Świerzb

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Świerzb

Postautor: Cold Princess » 11 wrz 2007, 16:07

Czy świerzbowcem można zarazić się od kota lub psa? tak sie sklada , ze moje zwierzaki najprawdopodobniej pozarazaly sie miedzy soba swierzbem (dokładnie świerzbowcem usznym) i teraz nie wiem , czy mam martic sie takze o innych domownikow. wiecie cos na ten temat?
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 11 wrz 2007, 16:22

Owszem jest to teoretycznie mozliwe, ale trzeba by sie naprawde maskrycznie postarac. Wiec nie ma sie czym martwic. Zwierzaki do weta, moim kotom pomogl Stronghold, najlepiej podany dwa razy, w odstepie miesiaca. Uszy zwierzakow czyscic regularnie, bedzie im mniej przeszkadzac.
Swierzbowiec jest bardzo popularny. Sama sie juz kilka razy z nim spotkalam i nigdy nic mi nie bylo (majac z kotami normalny kontakt, przytulajac je, spiac razem z nimi etc.)
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 12 wrz 2007, 18:18

strasznie drogi ten Stronghold.. jak pomysle ze musialabym zakupic dla kotka i pieska to podziekuje <zalamka> nie ma jakiegos tanszego srodka? oczywiscie skutecznego
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 12 wrz 2007, 19:03

Stronghold drogi? Dla kota placilam okolo 20zl. Dla mnie to nie jest duzo, w koncu chodzi o zdrowie zwierzaka. :|
On ma ta zalete, ze wystarczy jednorazowe podanie i lek przez dluzszy okres czasu dziala, nie trzeba np. zakraplac uszu kilka razy dziennie i stresowac zwierzaka.

Odpowiadajac, to na pewno sa ine srodki. Ale popros o nie weterynarza, ja nie jestem lekarzem, nie znam calego asortymentu lekow. Napisalam co u moich kotow pomoglo i bylo wygodne.
Zabierz ich czym predzej do weta, bo jak sie pajeczaki rozmnoza to leczenie bedzie trudniejsze i drozsze :/
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 12 wrz 2007, 20:57

złotooka kotka pisze:Dla kota placilam okolo 20zl.

ja gdzies czytalam ze 60 stad moje zapytanie

zwierzaki jada jutro rano
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 12 wrz 2007, 21:36

imawerol ponoc tez jest dobry.
Stronghold moim zdaniem najlepszy, sprawdziłam na kotach
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 16 wrz 2007, 13:06

To nie temat o kotach, ale mój też dostał stronghold, i podziałało.

Myślę, że nie powinnaś się zarazić świerzbem od zwierzaków. Czasami tak jest, że między sobą coś złapią, ale dla ludzi to nieszkodliwe.

I koniecznie zwierzaki jak najszybciej do weta!
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 17 wrz 2007, 17:01

Juz były, piesek ma zapalenie ucha i mial zrobione wymazy i dostal na spolke z kotkiem ktory ma swierzbowca masc pt Oridermyl

za kilka dni mam sie stawic z pieskiem do weta, aby dobrac odpowiedni antybiotyk.

A o tym świerzbowcu , co kotki zaraza to juz troche przeczytalam, i wiem, ze nawet jak przejda na ludzkiego zywiciela, to do 3 tygodni gina, bo po prostu nie maja odpowiednich warunkow zywieniowych. <banan>

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości