tanie ale dobre

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 19 maja 2007, 14:19

Dzindzer pisze:a podziel sie jeszcze wrazeniami smakowymi

PYCHA! chociaż przez ten gęstawy mączny sosik niezbyt polecam dietetykom ;-)

[ Dodano: 2007-06-19, 15:58 ]
oszukane mielone ;-)
oszukane, żeby było taniej, czyli robimy oszczędności na mięsie :-)
potrzebujemy:
- torebka ryżu
- ok. 20dk mięsa mielonego [ja dodałam wieprzowo-wołowego, ale to może być np. zmielony filet z kurczaka czy coś innego]
- jajko
- łyżka mąki
- bułka tarta [opcjonalnie]
- sól, pieprz

gotujemy ryż w osolonej wodzie [ja gotowałam na kostce]. przesypujemy do miseczki i studzimy, żeby nie parzył. dorzucamy do niego mięso, jajko, sól, pieprz. mieszamy łapką jak na normalne mielone. w razie potrzeby dodajemy mąkę, żeby się nie rozpadało. mokrymi rękami formujemy kotlety/kulki/paluszki, obtaczamy w bułce [wg uznania] i smażymy na tłuszczu na rumiano.
same kotleciki mogą być trochę suche - ja zrobiłam do nich sos pomidorowo-ziołowy.

proporcje ryż-mięso są moje, więc można zmienić wg uznania. taka porcja mieszanki wystarczyła mi na 10 średnich kotletów.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
madzix:)
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 01 maja 2006, 15:29
Skąd: Lbn
Płeć:

Postautor: madzix:) » 08 sie 2007, 17:25

oszukane mielone ;-)
oszukane, żeby było taniej, czyli robimy oszczędności na mięsie :-)
potrzebujemy:
- torebka ryżu
- ok. 20dk mięsa mielonego [ja dodałam wieprzowo-wołowego, ale to może być np. zmielony filet z kurczaka czy coś innego]
- jajko
- łyżka mąki
- bułka tarta [opcjonalnie]
- sól, pieprz

gotujemy ryż w osolonej wodzie [ja gotowałam na kostce]. przesypujemy do miseczki i studzimy, żeby nie parzył. dorzucamy do niego mięso, jajko, sól, pieprz. mieszamy łapką jak na normalne mielone. w razie potrzeby dodajemy mąkę, żeby się nie rozpadało. mokrymi rękami formujemy kotlety/kulki/paluszki, obtaczamy w bułce [wg uznania] i smażymy na tłuszczu na rumiano.
same kotleciki mogą być trochę suche - ja zrobiłam do nich sos pomidorowo-ziołowy.

proporcje ryż-mięso są moje, więc można zmienić wg uznania. taka porcja mieszanki wystarczyła mi na 10 średnich kotletów.

ja do takich ''oszukanych mielonych'' dodaje jeszcze pokrojoną kapustę pekińską :)
Na każdy dzień gotowy plan,by zapomnieć i nie myśleć o tym czego brak..
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 08 sie 2007, 20:12

Dziś na gazecie na stronie głónej był link do forum o kuchni i tematu czasami, gdy brakuje pieniędzy...
Jest tam trochę różnych pomysłów - ale przyznaję, że dosyć pobieżnie przeleciałam posty, więc nie jestem w stanie określić, czy jest coś naprawdę ciekawego...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 05 paź 2007, 13:59

podnoszę temat, bo chciałabym, żeby złocia nam tu pisała.
i przepisy, i sprawdzone tanie produkty z linii sklepowych.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 05 paź 2007, 15:12

Przepraszam za OT, ale...


Zajebista dosłowność - "podnieść temat" <hahaha>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 06 paź 2007, 13:39

Jak już temat podniesiony to ja podam swoją propozycję- tanie, smaczne i dla odchudzających się w sam raz.
Porcja dla 1 osoby:
kawałek piersi z kurczka- kroimy w kostkę, smażymy na oleju z odrobiną przyprawy go gyrosa
w tym czasie kilka listków sałaty pekińskiej kroimy w cienkie plasterki, dodajemy do niej głowkę posiekanej cebuli i dodajemy do tego sos do sałatek cebulowy (wystarczy 1/3 opakowania) i trochę oleju.
Jak już mięso jest gotowe dodajemy je odsączone z oleju do sałaty i wszystko mieszamy.
W sam raz na obiad.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 06 paź 2007, 13:53

i to wszystko? Obrazek to chyba przystawka! Obrazek
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 06 paź 2007, 13:57

ja dzisiaj miałam taki obiad- nic poza nie przewiduję..
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 paź 2007, 14:16

to chyba przystawka!

No dla mnie też. Samym mięsem ciężko mi było by się najeść ;). Chyba, że do tego góóóóra warzyw :D.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 12 paź 2007, 11:58

polecam koncentrat pomidorowy z carrefoura - 39gr, a smakuje mi bardziej od tych droższych, bo nie jest kwaśny.
jogurty do picia z jedynką też są fajne - 1,40zł za 400g, a naprawdę pyszne! [próbowałam bananowy, malinowy i poziomkowy]
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 08 sty 2008, 17:01

Na prośbę lolli - podrzucam temat :)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2008, 19:40 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 08 sty 2008, 17:18

pani_minister pisze:Na prośbę lolli - porzucam temat :)

Dziękuję <dyg>

Dobra, drogie koło gospodyń miejskich. Pomyślałam, że nie będę już zakładać kolejnego tematu, tylko podczepię się po ten, bo tytuł "tanie, ale dobre" pasuje nie tylko do produktów spożywczych. No chyba, że się uprzecie, że trzeba nowy ;)
Zachęcam wobec tego do wpisywania sprawdzonych tanich produktów codziennego użytku. Nie ukrywam, że liczę głównie na Kocię <regulamin>


Zacznę ja.
Otóż w Rossmannie jest taka seria chemii Domol. Mają najróżniejsze produkty, z których ja mogę polecić:
- kostki do kibelka :D [zapach morski i cytrynowy] - 1,99zł za 2 sztuki [dla porównania Ambi Pur 1,99zł za jedną kostkę]
- wilgotne ściereczki [cytrynowe] - 4,99zł/50 sztuk [a teraz są w promocji po 3,99]. Nadają się do wycierania kurzu na mokro, ale też dobrze radzą sobie z tłuszczem, dlatego dla mnie są niezastąpione przy czyszczeniu kuchenki i kafelków naokoło niej [nienawidzę płukać gąbeczki z tłuszczu i okruszków, a tak raz-dwa i do kosza]. Dla porównania - Pronto kosztują 11zł/25 sztuk!!!
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 sty 2008, 21:03

lollirot pisze:Otóż w Rossmannie jest taka seria chemii Domol.

Swietny z tego jest cus do mycia zmywarki. taka buteleczka ktora sie wklada do pustej zmywarki, wlacza normalne zmywanie, a potem zmywarka wyglada jak nowa <zakochany>
Zostajac przy Rossmannie maja tam fajny odswiezacz powietrza (taki stojacy) - rozowy. W psikaczu zapach jest juz obrzydliwy. :|

Dalej Carrefour-
- produkty do zmywarki - proszek, sol + nablyszczacz z "1". Nie widze roznicy miedzy np. Calgonitem, oprocz duzo nizszej ceny.
- plyn do plukania tkanin Carrefour - zielony, niby zapach wiosenny, ale dla mnie pachnie pieknie owocowo.
- worki na smieci Carrefour - takie niebieskie z tasma
- folia spozywcza, folia aluminiowa, rekaw do pieczenia z "1" - byle nie papier do pieczenia, bo przywiera do ciasta.
- plyn do mycia naczyn Carrefour - ja kupuje bialy, z jakim balsamem czy cus. Kiedys kupowalam Pur, ale zrobil sie dla mnie jakis wodnisty. A ten jest jak trzeba, gesty i bardzo wydajny. Nie masakruje dloni.
- papier toaletowy Carrefour - obecnie bialy w kwiatuszki. Miekki, wydajny, mi nic wiecej nie trzeba.

lollirot pisze:wilgotne ściereczki [cytrynowe]
Takie sciereczki sa rowniez w Biedronce, ale nie pamietam jak cenowo. Trza by sprawidzic gdzie taniej. Sa dwa rodzaje, chyba do mebli i kucheneki, calkiem fajne :)

Tak na pierwszy rzut. Jak cos mi sie przypomni to dopisze :) Ewentualnie napisz z jakiego rodzaju produktow chcesz tanszej alternatywy, moze cos mi sie skojarzy.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 sty 2008, 21:51

- plyn do plukania tkanin Carrefour - zielony, niby zapach wiosenny, ale dla mnie pachnie pieknie owocowo.

pamiętam kiedyś go zachwalałaś. Ja kupiłam i tez jestem zadowolona

Ja sobie z jedzenia przypomniałam
jogurt naturalny z Carrefour "1". Bardzo mi smakuje, dośc gesty ( Bakomy greckiej nie przebije, ale jest faj całkiem smaczny)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sty 2008, 21:55

Ja mam cos! Tez mam! <banan>

Baterie paluszki <te ciensze do mp3> Auchan - takie z "rączką" <ich firmowe no tak jak "1" Cerfiego>. Paczka kosztuje z 2-3 zł, sztuk 4 zdaje sie. Trzymaja tyle co wszystkie inne, a nawet lepiej :)
I lubie tez tej firmy serki homogenizowane :D Sztuka kosztuje z 80 gr a dobre i nie takie wodniste jak jakies Danony czy inne szajsy.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 sty 2008, 22:10

księżycówka pisze:Baterie paluszki <te ciensze do mp3> Auchan - takie z "rączką" <ich firmowe no tak jak "1" Cerfiego>. Paczka kosztuje z 2-3 zł, sztuk 4 zdaje sie. Trzymaja tyle co wszystkie inne, a nawet lepiej :)

Ja kupuje zawsze IKEA. Tez polecam :)
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sty 2008, 22:11

A jak cenowo? :>
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 sty 2008, 22:39

księżycówka pisze:A jak cenowo? :>

6,99 PLN / 10 szt. za AAA
Ogolnie:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... 7EProducts
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 sty 2008, 12:27

Els kochanie ja na oszczędzani sie kiepsko znam. ale sie postaram. Myślę, ze zupy niektóre są dość tanie. Takie warzywne np. z mrożonki, gotują sie szybko i masz na dwa trzy dni. Pomidorowa tez jest dość tania, a jak zrobisz na koncentracie i kostkach jakiś rosołowych to już tanizna jest. Kasza manna albo taka wodnista z dodatkiem mleka, albo taka na gęsto z jakimś dżemem czy sokiem ( ja mam fazę na mannę).

a i polookaj sobie w ten temat tam mase fajnych i tanich rzeczy ludzie podali.

Tanie tez są kiszonki kapusta i ogóry np. ale nie wiem czy u Was są i czy jak są to są tak tanie jak tu
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 26 sty 2008, 12:36

Dzindzer pisze:Tanie tez są kiszonki kapusta i ogóry np. ale nie wiem czy u Was są i czy jak są to są tak tanie jak tu

Niestety tylko w polskich sklepach i troszkę drogo by chyba wyszło :) Za kaszą manną muszę się tam też rozejrzeć i zobaczyć ile kosztuje.
Muszę zobaczyć czy w robocie jest mikrofala, to zupki nie byłyby takim złym pomysłem. Myślę że coś z ryży też w miarę pożywne jest. Np ryż i jakieś warzywa gotowane?

A tak poza tym dzięki Dzin za zainteresowanie :*
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 26 sty 2008, 12:44

Elspeth pisze:Np ryż i jakieś warzywa gotowane?

No, dobry pomysł.
Możesz też kupić jakieś sosy - coś jak Tao-tao (troszkę mogą być drogie, ale starczy na długo) i jak ryż z warzywami będzie za suchy, dodać taki sos (szczególnie imbirowy jest dobry)./////
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 sty 2008, 12:48

ryz to świetny pomysł, taki z warzywami albo z jabłkiem na słodko. To sycace i niedrogie. a jak masz mikrofale to zupka to tez dobra rzecz.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 26 sty 2008, 12:52

Dzindzer pisze:yz to świetny pomysł, taki z warzywami albo z jabłkiem na słodko.

podpisuję się pod tym :) paczka ryżu, sos słodko kwaśny w słoiczku jakiejś tam firmy i obiad gotowy :) można do tego dodać troszkę kotleta pokrojonego w kawałki :)

a na słodko, ryż z jabłkami jest genialny <aniolek>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 28 sty 2008, 13:24

jezeli ktos lubi kisiel to bardzo tani a dobry jest w biedronce. One sa pakowane po 3 i kosztuja grosze a smakiem nie odbiega od tych "lepszych", natomiast budyń nie do zjedzenia. Ja budyn jadam baaaardzo rzadko, wiec wole kupić jakis lepszy, bo ten nie jest smaczny.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 28 sty 2008, 13:35

SaliMali, tez lubie te kisiele :) Zwlaszcza ananasowy i truskawkowy.
A budyn dobry jest w Carrefour, z jedynka. Mi pasuje rowniez dlatego, ze jest bez cukru, bo moge sobie poslodzic wedlug gustu - wszystkie orginalnie slodzone sa dla mnie niezjadliwie slodkie. Choc ja najczesciej traktuje budyn jako baze i dosypuje roznosci po swojemu (znaczy gorzkie kakao do mojego budyniu i aromatu/cukru waniliowego do mezowatego). Nie widze roznicy miedzy jedynkowym a markowym.

Ja wczoraj kupilam napoj Carrefourowy -Lemon jako substytut Sprite. I przyznam, ze bardzo mi smakuje. Jest troche inny niz Sprite, ale dobry. A przebicie cenowe jest powalajace, bo kosztowal 1,60 za 2l.

[ Dodano: 2008-01-28, 13:42 ]
Dzindzer pisze:Pomidorowa tez jest dość tania, a jak zrobisz na koncentracie i kostkach jakiś rosołowych to już tanizna jest.

Zupy mozna gotowac na skrzydelkach/podudziach albo najlepiej korpusach z kurczaka, zdrowiej i pozywniej niz na kostce.
Miesa na tym nie ma za bardzo, ale wywar wychodzi pyszny. A cena minimalna, zlotowka z malenkim kawalkiem za kilogram. Z kilo korpusow plus jakas kosc i mamy caly gar wywaru. Jak ktos ma dobra zamrazarke to wystarczy ugotowac taki mocny, na malej ilosci wody, popakowac w pojemniczki, pomrozic. Potem tylko wyjmuje sie taki zmrozony koncentarat, dolewa wody, wsypuje jakies warzywka/mrozonke/koncentrat pomidorowy etc. i ma sie pyszna swiezutka zupe za grosze :)
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 28 sty 2008, 13:52

Ja w ogóle preferuję sam wywar warzywny [zwłaszcza wiosną i latem], bo lekki. Pieniądze żadne.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 sty 2008, 20:39

SaliMali pisze:One sa pakowane po 3 i kosztuja grosze a smakiem nie odbiega od tych "lepszych"

według mnie faktycznie nie odbiegaj. Jak nie mam w domu owoców a chce kisiel to czasami ten robie, albo jakiś innych bo różnicy to ja wielkiej nie widzę

Zupy mozna gotowac na skrzydelkach/podudziach albo najlepiej korpusach z kurczaka, zdrowiej i pozywniej niz na kostce.

zdecydowanie, ale jak człowiekowi sie spieszy to wrzuca kostkę. Ja robie na nóżkach kurczaka. Gotuje je, ale nie tak strasznie żeby sie nie rozwalały. Potem kroje je na małe kawałeczki przyprawiam i obsmażam na mocnym ogniu bez tłuszczu, kurczak łapie chrupkośc od tego. Mój bardzo lubi takiego

złotooka kotka pisze:albo najlepiej korpusach z kurczaka

tez nie raz na tym robiłam i dobra wychodziła
złotooka kotka pisze:Jak ktos ma dobra zamrazarke to wystarczy ugotowac taki mocny, na malej ilosci wody, popakowac w pojemniczki, pomrozic.

robiłam tak tylko mi się o tym zapomniało. Potem jak znalazł na zupeczkę
lollirot pisze:Ja w ogóle preferuję sam wywar warzywny [zwłaszcza wiosną i latem], bo lekki. Pieniądze żadne.

to to ja w prost uwielbiam. Mogę pić litrami.
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 28 sty 2008, 21:01

Nie mam czasu na czytanie 8 stron i może ktoś już pisał, ale wino tanie jest dobre.
Komandos to lepszy od oranżady. Cholera też zapomniałem jak smakuje ;(
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 30 paź 2008, 19:21

Ja się żywię prawie tylko w Tesco, bo mam najbliżej akademika i z moich ulubionych, najtańszych niezbędników to kupuję:
Batoniki musli z Tesco Value jagodowe, albo leśne w polewie jogurtowej. Jak mnie bierze na słodkie, to on załatwia sprawę. Tylko koniecznie muszą być w polewie jogurtowej, bo te bez są obrzydliwe. Około 60 groszy kosztują.
Idąc dalej to uwielbiam pasztet Drosed z kogutkiem. W Tesco on jest po 1,49. Jadłam już pasztety z każdej firmy i tylko ten spełnia moje wymagania :D. http://sklepeden.com/drosed-pasztet-kog ... 271adc4bd4.
Dobre są soki z firmy Tesco. Takie w białych kartonach litr ok. 1,60. Najlepsze są pomarańczowe i wieloowocowe. W niczym nie ustępują tym droższym.
Lepsze od jogurtów jogobella to są moim zdaniem duże (0,5 kilogramowe) jogurty malinowe właśnie z Tesco Value za 2,49 (często są w promocji 2 za 1). No i oczywiście parówki z kurcząt - pakowane po 5 czy 6 za 3,49 zł z drobimex. Innych parówek nie lubię, żadnych sokołów czy innych takich (ja to w ogóle jestem dziwna, bo jak się na firmę uprę, to niczego innego nie zjem - tak mam z keczupem pudliszki, jestem mu wierna od lat). I mają tam dobry ciemny, chleb słonecznikowy też
:). I pół kilogramowe dżemy niskosłodzone z tesco Value (dla mnie pobiły nawet łowicza) za 3 złote z groszami, ale tylko malinowe są boskie :D.
Bardzo dobre są też kilogramowe krokiety z mięsem za 11 złotych bodajże, ale ja je kupuje w promocji zawsze bo ok. 7 zł.

Tak ogólnie z dobrych produktów żywnościowych (nie zawsze super tanich), to polecam makaron fit (uwielbiam ten do spaghetti, nie dość, że zdrowy, bo pełnoziarnisty, to takie gruby i pyszny), wafle ryżowe sonko z cynamonem (do powyżej opisanego dżemu to niebo w gębie).
Czasem do biedronki się przejdę i bardzo lubię tam takie kefiry żurawinowe, nawet nazwy dokładnie nie pamiętam, ale pyszne są, tak jak i jogurty kokosowe :). I w biedronce mają dobre mielone z indyka, taka paczka 450 gram za 2,99.
A i cudne są musli kokosowe, ale one to w Plusie tylko są.
Inne rzeczy to już różne firmy.
Ostatnio jestem zafascynowana fixami knorra ;). Spaghetti 4 sery czy jakoś to się zwie to niebo w gębie :).
Ostatnio zmieniony 30 paź 2008, 19:23 przez Yasmine, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 lis 2008, 11:22

Jak makaron moze byc pelnoziarnisty?? :P

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 529 gości