okres - czy musi byc męczarnią???? :( :( :(

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

s_h_e
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2005, 17:55
Płeć:

okres - czy musi byc męczarnią???? :( :( :(

Postautor: s_h_e » 23 sty 2005, 18:27

Mam cholernie męczący problem... Otóz miesiąc w miesiąc, przezywam niesamowite meki z powodu okresu :( (na szczescie tylko 1 dzień) Nikomu nie zycze takiego bólu, przy którym mdleje, majacze i wymiotuje a to tylko z powodu nieuniknionej miesiaczki. Byłam z tym problemem u ginekologa. Pani przepisała mi tabletki antykoncepcyjne, które ku mojemu zdziwieniu pełnia takze role lecznicza. Problem w tym ze wcale mi one nie odpowiadaly, przytyłam, czułam sie jakos dziwnie.... cóz, to w końcu hormony, które wpływaja na cały organizm i nie mozna z nimi "igrac". Wołałam juz je odstawic i jak co miesiac faszerowac sie proszkami które to zaczynaja na nie nie działac :567: . Prosze, podzielcie sie ze mna swoimi spobami na silny ból. Jesli macie jakies inne, sprawdzone sposoby z medycyny niekonwencjonalnej :) Byłabym wdzięczna...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sty 2005, 18:30

Idz do niej jeszcze raz i niech Ci przepisze inne.
Poza tym jakie Ci przepisala za 1 razem?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 23 sty 2005, 18:34

Wiem, że Mefacit-takie tabletki na receptę, są dobre. Miałam w liceum koleżankę, co źle przechodziła te dni i te proszki chwaliła. Ja to bym radziła ginekologa zmienić, jak na takie dolegliwości zadowala Cię tabletkami antykoncepcyjnymi...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 23 sty 2005, 18:51

Mam podobny problem..moj pierwszy dzien okresu tez jest nie do wytrzymania i jedyne co mi pomaga to lezenie w wannie z goraca woda, jakos wtedy sie wszystko uspokaja w organizmie.. przynajmniej na mnie tak to dziala , nie wiem jak bedzie u Ciebie.
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 23 sty 2005, 19:27

Ciesze się, że nie mam takich problemów z okresem. Słyszałam o tym, że są tabletki (być może to te o których pisze Leszczynka) które bardzo zmniejszają dolegliwości związane z okresem. Podobno bardzo są pomocne. U mnie największy problem związany z tymi dniami to jedynie rozdrażnienie.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
karol

Postautor: karol » 23 sty 2005, 20:23

Bo poszłas do kobiety ginekologa , a to bardzo duzy błąd i pewnie to jeszcze stara zgrega była z rejonu !! :547: :547:
ale w jednym dobrze zrobiła przepisała Ci tabletki Antykoncepcyjne , tylko zapewne nie takie jakie potrzeba , skoro Ci nie pasowały , powinnaś je zmienic , na inne , idż do fachowca w tej dziedzinie czyli faceta , inaczej zawsze bedziesz miala kłpoty , ja polecam Ci "LOGEST" nie przytyjesz , piersi Ci urosną troche , bedziesz miala regularne okresy i powinny bóle ustapic , ale ja ginekologiem nie jestem wiec nie traktuj to jako rady ! wez tylko pierwsza czesc tego posta za dobrą rade ! bo takowa ona jest ! :564:
Leszczynko ! a co miala przepisać ??? przeciwbólowe ??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 sty 2005, 20:28

Oj znam Twój ból...
Mam podobnie jednak mój lekarz kazał tylko przeciwbólowe leki brać i nospę i żeby to były rózne leki!Bo jak np cały czas bierzesz ten sam to przestaje na ciem działać.
Pytałam się o pigułki, ale mi zwyczajnie wyjaśniła, że nie ma sensu szprycować się hormonami przez cały cykl tylko dla tych 2-3 pierwszych dni.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 23 sty 2005, 20:53

szczerze przyznam ze nie wiem co to znaczy cierpiec z bólu w czasie okresu bo najzwyczajniej nie mam takich dolegliwosci....teraz pewnie powiecie "taka to ma dobrze" no ale wiadomo nie ma nic za darmo i tak oto w zamian za bezbolesny okres mam baaaaaaaaaardzo nieregularny cykl zdarzyło mi sie nie miec okresu przez 77dni!!!A najgorsze ze nawet tabletki anty tego nie uregulowały gdy przestałam je brac....wiem powinnam isc do lekarza bo to tak nie powinno byc ale jak narazie musze wyleczyc sie z traumy po ostatnich doswiadczeniach u lekarza
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sty 2005, 20:57

Karol - co za roznica czy kobieta czy facet? I jeden i drugi ginekolog zapisze tabletki. I jeden i drugi zapisze wpasciwie pierwsze lepsze, bo kazdy wie ze jak nie beda pasowaly to sie zmieni :)
karol

Postautor: karol » 23 sty 2005, 21:05

Nieprawda! jest tu róznica
Agata ...pewnie też byłas u kobiety ...wiec sie nie dziwie ! :564: :564: :564:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sty 2005, 21:17

Niech ida do faceta. ciekaw jestem co on im zapisze.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 23 sty 2005, 22:20

Łoł, o wymiotach i mdleniach z powodu okresu to jeszcze nie słyszałam :549: Ja też pierwsze dni mam bardzo bolesne - nie wiem co ze sobą zrobić, żeby złagodzić ten ból... albo chodzę w pół zgięta po domu w kółko, albo leżę przybierając coraz to nowsze pozycje, a tak to szprycuję się zwykłymi tabletkami przeciwbólowymi, chociaż żadna no-spa czy vegantalgin na mnie nie działają.
Poza tym nie ma to jak ruch.... przynajmniej dla mnie.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 24 sty 2005, 00:18

Podobno poród pomaga ;)
Smith&Wesson - the original point&click interface
Awatar użytkownika
morte
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:16
Płeć:

Postautor: morte » 24 sty 2005, 01:45

Podobno poród pomaga 004.gif

W mojej rodzinie wszystkie kobiety mialy z tym problem.
Ich meczarnie podczas okresow skonczyly sie po urodzeniu pierwszego dziecka.
....
s_h_e moze powinnas postarac sie o dzidzie :)

a tak w ogóle to przykro jest patrzec na swoja kobitke zwijajaca sie z bolu...
chcialoby sie pomoc tylko nie ma jak...
karol

Postautor: karol » 24 sty 2005, 08:33

Dlatego pisalem , do ginekologa , on znajdzie sposób , tyle ze nie bedzie On taki jak wam sie wydaje , na mój gust przepisze tabletki antykoncepcyjne ! ale przepisywanie no -spa :547: :547: :547: no tak cóz powiedzieć ! :564:
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 24 sty 2005, 14:30

na mój gust przepisze tabletki antykoncepcyjne

w moim wypadku nawet branie tabletek anty nie pomogło jak cykl był nieregularny takim pozostał...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 sty 2005, 14:40

agata pisze:
na mój gust przepisze tabletki antykoncepcyjne

w moim wypadku nawet branie tabletek anty nie pomogło jak cykl był nieregularny takim pozostał...


ale im chyba chodzi o usmierzenie bolu...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 24 sty 2005, 21:25

ale im chyba chodzi o usmierzenie bolu...


tak oczywiscie tylko mówie ze tak jak mi nie pomogły na regulacje cyklu tak jej nie musza pomóc przeciwbólowo a poza tym po odstawieniu tabletek okres jest bardziej bolesny chyba ze ktos zamierza sie faszerowac tym do konca zycia w co watpie
karol

Postautor: karol » 24 sty 2005, 21:42

jakie to w koncu Ci tabletki przepisano dowiemy sie ???czy nie !!
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 24 sty 2005, 21:44

Moja kobietka również cierpiała podczas okresu póki nie poznała mnie :564: Naprawdę Ustabilizowanie się jej okresu to była sprawa 4 miesięcy teraz już nie cierpi.
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 24 sty 2005, 22:59

Moja kobietka również cierpiała podczas okresu póki nie poznała mnie Naprawdę Ustabilizowanie się jej okresu to była sprawa 4 miesięcy teraz już nie cierpi.

cudotwórca czy co??
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 sty 2005, 23:26

Ten Typ tak ma :D
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 24 sty 2005, 23:38

mnie osobiscie branie tabletek antykoncepcyjnyh bardz pomoglo na bole menstracyjne.Tez mialam je potworne,potafilam w przeciagu 5 godzin wziac 8 tabletek a bol nadal nie ustepowal..byl jedynie do wytrzymania :(

teraz potafie nawet obyc sie bez proszkow :) a jsli juz wezme to tylko pierwszego dnia i jedna :)

bardzo pomaga tez przykladanie cieplego termoforu do brzuszka.kapieli w wannie z goraca woda nie polecam,moze spowodowac ogromnie mocne krwawienie.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 25 sty 2005, 01:36

Znam ten ból :( .Jak byłam nastolatką,to też "umierałam" co miesiąc.Nie pamiętam co wtedy robiłam,ale na pewno leżałam przez cały pierwszy dzień.Co to był za ból!Skórcze porodowe normalnie!Brrr.... :553:
Fakt - po porodzie przeszło.

Polecam znaleźć sobie dobrego homeopatę.

Pozdrawiam i łączę się w bólu :588:
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 25 sty 2005, 01:40

Hmmm. Są różne czynnki Które moga wpłynąc na to że kobieta okres przeżywa ... W bardziej delikatnie.... Tak Ten Typ tak ma ......

:564:
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
karol

Postautor: karol » 25 sty 2005, 14:20

Dalej nie napisala co to jej przepisano , czy mnie nie widac ze pytam !! czy to celowe to nie odpowiadanie ! Agaty na mój post !
CO ZA TABLETKI CI PRZEPISALA !!
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 25 sty 2005, 16:23

tabletki anty które brałam to było novynette........no i niby jednym z ich zalet miało byc regulowanie cylku :)
Błękitnooka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2004, 17:14
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: Błękitnooka » 25 sty 2005, 19:14

Ja tez niestety miałam bolesne miesiączki i pamietam jak w podstawówce wychowawca przywoził mnie do domu. A że nie lubie brać tabletek to męczyłam się. Ale pomagał mi ruch. Teraz biore tabletki anty i nic nie czuję a biore Mercilon. Kiedyś jak miałam ok.20 lat trafiłam do ginekologa-mężczyzny (starszego) i to prywatnie, przepisał mi Triquilar (chyba tak to sie pisze). To był z jego strony idiotyczny pomysł bo na takie tabletki za młoda jeszcze byłam i watróbka mnie bolała. Poza tym poród raczej nic mi nie pomógł a ponadto nadal mam okres 7 - dniowy. Pewna pani ginekolog przepisywała mi rózne tabletki anty na skrócenie ale nie ma na mnie sposobu jak widać. Mój stały ginekolog to mężczyzna ale jakos nie wpadł na taki pomysł, no cóż, jego to nie dotyczy :)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 25 sty 2005, 20:33

witam i znam ten temat ze swojego zycia - niestety. pamietam jak mialam bardzo ciezki dni - kiedy dosłownie bolało mnie wszystko i ta krew bleee:((( byłam u ginekologa i przepisała mi Castagnus - to ziołowe leki na wyregulowanie i zmniejszenie intensywności miesiączki. Sa bezpieczne, trzeba je brac codziennie. Moja ginekolog powiedziala mi ze efekty beda widoczne po ok pol roku, ale mi po miesiacu miesiaczki stały sie mniej bolesne i regularne:) wiec jest ok. teraz zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne - Harmonet i miesiaczka trwa mi 3 dni 9 a czasem potrafila trwac ok 10) i jest jeszczej mniej obfita:)) wiec warto po prostu znalezc dobrego ginekologa i isc do niego po rade - w koncu takich ich zawod za ktory im placa by sie głowili nad takimi sprawmi, co nie:) pozdrawiam :564:
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
karol

Postautor: karol » 25 sty 2005, 20:51

novynette ile let ten ma lat ?? :547:

7 dniowe okresy to ze tak powiem rzecz prawie normalna i bardzo wiele kobiet tak ma , wiec nie widze problemu !

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości