Podejrzenie torbiela jajnika

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Pani Batman
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:39
Skąd: Bdg
Płeć:

Podejrzenie torbiela jajnika

Postautor: Pani Batman » 27 mar 2007, 17:45

Witam:)

Jakis czs temu krążył tu moj temat o spozniajacej sie miesiaczce (42dni trwal cykl). Przyszla a i owszem, ale trwala...14 dni! Po skonczeniu po 2 tyg przyszla nastepna. Szczerze mowiac bylam wykonczona-tyle stracilam krwi w tak krotkim czasie. Ta miesiaczka tez trwala dlugo bo 12 dni. Bylam tydzien temu u lekarza (podobno super specjalista). Wysluchal mnie, popatrzyl na kalendarzyk.
Powiedzial,ze mam przyjsc do 3 dni po miesiaczce lub jak nie dostane to na samym poczatku kwietnia. Podejrzewa torbiel jajnika lub sprawy hormonalne ('choć wygłąda mi to bardziej na to 1.'-cytat). Podczas nast wizyty mam miec robione dopochwowe USG. Mam kilka pytan:

-takie badanie na 100% wykryje takie zmiany
-co potem ( jak sie okarze ze to torbiel)?
-czy na to badanie,jak na zwykle USG trzeba isc z pełnym pecherzem czy wrecz odwrotnie na czczo...?
-jest jakas inna diagnoza wg was jaka moznaby postawic na takie objawy?

Mzoe dodam jeszcze ze od dwoch dni boli mnie przeraźliweie prawy jajnik. Kłuje i promieniuje strrasznie. Powinnam juz dostac okres, niestety brak. Nigdy nie mialam tak ostrych bolow... ehhh:(
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 mar 2007, 18:18

MIalam mocno otorbiele jajniki. To nic wielkiego. Troche miala nieregularny cykl ale to zadna powa zna sprawa. Dostajesz leki i tyle.

[ Dodano: 2007-03-27, 18:18 ]
Pani Batman pisze:-czy na to badanie,jak na zwykle USG trzeba isc z pełnym pecherzem czy wrecz odwrotnie na czczo...?
Dokladnie na odwrot.
Pani Batman pisze:jest jakas inna diagnoza wg was jaka moznaby postawic na takie objawy?
Ja bym bardziej powiedziala ze to 2, ale nie ja jestem lekarzem.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 27 mar 2007, 19:37

na badanie idziesz z pustym pecherzem, usg wskazuje jak wygladaja jajniki a wiec jesli faktycznie masz torbiele to beda one widoczne podczas badania.....nic sie nie martw na pewno bedzie dobrze (a poza tym 42 dni cykl to nic strasznego ja mam takie ponad 70-dniowe;) )

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości