Polska szkoła na Syberii - prośba

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Polska szkoła na Syberii - prośba

Postautor: Miltonia » 05 sty 2007, 12:11

Nawiazalam kontakt z misja polska w Bijsku, na Syberii
http://misja-bijsk.org/
Tzn jest to misja katolicka, prowadzi ja polski ksiadz i przy okazji ma tam stowarzyszenie pomagajace Polakom tam mieszkajacym (potomkowie zeslancow z roznych okresow historii). Istnieje tam weekendowa szkola dla polskich dzieci, zielona szkola letnia itd. Dzieci, choc juz sa ktoryms pokoleniem tam urodzonym, mowia po polsku, a rodzice bardzo staraja sie podtrzymac polskosc. Wiekszosc z tych dzieci nie jest dobrze sytuowana, a misja rowniez nie jest bogata. Jest tam 30 dzieci w roznym wieku. Przez 8 lat misji udalo im sie zebrac 200 ksiazek.
Absolutnie nie chodzi tu o datki finansowe, ale jesli ktos moglby mnie wspomoc w zbiorce:
- polskich ksiazek dla dzieci, mlodziezy, doroslych - ksiazki polskich autorow najchetniej
- niezniszczonych ubran dzieciecych i dla nastolatkow
- materialow i przyborow papierniczych typu kredki, farby, pedzle itd.

Czesc z tych rzeczy nie jest tam dostepna w sposob latwy, albo wcale. Szczegolnie zima sa tam skrajne warunki, ale i tak dzieci pokonuja duze odleglosci zeby przyjsc na polskie zajecia.

Jesli ktos ma takie rzeczy, a nie ma jak ich wyslac - pokryje koszty przesylki w Polsce. Rowniez przesylka dalej bedzie w calosci przeze mnie przygotowana i na moj koszt przeslana na Syberie.

Mam nadzieje, ze nie wprawilam Was tym w zaklopotanie. Glupio mi troche tak prosic. Ale mysle, ze cel jest bardzo szczytny, tym bardziej, ze nikt tam nie prosi o pieniadze, ani nawet nie prosil o pomoc, to byla moja inicjatywa.

Pomoc jest skonsultowana z ksiedzem prowadzacym misje, tak wiec sa to rzeczy najbardziej tam przydatne. Ja od siebie bede dokladala jeszcze slodycze, jakies male ozdoby do wlosow, niewielkie zabawki. Niestety przesylka tam jest dosc droga, wiec mniej potrzebne rzeczy bede ograniczac.
Bede wdzieczna za Wasza pomoc.
Dane adresowe bede przesylac dla chetnych na priv.

[ Dodano: 2007-01-06, 13:09 ]
Dziekuje za odzew na priv. Widze, ze tu wszyscy wstydza sie pisac :)

Dziekuje Wam bardzo i na biezaco bede informowac, co sie dzieje. Zebranie rzeczy i przygotowanie paczek chwilke potrwa, ale beda relacje fotograficzno - listowe, obiecuje.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości