Dziwna reakcja organizmu na poranne mycie zębów

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Pani Batman
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:39
Skąd: Bdg
Płeć:

Dziwna reakcja organizmu na poranne mycie zębów

Postautor: Pani Batman » 10 lis 2008, 12:14

Witam;)

Od jakiegoś czasu mam pewnien, nietypowy problem. Zaczęło się jakoś w lipcu i trwa do dziś. Kiedy myję rano zęby (po śniadaniu) mam odruchy wymiotne (zdarza mi się zwrócić śniadanie;(). Nie chodzi o to że drażnię jakoś język czy podniebienie. Po prostu myję zęby i mi niedobrze! Na początku myślałam, że przejeżdzam szczoteczką po jakimś wrażliwym punkcie w buzi. Zaczęłam śledzić moje ruchy i nic takiego nie występuje... Dziwne <hmm> . Jak myję zęby o innych porach dnia to wszystko jest okej. Próbowałam nie jeść rano śniadania tylko myć rano zęby przed i ... to samo. Strraszne to jest!

Jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008, 13:32 przez Pani Batman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 lis 2008, 12:42

Nie wydaje mi się żeby to było groźne. Ja mam tak odkąd pamiętam.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 10 lis 2008, 13:15

Pani Batman pisze:Kiedy myję rano zęby (po śniadaniu) mam odruchy wymiotne (zdarza mi się zwrócić śniadanie
Pani Batman pisze:Próbowałam nie jest rano śniadania tylko myć rano zęby przed i ... to samo.

Ależeco?
wymiotujesz śniadanie przed jego zjedzeniem czy po jego zjedzeniu ale z dawno już umytymi zębami?

Ale skoro zajęłaś się jedną ze zmiennych i to nie ta - przejdź do następnych. Sprawdź, czy Twój żołądek wie że jesz śniadanie - zjedz je na kolację.

A serio to sprawa diety i stylu życia. Jak zjem coś niewłaściwego i/lub żyję w stresie silniejszym niż zwykle - też tak mam.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2008, 13:27

wymiotujesz śniadanie przed jego zjedzeniem czy po jego zjedzeniu ale z dawno już umytymi zębami?

Pewnie jak nie zje to tez ma odruch wymiotny
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 lis 2008, 13:29

A może to kwestia pasty? :?
Awatar użytkownika
Pani Batman
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:39
Skąd: Bdg
Płeć:

Postautor: Pani Batman » 10 lis 2008, 13:29

shaman pisze:Ależeco?
wymiotujesz śniadanie przed jego zjedzeniem czy po jego zjedzeniu ale z dawno już umytymi zębami?

to samo w sensie,ze mam odruchy wymiotne

Ale skoro zajęłaś się jedną ze zmiennych i to nie ta - przejdź do następnych. Sprawdź, czy Twój żołądek wie że jesz śniadanie - zjedz je na kolację.

genialne :| nie chce czytać podsmiewania się. Problem mam, przeszkadza mi wiec sie pytam. Nie podoba sie- nie odpowiadaj.

shaman pisze: A serio to sprawa diety i stylu życia. Jak zjem coś niewłaściwego i/lub żyję w stresie silniejszym niż zwykle - też tak mam

ale nie jem nic niewłaściwego. Jem tak jak zawsze, to co zawsze, ale od pewnego czasu mam takie akcje. I niewazne czy mam w planach caly dzien leniuchowania czy wazny egzamin.

[ Dodano: 2008-11-10, 13:30 ]
księżycówka pisze:A może to kwestia pasty? :?


no właśnie też tak myślałam. Próbowałam 4 różne i to samo się działo. szczoteczkę też zmieniłam;)
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008, 13:31 przez Pani Batman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 26 maja 2009, 14:29

Zmien paste na cytrynową blendamed. Bardzo smaczna, ja na przykład jem ją czasami na deser :)

BTW wedug mnie masz 2 wyjscia, albo jesc sniadanie po myciu zebow, zeby go nie zwracac, boto bez sensu.

Albo nie myj zebow jak zjesz sniadanie.

I wcale sie nie zmieje, ja bym najpierw myl zeby, potem wymiotowal a nastepnie myl zeby (ewentualnie drugie wymiotnięcie) i znow umyl zeby i tak po godzinie udreki zjadl bym wkoncu cos dobrego jakies parowki albo jajeczniczke i poszedl do pracy :)

Swoja droga dziwne, ze nie wymiotujesz po obiedzie albo kolacji.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 27 maja 2009, 13:21

Zapytaj swojego dentystę, może coś poradzi.

Jeżeli zmiana pasty nic nie da to kup sobie po prostu dobry płyn do płukania jamy ustnej i stosuj go po śniadaniu zamiast szczotkowania.
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 01 cze 2009, 13:57

Koleżanka chyba myje z połykiem [:D]
Ja jako dziecko tak miałem,ale przeszło samo z siebie.Jaki był powód to nie pamiętam,pewnie jakaś nerwica czy coś
Obrazek

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości