Żele czy akryle ?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

ingrid
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 05 lip 2007, 12:49
Skąd: z nieba..
Płeć:

Żele czy akryle ?

Postautor: ingrid » 30 wrz 2007, 16:01

No więc.. mam pytanie do pań, mianowicie :

Od jakiegoś czasu mam zamiar założyć sobie żele bądź akryle.. i za chiny nie mogę sie zdecydować :D może pomożecie mi jakoś ? Będę bardzo wdzięczna, jeżeli któraś z Was pomoże mi dokonać dobrego wyboru :D na pewno nie jedna miała styczność z jednym bądź z drugim, więc proszę o oświecenie mnie jakie są wady i zalety żeli jak i akryli. ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 30 wrz 2007, 16:04

Pod żele często dostaję sie powietrze, szczególnie u osób, które luba dłubać w paznokciach (jak ja), lub obgryzały paznokcie. Ale mniej niszczą też paznokcie.

Akryle są trwalsze, podobno się je uzupełnia rzadziej, no ale są też droższe i bardziej niszczą paznokcie.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 01 paź 2007, 02:06

moja siostra i mama mialy zelowe paznokcie, bardzo to ladnie wygladalo, ale po 3 tygodniach trzeba robic wypelnienie, jak dla mnie to za czesto zdecydowanie ;)
Siostra miala na dlugich, mama na swojej dlugosci. Od razu inne dlonie :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 01 paź 2007, 14:28

Yasmine pisze:Pod żele często dostaję sie powietrze, szczególnie u osób, które luba dłubać w paznokciach (jak ja)
ja tez dlubie ale zele zdecydowanie dluzej nosilam niz akryle
Yasmine pisze:Ale mniej niszczą też paznokcie.
dlatego to ogromny atut zeli i z tym nie sposob sie nie zgodzic.
Yasmine pisze:Akryle są trwalsze, podobno się je uzupełnia rzadziej, no ale są też droższe i bardziej niszczą paznokcie.
akryle w moim miescie sa tansze od zeli, bo sa wlasnie mniej trwale, min przez to ze sa mniej elastyczne i przy byle jakim puknieciu czesto pekaja a zele nie. A co do niszczenia to sie zgadzam, bo do akryli plytka jest mocniej spilowywana niz do zeli.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 01 paź 2007, 14:40

SaliMali pisze:przy byle jakim puknieciu czesto pekaja a zele nie.

mi pękł żel przy tak słabym puknięciu, że :|.

No, ale jak już pisałam kiedyś nigdy nie zrobię już takiej krzywdy moim paznokciom. Półtorej miesiąca już odrastają i są strasznie słabe :/.

Do tego powietrze dostawało się po tygodniu do każdego paznokcia. A robiłam w kilku zakładach, podobno mam taki rodzaj paznokcia :|.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 01 paź 2007, 14:57

Yasmine pisze:mi pękł żel przy tak słabym puknięciu, że
Ojej, to lipa jakas. Mi na szczescie nic sie nigdy z rzadnym nie stalo a nie oszczedzalam ich.
Yasmine pisze:nigdy nie zrobię już takiej krzywdy moim paznokciom
ja nie wykluczam, ze keidys znowu zaloze, ale na razie moje musza zdecydowanie odpcozac
Yasmine pisze:Półtorej miesiąca już odrastają i są strasznie słabe .
moje tez i jakies pozolkle, ale i tak w lepszej kondycji niz po akrylach.
Yasmine pisze:Do tego powietrze dostawało się po tygodniu do każdego paznokcia. A robiłam w kilku zakładach, podobno mam taki rodzaj paznokcia
ja na szcescie az tak nie mialam, dopiero jak juz tak pozadnie odrastaly to powietrze sie dostawalo
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 01 paź 2007, 15:08

Ja jakos nie oczuwa specjalnej potrzeby robienia paznokci. Na jakas wazniejsze okazje czy cos to owszem, moze kiedys sie skusze. Tak na co dzien to nie pamietam nawet o tym, zeby je pomalowac.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 01 paź 2007, 15:27

Ja mam własne mocne i bez problemu moge je zapuscic. jednak jakbym mila sobie robic pazurki, wybralabym zele.
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 01 paź 2007, 15:31

Mia pisze:Ja jakos nie oczuwa specjalnej potrzeby robienia paznokci
bo moze nigdy nie mialas krotkich, brzydkich i lamliwych? ja nawet jak mam bardzo krotkie to mi sie rozdwajaja i sa okropne. Witaminy, skorzypy, trany nie pomagaja :(
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 02 paź 2007, 20:41

Żele przez rok nosiłam i zawsze byłam z nich bardzo zadowolona. Robiłam co dwa tygodnie i nigdy nie miałam problemów. O wiele lepsze od łamliwych akryli. I zdecydowanie lepiej wyglądające.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 06 paź 2007, 08:57

Jak juz to zel lepszy. Ale trzeba sie liczyc z tym, ze paznokcie po zdjeciu sa w strasznym stanie. Musza dochodzic do siebie okolo 3 misiecy i jest to tak samo kosztowne jak zel. polecam raczej zadbanie o wlasne paznokcie i wlozenie w to tyle wysilku co w nakladanie, kosmetyke i uzupelnianie zelu. Trzeba malowac odzywka, wcierac oliwke w skorki i chodzic na zabiegi terapeutyczne. Polecam miejsce ktore maja produkty Nail Tek. Przy takim zadbaniu kazdy naturalny paznokiec bedzie ladny. Przeciez zel nie bedzie na cale zycie. Predzej czy pozniej trzeba bedzie cos zrobic z naturalnymi paznokciami.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 12 paź 2007, 13:09

Sama od ponad roku nosze zele,innych nie mialam wiec nie wiem jak to jest.Zdecydowalam sie na to rozwiazanie w zwiazku z tym,ze moje naturalne paznokcie lamaly sie i rozdwajaly i jakos zadne zabiegi im nie pomagaly,a zawsze chcialam miec dlugie paznokcie.Z teorii wiem ,ze podobno sa "zdrowsze" (o ile w ogole mozna tak powiedziec o sztucznych paznokciach i materialach nanoszonych na nie)od akryli.Czasem dostanie sie pod nie powietrze,czytalam gdzies,ze w zwiazku z tym mozna sie grzybicy paznokcia nabawic.Czy to prawda nie wiem.Ja nic przez caly czas posiadania owych paznokci nie zauwazylam.Uzupelniam raz na miesiac czasem nawet troche dluzej bo wolno mi paznokcie rosna.
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 16 paź 2007, 22:25

Każde paznokcie sztuczne powoduja zniszczenie płytki paznokciowej w mniejszym lub wiekszym stopniu...i nie jest to zależne od rodzaju materiału z jakiego są wykonane.Wszystko zależy od twojej płytki paznokciowej.
Przede wszystkim powinnaś sie upewnic czy nie masz zmian na płytce ,jak i czy nadaje sie ona do takiego zabiegu.Bo nie kazdy moze nakladac sobie żelowe czy akrylowe paznokcie.Dobrze wykonany zabieg przy paznokciach żelowych zapewnia ci długotrwały efekt i ładny wyglad.Są cieńsze od Akrylowych i wygladają estetyczniej.Na Akrylu można za to wyczarowac róznego rodzaju wypókłe wzory czego w przypadku żeli ni uzyskasz....Jest to mozliwe jedynie przez umieszczenie wypukłosci na żelu w przypadku akrylu mozna tworzyc samemu wzory.Są też osoby łączące żel z akrylem.Wtedy wzór jest akrylowy a płytka żelowa.
Jesli masz delikatne paznokcie polecam żele.
Z jakiego powodu chcesz zrobic sobie paznokcie?
W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept
W wzburzonym morzu oblicze Twe
W gwieździstym niebie oczu Twój blask
W słodyczy miodu pocałunków smak
Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię
W ślad po twych stopach pójdzie mój cień

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości