Recenzje produktow :)

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2007, 12:53

jamaicanflower pisze:alsam do ciała o pojemności 200 ml
Maly. Ja zazwyczaj uzywam o pojemnosci 400 :D Choc teraz mi bardzo pasuje to maslo co mam.
megane pisze:a też bardzo lubię ten waniliowy balsam St.Ives
Zapamietac zeby wyprobowac :D
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 13 sty 2007, 12:57

larena pisze:rozrabiasz sobie henne z wodą utlenioną

I wlasnie dlatego henna moze nieco rozjasniac rzesy - woda utleniona przeciez rozjasnia.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 21:07

moon pisze:Ja zazwyczaj uzywam o pojemnosci 400

To Ty balsam wybierasz kierując się jego pojemnością ?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 13 sty 2007, 21:27

Pojemność też istotna sprawa. Jak mam do wyboru dwie wielkości, zawsze biorę większą :)
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 22:10

sophie pisze:Pojemność też istotna sprawa. Jak mam do wyboru dwie wielkości, zawsze biorę większą

a jakby Ci ten produkt nie pasował?
Awatar użytkownika
sexyflame
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:07
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: sexyflame » 13 sty 2007, 22:15

To już czepianie się szczegółów :)
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 13 sty 2007, 22:23

Dokładnie. Gosia, no co Ty? Jak ktoś ma do wyboru np. trzy pasujące mu produkty, to wybiera ten, który ma pojemność 400 ml.
Grace

Postautor: Grace » 13 sty 2007, 22:30

Tak sobie pomyslałam, że jak znam produkt to kupie 400ml, bo sprawdzony, a jak nie uzywalam, to mniejszy
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 13 sty 2007, 22:37

Gosia... pisze:a jakby Ci ten produkt nie pasował?
To znaczy jakbym stwierdziła po kupnie, że mi jednak nie pasuje?
Mam sporo przetestowanych balsamów, więc problemu nie ma.
Ale jeśli jednak by się okazało, że jakiś nowy nie pasuje, to ląduje w dolnej szufladzie pod blatem w łazience. I albo czeka na lepsze czasy, albo koniec końców w koszu :)
Poza tym, nie zawsze są wieksze/mniejsze opakowania. Np chciałabym, żeby jeden z balsamów Avene był większy, bo mi to pudło na krótko starcza. Ale nie ma :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2007, 09:58

Gosia... pisze:To Ty balsam wybierasz kierując się jego pojemnością ?
Tez wazna sprawa, tez jeden z czynnikow wyboru.
Gosia... pisze:jak znam produkt to kupie 400ml, bo sprawdzony, a jak nie uzywalam, to mniejszy
Ja i tak kupie wiekszy bo jesli bedzie ok i bylby miniejszy to za jakis krotki czas znow po niego szorowac do sklepu by mi sie nie chcialo. A jak jest sprawdzony to kupuje np 2-3 butle od razu po 400 ml <aniolek>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 14 sty 2007, 18:29

Poza tym, większe z reguły są bardziej ekonomiczne :) I lepiej kupic 1 duży, niż 2 małe...
Awatar użytkownika
Pani Batman
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:39
Skąd: Bdg
Płeć:

Postautor: Pani Batman » 18 sty 2007, 10:29

witam:)

poczytalam troszku ten post i niezle macie doświadczenia, przydadza sie na pewno!:)

moze teraz moje ostatnie....
bylam w Niemczech i namowiono mnie na niemieckie kosmetyki, nigdy wczesniej nie probowalam, ale mysle sobie a co tam- cena byla taka korzystna, ze nawet w razie niepowodzenia nie zalowalabym. Więc 'odkrylam'

- suuper balsam po niecale Euro(!) ELDENA z Avocado-suuper, rewelacyjnie nawilza, sie nie klei i jest duzy ( 500ml)

- rewelacyjny krem do twarzy (po 2 Euro) BIOCURA Beauty. Wzielam Nachtcreme,ale byly takze na dzien i przeciwzmarszczkowe. Super sie wchlania, ma piekny, delikatny zapach i daje poczucie nawilzenia. Jestem nim po porstu zauroczona!

Nie orientuje sie czy produkty sa dostepne w Polsce (choc zapewne tak, bo w koncu ludzie. chocby na rynku, sprowadzaja) ale polecam serrdecznie. I to za tak mala kase!


aaa i moze jeszcze o mojej wpadce kosmetyczno-balsamowej ale juz w Polsce-> firma Ed9ar;balsam do ciala z ekstraktem z naturalnego jedwabiu- nie wchlania sie, gryzie po nasmarowaniu i klei sie wrrrr -a mial byc super ;)
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 18 sty 2007, 13:28

O matko! Samo wyprodukowanie opakowania, nawet w Chinach, kosztuje wiecej niz 1 E. Nie zaryzykowalabym swojej skory...

Nie wiem czy zauwazylyscie, ze brwi sa slaba strona Polek. Albo je wyrywaja do kreski (na szczescie juz rzadziej), albo wlasnie smaruja na czarno. Nie wiem skad to sie bierze, bo jest to zupelnie przeciwny trend do reszty swiata, moze poza Rosja (tez wyrywaja) i Arabkami (maluja brwi). Zwykle makijazysci i stylisci nie maluja brwi, lub bardzo delikatnie. I skarza sie, ze nawet modelki maja za bardzo wyrwane.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 sty 2007, 18:08

Miltonia pisze:Zwykle makijazysci i stylisci nie maluja brwi, lub bardzo delikatnie. I skarza sie, ze nawet modelki maja za bardzo wyrwane.
No ja nigdy sensu w tym wiekszego nei widzialam. Jak sa krzaczory to wiadomo wyregulowac ale zeby je malowac? Po co? :?
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 19 sty 2007, 08:58

Delikatnie mozna, ale nie tak, ze tworza jednolita mase (kreska), a raczej zeby troszke je podkreslic, jesli sa bardzo jasne np.

A ja moge polecic linie Ireny Eris, ale ta profesjonalna, ktora kupuje sie w gabinetach. Jestem mile zaskoczona jakoscia, choc opakowania sa jeszcze nie do konca wlasciwe. Tzn mi sie nie podobaja, jakis taki plastik nie taki, ale moeze sie czepiam. Tylko ceny im podskoczyly... . Postanowilam wspierac polskie produkty, skoro nie sa juz takie, ze wypalaja skore...
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 19 sty 2007, 11:16

Miltonia pisze:a raczej zeby troszke je podkreslic, jesli sa bardzo jasne np.

no ja czasami lekko musne grafitowym cieniem do powiek, wtedy sa ładniejsze, ale róznica jest minimalna. Jestem blondynka wiec nie bede sie uczerniała
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 08 lut 2007, 14:20

Ja ostatnio spróbowałam Antycellulitową emulsję do ciała z AA kosztowało to chyba z a10 zł w Rossmanie ale już po 10 dniach smarowania widać poprawę, a skóa jest fajnie napięta. na pewno cellulit całkiem mi nei zejdzie ale już widać poprawę. Jak ktoś ma z nim problem to polecam tn balsamik
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 lut 2007, 16:26

Rebeca2006 pisze:a skóa jest fajnie napięta

o to fajnie. ale czy on ma tez własciwosci nawilzajace. bo ja przy mojej wodzie mam przesuszona skóre
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lut 2007, 17:37

Czy jest j akis kosmetyk ktory odchlorowuje wode?
Jak na razie slyszlam tylko o jakis proszkach do akwarium.
Pot rzebne mi takie cos koniecznie! ;(
icha
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2007, 18:43
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: icha » 08 lut 2007, 18:51

Jeśli chodzi o kolorowe kosmetyki to dla mnie numerem jeden jest fluid Lancome Adaptive i korektor do cieni pod oczami YSL (może nie najtańsze, ale rewelacyjne - korektora używam od dwóch lat i juz przy nim zostanę. Fluidu uzywam od trzech miesięcy i chyba nie miałam lepszego)
Natomiast w dziale balsamy do ciała moim typem jest balsam z serii lipikar la roche posay. Cudownie nawilża, łagodzi podrażnienia i moga go używać nawet alergicy.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 08 lut 2007, 20:17

Dzindzer pisze:
Rebeca2006 pisze:a skóa jest fajnie napięta

o to fajnie. ale czy on ma tez własciwosci nawilzajace. bo ja przy mojej wodzie mam przesuszona skóre

Jak dla mnie dobrze nawilża ale szczególnie przesuszonej nie mam, ale nawilza. A z takich dobrze nawilzających to ten z garniera "opatrunek w melczku" czy jakos tak jest dobry. I keidys taki z Avonu miałam w dużej butelce nie pamietam nazwy ale tez dobrze nawilzajacy byl.

[ Dodano: 2007-02-08, 20:20 ]
Czy jest j akis kosmetyk ktory odchlorowuje wode?
ale jaką wode chcsz odchlorowywać ??? Bo chyba nie w akwarium?
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2007, 00:57

Rebeca2006 pisze:ale jaką wode chcsz odchlorowywać ??
W wannie. A jaka inna?
Grace

Postautor: Grace » 10 lut 2007, 01:13

róż do policzków Diora (nie znam ceny) - trwały, delikatny, matowy. Ocena : 6
balsam do ciała nawilżający o zapachu manadrynek Avon (pewnie ok 10zł). Nwilża, zapach śliczny i trwały.
balsam do ciała milk and honey Oriflame ( ok 30zł) - świetnie nawilża, intensywny, przyjemny zapach. Ocena : 5
tusz pogrubiający GG Oriflame(cena: 30zł) pogrubia, wydłuża, ale niestety jest dość gęsty. Ocena: 4
krem do rąk silk and cashmere Oriflame (cena 8zł) - średnio nawilża, a nawet słabo, mydlany zapach. Ocena: 2
mleczko do demakijażu Soraya (skóra dojrzała) - cena:8zł - bardzo mnie oczy szczypały przy demakijażu, nie dałam rady zużyć do końca. Ocena: 2
mleczko do demakijązu Garnier ( skóra sucha) cena: 10zł - delikatne, super nawilża i slicznie pachnie. Ocena: 6!
antyperspirant Lady speed stick - 24/7 fresh fusion cena:10zł- zapach wydaje się być ostry, ale na skórze nie pachnie prawie wcale, nie pozostawia śladów na bluzce, zapobiega poceniu skutecznie. Ocena: 5
krem do twarzy Nivea soft cena:5zł - super nawilża i jest delikatny. Ocena: 6
szampon do włosów sunsilk zwiększający objętość - cena: 6zł przyjemny zapach, dodaje objętości wyłącznie po wysuszeniu włosów suszarką. Ocena: 5
krem dodający objętości sunsilk - cena:7zł . Nadaje się do aplikowania wyłącznie, gdy masz zamiar wysuszyć dokładnie włosy suszarką. W przeciwnym razie włosy wyglądają na przetłuszczone. Obciąża włosy, plus za zapch. Ocena:3-
pomadka nawilżająca Matt Oriflame - cena: ok7zł - super zapach i smak, nawilża jak balsam do ust i dodatkowo zadaje ustom delikatny kolor. Ocena:6
Ostatnio zmieniony 10 lut 2007, 14:47 przez Grace, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 10 lut 2007, 11:11

Gosia... pisze:Polecam: mleczko do demakijażu Soraya (skóra dojrzała) - cena:8zł - bardzo mnie oczy szczypały przy demakijażu, nie dałam rady zużyć do końca. Ocena: 2

To chyba jednak nie polecasz ;-)
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 lut 2007, 12:49

Gosia... pisze:balsam do ciała nawilżający o zapachu manadrynek Avon (pewnie ok 10zł). Nwilża, zapach śliczny i trwały.
Z jakiejs serii konkretnej? :>

Ja odradzam wszystko co ma nawilzac z Oriflame - dzieki Bogu udalo mi sie dojsc do lazdu ze skora po i ch kremie do twarzy ktory sprawil ze ciagle mialam przesuszna skore i luszczaca sie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 lut 2007, 14:37

zieki Bogu udalo mi sie dojsc do lazdu ze skora po i ch kremie do twarzy ktory sprawil ze ciagle mialam przesuszna skore i luszczaca sie.


źle dobrałaś produkt, nieodpowiednio do cery, po prostu :) Nie ma co na firmę kląć :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 10 lut 2007, 14:40

TedBundy pisze:Nie ma co na firmę kląć :D
Reszta ich produktow bo prubowalam jakis balsamow byla rownie ch... tak jak jakis super hiper tusz do rzes :/

[ Dodano: 2007-02-10, 14:43 ]
Probowalam od nich kremu do twarzy, ze 3 roznych balsamow, kremow do rak i tuszu - nigdy wiecej nic od niech nie kupie.
Grace

Postautor: Grace » 10 lut 2007, 14:46

moon pisze:prubowalam

próbowałam, to raz

TedBundy pisze:Cytat:
zieki Bogu udalo mi sie dojsc do lazdu ze skora po i ch kremie do twarzy ktory sprawil ze ciagle mialam przesuszna skore i luszczaca sie.


źle dobrałaś produkt, nieodpowiednio do cery, po prostu Nie ma co na firmę kląć

Źle dobrałaś moon krem po prostu. Ale powiem szczerze, że Oriflame ma mało produktów, które mi odpowiadają. Mam dostęp do wypróbowania całego ich asortymentu, dlatego umiem sobie coś z tego wybrać, ale jak Ty, Moon go nie masz, to się dziwię, że tak oceniasz tę firmę. Cześto mi się zdarza zwracać ich produkty, gdy mi nie pasują.

moon pisze:Gosia... napisał/a:
balsam do ciała nawilżający o zapachu manadrynek Avon (pewnie ok 10zł). Nwilża, zapach śliczny i trwały.
Z jakiejs serii konkretnej?

Juz patrzę - Re-charge, senses.
Ja natomiast nie lubię Avonu, denerwuje mnie już samym katalogiem i durnymi w nich opisami produktów typu " naoczny cień do powiek". Balsam dostałam i musze przyznać, że niezły, ale są lepsze.
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 10 lut 2007, 17:29

to raczej nie kwestia złego doboru produktu do rodzaju skóry...bo to przecież żadna sztuka jak się wie jaki ma się rodzaj cery dobrać np. krem...a jakości kosmetyków oriflame bo nie pierwszy raz spotykam sie z taka ich oceną (kiepską oceną). no i oczywiście własną, bo doświadczyłam tej jakości na swojej skórze...i to prawda..że to co miało nawilżać zadziałało zupełnie nie tak...a tusz do rzęs kruszył się prawie zaraz po wyschnięciu. po toniku pojawiły mi się centki. wypróbowałam też kilku innych ich kosmetyków ...a wszystkich dlatego nie...bo szkoda mi było tracić na nie pieniądze i oczywiście nie chciałam dłużej na sobie eksperymentować...

a niemieckie kosmetyki ELDENA, a zwłaszcza mleczko kosmetyczne, żele pod prysznic i balsamy do ciała są rewelacyjne.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 10 lut 2007, 22:18

moon pisze:prubowalam
Wstydziłabyś się :P
Gosia... pisze:Ja natomiast nie lubię Avonu
Ja zarówno Avonu jak i Oriflamu nie lubię, z plusem dla Avonu za bardzo ładne linie zapachowe.

Jedyna firma, która nigdy mnie nie zawiodła to stara, poczciwa Nivea. Większość kosmetyków staram się wybierać od nich. Ostanio używam nawet podkładu dla nastolatek Nivea Visage Young, a co mi tam- taka stara w koncu nie jestem :-)
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"


Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości