Dziwne krwawienie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Kicia22
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2007, 13:08
Skąd: malopolska
Płeć:

Dziwne krwawienie

Postautor: Kicia22 » 25 lip 2007, 12:48

Hm.... jutro ide do ginekologa, ale może Wy spotkaliście się z takim przypadkiem. Otoz dwa tyg. temu mialam okres a tu nagle po 14 dniach jakies krwawienie. W pierwszej chwili zbagatelizowalam ze to jakies krwawienie miedzymiesiaczkowe choc nigdy wczesniej mi sie nie zdarzalo. Ale nastepnego dnia znowu sie pojawilo i zaobserwowalam ze niestety nie jest to krwawienie z pochwy.

Czytam podręcznik od ginekologii i wszystko wskazuje na to, że pękł mi hemorojd. czymkolwiek by on byl nie podoba mi sie.

Gdyby ktos cos wiedzial na ten temat, jak to leczyc byloby super. Mnie mama juz postraszyla szpitalem,operacjami bo tak sie dziwnie sklada ze od pieciu lat w kazde wakacje chocby przez moment jestem w szpitalu. Widocznie taki moj los marny. Fatum jakies ciazy nade mna.

Skad sie te piep***ne hemorojdy biorą? I czy to na pewno one?

Dodam jeszcze ze po tych dwoch krawieniach mialam uroczystosci rodzinne i nie bylo chwili by zajac sie zdrowiem. Wlożyłam podpaske i po klopocie.
A dzis krawienie pojawilo sie po raz trzeci. Dodam że jest to jasna krwisto-czerwona krew i zaczyna leciec kiedy sie zalatwiam.

Będe bardzo wdzieczna za liczne wskazowki :)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 25 lip 2007, 16:41

To hemorojdy- udaj się z tym do lekarza jak najszyciej. Czeka Cię długie i bolesne leczenie- niestety.
Kicia22 pisze:Skad sie te piep***ne hemorojdy biorą?
A znasz takie powiedzenie "nie siedź na zimnym, bo wilka złapiesz"? Stąd mniej więcej u większości młodych ludzi owe hemorojdy biorą się.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Mychola
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 23 paź 2006, 15:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Mychola » 25 lip 2007, 17:04

nie tylko od siedzenia na zimnym, także od np siedzącego trybu życia...
Powiem szczerze, że nieźle się zaniedbałaś skoro doszło do pęknięcia...:/
życzę powodzenia w leczeniu
Awatar użytkownika
Edytka:)
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 19:23
Skąd: Katowice:)
Płeć:

Postautor: Edytka:) » 26 lip 2007, 17:44

Jawka pisze:Kicia22 napisał/a:
Skad sie te piep***ne hemorojdy biorą?
A znasz takie powiedzenie "nie siedź na zimnym, bo wilka złapiesz"? Stąd mniej więcej u większości młodych ludzi owe hemorojdy biorą się.

nie tylko z siedzenia na zimnym. Najczęstszą przyczyną powstawania choroby hemoroidalnej (żylaków odbytu) są uporczywe zaparcia i trudności w wydalaniu stolca. Powodem tych dolegliwości jest najczęściej niewłaściwa dieta zawierająca zbyt małą ilość błonnika, co prowadzić może do zaparć. Błonnik odpowiada za strukturę i konsystencję wydalanego stolca. Mała ilość spożywanego błonnika powoduje, że stolec jest twardy i zbity, zmusza do nadmiernych parć podczas wypróżnień, a to z kolei powoduje podrażnienie i powiększanie się hemoroidów.
Inne przyczyny powstawania choroby hemoroidalnej to: wstrzymywanie wypróżnień i nieregularne stolce, siedzący tryb życia (niedostateczna ilość ruchu), zbyt mała ilość wypijanych płynów, ostre przyprawy, alkohol i inne używki. Ciążą i poród oraz uwarunkowania genetyczne. Inne przyczyny to np. niewydolność serca, marskość wątroby i nadciśnienie tętnicze.

Tak więc widac ze przyczyn jest dużo, bardzo dużo.. a autorka jak najpredzej do lekarza i nie wstydzic sie mowic o wszystkim !! wywiad lekarski jest bardzo wazny tak wiec szczera rozmowa na ten temat a badzie dobrze :) pamietaj im predzej tym lagodniejsze leczenie :) Interwencja chirurga wystepuje stosunkowo rzadko wiec glowa do gory :) Samo badanie moze byc nieprzyjemne ale jest konieczne gdyz jest podstawą właściwej diagnozy.


Obrzmiałe i zmienione zapalnie hemoroidy, powodują przewlekłe dolegliwości, skutecznie utrudniając życie <pijak>

Na pocieszenie dla autorki: wiedz, że z powodu choroby hemoroidalnej cierpi co trzecia dorosła osoba.
"Obwiniamy świat o monotonię życia, o wlasne porazki, zapominajac, ze sami pozwolilismy umknac tej poteznej sile, ktora wszystko usprawiedliwia-Agape przyjmujacej postac entuzjazmu :]"

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości