pitolony comiesięczny ból brzucha

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 lip 2005, 14:09

mialam cholernie bolesne te miesiaczki i tez tabletki malo mi dawaly. Pomogly antykoncepcyjen ktore odstawilam pol roku temu i znowu sie jazdy zaczely.
Jak tylko czuje ze cos sie zbliza odrazu łykam nospe-forte(jest mocniejsza od tej zwyklej) zeby nie przeciazac zoladka. Jezeli wypada na to ze okres jest znosny akurat to zyje normalnie jak zaczyna mna trzepac i dostaje goraczki to klade sie w lozku i modle sie o sen. Jak sie obudze z reguly jest lepiej i da sie wytrzymac.

Jezeli Tobie moon nic z tego nie pomaga to nie wiem jak Ci pomoc. Do mojej sasiadki przyjezdzalo kiedys pogotowie i jej zastrzyki robili jak miala okres. Co do cieplych okladow to roznie to bywa. Niby na logike powinny pomagac a moja mama jak dostawala cieply oklad to mysla ze zejdzie na tamten swiat.
BryknietyTygrys
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2005, 19:26
Skąd: Belchatow
Płeć:

Postautor: BryknietyTygrys » 26 lip 2005, 14:25

ja mam do tej pory cholerne bole brzucha tak ze przez pierwsze 2 dni kiedy mam te bole nie moge w ogole wstawac z lozka i leze skulona bo normalnie inaczej bylby zgon....i zadna no-spa czy ibuprom menstrual nie pomaga.
Siema cześć i czołem pytacie skąd się wziąłem :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lip 2005, 00:40

sarah pisze:nospe-forte

Dobrze wiedziec, że coś takiego jest, bo ja dysponuję tylko zwykłą.

Niestety ja z bólem usnąc nie mogę. :/

Ale dzięki Sarah <browar>

Byłam dziś u gienka, zalecił mi coś co moze pomóc. Jednak to niesprawdzone więc za miesiąc napisze jak było ;)

Mimo to radzic możecie nadal :D
adi

Postautor: adi » 27 mar 2006, 20:34

sorki żę odświeżam tak stary temat, ale mam pytanie: moja dziewczyna nigdy nie miała bolesnych miesiączek, ale od jakiegośpół roku to sie zmieniłu, starasznie ją boli w podbrzuszu. Do tego ma dziwne miesiaczki, jeden dzień bardzo obkwity, a drugi prawie w ogóle, czasmi robia też sie tak jakby skrzepy. Co jest nie tak, dodam ze bierze od pewnego czasu antybiotyk - od pół roku z przerwamy, by obniżyć ASO, niby lekarze podejżewają gronkowca we krwi. Czy to moze być przyczyną? A moze coś z przypadkami jest nie tak?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 mar 2006, 23:51

adi, którys raz juz o to pytasz i odpowiedź zawsze ta sama. Z TYM DO GINEKOLOGA!!
adi

Postautor: adi » 28 mar 2006, 06:15

moon, ginekolok to kazał no spe brać i tyle
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 mar 2006, 12:41

adi, ale do porzadnego bo jak widac opinia jednego konowała nie wystarczy. :)
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 28 mar 2006, 12:54

moon, co Tobie w koncu pomoglo??
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 mar 2006, 13:01

casaa, w końcu to zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne i bole mam mniejsze.

[ Dodano: 2006-03-28, 13:02 ]
A tamta metoda średni sprawdzona bo tylko raz przeze mnie. MIalam brac leki przeciwbolowe zanim dostane okres i dojdzie do skórczow bo dziki temu mniej sie naprowukuje tego czegos odpowiedzialnego za skorcze i w rezultacie beda slabsze i mniej bolesne.
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 29 mar 2006, 00:44

to dobrze ze juz jest ok :)



BTW moja kolezanka z LO miala tez takie ze mdlala na ulicy :/ ojciec wozil ja do szpitala na jakies zastrzyki. nie pamietam jakie bo dawno LO bylo :P
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 31 mar 2006, 05:50

moon pisze:sarah napisał/a:
nospe-forte

Dobrze wiedziec, że coś takiego jest, bo ja dysponuję tylko zwykłą.

Ktora dziala jak dwie tableki zwyklej (rownowartosc w mg) a dziure w zoladku robi taka sama bo wieksza jest.

Juz w ktoryms temacie pisalam, ze SWIETNA metoda sa czopki przeciwbolowe. Szybko dziala, nie drazni zoladka, a ze ktos moze miec dyskomfort przy umieszczaniu to juz trudno. Sa tez SPECJALNE tabletki tylko z przepisu lekarza na okropne bole. Silne, z napisem:'uwaga, nie prowadzic pojazdow' ale zawsze pomagala jedna plus dawala troszkem odlotummmm. Bo na zastrzyki tez chodzilam (ludzie musieli miec ubaw jak tak zgieta w pol w strone szpitala szlam a wracalam kustykajac)
moon pisze:MIalam brac leki przeciwbolowe zanim dostane okres i dojdzie do skórczow bo dziki temu mniej sie naprowukuje tego czegos odpowiedzialnego za skorcze i w rezultacie beda slabsze i mniej bolesne.

Moze nie zanim ale kiedy poczujesz JAKIKOLWIEK slad bolu w podbrzuszu w tym czasie. Tak mi polecila moja ginekolog, ktora wyleczyla mnie z: nadwagi, nadmiaru testosteronu, bolesnych miesiaczek-no moze temu tylko zaradzala-, poantybiotykowego zapalenia pochwy czy czego tam i paru problemow egzystencjonalnych-nawet mi dopingowala jak bylam w trakcie rzucania 'toksycznego' faceta oraz w ogole ta pani profesorem jest ginekologii i poloznictwa. Prof. Kluz sie nazywa. To tak na marginesie.
adi pisze:Co jest nie tak, dodam ze bierze od pewnego czasu antybiotyk - od pół roku z przerwamy, by obniżyć ASO, niby lekarze podejżewają gronkowca we krwi. Czy to moze być przyczyną?

Zapewne tak. DO LEKARZA Z TYM ALE JUZ WON!!!
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 31 mar 2006, 08:35

runeko pisze:a ze ktos moze miec dyskomfort przy umieszczaniu to juz trudno.

Ja bym miala wielki dyskomfort. Wole juz tabletki, chociaz ja ogolnie nie lubie jesc tabletek i nawet jak mnie costam boli (w czasie okresu czy tez nie) to staram sie przetrzymac, a nie faszerowac tabletkami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 31 mar 2006, 13:16

runeko pisze:dziure w zoladku robi taka sama
Ja mam same dziury tam. wali mnie to już w tej chwili bo po całych garściach leków branych w dzieciństwie jedna mała dziurka mi nie zaszkodzi. :)
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 31 mar 2006, 19:49

moon pisze:Ja mam same dziury tam

Ja tez :D Antybiotyki, antydepresanty, antyciazanty, hormonki, ekstazki (:D).....Ale refluxa mialam pozniej,oj mialam. I tez tabletkami go trzeba leczyc bylo :/
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Symfonia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 191
Rejestracja: 07 lip 2005, 23:56
Skąd: Z piekła rodem
Płeć:

Postautor: Symfonia » 02 cze 2006, 17:35

powiem wam, ze ruch fizyczny jest dobrym "lekiem przeciwbolowym". Poniewaz gdy nasze cialo jest zmeczone, wydziela cos tam (nie pamietam cio) i to wlasnie powoduje, ze nas mniej boli. Oczywiscie na poczatku trzeba sie przemoc przez pierwsze bole przed "rozruszaniem sie" - polecam.
Bóg nie stworzył kobiety z głowy mężczyzny- aby nim nie rządziła, nie stworzył z nogi- aby nie była jego niewolnicą, ale z żebra- aby była bliska jego sercu
Obrazek
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 02 cze 2006, 17:55

Ja miałam to samo, tracenie przytomności, nudności, wymioty itd. I pomogły tabletki anty, po 2 opakowaniu już nic nie bolało. No może troche ale w porównaniu do tego co było to cód miód i orzeszki :)
żadne tabletki przeciwbólowe nie działały, jedynie troche czopki z ketonalem.

[ Dodano: 2006-06-02, 17:58 ]
runeko pisze:Moze nie zanim ale kiedy poczujesz JAKIKOLWIEK slad bolu w podbrzuszu w tym czasie.

W tym właśnie jest podstęp i głupota tych tabletek, że trzeba je brać zanim jakikolwiek ból się pojawi...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 cze 2006, 06:31

Symfonia pisze:wydziela cos tam (nie pamietam cio)

Endorfiny
broken18 pisze:W tym właśnie jest podstęp i głupota tych tabletek, że trzeba je brać zanim jakikolwiek ból się pojawi...

No to lepiej czekac az padniemy na kolana i bedziemy sie zwijac w mekach?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 03 cze 2006, 11:25

Mi ginekolog przepisal KETONAL FORTE to wlasnie tylko na recepte , choelrnie mocny ale mi wystarczy 1-2 tabletki na dzien a keidys tak jak Moon bralam nawet 7-8. Pozatym termoforek albo poduszka elektryczna.
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 cze 2006, 12:34

Rebeca2006 pisze:KETONAL FORTE to wlasnie tylko na recepte , choelrnie mocny ale mi wystarczy 1-2 tabletki na dzien
Zalezy jak dla kogo. J ago biore na przeziebienie i nawet goraczki mi zbic nie chce....
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 03 cze 2006, 17:20

runeko pisze:No to lepiej czekac az padniemy na kolana i bedziemy sie zwijac w mekach?

Jak wiesz że jutro np masz dostac okres i będzie bolało to tabletki zaczynasz brać dziś. Rozumiesz? Wtedy tabletki działają, ale trzeba zacząć brać dzień przed okresem...
Gorzej jak ktoś ma nieregularne... :/
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 04 cze 2006, 06:54

broken18 pisze:Jak wiesz że jutro np masz dostac okres i będzie bolało to tabletki zaczynasz brać dziś. Rozumiesz?

A nie, mi chodzi o takie co bierzesz, jak cie zaczyna costam cmic w podbrzuszu. A takie, o ktorych Ty mowisz to najlepiej zaopatrzyc sie w suplementy, ktore maja dzialanie rozkurczowe i bierze sie je 10 dni przed okresem az do zakonczenia. Dobra rzecz.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 04 cze 2006, 10:54

Sama kiedyś miałam podobny problem,ale lekarz polecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych i od tamtego czasu już tak nie cierpię :)
Pamiętam jak szprycowałam się nospą,ketonalem forte albo aulinem ...na samą myśl mi nie dobrze <zalamka>
Teraz czasem biorę doraźnie ketonal jak boli bardziej...ale ogólnie już jest ok :) da się znieść
Carpe diem!
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 04 cze 2006, 11:02

runeko pisze:A nie, mi chodzi o takie co bierzesz, jak cie zaczyna costam cmic w podbrzuszu. A takie, o ktorych Ty mowisz to najlepiej zaopatrzyc sie w suplementy, ktore maja dzialanie rozkurczowe i bierze sie je 10 dni przed okresem az do zakonczenia. Dobra rzecz.

Chodziło mi o wszystkie nospy, ibupromy itp.
Awatar użytkownika
sami
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 172
Rejestracja: 22 maja 2005, 00:11
Skąd: stąd
Płeć:

Postautor: sami » 04 cze 2006, 11:11

Przyłączam się do grona kobiet strasznie przy okresie cierpiących ;( Jestem przerażnona, bo jutro mam termin a do tego bardzo poważny egzamin <zalamka> Nie wiem co robić, jak mnie ból, wymioty i biegunka złapią, to chyba z sali wyniosą mnie nogami do przodu :(( A egzaminatorem jest bardzo złośliwy facet, więc nawet nie mam co probować z nim zagadać, że może będę musiala biegać do wc <zalamka>
Może doradzicie coś, co zrobić? :(
Afro mi nie przeszkadza ;)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 04 cze 2006, 13:15

Ja zawsze faszeruję się nurofenem forte, czasami wypiję melissę. Ale moja koleżanka mimo cholernego bólu nie bierze nic. Twierdzi, że takie branie chemii odbija się w przyszłości.
Tylko co zrobić, jak ból jest nie do wytrzymania? Jeden okres tak przeszłam, przy pierwszym opakowaniu antykonceptów i nigdy więcej...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 cze 2006, 14:18

Olivia pisze:urofenem forte
Trafny wybór :D Ja Ibupromem max + 2 no-spy i jest ok w sumie. Juz przynajmniej mniej boli.
sami pisze:Może doradzicie coś, co zrobić? :(
Nic nie mozesz zrobic. Ja dostane okres np dokladnie na egzaminie z socjologii w sobote. A dostawalam juz na zaliczeniach i innych egzaminach - przezyjesz...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 04 cze 2006, 14:26

moon pisze:Trafny wybór :D

Ja mam wątpliwości, bo kiepsko działa. A dwie sztuki naraz się boję.
Kiedyś brałam dwa saridony i chyba było lepiej...
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 04 cze 2006, 15:54

moon, Ketonal na przeziebienie ?? O mamo <boje_sie>
A ty dalej masz takei bole mimo tabletek ?
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 04 cze 2006, 21:56

broken18 pisze:Chodziło mi o wszystkie nospy, ibupromy itp

To jak ktos ma powazne bole, to i tak nie pomaga.
sami pisze:Może doradzicie coś, co zrobić?

Zalozyc pieluszke? Ok, wiem, ze to nie zarty ale nie mam pojecia. Mozesz isc na zastrzyk rozkurczajacy o ile wiesz jak na Ciebie takie cos dziala.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 cze 2006, 21:58

Rebeca2006 pisze:moon, Ketonal na przeziebienie ?? O mamo <boje_sie>
No sie zapisuje ;P
Rebeca2006 pisze:A ty dalej masz takei bole mimo tabletek ?
Nie no mam mniejsze. przeciez napisalam ze biore tylko Ibuprom max i 2 no-spy :)
To jak ktos ma powazne bole, to i tak nie pomaga.
Jak sie bierze przed okresem - pomaga. :)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 182 gości