indywidualny tok nauczania

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

indywidualny tok nauczania

Postautor: Sasetka » 29 sie 2006, 13:28

nie wiedzialam gdzie dac taki temat, ale dotyczy on problemow zdrowotnych dlatego pisze tutaj. od wrzesnia prawdopodobnie przez jeden semestr albo rok bede miec zastosowany indywidualny tok nauczania. czy ktos moze mi dokladnie wytlumaczyc na czym to polega? albo zna kogos kto mial cos takiego? i jak to pozniej jest z ocenianiem? slyszalam ze w ciagu jednego roku mozna zaliczyc dwa lata jak to z tym jest?:> i czy jesli bede w szpitalu to tam tez beda przychodzic nauczyciele czy tylko w domu? z gory dziekuje za odpowiedzi to dla mnie wazne :*
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 29 sie 2006, 13:50

Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 29 sie 2006, 14:50

Przyjmujesz nauczycieli w domu, oni sie z toba umawiaja, przychodza z dziennikiem i prowadza lekcje. Dzieki temu ,ze tlumacza tylko tobie nie musza poswiecac tak duzo czasu na lekcje. Moja matka jest dyrektorem szkoly wiec jak wroci tylko z pracy napisze ci wiecej.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Michalek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2006, 16:55
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Michalek » 29 sie 2006, 15:08

Moja kolezanka miala komplikacji po anoreksji i przez dlugi okres czasu miala wlasnie indywidualny tok nauczania.
Podobno jesli jakis uczen wymaga takiego toku nauczania to informuje sie o tym UM i w ogole jest troche zalatwiania i biurokracji wokol tego.
Mnie osobiscie by cos takiego odpowiadalo :) leze sobie w lozeczku i przyjmuje Pania od Wychowania do Zycia w Rodzinie... najlepiej ladna i mloda :)
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 29 sie 2006, 15:51

Co do pytania o szpital. Nauczyciele beda przychodzic tam.

ps. 2 lata w 1 rok to jest "indywidualny tok nauki" dla wybitnie uzdolnionych osob.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 29 sie 2006, 15:55

miś, glownie jakbys mogl sie dowiedziec jak to sie zalatwia i jak dlugo to trwa i czy w ciagu jednego roku mozna zaliczyc dwa?
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sie 2006, 17:30

Jak to wyglada ?Roznie tak naprawde.
Ja mialam nauczycielki przychodzace do domu. A raczej jedna. Bo to bylu klasy 1-3. No i 4 w sumei tez al enie wim jak z nia bylo. Nie pamietam juz.
Moja kolezanka w maturalnej w zeslzymr oku miala. To na czesc zajec chodzila do szkoly a tak to nauczycie sie z nia umawiali i przychodizli do niej do domu.
Tak naprawde wsyztsko zaleyz co nauczyciele ustala w Twojej szkole na jakiejs tam radzie. A z ocenianiem - normalnie. Masz dokladnie ten sam material i klasowki co reszta Twojej klasy.
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 29 sie 2006, 20:24

Sasetka pisze:miś, glownie jakbys mogl sie dowiedziec jak to sie zalatwia i jak dlugo to trwa i czy w ciagu jednego roku mozna zaliczyc dwa?


Musisz miec zaswiadczenie od lekarza a nastepnie powinnas się udać do poradni psychologiczny-pedagogicznej po opinie. Oni powolują wtedy specjalny zespol, ktory to wydaje(u mnie w miescie co 7dni taki zespol zostaje powolany.

Trwa to tak jak normalne nauczanie i nie da sie w rok zaliczyc dwóch.

ps. Poradnia może wydać ci opinie,ze nie możesz uczeszczac do szkoly np. miesiac a potem musisz wrocic.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
userman

Postautor: userman » 01 wrz 2006, 13:00

powem tak

ja w tym roku bede mial nauczanie indywidualne( klasa maturalna ) nie jestem obloznie chory ale nauczanie dostalem i z tego co wmem to w klasie maturalnej dostaniesz 14 godzin- conajmniej jedna godzine na kazdy przedmiot, bedziesz miala osobny dziennik lekcyjny i nauczyciele beda przycodzili do ciebie do szpitala.
ja bede mial cos takiego ze bede chodzil do szkoly na to nauczanie indywidulane ale w czasie gdy bede mial okienko to bedede chodzil na lekcje mojej klasy - przedewszyztkim przedmioty maturalne zeby sie lepiej do tego egzaminu przygotowac. nauczyciele mogli by do mnie do domu przychodzic ale ja tak nie chce poniewaz jak juz powedzialerm gdy chodze do szkoly mam szanse w czasie okienek chodzic na lekcje z przedmiotow maturalnych mojej klasy a dwa nie chce starcic kontaktu z kasa i stac sie odludkiem ( chocaz niestety pedwnie tak sie w pewnym stopnuiu stanie bo nie na wszystkich lekcjach bede zx nimi - kto by wytrzymal 46 godzinny tydzien w szkole ? nauczanie indywidualne moza zawiesci ale tylko w trybie semestralnym, czyli nie mozesz powedziedc ze po miesiacu chesz zawiesic nauczanie bo ci sie nie podoba- musisz sie meczyc caly semestr. jak sie dowem cos wiecej po pujsciu do szkoly to napisze

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości