Jakie znacie ćwiczenia na uda??? !!!

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ewka:-(
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:31
Skąd: z Polski
Płeć:

Jakie znacie ćwiczenia na uda??? !!!

Postautor: Ewka:-( » 27 sty 2007, 20:08

Uprzedam,że przejrzałam wszystkie posty i nie znalazłam takiego tematu.
A więc czy znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na uda. Chciałabym się pozbyć troszke tłuszczyku z ud. Wiem,ze z tej partii ciała jest bardzo ciężko schudnąć.Systematycznie ćwiczę w domku,ale głównie skupiam się na brzuszku...
I LoVe YoU...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 27 sty 2007, 20:20

Ściskanie średniej wielkości piłki pomiędzy udami, w pozycji siedzącej. Możesz to robić np. w trakcie oglądania tv :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 28 sty 2007, 11:54

W wyszukiwarce coś znalazłam:

1.Połóż się na brzuchu, dłonie oprzyj wygodnie na podłodze i rób nożyce pionowe; wciągnij przedtem brzuch i mocno napinaj pośladki. W ten sposób kształtujesz pośladki i tylne części nóg.
Ćwicz w trzech seriach po 25 razy.

2.Leżąc na plecach, podeprzyj się na przedramionach; rób szerokie poziome nożyce tuż nad podłogą; utrzymuj rozwarte nogi przez 2 sekundy.W ten sposób wzmocnisz przywodziciele ud.
Powtórz 15 razy, w trzech seriach

3.Stań w rozkroku na szerokość ramion, stopy równolegle do siebie, dłonie połóż na talii; zrób wypad w przód; wytrzymaj tak kilka sekund, po czym wróć do pozycji wyjściowej.

Wystarczy użyć google.
Awatar użytkownika
Yenna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 14 lis 2006, 18:53
Skąd: Żary
Płeć:

Postautor: Yenna » 28 sty 2007, 18:20

jazda na nartach - jeśli tylko masz taka możliwość, jeśli nie to przysiady, ale takie nie do końca tzn. jesteś przede wszystkim w rozkroku, i kucasz wypinając tyłek do tyłu i zatrzymujesz się, kiedy tyłek jest 10, 15 cm od wysokości kolan
wymachy nogami -> w tył w boki
skakanie na skakance (chociaż to bardziej łydki rzeźbi)
Nie lubię jak spływa w dół spod mokrych rzęs, Dotykając prawą kroplą ust - Zielony deszcz. Jak zalewa policzki i parzy jak lawa, Co z wulkanu gorącym wodospadem spada.
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Re: Jakie znacie ćwiczenia na uda??? !!!

Postautor: Lukasz » 28 sty 2007, 22:13

Ewka:-( pisze:A więc czy znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na uda.

Jazda na rowerze.
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 29 sty 2007, 13:08

Yenna pisze:jazda na nartach

Jeszcze jazda na łyżwach i jazda na basenie <banan> ;)

Połóż się na boku, jedna noga leży prosto i nieruchomo na podłodze, a drugą tniesz powietrze w górę i dół. W owym ćwiczeniu - tak jak w nożycach - im niżej nad ziemią nogami wymachujesz, tym lepszy efekt. :)
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 29 sty 2007, 16:27

regularny seks. Pomaga <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
lemonka
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2006, 22:09
Skąd: z poddasza
Płeć:

Postautor: lemonka » 29 sty 2007, 18:46

TedBundy pisze:regularny seks. Pomaga <diabel>


zwłaszcza jeździec
Awatar użytkownika
Yenna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 14 lis 2006, 18:53
Skąd: Żary
Płeć:

Postautor: Yenna » 29 sty 2007, 21:42

TedBundy pisze:regularny seks. Pomaga <diabel>


o tak seks pomaga na wszystko, na rzeźbę ciała i wszelkie inne dolegliwości, mi nawet bóle głowy leczy <diabel>
Ostatnio zmieniony 29 sty 2007, 21:46 przez Yenna, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubię jak spływa w dół spod mokrych rzęs, Dotykając prawą kroplą ust - Zielony deszcz. Jak zalewa policzki i parzy jak lawa, Co z wulkanu gorącym wodospadem spada.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 29 sty 2007, 21:45

Halo, ale to temat o ćwiczeniach na uda.
Co jeszcze można robić? Biegać, dużo jeździć na rowerze, to wtedy łydki też się jako takie ukształtują. Codzienna jazda na rowerze, po trzy godzinki i za rok, półtora będziesz miała niezły prześwit <evilbat>
Awatar użytkownika
Yenna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 14 lis 2006, 18:53
Skąd: Żary
Płeć:

Postautor: Yenna » 29 sty 2007, 21:50

Skoro mówimy o udach to ja bym proponowała do ćwiczenia przeze mnie opisanego tj. "przysiady, ale takie nie do końca tzn. jesteś przede wszystkim w rozkroku, i kucasz wypinając tyłek do tyłu i zatrzymujesz się, kiedy tyłek jest 10, 15 cm od wysokości kolan" dodać jeszcze dwu kilogramowe ciężarki, które bierzeszw ręce, wtedy nogi muszą pokonywać większy ciężar.
Nie lubię jak spływa w dół spod mokrych rzęs, Dotykając prawą kroplą ust - Zielony deszcz. Jak zalewa policzki i parzy jak lawa, Co z wulkanu gorącym wodospadem spada.
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 29 sty 2007, 22:14

Yenna pisze:"przysiady, ale takie nie do końca tzn. jesteś przede wszystkim w rozkroku, i kucasz wypinając tyłek do tyłu i zatrzymujesz się, kiedy tyłek jest 10, 15 cm od wysokości kolan"

Przy tym trzeba chyba uwazac, zeby kolana nie wychodzily do przodu za linie stop, bo to zle na kregoslup czy na cos innego, nie pamietam, ale zle na pewno!
I jeszcze mozna tak: polozyc sie na boku z wyprostowanymi nogami i unosic noge wyprostowana tak mniej wiecej na pol metra nad ziemie. Kilkadziesiat powtorzen i zmiana nogi :) A potem: znowu lezenie na boku, ngi tym razem zgiete, unosimy jedno noge minimalni i - trzymajac piety przy sobie - "otwieramy: kolano :) No i do bolu, az krew z nosa pojdzie :D
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
Yenna
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 133
Rejestracja: 14 lis 2006, 18:53
Skąd: Żary
Płeć:

Postautor: Yenna » 30 sty 2007, 09:36

katerina pisze:Przy tym trzeba chyba uwazac, zeby kolana nie wychodzily do przodu za linie stop, bo to zle na kregoslup czy na cos innego, nie pamietam, ale zle na pewno!


masz racje, zapomniałam to dodać
Nie lubię jak spływa w dół spod mokrych rzęs, Dotykając prawą kroplą ust - Zielony deszcz. Jak zalewa policzki i parzy jak lawa, Co z wulkanu gorącym wodospadem spada.
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 30 sty 2007, 16:42

najprostrze i najlatwiejsze czynnosci : bieganie, pływanie, chodzenie.
bieganie bardzo ladnie modeluje nogi, rozwija miesnie a przy tym wyrabia cala sylwetke i jest najlepszym cwiczeniem na spalanie tkanki tłuszczowej. Pozatym nie wymaga tyle czasu co np. pływanie. wystarczy tylko dresik i wygodne buty. Sto razy jest lepsze od tych wszystkich cwiczen ktore podajecie bo nei wystarczy zrobic codziennie 50 przysiadow. Cwiczenia musza byc odpowiednio dobrane aby przynosily rezultaty. rowniez intensywnosc ich wykonywanie musi byc ustalona. Oczywiscie majac chwilke np. ogladajac tv mozna wykonywac jakies cwiczonka dla wzmocnienia miesni ale nie oszukujmy sie cudow one nei zdzialaja.
Pływanie - nie rozwija tak bardzo miesni jak bieganie a jest swietne na spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety trzeba dysponowac spora iloscia wolnego czasu zeby moc udac sie na basen tak minimum 3 razy w tygodniu.

Najlepsze rezultaty da CI polaczenie cwiczen.
proponuje codziennie rano zaczac biegac tak po pol godzinki a z biegiem czasu zwiekszac dystans. kilka razy w tygodniu udac sie na basen a wieczorami troszke pocwiczyc.
tak kilka tygodni i rezultaty beda na pewno
o odpowiedniej diecie juz wspominac nie bede

Taki rozklad cwiczen jest bardzo uciazliwy i nie kazdy ma na to czas. To co chcesz osiagnac zalezy tylko od Ciebie ;)
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
piotr147
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2007, 22:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: piotr147 » 30 sty 2007, 22:14

Polecam Karate lub Ju-Jitsu.
Dzięki temu na całym ciele ładnie uformują się mięśnie.
Jest masę zestawów ćwiczeń jak technik i będzie pożytek przynajmniej jak by coś ...
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 31 sty 2007, 18:12

piotr147 pisze:Polecam Karate lub Ju-Jitsu.

zgadzam sie z kolegą, według mnie to jest lepsze niz areobik. Jest takze duzo rosciagania, co zawsze jest wskazane na nozki ;)
polecam
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,

Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.



http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
piotr147
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2007, 22:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: piotr147 » 31 sty 2007, 18:20

Parę lat juz ćwiczę Karate i Ju-Jitsu - widze po sobie.
Mięśnie bardzo fajnie się rozrastają.
Przy okazji powstaje budowa ciała atletyczna.
Już nie wspomnę o kondycji i elastyczności.
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 04 lut 2007, 23:18

piotr147 pisze:Parę lat juz ćwiczę Karate i Ju-Jitsu - widze po sobie.
Mięśnie bardzo fajnie się rozrastają.
Przy okazji powstaje budowa ciała atletyczna.
Już nie wspomnę o kondycji i elastyczności.


eh wystarczy zobaczyc mojego faceta :P <banan>

a tak na powaznie to dobry wpływ maja:
- biegi (wystarczy 5 minut)
- wykroki w przod naprzemian lewa i prawa noga trzymajac caly czs wyprostowany kregoslup
- przysiady , rece albo z przodu wyprostowane albo trzymajac ciezarki (rece wzdluz ciala)
- slynne nożyce

wiecej grzechow nie pamietam <aniolek>
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 05 lut 2007, 18:58

Ja tam lubię moje szerokie uda :P
Znalazłam w sieci taki opis:
"Ćwiczeniem tym wzmacniamy tylne mięśnie uda wykorzystując ciężar własnej stopy. Stajemy wyprostowani przy jakimś stole albo krześle. Zginamy nogę w kolanie tak by stopa wciągu trzech sekund znalazła się jak najbliżej uda. Nie wolno ruszać z miejsca górnej części nogi. Następnie opuszczamy stopę tak by w ciągu trzech sekund znalazła się z powrotem na ziemi. Powtórzyć to samo z drugą nogą. Zmieniamy nogi od 8 do 15 powtórzeń z każdą nogą. Potem robimy odpoczynek i następną serię od 8 do 15 powtórzeń."
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 05 lut 2007, 20:33

jamaicanflower pisze:...
Znaczy machanie stopą do tyłka? :)
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 05 lut 2007, 20:45

sophie pisze:Znaczy machanie stopą do tyłka? :)

Hehe zgadza się :) Tak to opisali, że nie wiadomo, co dokładnie mieli na myśli, ale pod tekstem jest wyjasniający wszystko rysunek machającego faceta :D Odpowiednio machając można przy okazji ubić pupę ;)
Przypominam sobie, że na WF-ie w szkole wykonywaliśmy podobne ćwiczenia, tyle, że w biegu. Zabawny widok - około 20 dziewczyn latających w kółko, podbijając sobie piętami pośladki. Czułam sie conajmniej dziwnie
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 05 lut 2007, 20:57

Hehe zgadza się :)
Mnie początkowo to krzesło bądź stół zmyliło. Dopiero po kolejnym przeczytaniu zrozumiałam o co chodzi :)

Jedno z ćwiczeń, jakie na aerobiku na nogi robiliśmy było coś takiego: staje się w rozkroku, stopa na zewnątrz (jak 2 pozycja baletowa, tyle że nogi szerzej), plecy wyprostowane, biodra trochę do przodu, tyłek wciągnięty i "opuszczanie się" w dół (jak w przysiadzie), kolana na zewnątrz. I tak np 15 razy, potem z poglębieniami na 3, na 6 itd.
Miałam jeszcze opisać inne ćwiczenie, ale już Yenna i Katerina podały.
A na uda i tyłek łyżwy też dobrze działają :D

Ps. My też w szkole biegaliśmy z kopami w tyłek :D
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 05 lut 2007, 22:58

sophie pisze:A na uda i tyłek łyżwy też dobrze działają :D

Zaiste :D
sophie pisze:Ps. My też w szkole biegaliśmy z kopami w tyłek :D

Kto nie biegal? To sie nazywalo skip a albo c (jeden byl wlasnie z nogami do tylka, drugi z kolanami pod brode).
A na nogi to jeszcze wypady w roznych kierunkach sa dobre, takie poglebiane, ale nie do konca, tylko na pol gwizdka :)
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 05 lut 2007, 23:06

katerina pisze:To sie nazywalo skip a albo c (jeden byl wlasnie z nogami do tylka, drugi z kolanami pod brode).
O! No no! Skip :) Jeden i drugi przerabialiśmy :)

Zapomnialam wcześniej dodać w karkolomnym opisie banalnego ćwiczenia, że trzeba nogi tak rozstawić, by po ugięciu kolana nie "wychodziły" za stopy :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 lut 2007, 00:35

A ja sie zastanawiam co lepsze na wymodelowanie nog. Fitness, aerobic (swoja droga czym to sie rozni) czy basen. Bo teraz sie bede na wf zapisywala na studiach i mam do wyboru full opcji i nie mam pojecia.
Awatar użytkownika
jin
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2007, 19:44
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: jin » 06 lut 2007, 10:28

Basen najlepszy :)
Jego efekty beda najbardziej korzystniejsze w dalszym zyciu..
A i moze odkryjesz talent plywacki :P
"For my entire life, I've chosen to fight for no one but myself. My dedication, and my study of the sword, was for no one but myself. Until now..."
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 07 lut 2007, 15:15

basen najlepszy, bo wyszczupla.

ale dobre są jeszcze cwiczenia take, ze sie leży na boku, podnosi jedną nogą i zgina i prostuje kolana. i jeszcze wykopy nóg do tyłu w postaci kleczącej ;) nie polecam przysiadów, bo wtedy się rzydkie mieśnie wyrabiaja (tz. co kto lubi, ja akurat tych mieśni nie lubie jak sa widoczne)
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości