Nadmiar skory , ujedrnianie,sciaganie...itp {do pan:D}

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sennin
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2005, 17:43
Skąd: kraków
Płeć:

Nadmiar skory , ujedrnianie,sciaganie...itp {do pan:D}

Postautor: sennin » 07 cze 2006, 23:57

Jak w temacie. Ostattnio schudlo mi sie dosc sporo i pojawia sie problem rozciagnietej skory;/ Co mozna z tym zrobic, tu moja prosba szczegolnie do Pan jako obeznanych w temacie lepiej... jest jakas szansa na walczenie z tym?:)
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 cze 2006, 00:07

Z czasem powinno sie skurczyc, chyba, ze jest to naprawde sporo. Dobrze stosowac rozne kremy ujedrniajace, napinajace itp. To ze teoretycznie przeznaczane sa dla kobiet to nie znaczy, ze facet od nich umrze ;)
Ale tak naprawde najwazniejsze jest nie gubic wagi zbyt szybko. Powinno sie zrzucac kilogramy powoli, duzo cwiczac. Wszelki sport ma zbawiennie wplywa na skore.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 08 cze 2006, 00:15

no wiec tak..kremy..cwiczenia..ponoc dobrze ujedrniajaco dziala pas neoprenowy mozna kupic na alegro czy tez w aptece...w aptece to raczej "pas dla pan po ciazy" a wiadomo ze po ciazy tez trzeba ujedrnic:) ponoc wlasnie dziala:)mam zamiar go kupic ale wlasnie zeby chudnac i zeby skora wlasnie mi nie zwisala;)
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 cze 2006, 00:28

NIE WOLNO NOSIC TAKICH PASOW!!!
To powoduje, ze skora wiodczeje i robi sie o konsystencji gabki. Pas sztucznie podtrzymuje skore, miesnia i sprzyja oslabieniu wlokien kolagenowych. Mit tego pasa pokutowal w dawniejszych czasach; pas powoduje, ze brzuch sie szybciej chowa, ale z jakimi skutkami dla skory.

Potem kobiety biegaja na operacje odsysania tluszczyku, wycinania skory, bo na ich skore nie mozna patrzec, wyglada jakby mialy galarete zamiast tkanki tluszczowej. Chyba kazdy wie jak taka rzadka skora wyglada <belt>

Moja siostra urodzila coreczke, w ciazy smarowala sie zwykla oliwka, tylko regularnie i teraz ma gladziusienka, jedrna skore na brzuchu, bez rozstepow ani nic.
Trzeba dbac, smarowac, cwiczyc, zdrowo sie odzywiac - jesc produkty ktore sprzyjaja uwalnianiu toksyn z komorek i czekac. To nie stanie sie bardzo szybko. Trzeba byc cierpliwym, a efekty bede na pewno widoczne.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 08 cze 2006, 12:55

oo to tego nie wiedzialam <boje_sie> ...skoro tak dziala no to fakt..nie nosic:)

ale musze powiedziec ze...moja kolezanka nosila i nic jej sie nie stalo..brzuszek jej schudl a skora jest super...wiec nie wiem..moze ona miala szczescie albo elastyczna skore i sama sie sciagnela;) no ale..skoro nie wolno to nie wolno..
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 cze 2006, 14:49

Bo niektorzy maja po prostu dobre sklonnosci i chocby nie wiem co, to beda wygladac OK. Po pierwszym dziecku i tak najczesciej skora jest w niezlej kondycji. Gorzej po drugiej.
A noszenie pasa sprzyja rozleniwianiu sie skory, ona sama nie pracuje nad zmniejszeniem, bo nie musi - wszystko trzyma pas. Kiedys lekarze zalecali bandazowanie, pasy po ciazy etc. Teraz odradzaja, bo zobaczono, ze nie jest to tak zdrowe jak sadzono. Przynosi na dluzsza mete przeciwne skutki.

Skora nie znosi szybkich zmian wagi, bo nie nadaza za utrata/wzrostem objetosci ciala. Jak ktos np. w ciazy przytyl bardzo duzo, to potem tylko skalpel. Wlokienka mu sie tak porozciagaly, popekaly i dupa. Odchudzajac sie (lub tyjac np. w ciazy) trzeba po prostu bardzo dbac o skore, natluszczac, nawilzac i masowac, masowac, masowac. No i cwiczyc w miare mozliwosci, bo lepszy stan miesni to ladniejszy wyglad skory. I byc cierpliwym, bo to zadanie na dluzszy czas.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 08 cze 2006, 22:43

no tak tak wszystko jasne..ale ja tu nie mowilam o kolezance co byla w ciazy i pozniej nosila..tylko po prostu chciala schudnac i nosila ten pas na aerobic i wszystko ladnie wygladalo:)
szczerze mowiac samo noszenie pasa chyba nic nieda i tak jak piszesz skora sie rozleniwi i tyle...trzeba cwiczyc i ujedrniac skore kremami jakimis...moze masaze tez by pomogly..sa przeciez ujedrniajace:)
a co do calego procesu odchudzania i skory to nie musisz mi pisac bo co nieco na ten temat wiem..szczegolnie ze na AWF jestem:) a z tym pasem to po prostu myslalam ze moze zadzialac..sama nie uzywalam..znajoma uzywala i byl efekt :)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości