włoski na rękach u kobiet

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 21 lip 2007, 11:54

Dzindzer pisze:na wosku sie nie znam, ale depilatorem mozna juz takie comaja o,5 milimetra, przynajmniej tak jest napisane w instrukcji

Sprawdzalam czy to prawa , probowalam potraktowac tak krotkie wloski (tzn.mniej wiecej bo nie mierzylam ich sobie ;p) depilatorem Philipsa Satinelle i niestety nie dal rady , trzeba bylo zapuszczac dalej.Mozliwe ,ze depilatory nowszej generacji maja lepsze pesetki i lepiej wyrywaja wloski
Awatar użytkownika
Mychola
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 23 paź 2006, 15:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Mychola » 22 lip 2007, 20:09

depilatorem usuwam tylko włoski pod pachami, na początku było to troszkę nieprzyjemne ale teraz jest ok i robię to raz na 2 tyg :)
na rękach nie golę, bo mam bardzo jasne i małowidoczne, nogi golę tylko od kolan w dół i raz w tygodniu :) na udach mam takie jak na rękach więc nie ma sensu się męczyć.
Rozumiem dziewczyny, które golą wszystkie włoski bo moja koleżanka tak ma i szczerze jej współczuję...szczególnie latem...jest to udręka.

a co do depilatorów, z tego co wiem to włoski powinny mieć około pół centymetra..mogę się mylić oczywiście, i jeśli są dość cienkie to pęsetki mogą ich nie łapać i trzeba taki zabieg powtarzać jakieś 3 razy.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 22 lip 2007, 20:14

ja mam na rekach dlugie wlochy ale blond, wiec prawie ich nie widac. na szczescie. Moj opowiadal ze mial kobiete co miala tak owlosione lapy ze sobie golila i czasem miala mocniej klujace odrosty niz na nogach
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 lip 2007, 21:00

Mychola pisze:na udach mam takie jak na rękach więc nie ma sensu się męczyć.
Moze i tak ale ja bym sie dziwnie czula z gladkimi do kolan a powyzej z meszkiem. Jak golic to calosc juz moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 23 lip 2007, 01:26

moon pisze:Moze i tak ale ja bym sie dziwnie czula z gladkimi do kolan a powyzej z meszkiem. Jak golic to calosc juz moim zdaniem.


zgadzam sie :) nawet wlasnie nie chodzi o to czy sa bardzo widoczne czy mniej, ale o samopoczucie.

depilatorem nie probowalam i nie mam zamiaru. Teraz szukam salonu ktory oferuje depilacje intymna pasta cukrowa, bo wosk to hardcore :>
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 lip 2007, 09:59

Mia pisze:Teraz szukam salonu ktory oferuje depilacje intymna pasta cukrowa, bo wosk to hardcore :>

ale jak juz znajdziesz to zdaj relacje.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 23 lip 2007, 12:57

jasne ze zdam, tylko cos Slask kuleje pod tym wzgledem. Bylam w czerwcu nad morzem, w Gdyni to to byla standardowa usluga w kazdym salonie a tu nie dosc ze z depilacja brazylijska jest problem to z pasta cukrowa to juz w ogole :/
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 23 lip 2007, 13:25

Mia, a pamiętasz może gdzie ta depilacja w Gdyni jest? I jedna i druga. Poza tym - ta pasta cukrowa ma takie właściwości jak wosk? Też tak długo włoski nie odrastają? :?
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 23 lip 2007, 16:46

A mi moja wloski na rekach nie przeszkadzaja :D
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 23 lip 2007, 17:05

Elspeth niestety nie pamietam gdzie konkretnie, ale tam przy kazdym salonie widzialam w spisie uslug to moze pochodz po prostu. A pasta ma wlasciwosci podobne, tylko mniej bolesna jest - pdoobno. Ja na wosk nigdy juz wiecej nie pojde, przynajmniej jesli chodzi o depilacje intymna.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 23 lip 2007, 18:29

Eeee to jednak chyba pozostanę przy wosku, bo jakoś nie jest to ból nie do zniesienia, w sumie to nie czuję tego rwania. Ale za depilacją brazylijską trzeba będzie się rozejrzeć <diabel>
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 24 lip 2007, 11:52

Elspeth pisze:Ale za depilacją brazylijską trzeba będzie się rozejrzeć

O właśnie. Ja bym chętnie na taki zabieg się wybrała.

Mam jeszcze 1 pytanko, luźno związane z tematem. Czy bezpieczne jest usuwanie włosków z pieprzyków :?
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 24 lip 2007, 11:59

Marissa pisze:Czy bezpieczne jest usuwanie włosków z pieprzyków

hmm... wydaje mi się, że o to najlepiej spytać dermatologa. Ja bym się bała usuwać.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 24 lip 2007, 13:27

Marissa pisze:Mam jeszcze 1 pytanko, luźno związane z tematem. Czy bezpieczne jest usuwanie włosków z pieprzyków :?

Raczej nie,dlatego ja omijam zawsze z daleka depilatorem tego typu zmiany
Elspeth pisze:Ja bym się bała usuwać.

wlasnie z tego powodu
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 24 lip 2007, 18:55

Marissa pisze:Czy bezpieczne jest usuwanie włosków z pieprzyków

Nie, nie jest bezpieczne. Wszyscy dermalotoldzy mówią, że znamion takich jak pieprzyki nie powinno się w ogole ruszać.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 03 sie 2007, 17:26

Wczoraj bylam na depilacji rak - wloski mam jasne, nie jakos specjalnie dlugie, ale naprawde po depilacji odczuwam niesamowity komfort. Wosk jest czekoladowy, pozniej kosmetyczka wmasowuje mi oliwke. Do tego bolu, bo troszke boli juz sie przyzwyczailam.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 06 sie 2007, 12:47

Ja nie golę włosów na rękach, bo uważam, że to już przesada. :/
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 sie 2007, 12:53

Olivia pisze:Ja nie golę włosów na rękach, bo uważam, że to już przesada.

Golenie to przesada :P
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 06 sie 2007, 13:11

Raczej lekkomyślność. Jak już ktoś chce mieć gładkie ramiona, to lepiej depilować woskiem albo depilatorem mechanicznym.
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 sie 2007, 13:21

tank girl pisze:Raczej lekkomyślność. Jak już ktoś chce mieć gładkie ramiona, to lepiej depilować woskiem albo depilatorem mechanicznym.

Moze sie nie rozpedzajmy - wosk straczy :P
ale fakt faktem, gdybym kiedys za namowa kolezanki nie zaczela golic wloskow na rekach <pijak> to pewnie nic bym teraz z nimi nie robila, bo jestem naturalna blondynka i mialam jasne wlosy. Ale przyznaje, ze teraz raz na 1,5 m-ca chodze do kosmetyczki i daje mi to niesamowity komfort. Nie lubilam np. uczucia jak wloski na reach staja jak sie ma gesia skorke itp.
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 06 sie 2007, 14:00

Mia pisze:Moze sie nie rozpedzajmy - wosk straczy :P

Wosk kosztuje. A dokładne zrobienie rąk maszynką to kwestia 15-stu minut max - razem ze wszystkimi zabiegami po depilowaniu jako takim. Do kosmetyczki natomiast trzeba się zapisywać. No i płacić jej za coś, co można szybko i łatwo zrobić z powodzeniem samemu. Jak dla mnie bezsens i strata pieniędzy, które można przeznaczyć na coś innego - książki np. ;d
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 sie 2007, 14:08

tank girl pisze:No i płacić jej za coś, co można szybko i łatwo zrobić z powodzeniem samemu

wiekszosc rzeczy wole robic sama, ale farbowanie i strzyzenie, depilacja woskiem czy regulacja brwi - tu chetnie oddaje sie w rece specjalistow :)
Depilator to dla mnie stara pieniedzy :P Wole wydac 20zl co jakis czas niz jednorazowo 300zl, bo za taka kwote na pewno wolalabym cos innego :)
Ale tez prawda ze z woskiem mozna sobie poradzic samemu w domu, ale mi sie po prostu nie chce kombinowac. Jakbym miala to urzadzenie do goracego wosku w domu to owszem - zrezygnowalabym z chodzenia. A tak raz na jakis czas odwiedzam kosmetyczke, robie jeszcze wtedy pedicure czy cos innego. Lubie :)
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 06 sie 2007, 14:12

dla mnie w ogole golenie rak u blondynek to jakis przedziwny wymysl. Rozumiem to i szanuje decyzje takowych kobiet, ale ja nie golilam i golila nie bede no bo i po co?
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 sie 2007, 14:22

Madziorka, to zalezy od tego co komu przeszkadza a co nie ;)
Jak blondynka ma jasne wloski ale dlugie to wg mnie nie wyglada zbyt estetycznie.
Czasem sie przygladam jak to wyglada u innych kobiet i na miejscu 7/10 kobiet ja bym zdecydowala sie na depilacje. Ale wiem ze to taki maly schiz, po prostu ja nie lubie owlosienia.
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 06 sie 2007, 14:53

Mia pisze:wiekszosc rzeczy wole robic sama, ale farbowanie i strzyzenie, depilacja woskiem czy regulacja brwi - tu chetnie oddaje sie w rece specjalistow :)

Mnie tam specjalista do brwi potrzebny nie jest. Farbować sie nie farbuję. Włosy mam długie, więc czasem tylko końcówki przystrzygę.

Mia pisze:Depilator to dla mnie stara pieniedzy :P Wole wydac 20zl co jakis czas niz jednorazowo 300zl, bo za taka kwote na pewno wolalabym cos innego :)

Depilator masz jeden na wiele lat. Raz wykładasz te 3 stówy i korzystasz ile chcesz, w dowolnym momencie. Taka inwestycja się dość szybko zwraca. No i jest się niezależnym, co dla mnie osobiście jest bardzo ważne.

Mia pisze:Ale tez prawda ze z woskiem mozna sobie poradzic samemu w domu, ale mi sie po prostu nie chce kombinowac. Jakbym miala to urzadzenie do goracego wosku w domu to owszem - zrezygnowalabym z chodzenia.

To dopiero jest akcja - rozgrzewanie wosku itd. Nie mówiąc już o tym, że i wosk i plastry kosztują swoje. Poza tym, łatwiej jest wydepilować tył uda maszynką niż samemu sobie wosk dobrze zerwać z tego rejonu ;d Przyznasz chyba :)

Mia pisze:A tak raz na jakis czas odwiedzam kosmetyczke, robie jeszcze wtedy pedicure czy cos innego. Lubie :)

Pedicure też robię sama. Ale fakt faktem - wybrać się do kosmetyczki na jakiś zabieg na twarz jest miło :)
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 sie 2007, 15:04

tank girl pisze:Mnie tam specjalista do brwi potrzebny nie jest.

samemu ciezko nadac ladny ksztalt. Moja siostra sie zawsze zapierala, ze ona sama sobie bedzie wyrywac poki przy okazji nie wyladowala u kosmetyczki wlasnie :) Ja zdecydowanie wole jak mi ktos reguluje :)

tank girl pisze:Poza tym, łatwiej jest wydepilować tył uda maszynką niż samemu sobie wosk dobrze zerwać z tego rejonu Przyznasz chyba

Maszynka owszem, depilatorem nie :] a wosku sama sobie nie zrywam, jak pisalam, wiec tez nie wiem :) zreszta to byl temat o depilacji rak :)

tank girl pisze:Pedicure też robię sama. Ale fakt faktem - wybrać się do kosmetyczki na jakiś zabieg na twarz jest miło

Ja czasem tez, ale nie mam nigdy takich gladkich stop jak po wyzycie w salonie :) pewnie dlatego ze nie mam frezarki ;P
a zabiegow na twarz najbardziej nie lubie :P

[ Dodano: 2007-08-06, 15:07 ]
tank girl pisze:Depilator masz jeden na wiele lat. Raz wykładasz te 3 stówy i korzystasz ile chcesz, w dowolnym momencie. Taka inwestycja się dość szybko zwraca

Mi by sie nie zwrocila. Kiedys mialam faze zeby sobie kupic, ale tylko by sie kurzyl w szafie ;)
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 06 sie 2007, 19:27

tank girl ma racje inwestycja w depilator sie oplaca bo sie dosc szybko zwraca oczywiscie pod warunkiem ,ze konsekwentnie uzywamy go po zakupie a nie
Mia pisze:tylko by sie kurzyl w szafie ;)

:D
Mia pisze:samemu ciezko nadac ladny ksztalt. Moja siostra sie zawsze zapierala, ze ona sama sobie bedzie wyrywac poki przy okazji nie wyladowala u kosmetyczki wlasnie :) Ja zdecydowanie wole jak mi ktos reguluje :)

popieram i wole jak kosmetyczka mi wyreguluje brwi aczkolwiek na codzien nie mam czasu ,zeby biegac do niej ,no a poza tym trzeba miec juz troszke zarosniete te brwi zeby miala do depilowac a ja jakos nie moge na siebie patrzec jak juz praktycznie nie mam ksztaltu ble ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 sie 2007, 22:32

Moja koleżanka depilację nóg (depilatorem) na 2 dni rozkłada, tak boli :).

Mia pisze:Moja siostra sie zawsze zapierala, ze ona sama sobie bedzie wyrywac poki przy okazji nie wyladowala u kosmetyczki wlasnie :)

Ja tak samo mam :D. Zapierałam sie, że tylko ja sobie umiem nadać ładny kształt i sama wole wyrywać, no i dopóki nie poszłam do kosmetyczki to nie zdawałam sobie sprawy, jak pokracznie to robię :). Oczywiście sama czasem dalej wyrywam, bo często nie mam czasu, żeby sie wybrać do kosmetyczki, a zarośnięta chodzić nienawidzę ;).
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 sie 2007, 22:37

Yasmine pisze:Moja koleżanka depilację nóg (depilatorem) na 2 dni rozkłada, tak boli .

Wlasnie <boje_sie>

Yasmine pisze: Oczywiście sama czasem dalej wyrywam, bo często nie mam czasu, żeby sie wybrać do kosmetyczki, a zarośnięta chodzić nienawidzę .

Ja tez. Szczegolnie poczatkowo jak ksztalt widac a jest malo do poprawek, ale pozniej to juz musze isc bo mnie nosi ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 sie 2007, 22:39

Ok o ile przesada suwanie z rak wlosow nazwe to brwi u kosmetyczki juz nie wiem czym. Mi by sienie chcialo nawet ruszyc po taka glupotke ;DD

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości