Biała plamka na żołędzi...

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

p3ter
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2006, 20:41
Skąd: Kraków
Płeć:

Biała plamka na żołędzi...

Postautor: p3ter » 11 kwie 2007, 20:57

Hmm... ostatnio pojawiła mi się na żołędzi biała plamka... Hmmm... może nie biała... ale taka jakby jaśniejsza. Generalnie to ani nie swędzi... ani nie piecze... ani nie ropieje... Zaznaczam, że nie zapominam o higienie :P. Zastanawiam się tylko czy ktoś miał podobny problem i czy powinienem się z tym udać do specjalisty. Jeśli tak.... to do jakiego? Do dermatologa?

Pozwoliłem sobie zrobić prowizoryczny rysunek pokazujący umiejscowienie tej plamki... Myślałem o zrobieniu zdjęcia tego fragmentu... ale nie wiem czy takowe mogę tutaj przedłożyć? :P

http://img409.imageshack.us/my.php?image=penxh4.jpg

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2007, 23:14 przez p3ter, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 11 kwie 2007, 22:59

Bez paniki, na penisie pojawiaja sie czasem rozne plamki , grudki, krosteczki, i nie maja nic wspolnego z choroba . Jesli nic poza samym jej "byciem" sie nie dzieje, to nie panikuj. Jesli miales niepewne kontakty seksualne, to mozesz zglosic sie do lekarza. Nie dermatolog, wystarczy Twoj lekarz rodzinny. POwiedz co Cie niepokoi a on odpowie Ci czy masz powody do obaw. Jak nie, to urolog.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
p3ter
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2006, 20:41
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: p3ter » 11 kwie 2007, 23:07

Hmm... Uprawiam seks tylko i wyłącznie z moją dziewczyną... I właśnie w tym momencie nasuwa się dodatkowe pytanie - czy ja w tym stanie mogę się z nią kochać w prezerwatywie? Wtedy chyba będą nikłe szanse, że to [cokolwiek to jest] jakoś negatywnie wpłynie na jej stan zdrowia, prawda? Tylko czy kontakt tej 'zmiany skórnej' z lateksem nie jest niewskazany? ...Eh.. wiem... za dużo pytań... i powinienem iść do lekarza... ale najpierw chciałem wiedzieć czy ktoś też tak miał...

@Wstreciucha: dziękuję za odpowiedź...
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 12 kwie 2007, 00:35

p3ter pisze:ale najpierw chciałem wiedzieć czy ktoś też tak miał...

Miał :)
I był u lekarza. Jeśli wygląda to jak brak pigmentu, bez zgrubień czy innych zmian, to nie masz się czym niepokoić.
Może to być jakaś "stacjonarna" odmiana bielactwa. Poczytaj sobie w necie. Niegroźne schorzenie, które charakteryzuje się właśnie brakiem pigmentu w niektórych partiach skóry.
Przypadek, o którym piszę ma trzy plamki już kilka lat i nic się z nimi nie dzieje.

p3ter pisze:Tylko czy kontakt tej 'zmiany skórnej' z lateksem nie jest niewskazany?

używaj śmiało :)
arg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2007, 23:16
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: arg » 03 cze 2007, 20:26

Mam ten sam problem.... mam taka biala plamke troche bardziej na lewo niz kolega... Jak ta sytuacja w końcu sie wyjaśniła ? Bo nie wiem co robić... ? Już od dłuższego czasu mam to i nie powieksza sie ani nic... Jest leciutko zgrubione...
Awatar użytkownika
motylekkk
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2007, 17:52
Skąd: Jamajka ;)
Płeć:

Postautor: motylekkk » 05 cze 2007, 18:43

Przez internet cięzko zdiagnozować :] A może to prosaki?

Prosak , torbiel (cysta) zastoinowa gruczołów łojowych skóry. Białe lub białożółte grudki i guzki umiejscowione najczęściej na skórze powiek, policzków, skroni oraz na mosznie, prąciu i wargach sromowych.


Jeśli to jest to, to nie ma się czym martwić, to nic groźnego. A najlepiej się wybrać do urologa lub dermatologa, względnie do internisty.
Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, ten jeden raz wystarczy.

Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale zawzięcie do tego dąży...
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 06 cze 2007, 19:55

ja proponuje zajrzeć na stronke www.stulejka.com
lub http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php? ... 237&alt=66
może coś sie wyjaśni. jak nie, to do dermatologa lub urologa :)
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tanda i 208 gości