczenia moge powiedzieć, że powodem tego może być zapalenie cewki moczowej. Sama tak kiedyś miałam i właśnie jednym z objawów było oddawanie moczu pod małym ciśnieniem. Oprócz tego jest jeszcze ból podczas siusiania. Ale to nie koniecznie może być to.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 07 lip 2004, 13:28

Drogi Misio, myślę że to szybko minie ...
sama nieraz tak mam ... nawet kiedyś pytałam mamę czy jej coś podobnego sie zdarzyło - ona mówi że zdarza się i ze nie jest to nic niepokojącego. Tak jak u Sarah zdarza mi sie to, rzadko ale sie zdarza, nie mam pojecia czym to jest spowodowane, ale mija szybko i nie ma sie czym przejmowac :)
Pozdrawiam!
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 07 lip 2004, 13:42

Dziewczyny, jeśli przy oddawaniu moczu nic was nie piecze to czym wy sie przejmujecie, oddając mocz trzeba być rozluźnioną i nie ćwiczyć podczas tej czynności mięśni Kegla. A ostatecznie żeby szybciej leciało można sobie pogwizdać. Chyba, że robicie to z kimś na wyścigi albo na odległość :565:
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 07 lip 2004, 18:18

Ależ my sie niczym nie przejmujemy po prostu tak sie dzieje czasami ze nie wiem jakbys parł na pecherz czy cokolwiek robil zbey polecialo mocniej to i tak to nic nie da bo leci pomalutku. I cwiczenie miesni kegla tez nie ma tu wtedy zadnego znaczenia ani nie pogarsza ani nie polepsza.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 08 lip 2004, 11:53

Myślę, że bardziej to pytanie i odpowiedzi były ażeby zaspokoić ciekawość niż po prostu boimy się tego. Niektóre reakcje naszego ciała są dziwne i nic się na to nie poradzi. Ale jak wie się, że inni też tak mają to jakoś jest lepiej i przynajmniej można poczuć, że nie jest się wyjątkiem.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 08 lip 2004, 12:47

Dołączam sie do dziewczyn ktore tez przezywaly "siusianie pod niskim cisnieniem" :D Tak sie zdarza czasami i to nic niepokojącego :)
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 lip 2004, 12:14

jeśli przy oddawaniu moczu nic was nie piecze
A jak piecze to co wtedy? Bo mnie ostatnio pieklo, ale juz przestaje :)
Awatar użytkownika
zel
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2005, 23:51
Skąd: Midgar
Płeć:

Postautor: zel » 13 maja 2005, 13:21

Może trochę odejde od tematu.... Ale ja mam takie coś że jak wypije powiedzmy piwo albo dwa i chce mi sie siusiu:P to nie umiem... Ide do klopa i czekam i czekam i po czasie mogę sie wysiusiać. Jak wypije coś więcej.... np więcej niż 4 piwa, winko. To jest ciężko.... Chce mi sie cholernie... pecherz mnie boli ale nie umiem.... Czy to normlane ... ktoś tak ma?? Jak jestem trzeźwy wszystko jest oka ale po alk mam jakieś problemy.... :|
PSX ROXOR!!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 maja 2005, 13:31

Mi się zawsze po piwie chce jak diabli i po kawie i zawsze bez problemu. :|
Ale moment. Może to nie Ty masz problem tylko ja? Co jest normalne więc? :?
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 13 maja 2005, 13:49

chyba jednak normalne jest oddawaniu moczu bez problemu :)
ja jak poje piwko to moge pic i pic i nie musze isc siusiu ale jak juz raz pojde to potem chodze co pol godzinki :)
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 maja 2005, 22:29

Moze problemy z prostata...? Byles u urologa?
Awatar użytkownika
zel
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2005, 23:51
Skąd: Midgar
Płeć:

Postautor: zel » 14 maja 2005, 00:24

W tak młodym wieku... mam 19 lat... Jak jestem trzeźwy wszystko jest oka... Chce siusiu to siusiam. Tylko że jak sie napije winka... albo więcej piwek to potem mam taki problem... Ostatnio byliśmy w barze wypiłem 2 bro... i cholera... tak mi sie chciało że aż mnie pęcherz bolał ale dopiero za 3 pójściem do Wc sie udało...Nie mówie że zawsze tak się dzieje... ale własnie zauważyłem że czasem po alk nie umiem sie wysikać.. Moze to przejdzie... nie wiem .... Teraz wakacje okres imprez i picia to zobacze co sie będzie działo.... .
PSX ROXOR!!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 maja 2005, 01:18

Moze alkohol powoduje jakies reakcje alergiczne??
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 18 maja 2005, 15:23

zel pisze: ale własnie zauważyłem że czasem po alk nie umiem sie wysikać.

Mam kumpla, ktory tak ma... Chociaz nie wiem czy specyficznie po alkoholu, bo to ze tak ma wiem po rejsie, a tam nonstop bylismy po piwku albo winku :D Po prostu koles chce sie wysikac z rufy, i mowi "pospinalem sie i nic z tego nie bedzie" :D Moze to taki rodzaj impotencji :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 18 maja 2005, 16:16

Ja mam podobnie, tyle że u mnie to raczej bez piwa ciężko - spinam się właśnie, szczególnie w publicznym miejscu. Po paru browarkach problem niemalże znika.
Awatar użytkownika
orenz
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2005, 20:10
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: orenz » 19 maja 2005, 20:28

Nieznośne pieczenie, towarzyszące oddawaniu moczu, złagodzi niegazowana woda mineralna z sokiem z cytryny. Trzeba ją pić po szklance przynajmniej 6 razy dziennie. Sok zmieni środowisko w drogach moczowych na bardziej kwaśne, utrudniając namnażanie się drobnoustrojów, woda natomiast rozcieńczy mocz i usunie wraz z nim część bakterii.

Ulgę przyniosą też żurawiny. Działają one przeciwzapalnie i zapobiegają osadzaniu się bakterii na ściankach dróg moczowych. Można pić sok z tych owoców (szklankę dziennie) lub zażywać gotowy preparat, np. Vitabutin. Warto w czasie choroby zrezygnować z używek - kawy, alkoholu i papierosów. Wysuszają one śluzówkę dróg moczowych, co zwiększa ból podczas oddawania moczu.
Miej zatem glowe jak glowe na glowie.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości